Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Prečo bol Karel Gott niektorým slovenským médiám nepohodlný?

11. října 2019 v 8:08 |  Súčasná spoločnosť
Krátko po oznámení úmrtia Karla Gotta sa na portáli Denníka N objavil článok autora Olivera Reháka o jeho smrti so zarážajúcim titulkom: "Zlatý hlas z Prahy, božský Kája, národný umelec, ale aj zombie či idiot hudby. Kto bol vlastne Karel Gott?" Zdesení fanúšikovia, ktorí smútili za svojim idolom, boli pohoršení. Neskôr síce zasiahol editor a titulok zmenil na: "Zlatý hlas z Prahy, božský Kája, národný umelec. Kto bol vlastne Karel Gott?" Ale už bolo neskoro.


V súvislosti s úmrtím Karla Gotta sme boli tiež svedkami nechutného statusu na stránke ZOMRI. Fotka Karla Gotta s nápisom TEĎ VÁM ZASPÍVÁM LADY FUNERAL. (Keby podobný morbídny vtip uverejnili kotlebovci, tak by boli určite súdení z propagovania nenávisti a obviňovaní z najhorších zločinov. Ak to spraví stránka ZOMRI, tak je to vraj HUMOR):

Skúsme sa zamyslieť, či tieto vyjadrenia liberálnych médií boli len nešťastnou náhodou, alebo mali tieto médiá nejaký hlbší dôvod k nenávisti práve k tomuto umelcovi.

Karel Gott bol známy tým, že pred médiami otvorene vyjadroval svoj názor k súčasným udalostiam vo svete, ktoré často neboli v súlade s mainstreamovým postojom.

Známy je jeho rozhovor z roku 2001 v Lidových novinách s redaktorkou Janou Michalickou s názvom "Bojím se o tento svět". Uveďme si niekoľko jeho odpovedí za daného článku:

"Dokáží se voliči poučit ze svých omylů?

Jsem přesvědčený, že zvlášť v posledních stoletích nejde o žádné omyly, naopak politika se odvíjí podle přesných scénářů, nic se neděje náhodou, i to nejhorší jako války. Vždy je o vítězích rozhodnuto dávno předtím. Stejné banky podporovaly toho, kdo je rozpoutal, a vyjednávaly s tím, kdo byl napaden. Domlouvaly se, čím budou platit, až jim budou posílat zbraně. Běh světa řídí tyto vysoké nadstátní kruhy, tzv. ilumináti nebo osvícenci, a také svaté řády a lóže až po mysticko-okultní organizace.

Mohl byste to nějak upřesnit?

Jde o osoby které tím pádem určují, kdo bude dělat politiku, a to ostatní už je jenom velké divadlo.

Není to poněkud vykonstruované ? To by znamenalo, že jedinec, dokonce ani skupina nemá šanci cokoliv ovlivnit…

Dal bych několik příkladů z historie. Pět synů jednoho slavného frankfurtského bankéře si rozdělilo sféry vlivu - jeden zůstal v domě svého otce, druhý odešel do Londýna, třetí do Paříže, další do Vídně a poslední do Neapole a financovali všechny znepřátelené strany v napoleonských válkách. Posílali si zprávy o situaci na bitevním poli po poštovních holubech, protože ti byli rychlejší než kurýři. A tak jen vyvolení byli správně informovaní, že u Waterloo byl Napoleon definitivně poražen. Jen oni mohli dělat výhodné finanční operace a ostatní utřeli nos. Anebo takové vítězství proletariátu, který vedla ruská inteligence, placená nejvyššími západními finančními a průmyslovými kruhy. Zakladatel Rudé armády Lev Trockij a jeho soudruzi byli vycvičeni na území Standard Oil v New Jersey a vysláni prezidentem newyorské banky Jacobem Schiffem do Petrohradu s podporou pro revoluci ve výši dvaceti milionů dolarů ve zlatě. Němečtí průmysloví magnáti a poradci císaře zase vybavili Lenina a jeho apoštoly z Curychu, aby pak Rusko muselo podepsat brestlitevský mír a oni mohli opustit východní frontu, kde měli zbytečné ztráty. Lenin byl vynikající spoluhráč a německý agent, Trockij zase špatný herec z Brooklynu, ale výborný řečník. Tihle hoši uměli všechno velmi dobře vyložit lidem a v jakékoliv době. Ovšem když se bolševismus nebo jiné "revoluce" rozmontují, najednou spatříte lidi, kteří vypadají stejně jako Trockij a zjistíte, že jste zase za blbce.

Nejčastější slovo, které padá při diskusích o stavu a vývoji dnešního světa, je globalizace. Co si o tomto jevu myslíte vy?

Tady asi nebudu poslem dobrých zpráv - jak mě přátelé kdysi charakterizovali. Obávám se, že celosvětové dění směřuje k TOTÁLNÍ GLOBALIZACI, která vyústí v jednu totalitní světovládu. Časem všechny malé banky padnou - už to pomalu začíná, bankovní giganti budou fúzovat, až nakonec zbude jediný bankovní dům, který bude všem diktovat. Vznikne jedna světová měna, která bude všechno řídit, a pak už je jen krůček k bezhotovostnímu platebnímu systému pomocí mikročipů a laserových neviditelných kódů - nejspíš je budeme mít zabudované v těle. A tím bude možné z jednoho vládního centra získat o každém informaci a každého kontrolovat. Už si na to zvykáme, vnímáme to jako samozřejmost - ta identifikační čísla jsou kreditní karty. Zatím je to velmi příjemné a i další vývoj v tomto směru nám bude připadat praktický, výhodný a hlavně pohodlný, ale časem zjistíme, že jsme se stali objektem nejenom kontroly, ale i manipulace s myšlením.

To zní poněkud jako orwellovská utopie…

Ani ne. Bojím se toho, že se nakonec naplní všechny orwellovské vize, které při svém vzniku vypadaly tak neskutečné. Napadlo mě, že možná přijde doba, třeba se jí ještě dožiji, kdy budeme nostalgicky vzpomínat na minulé totality. V každém případě, když už se tehdy nedalo dělat vůbec nic, tak si aspoň lidé mohli pro sebe nechat své myšlenky a názory.

Domníváte se tedy, že je u nás ohrožena svoboda slova?

Svoboda slova ohrožena není, ale věta už může být někomu nepohodlná. Slovo jako takové ještě nedává smysl, ale věta to už je myšlenka, a to je něco jiného.

Mají podle vás bohatí lidé nějaké povinnosti ke společnosti?

Podle toho, jak ke svému bohatství přišli…"

Necelých desať rokov po tomto interview, v roku 2010, Karel Gott výstižne popísal princípy vojen a boje proti "terorizmu" v relácii Českej televízie Hyde Park.

Odpovedal na otázku, aký je jeho názor na útok na WTC, preventívne vojny, okliešťovanie slobôd pod rúškom "boja" proti terorizmu, NWO a pod.?

V danom videu vysvetľuje, akým spôsobom prišiel k svojim názorom na fungovanie sveta. Hovorí, že na internete sa dá nájsť veľa vecí, potom je však otázka, kto to píše, prečo to píše, aký je tam záujem. Teda treba si urobiť sám takú mozaiku, ktorá vyplynie z toho, keď to človek pozoruje veľmi dlho. Hovorí, že sám vie, že niektoré veci v prírode na svete majú také návraty, vlny a periódy ako je napríklad vzostup krízy, ktorá sa rieši niekedy, keď diplomacia zlyhá, vojnou. Toto asi s najväčšou pravdepodobnosťou bude vždy. … Na ten starý spôsob už asi nikto neskočí. Tak sa musel nájsť nepriateľ nedefinovaný, neviditeľný a tým je "terorista". A môže to byť obchod, môže to byť niečo, čo dá do pohybu svetové financie. My tú určitú slobodu a voľnosť obetujeme, len aby sa potláčal ten neviditeľný nepriateľ. S tým vykonštruovaným nepriateľom sa robia obchody… Je to všetko v ekonomike. Ja, keď si ráno otvorím noviny, tak si vždy nalistujem ekonomiku. Tam to nájdete, kto je vinník za krízy…

odkaz na video: https://youtu.be/l2o3NMtss78

Môj názor

Ako vidíme, Karel Gott sa okrem spievania venoval aj mnohým iným veciam. Vieme že sa venoval aj výtvarnému umeniu, maľoval a zaujímali ho aj celospoločenské otázky. Ani on neveril nejakému zoznamu "konšpiračných" webov, ktoré vytvoril niekto iný, ale spoliehal sa len na svoje vlastné kritické myslenie. Karel Gott sa stretol s mnohými mocnými ľuďmi na Západe aj na Východe a mal výnimočnú možnosť pozorovať svet z rôznych uhlov. Niektoré myšlienky, ktoré vyjadril už v r. 2001 sa pomaly ale iste začínajú v súčasnosti naplňovať.

Mali by sme sa zamyslieť, či hore spomenuté nevkusné a neempatické nadpisy liberálnych médií sa objavili len nedopatrením a či by si niečo podobné dovolili tieto médiá aj v prípade, že by zomrel napríklad Richard Stanke, Zuzana Fialová alebo iní umelci propagujúci liberálne politické názory.

Ľubica Cyprianová
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama