close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Somatika trávicích procesů II.část

29. dubna 2020 v 8:14 |  Zdravie
V první části jsme se zabývali tím, jak situace (potrava) vstoupí a putuje. Teď jsme v žaludku, kde kyseliny a jiné složené šťávy potravinu rozmělňují a natravují. Každý prostup do dalších částí trávení je chráněn něčím, jako branou. Jsou zde záklopky, které by měly bránit návratu, ale často se stává, že jejich činnost je narušena a k refluxu dochází poměrně často. A tak se šťávy určené k trávení, dostávají tam, kde by neměly být. Jistě mnozí znáte pálení žáhy spojené často s návratem žluče do žaludku. Tedy, to je dáno tím, jak silný je náš odpor v tom, co se situací učinit. Zde bych se trochu zabýval tím, jak žluč a enzymy slinivky břišní pracují v těle a jaké stavy jsou s tím spojeny.


Žluč tedy vzniká v játrech a to, jaké množství vznikne, je dáno mnoha receptory, na jejich základě tělo pracuje. V první fázi jsou to receptory chuti, posléze zvážení množství potravy v žaludku a jeho složení. To se přenese jako zpráva přes neuro síť do mozku a ten vydá příslušné pokyny. Jsme-li v nitru agresivní, tu adrenalin, který je s agresivitou spojen jako aktivační látka, překrví játra a dojde v silnému vypuzení žluči. To potom bude způsobovat trávicí nerovnováhu a může podráždit společný vývod žluči a slinivkových enzymů. Pankreas, který je jedním z nejdůležitějších trávicích orgánů, produkuje množství látek zodpovědných za zpracování cukrů a tuků. Jak víte, má dnes mnoho lidí potíže s cukrovkou, to je zapříčiněno tím, že nastala nerovnováha mezi příjmem a výdajem. Tedy více člověk bere, než dává, a tak se sladkost života zvyšuje. Ostatně cukr je spojen s příjemným požitkem a tu se člověk rád nechává hýčkat až do míry, kdy sám svou sladkost (laskavost) zadržuje. Tím vznikne cukrovka. Pankreatické enzymy jsou složkou určující a i to, jak nakládáme s lipidy, tedy látkami potřebnými pro ukládání zásob. Tuky jsou zapotřebí pro akumulování živin pro stav nouze a zároveň slouží k metabolizování vitamínů (lipozomální forma vitamínů). Žluč a slinivka vytvoří polévku nezbytných činných látek nutných pro přeměnu pozřené potravy na prvočinitele, tedy látky organismem přijatelné.

Pokud dochází k tvorbě žlučových kamenů, je to upozornění, že trávicí proces byl pozdržen, tedy je dotyčnému upíráno projevit se a žluč neodtéká plynule do trávení. Poslední dobou se stává dost často, že lidé trpí záněty nebo v mírnější formě podrážděním slinivky břišní (pankreasu). Stav, který ukazuje na urážku. "Jsem dotčen tím, co se mi děje, a nedokážu odpustit." je zpráva, kterou slinivka říká.

Zde není důležité, zda k tomu člověk má důvod, ale on to tak cítí, tedy "já se cítím uražen". Je mnoho lidí, kteří jsou příliš vztahovační na vše, co se kolem nich děje, a velmi často budou tito lidé mít potíže se slinivkou. Tato etapa probíhá ve tkáni, která se jmenuje dvanácterník, a i zde se často objevují vředy. Jak jsem vysvětloval, je to samo o sobě spojeno s agresí, tedy nepřijetím a vnitřním bojem. Jednu věc, která se do toho promítá, je velmi často boj sám ze sebou, neschopnost se podřídit situacím a velká vzdorovitost.

Jak jsem předeslal, jsme na naší cestě trávicím ústrojím již v etapě, kde se v tenkém střevě vstřebávají živiny do těla skrze stěnu zde uzpůsobeného střeva. Pokud zde dochází k zánětům, potom může člověk zemřít hlady. Protože toto je jediná brána, kde vstřebávají látky do těla. Zde si člověk také ze situací bere poučení, tedy zprávu, o čem to vše, co musel prožít, je.

Dále putují živiny do tlustého střeva, kde dochází k předání tekutin do oběhu a vstřebávání dalších látek. Zde opět dochází k mnoha potížím, od zvětšení jednotlivých klků, tedy střevní nařasené sliznice, až po zánětlivé procesy. Když vzniká tato překážka, je to o tom, že dotyčný není schopen ukončit proces trávení, klade si podmínku a tím celý proces pozdrží. Může se to v první fázi projevit jako zácpa. Naopak průjem je většinou situace, kdy se člověk snaží proces trávení urychlit. Tedy je to situace "jdi pryč, neobtěžuj mě". Pokud ale probíhá vše, jak má, každá tato etapa jde svou cestou a svým časem až po dokončení procesu trávení, tedy dokončení životní zkoušky.

Jedním z velkých problémů dnešní doby je to, že jsme vystavování příliš velkému množství dat a situací, na které náš systém v té rychlosti není schopen reagovat. Vnímání času, tak jak je dnes nastaveno, se vymyká schopnostem mentálně a fyzicky situace zvládat bez toho, aby nedocházelo k poruchám. Člověk je vybaven na rychlost vnímání 5 km za hodinu. To je jeho přirozená výbava. Když si uvědomíte, jak se proháníme po planetě jako smyslů zbavení, tak je jasné, že jsme vystaveni velkému množství vlivů, které naše tělo nedokáže zpracovat. Ono je ale vybaveno systémem ukládat vše, co se kolem něj děje, takže v nitru každého z nás je ukládáno vše, čemu byl člověk vystaven.

Já proto tuto dobu vítám, protože ona nám ukazuje, jak nesmyslné je naše počínání stran pohybu v životě a v tom, čemu věnujeme náš čas. Velmi rychle se ukáže, kdo je schopen vydržet v klidu a nečinnosti a kdo sám se sebou nevydrží. Sebepoznání je o opravdovosti k sobě, kdy jsem schopen sám sebe přijmout a být přirozeným. To je ale dnes v lidech lámáno v rámci loajality ve firmách vyžadujících spíše cvičené opičky bez vlastního názoru. Právě trávení je o tom, aby takový vlastní názor vzniknul. Máme se zbavit předsudků a hledaní odpovědí mimo sebe a namáhat se utvořit si názor ze svého prožití. To jediné dává člověku oporu v budoucích krocích. Nenechte se zviklat. Jste-li přesvědčeni, že zeď, na kterou se díváte, je bílá, může vám celý svět vykládat, že je s puntíky, a vy přesto trvejte na tom, že je bílá.

Jen tak budete svobodní a nezávislí a v mnoha ohledech vás okolí, které přijalo programy společnosti za své, bude vnímat jako podivíny. Ale to proto, že nejste ovce bez vlastního názoru.

Tedy, shrnuto, je trávení o tom, jak se denně vypořádáváte s porcí informací, jež jste přijali, a jak s nimi nakládáte. Pokud je váš odpor vůči dějům odmítavý dlouho a úporně, potom se v poslední fázi vytvoří rakovina. Jde tedy velmi často o to, že jste dlouhodobě odmítali přijmout zprávu, proto se rozvinul až do podoby novotvaru. I zde je možné s tím pracovat, ale jen na úrovni změny postojů, nikoli celkovou otravou, které se říká chemoterapie. Ta víc lidí zabije, než vyléčí. Ostatně onkologové by si ji sami nedali a asi vědí proč. Medicína pokládá nemoc vždy za výzvu k boji, kdežto alternativa jde cestou porozumění toho, co je nemoc zač a co nám přichází sdělit. Chirurgie kontrolky blikajících orgánů místo opravy prostě ustřihne. Každá taková kontrolka má svůj smysl jen tehdy, když k ní přistupujeme jako k varování, nikoli tak, že se varování zbavíme. To se potom následně projeví v následném dalším orgánu či rozvojem nemoci. Těším se na dobu, kdy budou alternativci (znalí anatomie a alespoň informovaní o základních činnostech orgánů) a lékaři spolupracovat na společném díle. Tímto dílem budiž uzdravování lidí skrze porozumění o tom, co nám tělo říká.

Petr Soldán
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama