close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Září 2018

O LIDSKÉM MOZKU II. Svět myšlenek 2

30. září 2018 v 8:57 Rozširovanie poznania
V jednotlivých kapitolách v prvním díle "O lidském mozku" jsme se na mnoha místech zmiňovali o schopnosti Velkého mozku člověka vytvářet, formovat živoucně existující myšlenkové útvary, které se nachází všude okolo nás, a to právě na stupni zachvívání, jež je jemnější, než je námi viditelná, vědou zachytitelná úroveň hmoty.

Otevřený dopis europoslankyni Šojdrové - kauza padesáti syrských sirotků

28. září 2018 v 8:45 Súčasná spoločnosť
Vy působíte v politice dlouhé roky a já se ptám; co jste udělala pro to, aby nebyli sirotci vyráběni velmocemi v uměle vytvářených válkách, maskovaných za ušlechtilé cíle exportu demokracie?

Starcova odpoveď

27. září 2018 v 8:52 Na zamyslenie
Opýtala som sa starca: "Ako ste mohli niekedy žiť bez mobilov a internetu?" Odpovedal mi: "Tak ako vy teraz bez lásky, úcty, hanby a dôstojnosti."

Negativní důsledky vystěhovalectví a dlouhodobé práce v zahraničí 1

26. září 2018 v 8:59 Súčasná spoločnosť
V současném absolutním odtrhnutí se lidstva od přirozené podstaty fungování universa nejsme už téměř schopni zdravě uvažovat ani o těch nejzákladnějších souvislostech, týkajících se skutečné kvality našeho života na Zemi.

Nemravnosť - zákerný jed, ktorý otravuje našu osobnosť

24. září 2018 v 8:41 Mravnosť a nemravnosť
Nemravnosť je ako kvapka jedu v pohári dobrého vína. A hoci môže ísť o víno vynikajúceho ročníka, hoci môže lahodne chutiť, nepatrná kvapka jedu v ňom nás otrávi. A čím viac budeme piť takéto víno pre jeho dobrú chuť, tým viac si budeme otravovať svoj organizmus, až nás to napokon zabije.

O LIDSKÉM MOZKU II. Jak to, že žijeme? 1

23. září 2018 v 8:44 Rozširovanie poznania
Přestože je největší částí lidí brána na zřetel skutečnost našeho procitnutí k životu až teprve ve chvíli samotného pozemského porodu, je pravdou, že vlastní tělesný život člověka započíná se již o několik měsíců dříve, v období 4 - 6 měsíce těhotenství matky.

Kedy sme naozaj slobodní

22. září 2018 v 8:46 Perly múdrosti
Sloboda neprichádza vtedy, keď vlastníme všetko, ale keď nič nevlastní nás.

Nenávisť voči Slovanom

21. září 2018 v 8:33 Súčasná spoločnosť
Je to fakt, že západné mocnosti priveľmi rýchlo zabudli, ako sa skončil Hitlerov pokus o eurointegráciu a zotročenie Slovanov. Zbigniew Brzezinski, americký politológ poľského pôvodu, ktorý po desaťročia sa podieľa na tvorbe zahraničnej politiky všeobecnej dominancie vo svete, svoju fóbiu voči Rusku vyjadril kedysi slovami: "Ukrajina je pevnosťou Západu. Nový svetový poriadok pri hegemónii USA sa vytvára proti Rusku, na účet Ruska a na rozvalinách Ruska. Moc Ruska môže byť podlomená iba oddelením Ukrajiny od neho.

Pravda o zákerných manipuláciách svetových elít

20. září 2018 v 8:39 Na zamyslenie
Bežná populácia nemá ani poňatia o tom, čo sa deje a nemá ani poňatia, že nemá poňatia.

Noam Chomsky

Muž a žena - 3 pilíře harmonického soužití

19. září 2018 v 8:39 Na zamyslenie
1. Respekt. Mnoho psychických nedorozumění a dokonce i vážných zdravotních onemocnění mužů a žen různého věku jako viditelných konečných projevů má svůj původ v dnešní době často v dlouhotrvajícím neharmonickém soužití těchto lidí. Kde chybí harmonie, tam je současně nedostatek úcty a vroucnosti, a tam také nikdy není možné plnohodnotně přijímat posilující tok životní síly pro tvořivou životaschopnost.

Ako začať meniť spoločnosť k lepšiemu? Od seba samého!

17. září 2018 v 12:01 Na zamyslenie
Mnohí sa pýtajú, čo konkrétneho by mali začať oni sami robiť, aby budúcnosť, ktorá nás očakáva, naozaj stála za to. Odpoveď je jednoduchá. Možno až príliš jednoduchá na to, aby bola ľahko pochopiteľná ľuďom dnešnej komplikovanej doby.

