close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Somatika trávicích procesů 1.díl

22. dubna 2020 v 8:04 |  Zdravie
Jak název vypovídá, budeme se zabývat tím, co nám tělo říká v nemocech trávicího traktu a jak je možné se z nemocí poučit, a tím i vyléčit. Nastává nová doba ve všech ohledech a bude záležet na každém z nás, jak se k tomu postaví a co pro sebe vyvodí. Zapomeňte, že se vše vrátí do starých kolejí, to se již nestane. Lidstvo potřebovalo toto jen mírné varování proto, aby v době, kterou dostane k dispozici, změnilo svůj postoj k planetě Zemi a ke společenskému řádu jako takovému. Naše technokratická společnost vykazovala známky asociality, a tak je nutné si uvědomit, že společenství lidí je pro zabezpečení potřeb každého z nás nutností.


Proto bude vyzván každý k tomu, aby přiložil ruku k dílu ve smyslu tvorby užitečných věcí, které budou potřeba. Teď v tuto chvíli je možné si uvědomit, jak scestné jsou všechny ty sportovní aktivity, to nesmyslné utrácení ohromných částek jednotlivcům, kteří netvoří a netvořili nikdy nic. Kolik lidí celou dobu parazituje bez toho, aby byli užiteční. Sport a umění je potřeba jen v případě, že jste součástí tohoto děje jako aktivní účastník. Fotbal hraný pro udržení kondice má smysl, ale řvát u obrazovky gól s pivem v ruce je scestné.

To vše je možné a nutné si uvědomit a již se k tomu nevracet. Ono to nebude ani možné, protože i ti, kdo již nevěděli, co s penězi, o ně pomalu, ale jistě přijdou. Hodnotu pro člověka zde na zemi určují jeho nabyté zkušenosti a schopnosti to je to, co si vezmete kamkoli s sebou. Co se týká ale výsledku vývojového důvodu existence, ten je dán nabytým vědomím. Dnes je vědomí o existenci člověka a jeho důvodu opět s plnou silou připomenuto.

Je smutné, že až umírající lidé a strach ze smrti nutí lidi zamýšlet se nad smyslem života. Tedy alespoň některé. Smrt je jistota, o té není třeba pochybovat. Je logickým a jasným výsledkem všeho ve hmotě, kde jsou věci jen dočasné. Proto je nutné si na tuto myšlenku zvykat jako na obvyklou a dnes a denně se mnohokrát opakující skutečnost. V dobách našich dědů bylo obvyklé, že lidé umírali mezi svými blízkými, a tak všichni byli se smrtí v kontaktu. Rovněž masitá potrava nebyla získávána jinak než zabitím živého tvora doma v přímé interakci. Dnes si koupíte opracovaný kus masa a děláte, že nevíte, co to je nebo jak to na ten váš stůl přišlo. Toto farizejské chování je přítomno naprosto ve všem. Stále se snažíme omluvit se z nepravostí, které denně pácháme.

Již nebude dovoleno hrát tuto hru na nevědomí. Každý je vyzván, aby vydal svědectví o tom, kdo že je.

Toto bude potrava pro vaše trávení a bude záležet na vaší poctivosti, jak se s tím vypořádáte.

Již samotná vůně a chuť jsou první, kdo se podílí na trávení. Oko, které vidí potravu a nos, který cítí vůni, spouštějí chemické procesy tvorby slin a šťáv určených k trávení potravy. Jak vidíte, ještě jste se jídla ani nedotkli a už jsou chemické procesy těla spuštěny. Tento somatický stav je přítomen při každém hnutí, kterému je člověk vystaven. Zaujmutím postoje jsou věci buď přijaté nebo odmítnuté. Přijetím dochází k uvolnění cest a odmítnutím je kladena překážka. Tato překážka se projeví na té úrovni trávení, kde k ní dojde.

Tedy prvotní, co spouští trávicí procesy je rozhodnutí přijmu nebo odmítnutí situace. Celkem to chápu tak, že chobotnice držící se talíře, asi nebude příjemné sousto. K posouzení tedy došlo a celý systém trávení svou činnost zastaví, aniž by došlo ke spolknutí sousta. To je nehmotný děj. Jak si ale uvědomíte, systém trávení byl již spuštěn, a tak vyplavené látky musí být metabolizovány.

Vrátím se ale k první etapě sousta. Jak jsem řekl, je prvotní na trávení se podílející vjem zrakový a čichový a posléze chuťový, tyto tři smyslové vjemy jsou určující pro tvorbu chemických sloučenin. Sliny jsou první tekutinou převážně složenou z proteinů, která přijde do styku s potravou a zuby jako mechanická část rozmělní potravu na částečky, jež jsou schopné sklouznout jícnem do žaludku. Pokud se vám začnou zuby předčasně kazit, ba dokonce o ně přijdete, je to zpráva o tom že vám dělá potíž zakousnout se do života, tedy chybí vám odvaha. Člověk sílí přijetím výzev a schopností situaci skousnout, a tak paradentóza je varováním, že tuto schopnost ztrácíte.

Součástí trávicích procesů je, jak jsem již psal, čichový vjem, tedy jestli je vůně pokrmu příjemná, dráždivá nebo páchnoucí. Toto vnímání je natolik individuální, že neexistují dva lidé, kteří by měli stejný čichový vjem. Čich, tedy cit, je o vnímání jemných záchvěvů nehmotných signálu a jeho receptory jsou v nosních a čelních dutinách. Ztrátou schopnosti cítit, přijdete i o schopnost chutnat, protože nedojde k propojení. A tak při zánětu dutin přijdete o chuť a čich.

Zánět dutin. Samostatná nemoc, která může mít mnoho projevů a modifikací, ale v podstatě jde o to, že citová složka člověka je potlačena a nastoupil rozum se svým balastem odpadků rozumových pochodů. Tento konflikt mezi rozumem a citem se projeví v první fázi jako rýma, v druhé jako zánět nosohltanu a jako třetí zánětem dutin.

Někdy jsou postiženy i kanály sluchu či tlak na oko, to podle toho, s čím je člověk uvnitř sebe v konfliktu. Zánět kdekoli v těle, je vždy příznakem aktivního konfliktu. V průběhu dne dojde asi ke třem tisícům mikrozánětů, tedy nesouhlasných reakcí v řešení chodu života. V průběhu jednoho dne průměrný člověk řeší tisíce podnětů, na které vytváří reakci. A jak jsem již řekl, první je, zda jsme ochotni sousto životní výzvy rozkousat a přijmout. Dejme tomu, že se nám to podařilo, a sousto putuje jícnem do žaludku. Tato cesta je celkem dlouhá. Zpracování v ústech určí, zda bude polknutí hladké či drhnoucí. Zda následná etapa zpracování situace bude pokračovat bez potíží.

Jak jsme si řekli, k trávicím chemickým procesům dochází již před tím, než jsme přijali sousto. V žaludku je směs žaludečních šťáv složena z kyseliny chlorovodíkové, peptidů a dalších, které svým složením určují výkonnost ve vstřebávání živin v pozdější etapě. A tak mechanická práce žaludku, který opakovanými stahy potravu rozmělní a prosákne šťávami, určuje snadnost či nesnadnost přijetí následných dějů. Když jsem v aktivním konfliktu s příchozí zprávou, potom bude i žaludek reagovat odmítnutím fyzické potravy. Bude vás prostě bolet břicho a řeknete, že vám to nesedlo. Přemíra kyselin vede k pálení žáhy, tedy stavu, kdy je kyseliny více, než by mělo či je koncentrovanější.

Ještě jsem neuvedl, že potrava, která prostupuje z úst jícnem, prochází dvěma branami. Tou první je oblast mandlí a tou druhou je záklopka nad žaludkem zabraňujícím návratu stravy zpět do jícnu. Pokud je náš odpor k danému příliš silný, může nastat stav dumping tedy, vyzvracením již poslaného ven. Tato situace většině lidí uleví, tedy alespoň v první fázi. Ale je to reakce na fatální stav /nechci, jdi pryč/a tak se i stane. Pokud jsou kyseliny dlouhodobě v nerovnováze, potom může nastat stav tvorby erozí, tedy drobných oděrek na sliznici žaludku; a opět, pokud teto stav trvá dlouho, přejde tento stav do tvorby vředu. Mnohdy doprovází tento stav zánět žaludeční sliznice. Zde bych první etapu trávení ukončil a s tím že budeme pokračovat ve druhém vstupu.

Petr Soldán
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama