close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Červen 2019

Předkvarkový, kvarkový a vědou zachytitelný vesmír X.

30. června 2019 v 8:58 Rozširovanie poznania
Úrovně jemnohmotnosti. Popisujeme-li si zde postupnou cestu putování duše jednotlivými úrovněmi hmotností, pak je také zcela na místě zmínit se alespoň zčásti ještě o úrovních samostatného oddílu jemnohmotnosti.

Listy Majstrovi. . . o ľudskosti

28. června 2019 v 8:11 Na zamyslenie
Majster Konfucius, často čítam Vaše vzácne myšlienky, aj keď sú staré 2500 rokov. Je v nich všetko to, čo ľudia potrebujú vedieť, aby boli a ostali ľuďmi a dokázali zachovať ľudský druh pred samozničením.

Dary

27. června 2019 v 8:01 Na zamyslenie

Ďakujem, Pane, viac už nechcem nič.
Pochopil som, mám všetko, čo mi treba.
Len ďalej múdro do uší mi krič
pod nesmiernosťou blankytného neba.

Pravda, či lež? 2

26. června 2019 v 8:50 Hľadanie Pravdy
Podívejte se do úřadů a uvidíte, co zbytečné práce a námahy musí mnozí úředníci vynaložit na to, aby zdolali ty největší překážky, které jim ztěžují úřadování. Tyto překážky, na které v úřadech nejčastěji narážejí, nejsou zpravidla ničím jiným než lží, nedostatkem smyslu pro pravdu a spravedlnost.

O tajomnej formotvornej schopnosti človeka

24. června 2019 v 10:41 Skryté súvislosti
Ľudia majú znalosť a sú informovaní o rôznych veciach. Ale aj napriek veľmi veľkej šírke ich záberu im uniká to najpodstatnejšie a najzásadnejšie. A síce ich vzťah a postoj k základnej, alebo inak povedané, božskej sile, ktorá prúdi univerzom.

Předkvarkový, kvarkový a vědou zachytitelný vesmír IX.

23. června 2019 v 8:32 Rozširovanie poznania
Kam přecházíme bezprostředně po smrti? Pro čtenáře, kteří sledují pravidelně kapitoly cyklu o vesmíru, je zcela srozumitelným poznání, že v okamžiku pozemské smrti dochází ihned k uvolnění astrálního těla, skládajícího se z magneto-kvarkové látky, od neživé materie schránky hrubého těla. Tento děj je úplně samozřejmým a přirozeným vývojem, jenž následuje po stavu pozemského úmrtí. Ve chvíli, kdy přestane kolovat v těle krev, kdy se zastaví základní tělesné funkce, dojde současně ke změně záření všech základních částic, jež se podílely na stavbě a chodu hrubohmotného tělesného ústrojí. Spolu s touto změnou záření nastane současně změna v magnetickém spojování mezi hrubohmotným tělem a tělem astrálním.

Ako vyliečiť rakovinu? Jedna z možností

21. června 2019 v 8:39 Zdravie
Táto teória bola prvýkrát prezentovaná Greggom Brandenom, americkým autorom, známym svojimi teóriami ohľadne liečby rakoviny. Tvrdí, že existuje niečo, čo ovplyvňuje a dokonca mení naše DNA. A ak sa to použije hromadne viacerými ľuďmi, dokáže to vyliečiť úplne všetky druhy chorôb.

Len stále vpred a nahor!

20. června 2019 v 8:56 Perly múdrosti
Ak nemôžeš lietať, tak bež. Ak nemôžeš bežať, tak kráčaj. Ak nemôžeš kráčať, tak sa plaz. Ale nech už robíš čokoľvek, tak sa stále hýb vpred.

Pravda, či lež? 1

19. června 2019 v 8:02 Hľadanie Pravdy
Život na této Zemi provázejí dva protiklady, které si často navzájem kříží cestu, ale nikdy nemohou jít svorně po téže cestě. Jsou to pravda a lež. S oběma se neustále setkáváme, s oběma neustále bojujeme, právě tak jako s dobrem a zlem. Podobně jako dobro, tak i pravda vychází od Boha, neboť Bůh jest Pravda. Naproti tomu podobně jako zlo, tak i lež jest způsobena odkloněním se od Boha. Člověk vybaven svobodnou vůlí může sám rozhodovat a volit, k čemu se přikloní. Aby volil správně, musí dobře uvážit všechny důsledky, které z obou protikladů vyplývají, co mu tedy v odměnu přinese pravda a jaké prožívání přinese lež.

Každý z nás je zvrchovaným vládcom dvoch ríš

17. června 2019 v 10:43 Skryté súvislosti
Bez toho, že by sme si to vôbec uvedomovali, je každý z ľudí neobmedzeným vládcom v dvoch obrovských ríšach. A to v ríši svojich vlastných, živých citových foriem, a zároveň v ríši svojich vlastných myšlienkových foriem.

Předkvarkový, kvarkový a vědou zachytitelný vesmír VIII.

16. června 2019 v 8:11 Rozširovanie poznania
Astrální tělo magneto-kvarkové úrovně. Příběh duše, který jsme si popisovali v předchozím díle seriálu o vesmíru, se týkal prožívání ve světě myšlenkových forem v úrovni magneto-éterického vesmíru. Zmiňovali jsme se během popisování cesty duše do této úrovně i o okamžiku, kdy zemřelá duše odložila záhal astrálního těla, jež bylo tvořeno kvarkovými částicemi z magneto-kvarkové úrovně. Toto astrální tělo člověka je také nedílnou součástí každého z nás. Zachvívá se na kvarkovém stupni, jenž je odpovídající magneto-kvarkovému vesmíru a svým zářením především vytváří přechodnou duševní formu mezi tělem magneto-éterickým a vlastním tělem hrubohmotným, tedy tělem, jež je pro nás pozemsky viditelné a hmatatelné. Astrální, magneto-kvarkové tělo bylo člověku dáno právě jako nádherný duhový most mezi zdejším světem a světem magneto-éterickým, v němž na cestě po pozemské smrti čeká každého z lidí bezprostřední setkání s následky jeho vlastního myšlení a cítění, které vytvářel v čase svého pozemského života.

Bilderberg a konšpirácie

14. června 2019 v 8:06 Politika
Stretnutia Bilderberg sa konajú od roku 1954. Stretáva sa na nich každoročne skupina "mocných" ľudí tejto planéty, najvplyvnejší politici, predstavitelia najväčších médií, najvýznamnejších bánk, najsilnejších nadnárodných korporácií, šľachtici. Rokovania sú prísne tajné.

Niekde tam

13. června 2019 v 8:14 Umenie

Niekde tam, veru ani neviem kde,
je ktosi krásny, v spánku za mňa bdie
a vo dne v noci sústavne mi žehná.
Je ako more, netuším, kde breh má.

Všichni svatí ať nám pomohou!

12. června 2019 v 8:02 Duchovno
Člověk je tvor vynalézavý a umí si "pomoci". Neváhá použít svou fantazii tam, kde pravdivý pohled vyžaduje vážnější zkoumání. Vždyť, ještě nedávno byla podle názoru člověka Země plochá, a když se ukázalo, že to tak není, byla pyšně prohlášena za střed vesmíru, kolem kterého se otáčelo také i slunce! Tak i v dobách, které popisuje starý zákon, si člověk ještě mnohé jevy neuměl vysvětlit a chápal život víceméně "hmatatelně". Podobně si vytvořil omezenou představu také o svém Stvořiteli, jehož si představoval příliš hmotně, a snažil se získat si Jeho ochranu věcnými dary. Člověk na daném vývojovém stupni nedokázal projevit dík svému

Odhalenie tajomstva pravého života a pravej modlitby

10. června 2019 v 8:37 Duchovno
To, čo ľudia doposiaľ považovali za modlitbu, boli len nutné predstupne pravej modlitby, ktorá spočíva v niečom, k čomu sme zatiaľ ešte nedospeli. V niečom, čo tu na zemi vôbec neexistuje a k čomu snáď dozrelo len zopár jednotlivcov.

Předkvarkový, kvarkový a vědou zachytitelný vesmír VII.

9. června 2019 v 8:12 Rozširovanie poznania
Putování duše světem magneto-éterického vesmíru. V předchozí kapitole jsme si popisovali, jakým zásadním způsobem ovlivňuje druh našich myšlenek formování světa v magneto-éterickém oddíle vesmíru, jenž nás očekává po odložení pozemského těla. Pro lepší ujasnění celého děje si zde popišme cestu jedné lidské duše tímto světem. Vezměme si tedy kupříkladu člověka, který ve svém pozemském životě stal se racionálně smýšlejícím a jenž jako vrchol svého životního kréda osvojil si to, že každý se má starat sám o sebe. Podle tohoto způsobu také i větší část druhé poloviny svého života na Zemi smýšlel a jednal.

Varovné příznaky, že vaše tělo je příliš překyselené a jak ho rychle odkyselit

7. června 2019 v 8:41 Zdravie
Množství zdravotních problémů dnešní doby je možné připsat na vrub procesu, který se děje uvnitř těla - překyselení. Několik vědeckých studií zkoumalo a analyzovalo paralyzující účinky překyselení na náš organismus. Všechny došly k závěru, že jeho následky mohou být více než vážné.

O hodnote človeka

6. června 2019 v 8:02 Perly múdrosti
Človek je tým, v čo verí.

Anton Pavlovičov Čechov

Jaké je nejvyšší poslání ženy?

5. června 2019 v 8:32 Venované ženám
Všeobecně se dnes má za to, že nejvyšším posláním ženy je přivést na svět děti. Připomeňme si však, co tato idea přinesla trápení a neštěstí již v dřívějších dobách, kdy rodiče vychovávali své dcery jedině pro to, aby z nich byly dobré matky a hospodyně. S tím bylo také spojeno nezdravé uzavírání sňatků dohodou, z vypočítavosti, ba i násilím. Mnoho nešťastných žen pak také prožívalo nenaplnění svého života, pokud se nevdaly, anebo ve svém svazku nebyly obdařeny darem mateřství.

Odhalenie pravdy! Francúzska revolúcia žltých viest z duchovného hľadiska

3. června 2019 v 10:17 Súčasná spoločnosť
Hneď na začiatku si je treba uvedomiť, že existujú dva druhy revolúcií. Prvým z nich sú revolúcie, ktoré dokonale vyhovujú nadnárodnému kapitálu a úzkemu, elitnému klubu najbohatších nášho sveta.