close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Somatika trávicích orgánů IV. část

13. května 2020 v 8:34 |  Zdravie
Celkem jsme v předchozích částech zevrubně popsali činnost orgánů podílejících se na trávení, ale až teď jsem si uvědomil, že je třeba informace ještě doplnit o některé důležité informace.


Vrátím se tedy k žaludku a dvěma diagnózám, které nejsou ani tak fyzické jako nervové, jde o žaludeční neurózu, která nemá povahu fyzikální. Inu jednoduše, vše, co duše prožívá, tak obrazně řečeno tlačí přes žaludek. Pokud je dotyčný pod velkým tlakem, trpí nechutenstvím anebo nauzeou. Zde je člověku potřeba pomoci naučit jej jinak pracovat s tím, co k němu přichází. Od malička jsme učeni v záporném modu o tom, co vše nesmíme a co vše nám hrozí. Dokonce i v dětských říkankách, kterými častujeme děti, jsou témata jako pec nám spadla a prší, prší jen se leje. To nemluvím o básničkách pozdější doby ve škole.

Tyto programy se usadí jako neustálá pochybnost o správnosti našich rozhodnutí a žijeme soustavně ve vině, že něco neděláme tak, jak bychom měli či jak je od nás očekáváno. Vědomí neustálého selhávání je mechanismus ovládnutí lidské duše až k podřízenosti. Jen málokdo umí pochválit, ale každý umí kritizovat a hledat viníka i tam, kde je to až směšné, tak jako o viru a otázkách, kdo za to může. Inu, zeptejte se přírody, proč je nutné uvést lidstvo do situace, kdy nebude již vládcem, ale podřízeným a měl by se zeptat na to, co děláme špatně.

Ale jak všude kolem sebe vidíte, ještě to, co prožíváme, teď nestačí. Budeme muset prožít opravdovou krizi, aby nám došlo, že to není o vinících, ale o našich schopnostech pomoci v těžké situaci na tom místě, kde právě jsme. Je úžasné vidět v kolika lidech se probudilo lidství a kolik lidí je ochotno pomáhat tam, kde mohou. Jen takovéto pojetí výzvy, kterou nám nyní příroda předkládá, má smysl. Máme v sobě aktivovat službu a práci pro celek. Ten, kdo toho není schopen, by se nad sebou měl zamyslet.

Vrátím se ale k trávení. Žaludek je celkem drsná sliznice v těle, asi kromě kostí není odolnější, když uvážíte, že je v něm kyselina, a přesto ji zvládá, a to díky 28 peptinům, které tvoří stejnojmenné řasinky na povrchu žaludku. Právě tato forma ochrany je zprávou o odolnosti k přicházejícím situacím, tedy schopnost filtrovat, která je pro daného člověka informace použitelná a která je jen balastem. To ale předpokládá velký přehled o tom, z čeho se život skládá a jak se utváří názor, jež je v souladu s duší člověka, nikoli s naučeným programem.

Daná doba bude narušovat zaběhnuté jistoty a vytvářet nové možnosti. Chceme-li se již jednou provždy zbavit kolapsů, budeme se muset vrátit k přírodě a jejím zákonům, jako nepřekročitelným hranicím, které jsou závazné pro každého na zemi žijícího živočicha.

Druhá porucha, na kterou jsem pozapomněl, je Crohnova choroba, která je nemocí v jisté fázi velmi bolestivou a projevující se úpornými křečemi, protože sliznice, jež má být nařasená jako pokrčená hadice, je rovná jako trubka vodovodu. K tomu dojde, když člověk dlouhodobě odmítá přijmout zprávy, které z prožívané situace plynou, a jen je nechá protékat bez efektu učení se. Proto se střevní klky začnou vytrácet, a to až do hladkého povrchu zbaveného ochranného povlaku, který má člověk zdravý.

Právě tyto klky a ochranná vrstva jsou místo, kde žije ohromné množství bakterií potřebných pro správnou činnost trávicích procesů a tvorby látek určujících schopnost obrany. Tato tzv mikroflóra je velmi náchylná na změny, a tak se může velmi rychle měnit, a to podle toho, co za potravu konzumujete. Pokud potřebujete střevům dopřát klid a regeneraci, stačí k tomu sem tam den postní, kdy dáváte do těla dostatek tekutin a velmi lehkou stravu v podobě šťáv ovoce a zeleniny. Pro hrubší očistu je vynikající prostředek kroupové rizoto, jež má rovněž velkou savou schopnost a odebere to, co nemá ve střevech být. Budete se divit, ale nejlepším prostředkem pro detox je obyčejné vepřové sádlo, které umí nabrat na sebe těžké kovy a toxiny alkoholu vznikajícího při procesech trávení. Ve střevech dochází ke kvašení potravy, a tím se vytváří alkohol. Ten je potřebný pro činnost srdce a mozku, ale jen v míře přirozené. Pokud sníte meruňkový kompot či něco jiného stejně pikantního a sladkého, potom dokonce za 30miniut nadýcháte na detektoru alkohol. To je ale dáno enzymem jater, který alkohol zpracovává. U někoho je výkonný a alkohol odbourává velmi rychle, u jiného to vede až k poruchám osobnosti, protože enzym nemá nebo jen velmi málo.

Každá vrozená dispozice je zprávou o našich životních postojích v předchozích životech. Toto pochopení ale přepokládá, že přijímáte to, že život se neskládá jen z jedné možnosti, jak se domnívá mnoho materialistů, ale z opakovaných opravných žitích, kde vrozené poruchy říkají, tudy už ne. Proto i rodiče, jimž se narodí dítě s nějakou indispozicí, mají pochopit, že se nejedná o trest, ale upozornění, s čím potřebuje jim svěřená duše pomoci. Mimo to, je to i zpráva pro ně samotné o tom, že podobný, ne-li stejný, ale zatím mnohdy neprojevený problém mají i oni sami.

Přeji všem lidem této planety, aby prozřeli a uchopili svůj život jako možná již poslední šanci na pochopení významu života jako takového.

Kéž jsou všechny bytosti šťastny.

Petr Soldán
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama