close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Červenec 2019

O zázračném nasycení

31. července 2019 v 8:13 Kresťanstvo
"V podvečer přišli k Ježíšovi učedníci a řekli: ,Kraj je pustý a čas již pokročil; rozpusť tedy zástupy, ať si jdou do vesnic nakoupit pokrm.´ Ježíš jim ale odpověděl: ,Není třeba, aby odešli, vy je nasyťte.´ A oni Mu řekli: ,Máme jen pět skutků lásky a dvě slova.´ Pravil tedy zástupům, aby si sedly do trávy, vzal těch pět skutků a pár slov, pozvedl oči k nebi, dobrořečil, a s láskou se s nimi dělil, dával učedníkům a učedníci zástupům. I nasytili se všichni a ještě zbylo lásky pro skutky a slova dvanácti pokolení. Těch však, co se nasytili, bylo asi pět tisíc mužů kromě žen a dětí."

Niet dôležitejšieho poznania, ako je toto! Spamätajte sa!

29. července 2019 v 8:49 Duchovno
Všetko, čo okolo seba vidíte, je konečné. Je dočasné. V určitom momente to vzniklo a od okamžiku svojho vzniku pomaly, ale isto speje k zániku. Týka sa to ľudí, zvierat, rastlín, ale aj našej planéty, Slnka a celého okolitého vesmíru. Týka sa to však zároveň nie len sveta najhrubšej hmoty, ktorú vidíme, ale aj celého obrovského sveta hmoty jemnejšej, ktorú síce nevidíme, ale do ktorej odchádzajú naše duše po smrti, čiže po odložení fyzického tela. Aj táto jemnejšia hmotnosť, takzvaná jemnohmotnosť, podlieha zániku úplne rovnako, ako všetko ostatné, čo je hmotné.

Předkvarkový, kvarkový a vědou zachytitelný Vesmír XIV.

28. července 2019 v 8:35 Rozširovanie poznania
Nečekané události v blízké době - nové souvislosti! Vědou poznávané globální oteplování planety Země je ve skutečnosti jen jednou částí z převratného dění, odehrávajícího se v současném elektromagnetickém vesmíru. Je tak jen otázkou krátkého času, než nové události v oblasti klimatu a geologie Země, změny na slunci a zesílení proudícího záření z kosmu povedou vnímavější vědce k poznání, že změny, které se nyní začínají odehrávat, přesahují zcela rámec dosavadních znalostí člověka o vesmíru a souvztažnostech v něm účinkujících.kometa

Na škole vládne fanatický liberalismus

26. července 2019 v 8:37 Politika
Neziskovky převzaly výuku ve škole. Děti si mohly dělat co chtěly. Zavládl totální chaos. Tak líčí poměry na znojemské základní škole vyhozený učitel Stanislav Balík, major v záloze, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. "Nejvíce ovšem vadilo, že jsem říkal pravdu stejně jako mistr Jan Hus. Vedení školy se mě rozhodlo zlikvidovat, a tak jsem byl rituálně ukřižován všem pro výstrahu," vysvětluje. "Byl tam totalitní režim jako na dnešní Ukrajině. Všichni musí být podle jednotného liberálně socialistického světového názoru. Běda někomu, kdo by měl svůj názor, a byl vlastenec. Takový člověk musí být okamžitě zlikvidován," dodává.

Doma

25. července 2019 v 8:40 Umenie

Všade je dobre, najlepšie však doma,
doma je všetko znásobené dvoma.
Môžeš aj stokrát odísť do sveta,
svet zabudne ťa, domov pamätá.

Lze proměnit zlo v dobro?

24. července 2019 v 8:16 Na zamyslenie
Zlo a dobro jsou ve své podstatě pojmy tak protikladné a odlišné, že nemohou být zaměňovány. Proto se na první pohled může mnohému zdát, že proměnit zlo v dobro není tak snadné, ne-li dokonce nemožné. Budeme-li se však touto otázkou vážněji zabývat, musíme dojít k závěru, že tato zdánlivě těžká úloha je snadno proveditelná.

Vitajte v dobe teroru väčšiny menšinami!

22. července 2019 v 11:48 Súčasná spoločnosť
Žijeme vo veľmi zvláštnej dobe, v ktorej sa javy, stojace mimo normu, začínajú presadzovať ako norma pre celú spoločnosť. Na základe toho sa však potom, relatívne normálna spoločnosť, stáva sama postupne nenormálnou.

Předkvarkový, kvarkový a vědou zachytitelný vesmír XIII.

21. července 2019 v 8:59 Rozširovanie poznania
Nečekané události v blízké době! V tichosti, zcela stranou zájmu většiny světových médií, a tím tak i stranou povědomí největší části veřejnosti, připravuje se pro nejbližší měsíce k uvedení do provozu částicový urychlovač LHC v laboratořích CERN (Conseil Europeén pour la Recherche Nucléaire - Evropská laboratoř částicové fyziky), ležících nedaleko Ženevy, na samotných hranicích Švýcarska a Francie. Samozřejmě, že odborná média se o tomto chystaném projektu čas od času zmiňují, avšak výstupy zpráv svým zpracováním zcela míjí chápání laické veřejnosti. Tato veřejnost pak sleduje přirozeně veškeré ostatní každodenní události, podivujíc a hrozíc se nad jejich obsahem, aniž by přitom tušila, jak zásadní krok se chystá ve vědeckých kruzích materialisticky založených skupin experimentátorů.

V čom sa skrýva náprava ľudstva?

20. července 2019 v 8:42 Perly múdrosti
Každý chce napraviť ľudstvo, ale nikoho nenapadne, že by mal začať od seba.

Lev Nikolajevič Tolstoj

Za odchod lekárov zo Slovenska môžu aj zločinci a finančné skupiny

19. července 2019 v 8:38 Súčasná spoločnosť
Čoraz viac mojich známych lekárov odchádza do zahraničia. Ako dôvod často udávajú bezvychodiskovú situáciu spôsobenú nedostaktom personálu na oddeleniach, nadmerné pracovné vyťaženie. Nutnosť slúžiť mesačne viac ako 100 hodín nadčasu, ktoré sú preplácané obchádzaním zákonnika práce. Lekári sú pohoršení z Penty a iných skupín, ktoré si zo zdravotníctva zobrali prostredníctvom zapredaných politikov tie najzárobkovejšie odddelenia, laboratória, vyšetrovacie pracoviská… Štátne nemocnice ostali v rukách často VÚC, tie sú však tiež napojené na svojich oligarchov.

Chci přestat kouřit!

17. července 2019 v 8:25 Skryté súvislosti
Čistota a lepkavý dehet, svěžest ducha a pach cigaret... Duchovní život a cigarety jednoduše nejdou k sobě. Přes to všechno se o to mnoho lidí pokouší, protože s kouřením nedokáže skončit. Tento zlozvyk však drží člověka v temnotě a maří každou snahu ke skutečnému duchovnímu usilování...

Postavte sa proti akceptácii pedofílie v spoločnosti

16. července 2019 v 8:32 Politika
Milí priatelia, denník SME dňa zverejnil viaceré články, ktoré podľa nášho názoru pomáhajú zvyšovať akceptáciu pedofílie v spoločnosti. Vyvolali búrku spravodlivého hnevu. Táto emócia však splní svoj účel, iba ak nás povzbudí k prijatiu riešenia. Čas na predkladanie zákonov sa kráti.

Existencia vojen odhaľuje pravú tvár našej civilizácie!

15. července 2019 v 11:45 Súčasná spoločnosť
Ľudstvo prešlo veľmi dlhým vývojom, ale zarážajúce je, že od samých počiatkov, až do dnešných dní ho neustále doprevádza prekliatie vojny. Ak sa totiž z tohto uhla pohľadu pozrieme na našu históriu, samotná podstata fenoménu vojny, s ktorým je ľudstvo tak neodlučiteľne spojené, zostáva stále rovnaká. To, čo sa mení, sú len vonkajšie možnosti a kulisy, zodpovedajúce technickej úrovni každej doby.

Předkvarkový, kvarkový a vědou zachytitelný vesmír XII.

14. července 2019 v 8:14 Rozširovanie poznania
Jestliže jsme si na více místech důrazně připomínali, jak je velmi důležitým pro člověka poznání o úrovních hmotností, které jsou mu v běžném životě neviditelnými, které však zcela jistě jednou bude muset proputovat, pak nyní je potřebné upřesnit ještě následující! Poznání o existenci světů nad hmotou musí se stát člověku poznáním vnitřním. To znamená, že nemá se člověk zaobírat poznáním, získaným v kapitolách o vesmíru, pouze analogickým, rozumovým způsobem, nýbrž veškeré poznání o zodpovědnosti, plynoucí z každodenního myšlení a cítění, musí se mu stát neoddělitelnou součástí jeho niterného rozhodování. Člověk se má naučit, za pomoci poznání o jednotlivých úrovních hmotností, jež ho ještě dělí od jeho duchovního domova, jednat vždy správně, tak, aby si nevytvářel zbytečných, zdržujících překážek, které na něho jinak budou zcela jistě čekat, ať již v úrovních magneto-kvarkového vesmíru či v úrovních magneto-éterických nebo snad i v úrovních jemnohmotnosti.

Integrácia je len rozprávka pre naivných. Prehovorila dobrovoľníčka zo zariadenia pre migrantov

12. července 2019 v 8:01 Súčasná spoločnosť
Zničenie mýtu o úbohých utečencoch z dielne na výrobu mýtov politikmi. Všetci Európania a zvlášť všetci europoslanci a vláda v Berlíne by si mali vypočuť 31 minútové video bývalej dobrovoľnej pomocníčky migrantov Ch. Solerovej z Iniciative an der Basis. Ja mám mnoho diskrétnych info z domovov azylantov a iných migrantských zariadení, ale to čo som si vypočul na videu od Christiane Solerovej, presahuje všetko.

Skupinový názor

11. července 2019 v 8:05
Mnohí nemajú názor nie preto, že by ho nemohli mať, ale pretože bez názoru sa ľahšie prežíva. Iní zasa za názor považujú mienku sociálnej skupiny, do ktorej chcú patriť. Uprednostňujú priateľstvo alebo pokoj pred pravdou. Tak je pohodlnejšie. Lenže tak sa formujú davové sebaklamy. Tak dajako zlyhali elity v dvadsiatom storočí a takto kontinuálne zlyhávajú nové pokolenia aj v súčasnosti. Roku 1989 sme iba prestúpili z jedného pekelného rýchlika do druhého. Sme v tej istej nenávisti, len už sa zbrane nekreslia hlavňami na západ, ale na východ, a mnohým to pripadá prirodzené a dokonca mravné.

Teodor Križka

Je přísnost součástí lásky?

10. července 2019 v 8:48 Skryté súvislosti
Čistá duchovní láska a hluboké lidské city se od nepaměti spojují s růžemi. Lidé správně vyciťují, že toto spojení má hlubší duchovní podstatu, a proto nemůže být náhodné. Obrazně je možné říci, že růže je považována za ušlechtilou pozemskou formu lásky, povznášející city člověka ke kráse. Už jen samotný pohled na růži, spojený s vnímáním jejího šlechetného působení, vyvolává léčivé účinky, a v nejednom člověku dokonce i vyciťování nádhery duchovního domova.

Prečo je nutné usilovať o skutočné hodnoty?

8. července 2019 v 13:11 Na zamyslenie
Čo znamenajú hodnoty v živote človeka? Je to naozaj len nejaká teoreticko filozofická otázka, alebo ide o viac? Alebo ide o zásadný dopad na život, na náš osud i na našu budúcnosť?

Předkvarkový, kvarkový a vědou zachytitelný vesmír XI.

7. července 2019 v 8:39 Rozširovanie poznania
O putování duše - rekapitulace. V průběhu předchozích deseti kapitol o vesmíru jsme si základním způsobem popsali děje, související s putováním lidského ducha úrovněmi všech částí hrubohmotnosti. Popsali jsme si děj, přechodu z pozemského těla do úrovně magneto-kvarkové, tedy úrovně střední hrubohmotnosti a dále, v dalších kapitolách jsme si přiblížili děje, související s putováním duše úrovněmi magneto-éterického vesmíru, jenž je pojmenován v Díle Ve Světle Pravdy jako jemná hrubohmotnost.

Takto sa má jednať s Američanmi

5. července 2019 v 8:36 Politika
Poslanec Ľuboš Blaha ako člen parlamentného výboru Rady Európy dostal list od americkej ambasády, v ktorom mu istý Aaron Singlettery doporučuje, aby ako delegácia neschválili navrátenie hlasovacích práv Ruskej federácii, pretože je to zlý signál ohľadom ruskej agresie