close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Říjen 2018

Cesta na dovolenou 1

31. října 2018 v 13:22 Príbehy
Jednoho brzkého letního rána se v malém bytě na kraji města probudil muž. Jmenoval se Oskar a mohlo mu být tak okolo třiceti let. Bylo před pátou hodinou ranní a musel jít do práce. Co naplat, že je moc brzy a tělo si ještě žádá spánku, musí takto vstávat pět dní v týdnu po celý rok. Práce, kterou vykonává, mu není nijak blízká, vnímá ji jako jednotvárnou šeď, která se line jeho životem, ale dělat ji musí. V dnešní době si nemůže dovolit ztratit místo. Ve městě je veliká nezaměstnanost a šance, že sežene jinou práci, je malá. A že by to bylo něco lepšího, na to nelze ani pomyslet. Sny o práci, která ho baví, kterou by považoval za užitečnou, o práci, která by pro něj byla posláním, ty už ho dávno opustily. Systém, jenž jako těžkopádný moloch pádí pořád dál a dál, neschopný již změnit směr, nemilosrdně semele vše, co se příliš odlišuje od stejnorodého davu.


Láska k Pánovi povznáša! Láska k hmote ubíja!

29. října 2018 v 8:23 Duchovno
Malým je ten, kto pozná iba malé ciele! Veľkosť našich cieľov a ideálov nás robí veľkými a naopak, malosť našich cieľov a ideálov nás robí malými. Človek totiž formuje seba samého, ale aj svoje okolie do podoby toho, aké vysoké, alebo naopak nízke sú jeho ideály.

O LIDSKÉM MOZKU II. Svět myšlenek - logické uvažování jako cesta k poznání existence myšlenkových forem 6

28. října 2018 v 8:46 Rozširovanie poznania
Mnozí čtenáři seriálu "O lidském mozku" stále ještě nemají v sobě dostatek přesvědčení pro úplné a bezvýhradné přijmutí skutečného, existujícího světa myšlenek. To je však přirozené, neboť zmiňovaný svět myšlenek, existující na úrovni magneto-éterické, zůstává pozemskému, hrubohmotně nejhutnějšímu zraku nedostupný.

Globální systém v koncích

26. října 2018 v 8:01 Výstrahy
Často slýcháváme, že extrémní chudoba se za posledních několik desetiletí snížila na polovinu, dětská úmrtnost rapidně klesá a obecná gramotnost zase stoupá. Skoro každý Afričan má mobil. V Evropě jsme se nikdy neměli lépe. Problémy či nebezpečné celosvětové trendy jsou prý jen zanedbatelnou daní za dosažený pokrok. Což je názor, se kterým kategoricky nesouhlasím.

Max Planck - vyjadrenie

25. října 2018 v 8:51 Na zamyslenie
Ako fyzik, ako muž, ktorý celý svoj život slúžil najtriezvejšej vede, skúmaniu matérie, som určite slobodný od podozrenia, že by ma považovali za náboženského horlivca.

Co to znamená usilovat o pravé lidství?

24. října 2018 v 8:52 Na zamyslenie
Otázka zdánlivě jednoduchá a jasná každému člověku, který chce být čistým a dobrým. Avšak podívejme se více do hloubky. Neznamená to jen být milým a radostným, pokud jsme v dobrém rozpoložení. Neznamená to jen chtít si zařídit život dle svých představ o štěstí. Neznamená to myslet především sám na sebe, na své potřeby, radosti a starosti.

Tragické dôsledky nepochopenia skutočnej podstaty vzkriesenia Krista

22. října 2018 v 12:12 Duchovno
Ak ľudia vnímajú určité zásadné veci nesprávne a podľa toho sa potom vo svojom živote riadia, musia nevyhnutne kráčať nesprávnou cestou, na ktorej konci ich čaká tragédia. A presne tak je tomu aj s pohľadom na vzkriesenia Krista. Viera kresťanov totiž v tomto prípade nekorešponduje so zákonmi univerza, to jest s tým, ako v skutočnosti vstal Ježiš z mŕtvych.

O LIDSKÉM MOZKU II. Svět myšlenek a jemnohmotnost 5

21. října 2018 v 8:46 Rozširovanie poznania
Nádherný předobraz duchovních úrovní v oblastech Světla, kroužících vysoko nad zdejší hmotností, působí trvale povzbudivě na vyvíjejícího se lidského ducha, tedy na jeho nitro, jako mocný vzor vznešenosti a ušlechtilosti. Tato ušlechtilost také jen přirozeně sleduje vývoj dění ve Stvoření, vývoj, jenž ve svém působení shora dolů plně podléhá Moudré a Spravedlivé Vůli Stvořitele.

Človeka riadi láska

20. října 2018 v 8:58 Perly múdrosti
Neverte, že budete usmerňovať lásku. Ak zistí, že ste jej hodní, bude ona usmerňovať vás.

Feministky chtějí po vzoru komunistů pronásledovat faráře za jiný názor?

19. října 2018 v 8:51 Súčasná spoločnosť
Musím poblahopřát feministkám k trestnímu oznámení na Petra Piťhu. Lepší reklamu jeho názorům a hlouposti celé Istanbulské úmluvy ani udělat nemohly, hned totiž potvrdily jeho tezi o tom, že ženy budou pronásledovat muže...

