Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Listopad 2018

Každých pár sekúnd. . .

Včera v 8:18 Súčasná spoločnosť
Každých pár sekúnd zomrie vo svete dieťa od hladu, na rôzne choroby. To bola moja prvá myšlienka pri pohľade na titulku, že malý britský princ patrí medzi najlepšie oblečených ľudí sveta.

Jaký je pravý důvod dnešní nehodovosti na českých silnicích?

Středa v 8:54 Súčasná spoločnosť
Obecně se má za to, že vysoká nehodovost na českých silnicích je způsobována vlivy, jež můžeme nazvat vlivy vnějšími, rozumově kontrolovatelnými. Hovoří se tedy o neukázněnosti, o nepřizpůsobování jízdy okolním podmínkám, hovoří se o nezodpovědnosti při požívání alkoholu před jízdou, také o nezodpovědnosti v případě užívání vozidel v nedobrém technickém stavu.

Niečo zásadného o Stvoriteľovi, určené ateistom

Pondělí v 12:26 Duchovno
Milí ateisti, materialisti a všetci ostatní, ktorí sa z akéhokoľvek dôvodu staviate proti existencii Stvoriteľa viete, prečo nie ste schopní ho vnímať? Viete, prečo sa domnievate že neexistuje, a svojej mylnej domnienky sa tak vehementne držíte? Tento text vám dá odpoveď.

O LIDSKÉM MOZKU II. Ducha a srde 8

Neděle v 9:29 Rozširovanie poznania
Již ve více kapitolách seriálu "O lidském mozku" jsme se zmiňovali o úzkém vztahu mezi působením duchovního nitra člověka a orgánem srdce, či spíše srdeční nervovou pletení, kterou jsme si pomocně nazvali Malou sluneční pletení.

Ohyzdnosť demokracie spočíva v jej pokrytectve

9. listopadu 2018 v 8:46 Súčasná spoločnosť
Posledná bašta, ktorá stála a bránila Európu padla. Tým myslím cirkev. S ňou zomrela aj Európa a o jej mŕtve telo sa teraz bijú supy a šakaly. Všetko čo pozorujeme dnes, pozorovali Rimania kedysi dávno.

Nebojte sa!

8. listopadu 2018 v 8:33 Perly múdrosti
Strach klame a ty mu veríš!

Cesta na dovolenou 2

7. listopadu 2018 v 8:36 Príbehy
V noci se Oskarovi zdál sen. Byl u sebe doma, v ložnici svého městského bytu. Stál před zrcadlem a díval se na svůj odraz v něm. Protože i v tom snu byla noc, jako ve skutečnosti, vše se utápělo v šeru. Všechno - kromě očí. Oči mu v tom zrcadle zářily světlem silným asi jako svit Jupiteru nebo Venuše na obloze za jasných nocí. To si Oskar uvědomoval jen tak mimochodem, jeho pozornost se plně upírala do očí jeho odrazu v zrcadle. Přitom se cítil tak opravdově, skutečně, jako by to nebyl jen sen, ale skutečnost.

Koľko máme pozemských životov? Veľa, alebo len jeden jediný?

5. listopadu 2018 v 8:55 Duchovno
Všetky východné učenia, či už Védy, hinduizmus, alebo budhizmus sú toho názoru, že človek sa rodí v hmotnej úrovni univerza nespočetne veľa krát a počas každého svojho pozemského života prežíva ako radosť, tak aj utrpenie. Počas mnohých životov prežíva biedu, hlad, strach, bolesť, smútok, úzkosť, nenaplnenie a mnoho iného. A to sa opakuje pri každom jeho zrodení v rozličnej miere, až napokon človek zatúži uniknúť z tohto, neustále sa opakujúceho kolobehu.

O LIDSKÉM MOZKU II. Svět myšlenek - logické uvažování jako cesta k poznání existence myšlenkových forem 7

4. listopadu 2018 v 8:47 Rozširovanie poznania
Pro všechny tyto hledající a zkoumající nezbývá tedy než zvolit třetí způsob k přijetí existence myšlenkového světa, a to vydat se cestou logického odvozování ode všech viditelných zákonitostí, projevujících se právě v našem pozemském světě. Tak kupříkladu vezměme si zde pro úvahu k zamyšlení existenci vzdušné vlhkosti. Veškerý okolní vzduch, který dýcháme, ve kterém se pohybujeme, je nasycen vodními parami. Nasycenost těmito parami tedy nazýváme vzdušnou vlhkostí. Tuto vzdušnou vlhkost přitom ve své každodennosti vůbec nevnímáme, a to i přesto, že nás trvale obklopuje, že je jí doslovně nasycen veškerý prostor okolo nás (běžná vzdušná vlhkost se pohybuje svým zastoupením v našem okolí cca 60-85%).

Definícia toho, čím je človek silný

3. listopadu 2018 v 7:20 Perly múdrosti
Najväčšia sila človeka nie je v tom, že nikdy nepadne, ale v tom, že vždy opäť vstane.

Konfucius

Keď sa domáce etnikum stane úplne bezmocným rukojemníkom kriminálnych migrantov a ich klanov

2. listopadu 2018 v 8:08 Súčasná spoločnosť
Prišli, uvideli, rýchlo pochopili a už víťazne prevzali moc. Nemecká vládna politika to tak chcela a aj zrežírovala. V nemeckých veľkomestách, predovšetkým v NRW (Severné Porýnie-Vestfálsko) ovládajú celé štvrte vysokokriminálne emigrantské klany. Situácia sa tam neustále zhoršuje

Báseň, písaná hrotom meča

1. listopadu 2018 v 8:12

Prší a vietor stromy kolíše.
Všetko ku spánku ukladá sa.
A básnik báseň napíše.
Nekompromisnú, ako priamy zásah!