Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Srpen 2018

O katastrofálnom rozkladnom vplyve nemravnosti na ľudskú osobnosť

Včera v 8:49 Mravnosť a nemravnosť
Základné princípy bytia sú jednoduché. Preto sú pochopiteľné každému. Stačí na ne logika desaťročného dieťaťa. Veľkým paradoxom našej civilizácie je však skutočnosť, že tieto jednoduché súvislosti nie je schopná pochopiť väčšina vzdelaných, inteligentných, moderných a rozhľadených ľudí dnešnej doby.

Schopnosti lidského mozku: Rozdíly mezi mužskými a ženskými předpoklady mozkových schopností (3. část) 34

Neděle v 8:07 Český inštitút
Dnešní napětí mezi mužským a ženským světem v myšlení a jednání je jen výsledkem dlouhodobého nepochopení duchovního smyslu života lidí na Zemi. Rozporuplnosti, které jsou nahromaděny v každodenním střetávání mužů a žen, jsou dány právě rozdílností citového vybavení, které je jiné u ženy než u muže.

Nové, drakonické sankcie USA voči Rusku

Pátek v 8:53 Politika
​Ministerstvo zahraničných vecí USA v vyhlásilo, že USA dospeli k záveru, že to bolo práve Rusko, kto použil nervovoparalytickú látku novičok proti bývalému ruskému dvojitému agentovi Sergejovi Skripaľovi a jeho dcére Julii v marci tohto roku v Británii a preto za to do konca augusta zavedú voči Rusku nové a tvrdé sankcie!

Petícia premiérovi: Vypustite z formulárov registrované partnerstvá!

Čtvrtek v 9:12 Súčasná spoločnosť
Aliancia za rodinu iniciovala petíciu predsedovi vlády, ktorou ho žiada, aby okamžite stiahol možnosť uvádzať ako rodinný stav "registrované partnerstvo" na štátnej stránke elektronických služieb Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR vo formulári Žiadosť o prídavok na dieťa.

V čom sa skrýva tragický omyl umenia?

Čtvrtek v 8:02 Perly múdrosti
Takzvaná ľudskosť priviedla umelcov čisto k telesnej stránke existencie, obmedzenej na pudy. Nedá sa ani hovoriť o animalite, pretože u zvierat je všetko podvedomé, mimo mravnosti. Umenie je to, čím človek siaha svojou ľudskosťou k tým najvyšším hodnotám a ideálom. A nie naopak, pokus strhnúť tie najvyššie hodnoty a ideály k vlastnej telesnosti.

Úskalí na životní cestě člověka 1.část

Středa v 8:50 Duchovno
Vzhledem k tomu, že cesta správného duchovního úsilí má být neodmyslitelnou součástí našeho života, je důležité, abychom po ní kráčeli ostražitě a nepadli v úskalích, jimiž je protkána. Nápomocným nám v tom může být i tento text, protože v jednotlivých statích popisuje nejčastější úskalí, jejichž poznání přináší každému velkou šanci získat si životní nadhled i silnou duchovní ochranu, bez které se nikdo neobejde.

O príčine zlyhávania štandardnej politiky

13. srpna 2018 v 10:22 Súčasná spoločnosť
Žijeme v demokracii a tá je zložená na demokratických voľbách. Vo voľbách môžeme zvoliť svojich osobných politických nominantov, ako aj stranu, s ktorej programom sa najviac stotožňujeme. Pri naozaj hlbokom pohľade však zistíme, že všetky strany majú predsa len čosi spoločné. Že sa v určitej zásadnej veci takmer vôbec od seba nelíšia.

Schopnosti lidského mozku: Rozdíly mužského a ženského uzpůsobení mozkového orgánu (2. část) 33

12. srpna 2018 v 8:34 Český inštitút
Jak jsme si již objasňovali, žena je ve svém uzpůsobení tělesného aparátu mnohonásobně více vybavena citovými schopnostmi než muž. Jejím přirozeným jednáním je proto citovější prožívání všech situací v životě. K tomu slouží právě určité jemnější naladění záření orgánů v Malém mozku. Veškeré funkce těchto orgánů, ačkoli z hlediska fyziologického mají na vnější podněty téměř shodné reakce jako mozkové orgány u mužů, vlastní život, související s duchovní podstatou člověka, je přenášen u ženy na jemnějším stupni zachvívání.

Stretnutie Trumpa s Putinom a inštalácia globálneho fašizmu NWO

10. srpna 2018 v 8:20 Súčasná spoločnosť
Svetovládne mocenské elity, predovšetkým finančné klany centrálnych bankárov, hlavne Rothschildovcov v USA a v Európe, tvoriace tieňovú vládu (deep state), spustili cez svoje mainstreamové média a tiež na pôde amerického kongresu zúrivú histériu, že Trump pri stretnutí s Putinom zradil americké národné záujmy a dopustil sa vlastizrady. Veľmi dobre totiž vedia, že sa proti ním a ich genocídnym fašistickým zámerom vedie urputný boj o záchranu civilizácie, na čele ktorého stojí Putin a k nemu sa pridal Trump po svojom víťazstve v prezidentských voľbách.

Elity nechcú nič iného, iba vládnuť!

9. srpna 2018 v 8:29 Na zamyslenie
Cieľ elít nie je presadzovať, alebo obraňovať akúkoľvek ideu pre ňu samu. Cieľ elít je vládnuť! Vy, a hlavne vaša naivita rozhoduje, ktorú z ideí zneužijú, aby vládli naďalej.

Atlantida 5

8. srpna 2018 v 8:25 História
Přešlo čtyřicet dva let a již jen sedm let lhůty bylo před námi. Mnozí z nás nepovažovali tuto lhůtu za milost, nýbrž za zostření trestu. "Má-li to přece jednou nastat, proč je tu třeba na tuto nevyhnutelnost tak dlouho čekat? Ať přijde zničení!" Vím, že ve snaze pomoci lidu směl jsem odpykati mnohou vinu, ale toto pokání bylo nepopsatelně těžké.

Horúčavy odhaľujú obludný egoizmus našej civilizácie

6. srpna 2018 v 8:56 Súčasná spoločnosť
Vonku, v prírode vládnu extrémne horúčavy a medzi ľuďmi vládne zase extrémna hlúposť, ktorá pramení z ich nekonečného sebectva. Chcete dôkaz? Na vlastné uši si ho môžete vypočuť takmer vždy, keď si naladíte nejaké komerčné hudobné rádio. Súčasťou tohto typu rádií totiž bývajú krátke správy s predpoveďou počasia. No a práve o predpoveď počasia ide! Jednu z nich som si vypočul a musel som okamžite napísať tento text.

Schopnosti lidského mozku: Rozdíly mužského a ženského uzpůsobení mozkového orgánu (1. část) 32

5. srpna 2018 v 8:12 Český inštitút
V předchozích kapitolách o lidském mozku jsme se na více místech zmiňovali o úzkém propojení mezi orgány mozku a celkovým uspořádáním tělesného žlázového systému člověka. Toto propojení vzniká zejména v části Malého mozku, a to především skrze části Thalamu, Hypothalamu, Hypofýzy a také pak na určitém stupni i skrze část Šišinky mozkové - Epifýzy. Nejsilnější propojení s tělesným žlázovým uspořádáním je vytvořeno skrze orgán Hypofýzy. Odtud pronikají k ostatním žlázovým orgánům v těle člověka nesčetné prvotní proudy jemných látek, které nesou ve svém záření důležitá sdělení k tělesným žlázovým systémům. Skrze tyto látky, skrze jejich sdělení, které nesou, nastavují pak ostatní tělesné žlázy celkový stav organismu ve všech nejrozličnějších životních situacích.

Návrat ke kořenům

3. srpna 2018 v 8:07 Prírodné dianie
V dnešní době odtržené od přírody stoupá množství lidí s instinktivním zájmem o prastaré "pohanské" zvyky, obřady a rituály. Na toto téma je dnes možné sehnat dost informací rozličné kvality a hloubky. Jedno je však jisté. Jako lidstvo se velmi potřebujeme vrátit ke kořenům, k Matce Zemi, k úctě a respektu k ní, k přírodě, k jejím rytmům a projevům. Všichni si však můžeme najít čas na to, abychom se vypravili do přírody a naučili se vnímat svět kolem nás nejen očima, ale i srdcem a duší.

Vo viere je víťazstvo a v neviere porážka

2. srpna 2018 v 8:01 Perly múdrosti
Pokiaľ si budeme myslieť, že to dokážeme, tak to dokážeme! Pokiaľ si budeme myslieť, že nie, budeme mať nakoniec pravdu.

Atlantida 4

1. srpna 2018 v 8:55 História
ORORUN, poslední král Atlantidy, vypráví: Zánik Atlantidy. Dalších šest let přešlo stejným způsobem a lidé si téměř zvykli na stav vnitřního neklidu a úzkosti - když tu oznámili nám věštci, že Měsíc je mnohem větší než býval dříve! Pozorovali to již během posledních let, ale domnívali se, že je to klam, a že Měsíc přece nemůže růst. Nyní jsme však najednou všichni viděli, že Měsíc je skutečně větší a že vypadá velmi hrozivě. Mělo to býti opět znamení Boží?