Realita dneška

18. října 2018 v 8:04 Na zamyslenie

veľké domy .....malé rodiny
viac titulov .....menej zdravého rozumu
pokročilá medecína .....biedne zdravie
dotkli sme sa mesiaca ...nepoznáme susedov
vyššie príjmy .....menej kľudu v duši
vysoké IQ .....málo emócií
veľké vedomosti ...málo múdrosti
veľa priateľov na Facebooku .....žiadny skutočný priateľ
veľa ľudí .....málo ľudskosti
drahé hodinky .....ale žiadny čas

O tom, jak nám naše nezdravá představa a čekání na zázrak může zabránit vidět skutečnost

17. října 2018 v 8:54 Na zamyslenie
V jedné malé vesničce žil kněz. Byl velmi oddán své práci a svému Pánovi. Jeho kázání nebyla jen bezduché citování písma, ale byla naplněna živoucí silou. Lidé ho měli rádi, protože vždy dokázal poradit laskavým i přísným způsobem, jak bylo zrovna třeba. Mohlo by se tedy zdát, že to byl ideální pastýř pro své ovečky, žel nebylo tomu tak zcela. Tento kněz, ač se velmi snažil žít čistým životem, měl slabinu, kterou si neuvědomoval, ba považoval ji dokonce za ctnost. Jiným uměl poradit převážně dobře a moudře, jednalo-li se ale o něj, byl jako slepý vůči všemu a všem. Byl totiž příliš zahleděný do duchovních výšin a problémy, které ho potkaly na životní pouti hmotností, chtěl řešit pouze duchovní cestou a prosté světské řešení považoval za něco, přes co již se přenesl. Co již nepotřebuje. On je přece věrný služebník Nejvyššího, a tak se může zcela spolehnout na pomoc shůry. Toto je kratičký příběh jedné takové situace, která se mu stala osudnou.

Štyri druhy modlitby – štyri stupne veľkosti človečenstva

15. října 2018 v 10:23 Duchovno
Modlitba je prostriedok, umožňujúci spojenie človeka s veľkosťou Najvyššieho, pričom odpoveďou na modlitbu môže byť odlesk tejto veľkosti, ktorý na nás spočinie. Odpoveďou býva požehnanie Pána, ktoré sa nás dotkne, aby nás viedlo k výšinám našej ľudskosti. Lebo jedine v spojení s veľkosťou Najvyššieho sa môže stať človek skutočne veľkým. Bez tohto spojenia zostáva nepatrným, malým a úbohým. A to vo svojom konaní, vo svojich hodnotách, i vo svojom myslení.

O LIDSKÉM MOZKU II. Svět myšlenek a jemnohmotnost 4

14. října 2018 v 8:17 Rozširovanie poznania
Přestože se tato kapitola bezprostředně nebude dotýkat vlastní činnosti mozku, chceme se zde na chvíli pozastavit, aby čtenáři vyvstal správný obraz souvislostí mezi světy, jež jsou nad zdejším stupněm hrubohmotnosti, světy, v nichž však trvale působíme svým chtěním s duchovní silou, pro níž jsou v tomto směru oproti hrubohmotnému tělu hranice překročitelnosti vysoko posunuty.

Ako dôjsť k vzdialeným cieľom?

13. října 2018 v 8:27 Perly múdrosti
Aj tisícmíľová cesta musí začať prvým krokom.

Lao-C'

Kolaps a totálna chudoba. Novinár napísal pravdu o Amerike

12. října 2018 v 8:32 Súčasná spoločnosť
Americký novinár George Packer vo svojej knihe opísal systémovú krízu v USA. Krajina podľa neho upadá a ľudia sú stále chudobnejší. Amerika sa podobá obchodnému reťazcu Walmart. Všetko je lacné, platy sú nízke. Štátu sa zmocnila finančná elita a predala USA do služieb plutokracie. Takto vidí súčasnú situáciu v Spojených štátoch novinár z týždenníku The New Yorker George Packer a opísal ju vo svojej knihe Likvidácia spoločenských väzieb: Vnútorné dejiny novej Ameriky (The Unwinding: An Inner History of the New America). Jej recenziu priniesol portál Česká pozice.

Trpká svetová realita

11. října 2018 v 8:17 Súčasná spoločnosť

1 % riadi svet.
4 % sú zapredané bábky, ktoré im slúžia.
90 % spí.
5 % vie čo sa deje a snaží sa prebudiť tých 90%.
1 % si neželá, aby 5 % prebúdzalo 90 %.
Aby sa im to nedarilo, používa k tomu 4 % zapredaných bábok.

Strach

10. října 2018 v 8:24 Skryté súvislosti
Nejnebezpečnějším a u mnoha lidí velmi častým hostem je strach. Co je to strach? Proč mu tolik lidí tak snadno podléhá a pod jeho vlivem dopouští se různých pošetilostí a chyb?

Dva obrazy posledného súdu

9. října 2018 v 10:22 Výstrahy
Poslednému súdu, spojenému s nevyhnutným rozkladom hmotného sveta neunikne absolútne nikto z nás, pričom posledný súd bude predstavovať nekompromisnú hraničnú čiaru, prebiehajúcu naprieč všetkými ľuďmi.

O LIDSKÉM MOZKU II. Svět myšlenek 3

8. října 2018 v 8:40 Rozširovanie poznania
Čestné řešení současně také zpravidla vyžaduje určitou oběť, kupříkladu finanční či časovou a podobně, zatímco malý podvod nabízí cestu téměř bezproblémovou. Tak často i člověk, který je sám o sobě v nitru poctivý, nutně zakolísá v tuto chvíli, kdy zauvažuje nad možností uskutečnění podvodu. To proto, že myšlenková forma v magneto-éterické úrovni, vyživovaná miliony lidí, vysílá k tomuto člověku ihned nabídky řešení. Tlak s blížící se potřebou rozhodnutí sílí a nakonec dotyčný s omluvou, že něco takového činí každý druhý, uchýlí se k podvodu na někom druhém, přestože za lepších myšlenkových podmínek, kdy by nebyla tato forma zdaleka tak silnou, by on sám v sobě něco takového rozhodně zavrhl.