Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Koruna duchovní čistoty

5. prosince 2018 v 8:38
Kdo z lidí se dnes ještě dokáže přiblížit k tušení velikosti, lehkosti a nepopsatelné vznešenosti chvíle, kdy smí být věrný lidský duch v chrámě svého citového života obdarován korunou čistoty Světla? Pohled na lilii, otevírající své květy směrem ke slunci, má nám svým ušlechtilým tvarem tuto korunu čistoty neustále připomínat, abychom také zde na Zemi pamatovali trvale na to, že smět být jí hodem je jedním z nejvyšších vyznamenání našeho života.


Ale má-li být koruna duchovní čistoty pravá, musí být ozdobena třemi vzácnými drahokamy duchovního života: věrností, vytrvalostí a neskonalou úctou k Bohu a Jeho pravěčné Vůli. Pamatujme na to, protože jen zachováním této nerozlučné jednoty třech duchovních drahokamů má lidské štěstí naději na svoje blažené završení ve věčnosti.

Naše Země, jako i celé Stvoření, trvá a rozvíjí se jen díky Boží Vůli. Z její dokonalosti, přesahující lidské chápání, neustále tryská proud zářivé síly Světla, střídavě se zachvívajícího v paprsku Vůle, Lásky a Čistoty. Tento životadárný akt se odehrává od vzniku Stvoření až do dnešních dní třikrát do roka v pravidelných rytmech, podobně, jako je tomu v případě činnosti našeho srdce a pulzování krve, oživující organismus.

Období, v němž se nyní nacházíme, je velmi významné a výše napsaná slova získávají nesmírně vážný význam, protože nejbližší příliv Světla, naplněný posilujícími a léčivými paprsky Čistoty, se k této Zemi i k nám právě přibližuje. Připadá na den 7.9.2007, a přestože je ve svém pravém významu lidmi stále nepoznán, přece je pro všechny stejně osudově důležitý. Přijetí síly z tohoto dne totiž zásadně ovlivní vlastní hodnotu celého našeho následujícího konání ve smyslu ušlechtilého a mravně čistého přístupu k celému životu.

Není přitom vůbec rozhodující, zda si to lidé uvědomují a zařizují se podle toho, nebo budou-li tento den i nadále svévolně ignorovat ve víru pozemských povinností či lákavé zábavy. Rytmus vesmírného dění se nikdy nezastaví a tak jediný, kdo pro svojí slepotu utrpí těžkou škodu, bude samotný člověk. Je proto nesmírně důležité zvolit zodpovědnější přístup k tomuto vzácnému dni a připravit si také pozemské podmínky v práci či rodině tak, abychom směli být niterně účastni všech pomocí, které spolu se silou čistoty vždy přináší. Ušlechtilost vnějšího projevu, počínaje oděvem a konče příkladným chováním, bude potom pro všechny neodmyslitelnou samozřejmostí, vyplývající z vlastního přesvědčení a lásky k Bohu.

Koruna duchovní čistoty, o níž jsme se právem zmínili jako o vznešeném cíli našeho duchovního úsilí, je dosažitelná jen tomu, kdo se tohoto dne sám v sobě zcela otevře ve smyslu pravé věrnosti, vytrvalosti a úcty k Bohu a Jeho Vůli. Blažený mír potom zavládne v duších všech, kteří po tom vroucně a pokorně touží.

T.L.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama