close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

A nastává doba prožitková

15. dubna 2020 v 8:15 |  Súčasná spoločnosť
Doba požitků a nesmyslného plýtvání všeho končí. Možná si to uvědomujete a možná, že ještě doufáte, že se vše vrátí do původních kolejí. Ale ono se nikdy nic nevrací tam, odkud to počalo, a je to tak dobře. Jen připomenu, že to, co ukazovala v poslední době celá západní civilizace, již nemělo obdoby. Lidé zapoměli na pokoru a střídmost, moc a peníze se staly vším, jezdit na dovolené několikrát do roka se stalo pravidlem.


Je toho daleko více, ale mne v této době zaujalo něco jiného. Je to připomenutí, jak křehké je vše lidské, a jak dokonalé je vše přírodní. Na to, co je člověk zač, a jaký má vlastně úkol, jsme v požitcích poslední doby zapoměli. Toto zastavení je úžasná možnost uvědomit si, jak máme správně hospodařit, a CO JE PRVOTNÍM ÚKOLEM ČLOVĚKA ZDE NA ZEMI. Je to vývoj. Se všemi prohrami i úspěchy se máme posouvat ve vědomí jak věci jsou. Jak to vše kolem nás funguje a opět pochopit svou závislost na přírodě, která je naší matkou se vším všudy.

Vše, co dnes a zítra budete slyšet ve správách, je hlas rozumu, který se pojištuje, aby nebyl obviněn z nečinosti, a jak se u toho ego mocných tetelí, když mohou téměř každou hodinu přednášet a omezovat a nařizovat. Nic proti opatrnosti a klobouk dolů před veškerým zdravotním personálem všude na světě. Jsou úžasní v tom nasazení a touze lidem pomoci.

Je však potřeba si uvědomit, že to, co se děje není prozatím nic v porovnání s tím, co by mohlo nastat pokud se lidstvo urychleně nepoučí, a svůj způsob života nezmění.

A tak bude zajímavé sledovat, kolik polí bude žlutých řepkou místo potravinami, abychom je nemuseli v dobách, jež jsou právě zde dovážet. Kolik léků si budeme vyrábět na našem území abychom nezjistili, že jich 70% vozíme s Číny. Kolik důležitých a pro přežití našich lidí oborů a fabrik vrátíme na naše území.

Doba nových aut, dovolených a plýtvání skončila, a vězte, že to celé je zástěrka pro ekonomickou recesy, kterou to celé má vyvolat a také vyvolá. Inu plány jsou již dávno dané a plní se do puntíku to, co mocní tohoto světa chtějí. Prozatím je strach a hysterie tou zbraní, která plní funkci hýbatele, a umožnuje dělat kroky a rozhodnutí jež by za normálních okolností nebyly možné.

Nepodcenuji nic jako je coronavid a nechci jej zlehčovat, ale přes veškerá data je jisté, že SARS měl 9% úmrtnost, zatímco coronavid má 3,5%. I kdyby to bylo jedno procento je to vážně vztyčený prst. A nechtěl bych se dožít toho, že se mne bude byť jen jedno promile dotýkat v mé blízkosti. Ale na druhou stranu je potřeba zachovat chladnou hlavu a statečné srdce. Být ostražitý, ale nikoli ustrašený.

Pokud vás tato situace učiní lepším člověkem, potom splnila lekce, kterou právě teď všichni procházíme, svůj účel.

Přeji všem zdraví a pevnou víru, že vše má vždy dvě strany úhlu pohledu.

Ta vaše nechť je uvolnění pout a návrat k přirozenému řádu věcí.

Petr Soldán
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama