close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Srpen 2018

Nemecko smeruje k zániku: konflikt gender ideológie a islamu

31. srpna 2018 v 8:52 Súčasná spoločnosť
Nemecká vláda kancelárky Angely Merkelovej v stredu schválila návrh zákona, ktorý umožní oficiálne zavedenie tretieho pohlavia v úradných dokumentoch. K mužovi a žene tak v úradných dokumentoch pribudne možnosť "divers"

Světlo a dobro zvítězí!

30. srpna 2018 v 8:57 Perly múdrosti
Nikdy nepřestávej věřit, že Světlo je silnější než temno. Pros o Sílu k činu, modli se, buď bdělý a vnímej, že i skrze tebe se může mnoho změnit k lepšímu.

Úskalí na životní cestě člověka 3. část

29. srpna 2018 v 8:44 Duchovno
5. Strach z autority. Dalším vážným úskalím na životní cestě člověka je strach z autority, protože vede k nesamostatnosti v rozhodování a následně vyvolává ztrátu sebeúcty, bez níž není možné vést plnohodnotný život. Není však ospravedlněním, že byl strach vyvolán obavou z nemilosti nebo dočasnou nejistotou před "krokem do neznáma", protože každý má šanci silou nezdolné důvěry odvrátit i tu nejtěžší životní situaci, jestliže o to skutečně stojí a projeví odvahu zachovat si hrdost. Kdo to však nedokáže a zbaběle ustoupí, prokazuje velkou míru vlastního přičinění na svém nepříznivém postavení, a proto musí osobně nést zodpovědnost také za všechny následky, které z toho později vyplynou.

Odstraňovanie duchovných nezmyslov

27. srpna 2018 v 11:38 Duchovno
Jedným zo závažných omylov v duchovnej oblasti je tvrdenie, že medzi zákony univerza patrí princíp duality, na základe ktorého nie je bez zla možné ani dobro a naopak. Presne rovnako, ako nie je bez tmy možné ani svetlo, alebo bez výdychu nádych. Ani jeden z týchto duálnych prvkov nie je preto možné odstrániť a je nesprávne sa o to vôbec pokúšať. Správne je zobrať to na vedomie a naučiť sa s tým patrične zaobchádzať.

Schopnosti lidského mozku: Rozdíly mezi mužskými a ženskými předpoklady mozkových schopností (4. část) 35

26. srpna 2018 v 8:11 Rozširovanie poznania
Abychom mohli uceleně přehlédnout rozdíl mezi mozkovými schopnostmi mužského a ženského druhu, je potřebné si zde připomenout, že základní odlišení těchto schopností je vždy již dopředu zakódováno ve stavbě tělesného uspořádání skrze účinek DNA. Tím je dán trvalý a nepřekročitelný rozdíl mezi uzpůsobením tělesného aparátu ženy a muže. Tento rozdíl proniká pak veškerým viditelným uspořádáním orgánů a současně se projevuje i na stupni pozemským očím neviditelného záření kvarkového a předkvarkového světa hmoty. Toto záření je pak zcela zásadním pro vlastní práci jednotlivých tělesných orgánů, zejména pak u žlázového a nervového systému těla. Je to právě žlázový systém a také nervový systém, jenž je zásadně určujícím ono odlišné duchovní působení u ženy a u muže.

Buďme trochu skromnejší!

25. srpna 2018 v 8:59 Perly múdrosti
Nepokaz si to, čo máš, túžbou po tom, čo nemáš. Nezabudni, že to, čo máš, bolo voľakedy tým, po čom si túžil.

EPIKUROS

Dunaj je nebezpečne nízko. Sme na polceste ku katastrofe, varuje expert

24. srpna 2018 v 8:57 Výstrahy
Kvôli abnormálnemu teplu v Európe sa výrazne znížila hladina riek. Dunaj, Odra, Rýn a Labe majú vodnú hladinu nebezpečne nízko. V auguste boli hladiny vody v hornom a strednom Dunaji pod priemerom viacročných hodnôt. Nejazdia ani kabínové lode. A ďalej bude len horšie, varuje expert

Pronikejte k hloubce života!

23. srpna 2018 v 8:22 Perly múdrosti
"Život měříme příliš jednostranně, podle jeho délky a ne podle jeho velikosti. Myslíme víc na to, jak život prodloužit, než na to, jak ho opravdu naplnit. Mnoho lidí se bojí smrti, ale nedělají si nic z toho, že sami a mnoho jiných žijí len položivotem, bez obsahu, bez lásky a bez radosti."

Tomáš Garrique Masaryk

Úskalí na životní cestě člověka 2.část

22. srpna 2018 v 8:54 Duchovno
3. Ohlížení se na minulost. Na objasnění tohoto úskalí životní cesty nám může posloužit příklad mladého rytíře, který se odhodlal osvobodit ze zakletí království, v němž všechno živé zkamenělo. Pokud měla být jeho cesta úspěšně završena, musel na ní totiž bezpodmínečně splnit dva nelehké požadavky:

O katastrofálnom rozkladnom vplyve nemravnosti na ľudskú osobnosť

20. srpna 2018 v 8:49 Mravnosť a nemravnosť
Základné princípy bytia sú jednoduché. Preto sú pochopiteľné každému. Stačí na ne logika desaťročného dieťaťa. Veľkým paradoxom našej civilizácie je však skutočnosť, že tieto jednoduché súvislosti nie je schopná pochopiť väčšina vzdelaných, inteligentných, moderných a rozhľadených ľudí dnešnej doby.

Schopnosti lidského mozku: Rozdíly mezi mužskými a ženskými předpoklady mozkových schopností (3. část) 34

19. srpna 2018 v 8:07 Rozširovanie poznania
Dnešní napětí mezi mužským a ženským světem v myšlení a jednání je jen výsledkem dlouhodobého nepochopení duchovního smyslu života lidí na Zemi. Rozporuplnosti, které jsou nahromaděny v každodenním střetávání mužů a žen, jsou dány právě rozdílností citového vybavení, které je jiné u ženy než u muže.

Nové, drakonické sankcie USA voči Rusku

17. srpna 2018 v 8:53 Politika
​Ministerstvo zahraničných vecí USA v vyhlásilo, že USA dospeli k záveru, že to bolo práve Rusko, kto použil nervovoparalytickú látku novičok proti bývalému ruskému dvojitému agentovi Sergejovi Skripaľovi a jeho dcére Julii v marci tohto roku v Británii a preto za to do konca augusta zavedú voči Rusku nové a tvrdé sankcie!

Petícia premiérovi: Vypustite z formulárov registrované partnerstvá!

16. srpna 2018 v 9:12 Súčasná spoločnosť
Aliancia za rodinu iniciovala petíciu predsedovi vlády, ktorou ho žiada, aby okamžite stiahol možnosť uvádzať ako rodinný stav "registrované partnerstvo" na štátnej stránke elektronických služieb Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR vo formulári Žiadosť o prídavok na dieťa.

V čom sa skrýva tragický omyl umenia?

16. srpna 2018 v 8:02 Perly múdrosti
Takzvaná ľudskosť priviedla umelcov čisto k telesnej stránke existencie, obmedzenej na pudy. Nedá sa ani hovoriť o animalite, pretože u zvierat je všetko podvedomé, mimo mravnosti. Umenie je to, čím človek siaha svojou ľudskosťou k tým najvyšším hodnotám a ideálom. A nie naopak, pokus strhnúť tie najvyššie hodnoty a ideály k vlastnej telesnosti.

Úskalí na životní cestě člověka 1.část

15. srpna 2018 v 8:50 Duchovno
Vzhledem k tomu, že cesta správného duchovního úsilí má být neodmyslitelnou součástí našeho života, je důležité, abychom po ní kráčeli ostražitě a nepadli v úskalích, jimiž je protkána. Nápomocným nám v tom může být i tento text, protože v jednotlivých statích popisuje nejčastější úskalí, jejichž poznání přináší každému velkou šanci získat si životní nadhled i silnou duchovní ochranu, bez které se nikdo neobejde.

O príčine zlyhávania štandardnej politiky

13. srpna 2018 v 10:22 Súčasná spoločnosť
Žijeme v demokracii a tá je zložená na demokratických voľbách. Vo voľbách môžeme zvoliť svojich osobných politických nominantov, ako aj stranu, s ktorej programom sa najviac stotožňujeme. Pri naozaj hlbokom pohľade však zistíme, že všetky strany majú predsa len čosi spoločné. Že sa v určitej zásadnej veci takmer vôbec od seba nelíšia.

Schopnosti lidského mozku: Rozdíly mužského a ženského uzpůsobení mozkového orgánu (2. část) 33

12. srpna 2018 v 8:34 Rozširovanie poznania
Jak jsme si již objasňovali, žena je ve svém uzpůsobení tělesného aparátu mnohonásobně více vybavena citovými schopnostmi než muž. Jejím přirozeným jednáním je proto citovější prožívání všech situací v životě. K tomu slouží právě určité jemnější naladění záření orgánů v Malém mozku. Veškeré funkce těchto orgánů, ačkoli z hlediska fyziologického mají na vnější podněty téměř shodné reakce jako mozkové orgány u mužů, vlastní život, související s duchovní podstatou člověka, je přenášen u ženy na jemnějším stupni zachvívání.

Stretnutie Trumpa s Putinom a inštalácia globálneho fašizmu NWO

10. srpna 2018 v 8:20 Súčasná spoločnosť
Svetovládne mocenské elity, predovšetkým finančné klany centrálnych bankárov, hlavne Rothschildovcov v USA a v Európe, tvoriace tieňovú vládu (deep state), spustili cez svoje mainstreamové média a tiež na pôde amerického kongresu zúrivú histériu, že Trump pri stretnutí s Putinom zradil americké národné záujmy a dopustil sa vlastizrady. Veľmi dobre totiž vedia, že sa proti ním a ich genocídnym fašistickým zámerom vedie urputný boj o záchranu civilizácie, na čele ktorého stojí Putin a k nemu sa pridal Trump po svojom víťazstve v prezidentských voľbách.

Elity nechcú nič iného, iba vládnuť!

9. srpna 2018 v 8:29 Na zamyslenie
Cieľ elít nie je presadzovať, alebo obraňovať akúkoľvek ideu pre ňu samu. Cieľ elít je vládnuť! Vy, a hlavne vaša naivita rozhoduje, ktorú z ideí zneužijú, aby vládli naďalej.

Atlantida 5

8. srpna 2018 v 8:25 História
Přešlo čtyřicet dva let a již jen sedm let lhůty bylo před námi. Mnozí z nás nepovažovali tuto lhůtu za milost, nýbrž za zostření trestu. "Má-li to přece jednou nastat, proč je tu třeba na tuto nevyhnutelnost tak dlouho čekat? Ať přijde zničení!" Vím, že ve snaze pomoci lidu směl jsem odpykati mnohou vinu, ale toto pokání bylo nepopsatelně těžké.