Symbolika projevů ducha skrze orgány mozku a nervů: Světlý plamen učedníků Páně 38

16. září 2018 v 8:24 Rozširovanie poznania
V předchozí kapitole jsme se zmiňovali o obrazech, na nichž smíme spatřovat postavy takzvaných svatých, jež jsou na mnohých plátnech zachyceni se světlým okružím záře okolo hlavy. Tyto obrazy zná snad téměř každý z lidí, neboť bývají součástí většiny církevních staveb a často jsou také zahrnuty v obrazových síních a muzeích, kde jsou vystavována díla starých mistrů.

O zradcoch medzi Slovanmi

15. září 2018 v 8:29 Na zamyslenie
Sotva sa ľudia zbavia jedného zla a nakrátko sa poďakujú Bohu, už sa opäť klaňajú Zlatému teľaťu. Len nedávno skončili dve strašné svetové vojny, a už si zvykáme na Tretiu, prežúvajúc spokojne svoje hamburgery a prelievajúc hrdlá coca-colou či pivom. Sto rokov boľševickej genocídy bolo Rusom málo, už sa nájdu takí, ktorí interpretujú kresťanstvo ako ideológiu zotročenia ušľachtilého slovansko-árijského ducha. Nenávisť ku Kristovi rodí nové a nové bludy, utópie, nový hazard s láskou k vlasti a národu. No a liberáli? Tí nechcú naopak nič vymýšľať, tí sa chcú stať rovno kolóniou Západu, nenávidiac všetko ruské či slovanské, práve tak ako u nás.

Teodor Križka

Žel, takový je islám

14. září 2018 v 8:42 Súčasná spoločnosť
V posledním týdnu celou společností hýbe právo, právo na spravedlnost, co je víc, zda morálka nebo právo. Ale já chci hovořit o jiném právu a tím je právo šaría, tedy cesta islamizace země, za využití "demokratického" systému země. Jinak si jejich počínání neumím vysvětlit a oni to musí vědět.

O čom je život?

13. září 2018 v 17:37 Na zamyslenie
Život nie je o počte nádychov, ale o silných chvíľach, ktoré ti berú dych.

Talent

12. září 2018 v 8:07 Na zamyslenie
Mnozí si myslí, že má-li člověk nějaký talent, musel být zákonitě obdařen něčím výjimečným již při narození. Jestliže například někdo neumí zpívat, řekne si, že on se zpívat nenaučí, protože tento dar nedostal. Uvažte však, že podle zákona příčiny a následku není možné, aby člověk uměl zpívat, když se to předtím nikdy nenaučil.

Kresťanstvo ako terč!

10. září 2018 v 8:44 Kresťanstvo
V súčasnosti sa stalo veľmi moderným útočiť na kresťanstvo. A útočí sa naň z tých najprotichodnejších strán, a to či už skryto, alebo otvorene. Zo strany EU je kresťanstvo vnímané ako nebezpečný formotvorný prvok silnej morálnej integrity osobnosti, s ktorou sa už nedá tak ľahko manipulovať. Preto je nepohodlné. Zo strany Slovanstva ide o neprekonateľnú nevraživosť, až nenávisť za krivdy, ktoré sa nastupujúce kresťanstvo dopustilo na dávnych Slovanoch a ich kultúre. Zo strany stúpencov Véd ide zase o nenávisť na základe paušálneho odsúdenia kresťanstva, ako chtonického, materialistického a krvavého padlého kultu.

Symbolika projevů ducha skrze orgány mozku a nervů: Obrazy svatozáře 37

9. září 2018 v 8:33 Rozširovanie poznania
Na mnohých obrazech starých mistrů, na malbách v kostelech nalézáme často při zobrazení takzvaných svatých okolo jejich hlav nápadné okruží zlatavé barvy. Pomiňme zde všechna ta zobrazení, kde byl malířem tento symbol přejímán rutinně, tedy bezmyšlenkovitě, bez jakékoli hlubší souvislosti. Také samotnou otázku svatosti zobrazovaných je zde nutné dát úplně stranou, neboť v případě člověka nemůžeme ve skutečnosti vůbec nikdy hovořit o svatosti v pravém slova smyslu. Svatost přináleží jedině Božskému původu! Můžeme tak o svatosti správně hovořit jedině v souvislosti s Božskou podstatou Syna Božího - Ježíše.

O modlitbe

8. září 2018 v 8:29 Perly múdrosti
Neměli bychom se modlit, abychom se modlili, ale aby jsme se stali modlitbou.

František Z Assisi

V Nemecku to vrie!

7. září 2018 v 8:14 Súčasná spoločnosť
V Nemecku to vrie po tom, čo Sýrčan a Iračan v centre mesta Chemnitz v skorých ranných hodinách dobodali 35-ročného Nemca, ktorý zraneniam podľahol. Pri následných demonštráciách proti migrantom bolo zranených 20 ľudí, vrátane dvoch policajtov. Podobné demonštrácie sa v okolí miestneho štadióna v Chemnitzi zopakovali aj ďalší deň.