Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Listopad 2018

Takto sa ovládajú masy - najpoužívanejšie metódy manipulácie

30. listopadu 2018 v 10:32 Súčasná spoločnosť
Politika, mediálny trh a reklama sú v podstate založené na manipulácii ľudskej mysle a manipulácii veľkej skupiny ľudí súčasne. Jeden z najväčších odborníkov v tejto oblasti, americký filozof a sociológ profesor Noam Chomsky už dávnejšie vypracoval zoznam hlavných taktík manipulátorov.

Možné je všetko

29. listopadu 2018 v 8:16 Perly múdrosti
Nepochybujte o tom, že pár premýšľajúcich, zanietených ľudí môže zmeniť svet. Vlastne je to vždy práve tak.

Margaret Mead

Reinkarnace, osud člověka a lilie

28. listopadu 2018 v 8:10 Duchovno
Představme si vonící, nádherně rozkvetlou lilii, jejíž bílé květy nás nadchnou pronikavým dojmem krásy. Přes naše přání, aby tento povznášející okamžik nikdy nepominul, však přirozený sled zákonitostí přírody přinese s jistotou změnu ročního období v podzim, čas odkvétání, a tím nadejde chvíle, kdy nakonec i námi obdivovaná lilie odevzdá svoji krásu zemi.

Neplnohodnotné potraviny oslabujú ducha!

26. listopadu 2018 v 8:47 Skryté súvislosti
Žijeme v realite, v ktorej ľudia svojim prístupom a svojim konaním pokrivili tisíce vecí, čo napokon musí mať veľmi negatívny dopad na nich samotných. A tento negatívny dopad sa prejavuje trebárs aj v nekvalite potravín, ktoré konzumujeme.

O lidském mozku II. Zdraví - duševní dispozice a skutečnost 10

25. listopadu 2018 v 8:04 Rozširovanie poznania
Každý člověk si při zrození do pozemského hrubohmotného světa přináší zcela ojedinělé vlastnosti a schopnosti. Tyto vlastnosti a schopnosti jsou výsledkem předchozích etap bytí lidského ducha, ať již výsledkem jeho předchozích životů, či výsledkem pobývání v duševním těle v jemnohmotných, bytostných, či duchovních úrovních Stvoření.

Pět hlavních důvodů, proč je z hlediska protinárodních sil nutné oddělat Babiše

24. listopadu 2018 v 8:34 Súčasná spoločnosť
Proč jde našim tzv. demokratickým stranám o to svrhnout vládu A. Babiše pomocí pouličních demonstrací, které jsou profesionálně organizovány a řízeny? Proč probíhá pokus o destabilizaci naší země?

Nežná revolúcia bola vlastizradou

23. listopadu 2018 v 8:56 Súčasná spoločnosť
Skúsme logicky uvažovať. Československo bolo súčasťou východného impéria, nelegálne prekročenie hranice do toho západného sa tvrdo postihovalo. Trest smrti znamenal, že režim sa s človekom nemaznal. Vládla jedna strana. Systému sa dnes hovorí totalitný, keďže išlo o totálnu moc, demokracia neexistovala.

Neupadajte do beznádeje!

22. listopadu 2018 v 8:43 Perly múdrosti
Beznádej je vlastne porážkou. Nesmieme sa jej oddať, dokiaľ sme ešte schopní niečo robiť.

Podobenství o rozsévači

21. listopadu 2018 v 8:38 Duchovno
"Slyšte! Rozsévač vyšel rozsévat. 1) Jak sel, jedno zrno padlo na kraj cesty, přiletěli ptáci a sezobli jej. 2) Druhé dopadlo na skalnatou půdu, kde nemělo mnoho země, a ihned vzešlo, neboť nebylo hluboko v zemi. Ale když vyšlo slunce, zaschlo, protože nemělo kořeny.

Výsostne praktické dôsledky dodržiavania mravnosti pre život

19. listopadu 2018 v 8:56 Mravnosť a nemravnosť
Podľa názoru mnohých ateistov a materialistov je mravnosť len nejakým abstraktným pojmom, bez reálneho dopadu na praktický život. Je to podľa nich len prázdny pojem, ktorý má význam iba pre ľudí, zaoberajúcimi sa takými zbytočnosťami, ako je duchovno.

O LIDSKÉM MOZKU II. Duch a srde 9

18. listopadu 2018 v 8:56 Rozširovanie poznania
Kromě tedy již zmiňovaného proudění zesíleného prožívání však dochází ještě k jednomu zásadnímu ději. City, prožívané člověkem, proudí mezi tělem a duchem skrze srdeční nervovou pleteň. Tyto záchvěvy, které nejsou pozemskými přístroji nijak zachytitelné, se však úměrně své síle a zejména četnosti opakování vtiskují skrze orgán srdce do celého krevního obrazu ve vyzařování člověka. Toto krevní vyzařování ve spojení s nervovými impulsy, které vznikají v myšlenkovém mozku - ve Velkém mozku člověka, zpětně proudí také mimo jiné i k pleteni Plexus solaris. Odtud proudí dále, skrze stříbrnou šňůru k ostatním jemnějším záhalům a ...tyto trvale ovlivňuje! Doslovně tak formuje jejich tvar a vzhled! Pozemský člověk si tak trvale nevědomky připravuje svůj samotný duševní záhal.

Venované elitám nášho sveta

17. listopadu 2018 v 8:08 Na zamyslenie

Oj život, plný radosti!
Oj život, chvíľa prchavá!
Oj život, plný podlosti!
Čo v ľuďoch ľudskosť strháva.

Každých pár sekúnd. . .

16. listopadu 2018 v 8:18 Súčasná spoločnosť
Každých pár sekúnd zomrie vo svete dieťa od hladu, na rôzne choroby. To bola moja prvá myšlienka pri pohľade na titulku, že malý britský princ patrí medzi najlepšie oblečených ľudí sveta.

Jaký je pravý důvod dnešní nehodovosti na českých silnicích?

14. listopadu 2018 v 8:54 Súčasná spoločnosť
Obecně se má za to, že vysoká nehodovost na českých silnicích je způsobována vlivy, jež můžeme nazvat vlivy vnějšími, rozumově kontrolovatelnými. Hovoří se tedy o neukázněnosti, o nepřizpůsobování jízdy okolním podmínkám, hovoří se o nezodpovědnosti při požívání alkoholu před jízdou, také o nezodpovědnosti v případě užívání vozidel v nedobrém technickém stavu.

Niečo zásadného o Stvoriteľovi, určené ateistom

12. listopadu 2018 v 12:26 Duchovno
Milí ateisti, materialisti a všetci ostatní, ktorí sa z akéhokoľvek dôvodu staviate proti existencii Stvoriteľa viete, prečo nie ste schopní ho vnímať? Viete, prečo sa domnievate že neexistuje, a svojej mylnej domnienky sa tak vehementne držíte? Tento text vám dá odpoveď.

O LIDSKÉM MOZKU II. Duch a srde 8

11. listopadu 2018 v 9:29 Rozširovanie poznania
Již ve více kapitolách seriálu "O lidském mozku" jsme se zmiňovali o úzkém vztahu mezi působením duchovního nitra člověka a orgánem srdce, či spíše srdeční nervovou pletení, kterou jsme si pomocně nazvali Malou sluneční pletení.

Ohyzdnosť demokracie spočíva v jej pokrytectve

9. listopadu 2018 v 8:46 Súčasná spoločnosť
Posledná bašta, ktorá stála a bránila Európu padla. Tým myslím cirkev. S ňou zomrela aj Európa a o jej mŕtve telo sa teraz bijú supy a šakaly. Všetko čo pozorujeme dnes, pozorovali Rimania kedysi dávno.

Nebojte sa!

8. listopadu 2018 v 8:33 Perly múdrosti
Strach klame a ty mu veríš!

Cesta na dovolenou 2

7. listopadu 2018 v 8:36 Príbehy
V noci se Oskarovi zdál sen. Byl u sebe doma, v ložnici svého městského bytu. Stál před zrcadlem a díval se na svůj odraz v něm. Protože i v tom snu byla noc, jako ve skutečnosti, vše se utápělo v šeru. Všechno - kromě očí. Oči mu v tom zrcadle zářily světlem silným asi jako svit Jupiteru nebo Venuše na obloze za jasných nocí. To si Oskar uvědomoval jen tak mimochodem, jeho pozornost se plně upírala do očí jeho odrazu v zrcadle. Přitom se cítil tak opravdově, skutečně, jako by to nebyl jen sen, ale skutečnost.

Koľko máme pozemských životov? Veľa, alebo len jeden jediný?

5. listopadu 2018 v 8:55 Duchovno
Všetky východné učenia, či už Védy, hinduizmus, alebo budhizmus sú toho názoru, že človek sa rodí v hmotnej úrovni univerza nespočetne veľa krát a počas každého svojho pozemského života prežíva ako radosť, tak aj utrpenie. Počas mnohých životov prežíva biedu, hlad, strach, bolesť, smútok, úzkosť, nenaplnenie a mnoho iného. A to sa opakuje pri každom jeho zrodení v rozličnej miere, až napokon človek zatúži uniknúť z tohto, neustále sa opakujúceho kolobehu.