close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Somatika nemocí trávicích orgánů III.část

6. května 2020 v 8:33 |  Zdravie
Jak jsem psal v předchozích dílech, jde o to, že orgány samy o sobě nejenže plní nějakou funkci v řetězci trávicích procesů, ale také samy potřebují svůj čas na regeneraci. Tedy je třeba jim poskytnout čas na to, aby se samy zbavovaly látek, které vznikají metabolizací jiných látek. Například puriny se v játrech mění na kyselinu močovou, a ta potom vede za prvé k vyššímu cholesterolu a za druhé ke dně, tedy onemocnění, jež mnohdy vede k amputacím.


Co se týká duševních příčin navýšení kyseliny močové, tedy destruktivní látce, jde o depresivní pojetí života, kdy neočekáváme již nic příjemného, ale naopak stále jsme ve střehu, a i normální situace pokládáme za ohrožení. Rovněž péče o dutinu ústní, ve které se setkávají prvotní přijaté situace. Jak jsem říkal, jde i o to, že zuby jsou koncové energetické dráhy, ve kterých se promítá správná nebo naopak poškozená činnost orgánů, jež jsou na tyto dráhy napojeny. Proto ani kaz není náhoda, a i on nám asi jako první říká mnoho o tom, co je v našem životě mimo rovnováhu. Pro udržení správné funkce je zde velmi důležité PH. To je ideální ve slinách, které si tělo vytváří samo, a právě sliny by měly být jedinou čistící látkou při hygieně dutiny ústní. Pro stálou detoxikaci dutiny ústní je důležité udržovat sliznice pružné a vyživené.

K tomu pomáhá tzv. tzv mlgání oleje, to jednu polévkovou lžíci slunečnicového oleje převalujeme v ústech alespoň 10 minut. Olej bude po tu dobu řídnout a houstnout, a přitom bude předávat vitamín E do sliznic, a naopak odebírat toxiny skrze silné cévy pod jazykem. Právě toto místo je vynikající zkratkou, skrze kterou se dávkují i některé léky, např. nitroglycerin. Proto i léky energetické povahy se podávají v kapkách nebo kuličkách pod jazyk (homeopatika, Moravské květy). Rovněž mnoho minerálních či vitamínových rozvratů se projevuje jak na jazyku, tak na sliznicích. Například afty jsou následkem prudkého poklesu vit B. Nedostatek vit. E se projeví na příklad v elastičnosti kůže a praskajících koutcích.

Vitamín B je důležitým prvkem pro výživu nervů a jeho pokles je důsledkem nervového předráždění a naopak, jeho nedostatek činí člověka senzitivnějším. To je ostatně cítit především v této době, kdy nám všem vit B a celé jeho spektrum chybí, protože je uložen ve struktuře jater. Tato zásoba nám již v jarních měsících dochází, a proto je třeba jej doplňovat. Jde to přirozenou formou, na příklad taková vejce na kvasnicích jsou vynikající pro doplnění, ale i lipozomální forma B-komplexu je dobrá jako urychlená forma. U něj ale platí opatrnost, protože i vitamínem se můžete předávkovat, pokud se to netýká zrovna vitamínu C. Ten se vylučuje přes ledviny, pokud je ho nadbytek. Proto infuze koncentrátu vit. C mohou zničit ledviny.

Nejlepší formou je, jak jinak, vyvážený jídelníček; a mějte na paměti jednu důležitou věc: rafinovaný cukr vitamíny spolehlivě zničí. Vše je o rovnováze, tedy to, co nám příroda stále ukazuje. Ona sama se stále snaží na základě miliard let evoluce udržovat rovnováhu. My jako žáci bychom se od ní měli učit, jak takového stupně dosáhnout. Potom budeme zdraví a nebudeme muset nemoci jako takové řešit.

Bylo by ale omylem se domnívat, že duch v těle je imunní proti všem atakům. Jsme sice bytosti z jiného světa ale máme fyzické tělo, a to podléhá fyzikálním zákonům tak, jako všechno na této planetě.

Proto i rozvinutý lidský duch může pocítit atak nemoci, ale jeho systém tvůrčí energie by měl být schopen tento atak ustát. Proto si nemyslete, že jste imunní vůči všemu hmotnému. Naopak, u duchovních jedinců se citlivost navyšuje a mohou, ve chvílích jako je tato, cítit zvýšené vibrace frustrovaného lidstva a obavu z budoucnosti, jak se den za dnem navyšuje. Je to logické ale jako protiváhu můžeme postavit novou výzvu ke změně, kterou každá změna znamená. Proto vytvářejte obrazy nové a lepší společnosti, kde bude vládnout lidství a pochopení, co vše je třeba znovuzrodit

Bylo řečeno, že vše musí povstat nové, a to je právě to, co máme udělat. S každou takovou tvůrčí myšlenkou se bude měnit i vaše PH na zásadité jako bezprostřední reakce na tvořivost.

Bolest v krku, ke které se dostáváme teď, může mít mnoho příčin, ale myslím, že taková angína je asi nejčastější projev ve zlosti vytvořeného názoru, který nebyl vyřčen a uvízl na mandlích. Člověk by chtěl křičet, ale nemůže. Tak se to projeví v čepech na mandlích. U dětí, které tento neduh postihuje také často, je to stav říkajícím rodičům nekřičte na sebe, nehádejte se. V takových rodinách jsou časté turbulence v chování vůči sobě navzájem.

Ještě o jednom orgánu bychom ve spojitosti s trávením mohli promluvit, a to je štítná žláza. Jde o orgán uložený po stranách jícnu a jeho funkce je mnohorodá. Tvorba enzymů řídících termoregulaci a zároveň zodpovědnost za štěpení uložené energie v tukových zásobách je primárně její činnost. Pro ženy je to právě zde celkem potíž. Mnohá rozhodnutí, která se v postupujícím životě projeví jako omezení, se na činnosti štítné žlázy projeví v její činnosti. Existují dvě dysfunkční poruchy hyper a hypo funkce, tedy velká nadměrná a naopak podprůměrná. Nadměrná funkce značí odpor vůči situaci a nízká funkce naopak odevzdanost situaci.

Nicméně jde o útlak, kdy se člověk cítí jako chycen pod krk. Velmi často jde o pocit bez toho, že by k omezení skutečně došlo. Sami sobě si utváříme postoje na to, jak na dané stimuly reagujeme. Je však faktem, že žena, která již jen plní úkoly bez možnosti odpočinku, se takto cítit bude. Proto je třeba si uvědomit, zda jsme okolí nenaučili přesouvat jeho povinnosti na nás, a zase my tím, že je přestaneme hýčkat a předáme všem zúčastněným část povinností, získáme životní prostor. Pro činnost tohoto důležitého orgánu je zapotřebí především jód, a tak doporučuji Vincentku jako vynikající prostředek. Výživa je pro tento orgán důležitá tak, jako pro všechny orgány těla. V dalším vstupu tuto myšlenku rozvedeme dále.

Petr Soldán
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama