close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Duben 2019

Uverte v zázrak a stane sa vám!

29. dubna 2019 v 11:44 Duchovno
Tisícročná ľudská skúsenosť, podopretá racionalitou rozumu hovorí, že po vode sa chodiť nedá. Že je to absolútny nezmysel. V evanjeliách sa však píše, že keď budeme mať silnú vieru, môžeme po nej kráčať tak, ako kedysi Peter.

Předkvarkový, kvarkový a vědou zachytitelný vesmír I.

28. dubna 2019 v 8:51 Rozširovanie poznania
1. Magneto-éterický vesmír. Tento vesmír vznikl v okamžiku vstupu nadhmotného záření do prostoru, který můžeme nazvat prostorem prvního vzniku hmoty. Na tomto místě, v okamžiku, jenž nadešel, když Tvůrčí, nadhmotné vlnění ve Stvoření narazilo na prostor vyplněný dosud jen přípravným bytostným zářením, zformovalo se toto vlnění v první úroveň hmotnosti. Jako úplně první se pak zformovaly částice předkvarkové, jež můžeme nazvat také částicemi éterickými. Tyto částice vyplnily během miliontiny vteřiny prostor, odpovídající o něco většímu rozměru nám viditelného vesmíru. Éterické částice se pohybovaly ve formě vlnění, a to rychlostí, která vysoce převyšuje rychlost hmotného světla. Tím jsou tyto částice ve vztahu ke hmotě našeho vesmíru, kterou poznáváme díky současným vědeckým výpočtům, v záporné nábojové hodnotě - (tyto éterické částice jsou mimo energetický a hmotnostní rozměr námi dnes zachytitelné hmoty).

Omedzenosť vnímania ateistov

27. dubna 2019 v 8:24 Perly múdrosti
Vie ryba, že existuje voda? Podobne ani ateista nevníma Stvoriteľa, až pokým ho nevyhodia na súš.

Iba čísla. . .

26. dubna 2019 v 8:01 Súčasná spoločnosť
Včera som mala možnosť sledovať dokumentárny seriál s názvom "Prvá svetová vojna v číslach". O prvej svetovej vojne sa toho hovorí a píše podstatne menej ako o tej druhej a pritom bola rovnako ohavná a krutá ako Druhá svetová vojna.

Katarzia

25. dubna 2019 v 8:21 Umenie

Kam by som šiel, na aký štít,
za ktoré kopce, na breh ktorých morí,
keď neviem z dlaní vlastnej duše piť,
zo strání ducha, ktorý vo mne horí.

Maják

24. dubna 2019 v 8:55 Na zamyslenie
Byl to jeden z nejkrásnějších večerů mého života. Plul jsem na lodi cestou z Neapole do Palerma. Skláněl se večer, slunce se pomalu ztrácelo na obzoru, a na pobřeží rozsvítil se v přístavu veliký maják. Břehy Neapole pomalu mizely, město se ztrácelo v šeru a jen maják zářil a svítil do dálky, aby nám na otevřeném moři připomínal opuštěnou pevninu, abychom mohli i v dálce měřit rychlost, s jakou se od břehů vzdalujeme.

Venované spisovateľom a národu

22. dubna 2019 v 8:41 Umenie
Každý človek bez výnimky má v sebe dve stránky. Tú lepšiu, pozitívnejšiu a ušľachtilejšiu, a tú horšiu, negatívnejšiu a skazenejšiu. V každom z nás sa skrýva niečo dobré, ale zároveň aj niečo zlé. V každom z nás sa nachádza niečo svetlé, ale zároveň aj niečo temné.

Předkvarkový, kvarkový a vědou zachytitelný vesmír - úvod

21. dubna 2019 v 8:08 Rozširovanie poznania
V mnoha čtenářích již delší dobu vyvolává otázky odkazování ve studijních přednáškách ao-institutu na takzvané předkvarkové a kvarkové částice. Velká část čtenářů zná také současně vědecké poznatky o kvarkových částicích hmoty, a hledá proto bližší souvislosti s tím, co je uveřejňováno v přednáškách ao-institutu.

Čierny deň pre žurnalistiku: Briti po zrade ekvádorského vedenia zatkli Assangea!

19. dubna 2019 v 8:48 Politika
Britská polícia zatkla zakladateľa organizácie WikiLeaks Juliana Assangea. Učinila tak po tom, čo mu ekvádorská vláda po 7 rokoch zrušila azyl a vpustila Britov na svoje veľvyslanectvo v Londýne, kde sa Assange od roku 2012 ukrýval, pretože čelil vymysleným obvineniam zo sexuálneho útoku vo Švédsku. To sa ale po rokoch ukázalo ako neopodstatnené a v roku 2017 bolo dané obvinenie voči nemu zastavené. Prečo však teda došlo k jeho zatknutiu a tiež k zrušeniu jeho azylu?

Duchovní znalosti a praxe

18. dubna 2019 v 8:12 Perly múdrosti
Velké duchovní znalosti z tebe lepšího člověka neudělají, jejich provádění do praxe však ANO!

Planeta Země z pohledu přílivu životní síly

17. dubna 2019 v 8:16 Duchovno
Z rozličných projevů současného celospolečenského dění můžeme zřetelně pozorovat, že naše planeta se nachází ve složité společensko-ekologické krizi, jejíž vážnost už uznávají vědecké kruhy na celém světě. Problematika kyselých dešťů, skleníkového efektu či hrozící pandemie je však jenom "špičkou ledovce", jehož těžisková podstata spočívá ukryta hluboko pod hladinou vědou poznávaných jevů. Přece je však lehce pochopitelná, když alespoň na okamžik upustíme od jednostranného experimentálně-exaktního úsilí a pootevřeme v sobě bránu zjasněného citového chápání. Jedině díky tomu dokážeme konečně vnímat naši planetu jako víceúrovňový živý celek, který je ve svém harmonickém rozvoji plně závislý především na přílivu nám neviditelné universální životní síly, tak jako všechno, co se v něm později smělo vyvinout k samostatnému životu, včetně nás, lidí.

Intenzívne prežívajte každý okamih! Neodchádzajte zo zeme chudobní!

15. dubna 2019 v 10:17 Skryté súvislosti
Najdôležitejším v našom živote je intenzívne prežívanie všetkého, čomu sme v každej jednotlivej chvíli vystavení. Inými slovami povedané, máme byť vždy vnútorne naplno v každom okamžiku prítomnej chvíle. Lebo jedine to, čo sa do nášho vnútra a do našej osobnosti zapisuje každým takýmto autenticky prežitým okamžikom nám prináša to najcennejšie, kvôli čomu sme na zemi. A to je skutočné prežívanie života!

Velká evoluce XVI. Teorie versus vědění - dodatek k seriálu

14. dubna 2019 v 8:30 Rozširovanie poznania
Veškeré poznání, které jsme přinesli pro čtenáře stránek ao-institutu v seriálu Velká evoluce, je zcela ojedinělým věděním, objasňujícím smysl celého vývoje vesmíru naší Sluneční soustavy s planetou Zemí a samozřejmě také i smysl a účel evolučního postupu ve vývoji veškerých forem života na Zemi.

V Líbyi sa odohráva boj za záchranu a stabilizáciu tejto chaosom a občianskou vojnou roky zmietanej krajiny

12. dubna 2019 v 8:20 Politika
Líbyjská národná armáda (LNA) poľného maršala Khalifa Haftara, ktorá dlhodobo ovláda východ a stred Líbye a je podporovaná viacerými severoafrickými, blízkovýchodnými krajinami či Ruskom, sa rozhodla, že si po rokoch chaosu a vlády poväčšine islamistickej Líbyjskej vlády národnej dohody (LGNA) vedenej premiérom Fayezom al-Sarrajom, ovládajúcej hlavné mesto a malú časť líbyjského územia a podporovanej USA, Kanadou, Japonskom a krajinami EU vezme svoju krajinu späť.

Pravda a lož

11. dubna 2019 v 8:24 Perly múdrosti
"Legenda hovorí, že jedného dňa sa stretli pravda a lož.
- Dobrý deň. Povedala lož.

Osvěta

10. dubna 2019 v 8:18 Duchovno
Pojem osvěta znamená dle encyklopedického slovníku - předávání vědění a vzdělávání k poznání. Nahlédneme-li na způsoby, jakými se dnes šíří poznatky a informace mezi lidmi, pak i přes všechny vynikající technické a mediální možnosti současnosti dojdeme nakonec velikým okruhem nazpět k poznání toho, že Pravda - vědění o Pravdě - žádá si ke svému šíření stále osvědčený, po tisíciletí trvající základ. Tímto základem je předávání Pravdy od člověka k člověku. Duchovní plamen nadšení zůstává nezastupitelným bodem obratu při předávání vědění Pravdy. Udržující a posilující proud radosti a čistého jednání člověka je přímou cestou pro zprostředkovávání vědění Světla pro druhé.

Ako sa zázračne uzdraviť? Návod

8. dubna 2019 v 10:15 Zdravie
Kto chce sám na sebe prežiť zázračné uzdravenie, musí splniť tri podmienky. Prvá podmienka je poznať, prečo ochorel. Presnejšie povedané poznať, aká je duchovná príčina choroby, ktorá ho postretla.

Velká evoluce XV. Vývoj myšlenkového světa - požehnání a pád Atlantidy

7. dubna 2019 v 8:05 Rozširovanie poznania
V okamžiku inkarnace prvního lidského ducha do pozemského těla nastala v celém probíhajícím evolučním vývoji života na Zemi zcela zásadní změna, a to v mnoha směrech. Jeden z těchto směrů se týkal právě i vlastního myšlenkového světa - či jinak řečeno světa myšlenkových forem. Jedná se zde o celou oblast nepředstavitelně obsáhlé části vesmíru, části nepovinných magneto-kvarkových stavebních částic, jimiž je vyplněna celá jedna oblast magneto-kvarkového vesmíru.

Vykopli ma z Volkswagenu, lebo som starší a nestíham. Som len číslo 931 103

5. dubna 2019 v 8:34 Súčasná spoločnosť
A makaj ako opica. Normy sú postavené tak ako pre otrokov. O kom hovorím? VW Slovakia. Výrobca automobilov. Keď mate viac ako 40 asi nestíhate. Normy sú postavené na 30 ročných v produktívnom veku a na maximum.

Karma. Co zaseješ, to i sklidíš

4. dubna 2019 v 8:09 Duchovno
Slova naprosto jasná, ale jak málo pochopená a myslím, že i nesprávně interpretovaná. Pro vznik karmy se předpokládá dokonaný čin. Je to ale opravdu tak? Nikoli. Je to o úmyslu a síle myšlenky, která děj utváří. Mnoho lidí si myslí, že si mohou myslet co chtějí. To sice mohou, ale právě to, jak myslí je tvůrčí děj, jež karmu, neboli osud tvoří. Sformování myšlenky za pomoci prožhavení, tedy úpornosti, jakou energií ji obdaříme určuje sílu, jež se nám vrátí.