Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Otevřený dopis europoslankyni Šojdrové - kauza padesáti syrských sirotků

28. září 2018 v 8:45 |  Súčasná spoločnosť
Vy působíte v politice dlouhé roky a já se ptám; co jste udělala pro to, aby nebyli sirotci vyráběni velmocemi v uměle vytvářených válkách, maskovaných za ušlechtilé cíle exportu demokracie?


Dobrý den, paní europoslankyně,

Se zájmem, ale především s údivem sleduji Vaši pseudokauzu, týkající se padesáti syrských sirotků. Chápu Vaše pohnutky, jste žena, oplývající jistě vyšší mírou citu než Vaši mužští kolegové v politice, ale zde jste úplně mimo realitu.

Tak trochu mi připomínáte jednoho migranta, který se na olympiádě připravil o zlatou medaili ve střelbě, když mířil poslední ránu omylem do vedlejšího terče. Ten migrant z USA, jmenuje se Matt Emmons, je mimochodem velice adaptabilní a skvěle se integroval do českého prostředí. Má početnou krásnou rodinu, dům, práci, vedle amerického má už i české občanství a mluví výborně česky. Ani vteřinu svého života v České republice nebyl součástí sociálního systému, nikdy nic nevyžadoval, nikdy si nic nevynucoval agresí.

Vy střílíte, stejně jako Matt Emmons, rovněž do vedlejšího terče, ale mám pocit, že i trochu úmyslně, neférově, protože je před volbami. Osud sirotků vždy dojme, že. Rozpoutala jste velké divadelní představení, k němuž se přidávají do vedlejších rolí další politici, kteří chtějí uhrát nějaké předvolební body a získat potlesk voličů. V tomto divadelním kusu je padesát sirotků v roli užitečných kulis, které vůbec nejsou podstatné, mají funkci předvolebního hesla.

Ano, normální je pomáhat, jsme vyspělý, humánní národ. Přijmout 50 dětí není vůbec žádný problém, ale zde jde o principiální hledisko. Znáte to, podáš prst a...

Vy působíte v politice dlouhé roky a já se ptám; co jste udělala pro to, aby ti nebozí sirotci nebyli vyráběni velmocemi v uměle vytvářených válkách, maskovaných za ušlechtilé cíle exportu demokracie? Vždyť těch sirotků ve světě dnes není padesát, ale podle odhadů až půl miliardy! Co jste udělala proti vývozu zbraní z USA, Ruska, Německa, Číny, Česka atd. do zemí konfliktů v arabském světě a v Africe? Co jste udělala proti rozvratu stabilních zemí, ovládaných sice diktátory specifických mravů, kteří ale uměli udržet ve svých zemích mír a pořádek?

Ti sirotci tady nejsou náhodou a zodpovědní jsou za ně politici, kteří jsou řízeni zbrojařskými koncerny jako loutky. Ty konflikty je třeba politicky vytvořit, protože zbraně a střelivo v míru jaksi nejdou na odbyt, nikdo nechce vyrábět "na sklad". A je známo, že se zbraně dodávají na všechny strany válečných konfliktů. To by měl být váš terč! Ten správný. Bez sofistikovaných moderních ničivých zbraní by nebylo tolik sirotků.

Paní Šojdrová, sedíte v Evropském parlamentu, který je spoluzodpovědný za velkovýrobu sirotků, a přijetí padesáti z nich, malé kapky v oceánu smutku a neštěstí, nic nevyřeší, ani neočistí podíl evropských politiků na vině. Jste zodpovědní za nechránění hranic Evropské unie před muslimskými nájezdy, za liknavou politiku vůči nelegální migraci, omlouvanou falešnou humanitou. A protože ani ti malí, ani dospělí migranti, vyrvaní z přirozeného prostředí s jinou kulturou, náboženstvím, nebudou většinově v Evropě šťastní, jste zodpovědní za vznik no-go zón, za postupný rozvrat Evropy.

Matt Emmons sice střílel do vedlejšího terče, ale má na svém kontě zlatou, stříbrnou i bronzovou olympijskou medaili. Zkuste i Vy cílit na ten správný terč. S těmi padesáti sirotky jste úplně mimo, a medaile se nedočkáte. Ani potlesku.

S pozdravem Jaroslav Pomp

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama