Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Leden 2019

O dôvere v partnerstve

31. ledna 2019 v 8:34 Perly múdrosti
Buď mi veríš, a potom žiadne vysvetlenie nepotrebuješ. Alebo mi neveríš, a potom žiadne vysvetlenie nestačí.

Nepoznané příčiny nemocí I.

30. ledna 2019 v 8:29 Zdravie
V současnosti se stále častěji mluví o tzv. duševních příčinách nemocí. Informace, ovlivňující veřejné mínění v tomto směru však nejsou dostačující, protože převážné většině léčitelů a lékařů chybí schopnost hlouběji proniknout do podstaty osudového dění lidského života a spolu s tím chybí i to nejdůležitější - nevyhnutelné zohlednění všech možných příčin, vedoucích ke vzniku zdravotního problému. Mnoho diagnostických posudků, osobujících si výsadu neomylnosti a zodpovědného přístupu, proto muselo nejednou selhat a zavést lidi, hledající pomoc, na scestí zmatků, sebeklamu a nedůvěry v možnost skutečné pomoci.

Svet je na hrane ďalšieho konfliktu a opäť sa štiepi na dva tábory! USA chcú za každú cenu vo Venezuele zvrhnúť legitímnu vládu

29. ledna 2019 v 8:22 Politika
Situácia ohľadom Venezuely sa vyhrocuje a začína pripomínať situáciu spred vojenskej intervencie USA do Iraku, Líbye, či Sýrie! Po nevydarenom stredajšom americkom puči vo Venezuele, po ktorom sa vodca venezuelskej opozície - proamerická bábka Juan Guaida sám vyhlásil za právoplatného prezidenta krajiny, za ktorého ho USA ihneď uznali, sa svet opäť začína štiepiť na dva tábory! Na tábor, ktorý zvrhnutie Madura podporuje a tábor, krotý ho odmieta. Na stranu USA, teda proti Madurovi, sa totiž vo štvrtok pridala Kanada, Veľká Británia, Švédsko, Dánsko, Kosovo, Brazília, Argentína, Kolumbia, Čile, Paraguaj a ďalšie proamerické bábkové vlády Južnej Ameriky. A proti Madurovi sa už začína stavať aj EU.

Nebojte sa! Je možné zlomiť aj zlý osud, aj zlé žiarenia hviezd!

28. ledna 2019 v 11:49 Duchovno
V súčasnosti je dosť rozšíreným, neblahým zvykom obracať sa na rôznych veštcov. Ide o spornú vec z viacerých dôvodov. Trebárs hoci aj preto, že predpoveď zlého osudu ešte vôbec neznamená, že vás zlý osud aj postihne. Každý z nás je totiž pánom nad vlastným osudom až do takej miery, že ho dokáže zmeniť v pravý opak. A to dokonca aj vtedy, keby mu nejaký veštec predpovedal blízke nešťastie.

Velká evoluce VI. 3 miliardy let školního období bytostných sil na Zemi!

27. ledna 2019 v 8:06 Rozširovanie poznania
Mnozí čtenáři předchozích kapitol seriálu Velká evoluce již jistě zachytili v náznacích zmiňovanou informaci, která však přes svoji převratnost pro mnohé z lidí odhaluje jen zcela přirozený jev, účinkující zde v hutnosti hmotného vesmíru. Ano, bytostné síly, mající za úkol formování hmoty zdejšího vesmíru, a stejně tak také i bytostné síly, pracující se skladbou záření planety Země, která byla vybavena k oplodnění hrubohmotným životem, musely se nejprve vždy naučit připravit potřebné podmínky ve hmotě dříve, než mohlo dojít následně k dalšímu posunu, k příchodu vyššího druhu života do hmotnosti Země.

Štefan Harabin - kandidát na prezidenta

25. ledna 2019 v 8:01 Politika
Tieto voľby budú patriť obyčajným ľuďom, priatelia. Obyčajným ľuďom, ktorí už majú plné zuby nespravodlivosti, plné zuby politickej svojvôle a plné zuby arogancie vládnucich elít. Budú patriť ľuďom, ktorí chcú zachovať zvyky a tradície stáročia pestované a zanechané nám našimi predkami a tieto voľby nebudú patriť tým, ktorí toto všetko chcú zničiť. Dozrel čas, aby post prezidenta zástával vlastenec. Slovensko si berieme späť.

Zamyslite sa nad príčinou svojej choroby!

24. ledna 2019 v 14:41 Perly múdrosti
Než začnete niekoho liečiť, spýtajte sa ho, či sa chce zdať vecí, kvôli ktorým je nemocný.

Hippokrates

Velká cesta – 2.část

23. ledna 2019 v 8:41 Príbehy
Opět Atlantis. Tentokrát ale na sklonku její slávy. Společnost, až na pár zůstávajících čistých obyvatel, propadla ve své falešné pýše nesprávnému vývoji. On patřil k těm nemnoha, kteří volali na poplach, ale nikdo je neposlouchal. Nakonec se proti nim samotným zvedla vlna rozhořčení a museli odplout na jiný ostrov. Odpluli na východ, a v zemi, ke které dopluli, vystavěli za pomoci místních obyvatel město, které se stalo vzorem pro celé okolí. Na sklonku svého života směl v jasnovidném pohledu spatřit zkázu Atlantidy, svého někdejšího domova.

O našom sebectve voči prírode a o tvrdej odplate zaň

21. ledna 2019 v 8:57 Výstrahy
Tento text bude vyjadrením môjho osobného rozhorčenia nad tým, ako ľudia ničia prírodu. Lebo spravodlivé rozhorčenie, ba dokonca až spravodlivý hnev sa musí predsa zmocniť každého normálneho človeka keď vidí, ako sa ubližuje nevinnému.

Velká evoluce V. Informace o životě ve Stvoření - důležitý návod na život na Zemi

20. ledna 2019 v 8:51 Rozširovanie poznania
Jestliže jsme si v minulé kapitole přibližovali základní zákonitý děj, účinkující při formování Stvoření, tedy přenášení ideálních obrazů forem z Prvotního Stvoření do všech dalších úrovní, nacházejících se níže, pak můžeme si zde nyní napsat, že kromě této práce - přenosu obrazů k dalšímu formování - mají bytostné síly, působící v Pozdějším Stvoření, na starosti současně ještě jeden velmi náročný úkol - přizpůsobení těchto ideálních obrazů daným podmínkám hmotných úrovní. Tento děj je zcela zákonitě účinkující vždy všude tam, kam pronikne Tvůrčí Světlo, Boží Vůle.

Prekvapenia

19. ledna 2019 v 8:43 Na zamyslenie
Keď si mylíš, že ťa v živote už nič neprekvapí zistíš, že opak je pravdou.

Antiruská hystéria na pozadí rúcajúcej sa zločinnej pyramídy svetovládnej moci.

18. ledna 2019 v 8:37
Pád socialistickej sústavy vrátane rozpadu ZSSR znamenal oddialenie neodvratného krachu západného kapitalistického systému nachádzajúceho sa v súčasti už v štádiu korporačného imperializmu a liberálneho fašizmu. Ten v 90. rokoch nabral nový dych tým, že sa mu na východe otvorili trhy pre umiestnenie svojej nadprodukcie a zároveň zdroje lacnej pracovnej sily a surovín. Rusko otvorilo Západu svoje dvere dokorán v nádeji a očakávaní, že ten mu pomôže vybudovať spoločnosť všeobecného blahobytu. A čoho sa dočkalo? Bezbrehého rabovania a lúpeže svojho národného bohatstva, surovín, demontáže Ruska a jeho mocenských, bezpečnostných, politických a spoločenských štruktúr, čo viedlo k masovému zbedačeniu obyvateľstva (teraz sa to isté deje s Ukrajinou). Taktiež sa rozpadol sociálny systém a milióny ľudí zomieralo od hladu a biedy. Svetovládne mocenské elity (nazvime ich svetovládci) na čele s centrálnymi bankármi jasali. Svet mali doslova ako na dlani a mohli naštartovať svoj odveký sen nastolenia totalitnej svetovlády globálneho fašizmu pod hlavičkou Nového svetového poriadku (NWO). Ich ciele boli nasledujúce:

Káva

17. ledna 2019 v 8:24 Na zamyslenie
Ľuďom sa dá pomáhať rôznymi spôsobmi. Napr. v jednej talianskej kaviarni to robia nasledovne: Návštevníci vypijú kávu, ale zaplatia za dve. Čašník napíše na lístok "káva" a lístok prišpendlí na tabuľu. Keď príde do kaviarne chudobný človek, pozrie sa, či taký lístok visí na tabuli, a objedná si kávu zadarmo. Omnoho krajší by bol svet, keby sme si vedeli pomáhať takto anonymne. Jedna káva navyše nás neožobračí, ale niekoho zohreje.

Velká cesta – 1.část

16. ledna 2019 v 8:20 Príbehy
Vznášel se v prostoru. Bezejmenný. Nevědomý. Nevnímal nic ze svého okolí, ba nevnímal ani sám sebe. Nevěděl, že je jen jednou z nekonečných miliard jiskérek ducha - duchovních zárodků, stejně nevědomých jako on sám, vznášejících se v prostoru, jehož velikost by se každému z lidí vymykala jakémukoliv pokusu o pochopení. On se o to ani nepokoušel, neměl ani náznak potřeby chápat. Nevěděl nic ani o přenádherném světle, jež prozařovalo celý tento prostor a jež vše, včetně něj, oživovalo. Neměl ani nejmenší tušení o tom, že by to někde jinde mohlo býti jiné, kdyby ovšem vůbec věděl, že nějaké 'jinde' existuje. Neměl pojem ani o čase, který zde strávil, nevěděl ani, co to vlastně čas je. Prostě jen existoval... Nekonečně dlouho... Nekonečně krátce...

Čas posledného súdu! Počujete ako búši na dvere?

14. ledna 2019 v 15:00 Výstrahy
Búši ako hosť v naliehavej veci. Hosť, ktorý nebudete čakať, až mu otvoríte, ale otvorí si sám a zastihne vás buď pripravených, alebo nepripravených. Posledný súd bude totiž otvorením dverí do novej reality bytia a všetci pripravení budú do nej môcť vôjsť.

Velká evoluce IV. Jak v nebi, tak i na Zemi!

13. ledna 2019 v 8:38 Rozširovanie poznania
Jestliže jsme si již v předchozích kapitolách naznačili vývoj života ve Stvoření, v posloupnosti formování jednotlivých úrovní, pak pro pochopení onoho impulsu, jenž předcházel vytvoření zdejšího vesmíru a zejména vzniku a vývoje vlastního života na Zemi, přiblížíme si v dnešní kapitole síly a zákonitosti, jež spoluúčinkují na ději prolínání předobrazů vyšších úrovní do úrovní níže položených.

Trojkráľová

12. ledna 2019 v 8:41 Na zamyslenie

V takúto noc aj vlky v horách krotnú,
nuž nemaj strach a teš sa, človeče.
Len zapáľ svetlo, nestaraj sa o tmu,
pred jasom sama utečie.

Odhalenie: Tisíce ruských účtov na sociálnych sieťach, ktoré ovplyvňovali voľby v USA, si vytvorili sami Američania!

11. ledna 2019 v 8:37 Politika
Ešte pred koncom minulého roka, keď sa už pozornosť ľudí sústredila poväčšine len na Vianoce, uzreli svetlo sveta výbušné informácie, o ktorých nás však mainstream zámerne "zabúda" informovať! Spoluzakladateľ sociálnej siete LinkedIn Reid Hoffman sa totiž ospravedlnil republikánskemu kandidátovi Alabamy Royovi Moorovi za to, že sponzoroval vytvorenie tisícov falošných ruských účtov na Twitteri a stránok na Facebooku, ktoré začali podporovať Roya Moora s cieľom zdiskreditovať ho ako kandidáta, za ktorým stojí Rusko.

V búrkach silnieš!

10. ledna 2019 v 8:44 Perly múdrosti
Prechádzaš ťažkým obdobím vo svojom živote? Tak pamätaj, že kľudné more z teba nikdy nespraví skúseného námorníka.

Co lze změnit ihned v lidské společnosti IV. Priority životní spotřeby - mimořádná kapitola!

9. ledna 2019 v 8:33 Rozširovanie poznania
První budou posledními a poslední budou prvními! Mnohý čtenář se jistě zeptá, jak tato duchovně míněná slova souvisí s prioritami současné životní spotřeby. Jak souvisí se zcela materiálními prostředky životní spotřeby, které nás obklopují zde ve hmotném světě. Pro lepší pochopení zde nyní uvedeme několik příkladů toho, co lze dnes ještě považovat za obecné prioritní každodenní prostředky našeho života, a oproti tomu uvedeme to, co z těchto prostředků má skutečně vyšší hodnotu pro budoucnost a mělo by mít ve skutečnosti zmíněnou prioritu našeho zájmu.