Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Duben 2020

Cez šíre lúky

30. dubna 2020 v 8:29 Umenie


Cez šíre lúky,
v prvom rannom lúči dňa,
už tiahnu vtáky,
kdeže zajtra nájdu sa.

Somatika trávicích procesů II.část

29. dubna 2020 v 8:14 Zdravie
V první části jsme se zabývali tím, jak situace (potrava) vstoupí a putuje. Teď jsme v žaludku, kde kyseliny a jiné složené šťávy potravinu rozmělňují a natravují. Každý prostup do dalších částí trávení je chráněn něčím, jako branou. Jsou zde záklopky, které by měly bránit návratu, ale často se stává, že jejich činnost je narušena a k refluxu dochází poměrně často. A tak se šťávy určené k trávení, dostávají tam, kde by neměly být. Jistě mnozí znáte pálení žáhy spojené často s návratem žluče do žaludku. Tedy, to je dáno tím, jak silný je náš odpor v tom, co se situací učinit. Zde bych se trochu zabýval tím, jak žluč a enzymy slinivky břišní pracují v těle a jaké stavy jsou s tím spojeny.

Koronavírus! Svetlo útočí!

27. dubna 2020 v 12:02 Výstrahy
Na svojich podvečerných prechádzkach som spozoroval zvláštnu vec. Keď končí deň, začína noc a zapaľujú sa svetlá verejného osvetlenia, tieto svetlá, a to aj z veľmi veľkej diaľky, svietia tak jasne, ako som ich doposiaľ nikdy svietiť nevidel. Útlmom priemyselnej činnosti a dopravy sa očistilo ovzdušie, na základe čoho je viditeľnosť znateľne vyššia. V prírode prebiehajú očistné procesy! Príroda sa očisťuje! Ľudstvo trpí a je obmedzované, ale príroda sa obnovuje.

Nahome 11

26. dubna 2020 v 8:12 Príbehy
Čím více se blížili k říši Abd-ru-shinově, tím více naplňovala obě ženy síla a živá svěžest. Nahome se cítila na koni knížete tak bezpečná jako dosud nikdy v životě. Vroucí a jásavý pocit díku vřel v její dětsky čisté duši. Cítila, jako by vycházela z temné země na novou čistší hvězdu. Hluboko v jejím duchu se chvěla blaženost z návratu do domova.

„Hrdinovia všedných dní“

24. dubna 2020 v 8:38 Na zamyslenie
Dnes skoro ráno, keď som si na chvíľku sadla ku káve, započúvala som sa do slov moderátora rádia. Pýtal sa, koho v dnešných dňoch považujeme za hrdinov, za hrdinov všedných dní. Hovoril o lekároch a zdravotníkoch, pekároch a upratovačkách, o ľuďoch, ktorých si bežne nevšímame a ani o nich nevieme.

Povesť o ľude nespratnom

23. dubna 2020 v 8:08 Na zamyslenie
Na Zemi krásnej, kedysi aj milovanej, kolísky našej, predkami uchovanej, zrostopašnel sa ľud voľajako, nerozoznal už on, čo patrí sa človeku. Spyšnel človek, spyšneli národy Zeme, nevedeli rozoznať, čo z dobrého a čo zo zlého je.

Somatika trávicích procesů 1.díl

22. dubna 2020 v 8:04 Zdravie
Jak název vypovídá, budeme se zabývat tím, co nám tělo říká v nemocech trávicího traktu a jak je možné se z nemocí poučit, a tím i vyléčit. Nastává nová doba ve všech ohledech a bude záležet na každém z nás, jak se k tomu postaví a co pro sebe vyvodí. Zapomeňte, že se vše vrátí do starých kolejí, to se již nestane. Lidstvo potřebovalo toto jen mírné varování proto, aby v době, kterou dostane k dispozici, změnilo svůj postoj k planetě Zemi a ke společenskému řádu jako takovému. Naše technokratická společnost vykazovala známky asociality, a tak je nutné si uvědomit, že společenství lidí je pro zabezpečení potřeb každého z nás nutností.

Nepremárnime čas na zamyslenie, darovaný koronavírusom!

20. dubna 2020 v 9:25 Výstrahy
Nikto nemôže prehliadať, že to prvé a zásadné, čo spôsobila súčasná koronavírusová kríza, je zastavenie aktívneho života. Takmer všetko, až na to najnutnejšie, sa v spoločnosti náhle zastavilo, a tisícom ľudí bol darovaný čas. Zrazu majú toľko času, ako nikdy predtým. Deti a študenti nemusia chodiť do školy, čo u väčšiny z nich vyvoláva radosť z neočakávaných prázdnin.

Nahome 10

19. dubna 2020 v 8:53 Príbehy
Cesta pouští byla plná utrpení. Na šedivém, modrém ranním nebi stála velká zářící hvězda, studeně svítící. V dálce vyly stepní lišky a plaše prchaly před blížící se karavanou. Bezútěšná a nedohledná jako budoucí osud byla tato ranní jízda pouští.

Velký pátek

18. dubna 2020 v 8:50 Umenie

Každý rok na Velký pátek
bylo mi smutno k uzoufání.
Přicházím na to, co mi brání
prožít si správně jara svátek.

Mimoriadne dôležité vyhlásenie Medzinárodného menového fondu!

17. dubna 2020 v 8:24 Politika
Výkonná riaditeľka MMF (Medzinárodného menového fondu) Kristalina Georgievová urobila dňa 9.4.2020 mimoriadne dôležité vyhlásenie pre celý svet.

Viry

16. dubna 2020 v 8:31 Zdravie
Dnes tak často opakované slovo a stále a stále dokola. Málo kdo však vysvětluje, proč je na tak primitivní organismus těžké najít účinou léčbu. Inu je to proto, že virus je příliš jednoduchý a příliš malý, než aby bylo možné na něj dnes existujícími přípravky zapůsobit.

A nastává doba prožitková

15. dubna 2020 v 8:15 Súčasná spoločnosť
Doba požitků a nesmyslného plýtvání všeho končí. Možná si to uvědomujete a možná, že ještě doufáte, že se vše vrátí do původních kolejí. Ale ono se nikdy nic nevrací tam, odkud to počalo, a je to tak dobře. Jen připomenu, že to, co ukazovala v poslední době celá západní civilizace, již nemělo obdoby. Lidé zapoměli na pokoru a střídmost, moc a peníze se staly vším, jezdit na dovolené několikrát do roka se stalo pravidlem.

Prečo vyššia Moc vyháňa kresťanov na Veľkú Noc z chrámov?

13. dubna 2020 v 9:41 Kresťanstvo
Materialisti vnímajú súčasnú koronavírusovú krízu ako niečo, čo je zvládnuteľné vedou a zdravotníctvom. Vôbec sa nezamýšľajú nad jej hlbšou symbolikou. Preto pozerajú na to, čo sa deje, ale nevidia. Počúvajú o tom, čo sa deje, ale nerozumejú a nechápu. Nevidia a nechcú pochopiť, že za súčasným dianím, ktoré nemá v dejinách obdobu, stojí v pozadí vyššia Moc, a ľudí nasilu núti prijímať správne rozhodnutia a robiť to, čo ona chce.

Nahome 9

12. dubna 2020 v 8:39 Príbehy
K zemi se skláněl dusný olověný večer. Aloe neklidně přecházela po terase svého pokoje, která spojovala ložnici a pokoj Nahome. Čeka­la na svého manžela, který se měl teprve později vrátit ze své přísné služby.

Čo spôsobuje pandémia nadvýroby?

10. dubna 2020 v 8:36 Súčasná spoločnosť
Všímam si ju dlho a určite aj mnohí z nás. Určite sa Vám stalo, že ste prišli do nejakého obchodu , kam chodievate častejšie a všimli ste si, že pribúdajú regály s tovarom a uličky medzi nimi sa stále zužujú. Ja som si to viackrát všimla v jednom obchode s náradím a železiarskym tovarom. Bežné je to aj inde. Množstvo tovaru mnohonásobne prevyšuje dopyt. Iným problémom sú aj napríklad vysoké ceny tovarov, alebo nízka kvalita lacnejších výrobkov.

Nadchází konec Boží trpělivosti

9. dubna 2020 v 8:41 Výstrahy
"Je to zvláštní, že lidstvo mluví již léta o světovém obratu, který má přijít. Tentokrát má výjimečně pravdu, ale obrat je již zde! Lidstvo stojí ve středu všeobsáhlého dění, které ještě stále očekává a nepoznává je, protože nechce.

Prevence a léčba virové nákazy

8. dubna 2020 v 8:23 Zdravie
Důležité je pochopit, jak se virus šíří a co je v prevenci důležité. Tedy šíření kapénkové nákazy, o kterou teď jde, je právě rouška, vlastně dvakrát použitá, dostatečnou mechanickou zábranou a to proto, že virus je vázán na hlen, či tekutinu kapénky, a tak se mechanicky zachytí na látce. Po uschnutí kapénky, na kterou je vázaný by již neměl mít sílu napadnout organismus. Pokud to ale přece jen stihne, je množství patogenu natolik malé, že není třeba se strachovat. To ostatně není třeba nikdy.

Desať rán egyptských! Rana prvá: koronavírus!

6. dubna 2020 v 15:59 Výstrahy
Nemôžem si poradiť, ale ja osobne vidím veľmi veľkú analógiu medzi tým, čo sa deje v súčasnosti ohľadom koronavírusovej krízy, a medzi tým, čo sa dialo kedysi za čias Mojžiša v Egypte. Princíp je totiž ten istý, len forma je iná. A tým princípom je, že Vládca univerza prostredníctvom prírodných dejov prinúti ľudí skloniť sa pred jeho Vôľou, a pod tlakom vykonať to, čo on chce. Pod tlakom ich prinúti ísť tou cestou, ktorú on ukazuje. A ľudská vôľa sa nakoniec musí podvoliť Vôli Vyššej.

Nahome 8

5. dubna 2020 v 8:24 Príbehy
Výpravy za kořistí a pohraniční faraonovy šarvátky nepřinášely nic dobrého. Loupeží a bitkami zesurovělý vojenský lid nechtěl odpo­čívat. Stále byly mezi nimi hádky a nesrovnalosti. A z pouště přichá­zely mnohé ozbrojené bandy lupičů, které olupovaly bojiště za noci.