close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Červenec 2018

Slovanstvo! Je naozaj možný návrat ku koreňom?

30. července 2018 v 10:36 História
Priaznivci Slovanstva tvrdia, že už dávno pred príchodom kresťanstva na naše územie sme mali svoju vlastnú, vysoko rozvinutú duchovnosť a kultúru, ktoré dokonale vyhovovali slovanskej duši a veľmi pozitívne rozvíjali osobnosť jednotlivcov i celé spoločenstvo.

Schopnosti lidského mozku: Nemoci a léčba skrze orgány mozku 31

29. července 2018 v 8:21 Rozširovanie poznania
Mozek, jako jeden z nejsložitějších orgánů lidského těla, je přirozeně velmi citlivým nástrojem. Náleží k užívání lidského ducha zde na Zemi, za účelem srozumitelného projevování se vůči ostatním lidem, potažmo vůči celému hmotnému světu. Je samozřejmé, že čím je jakýkoliv nástroj složitější, citlivější, tím více bývá náchylným k nejrozličnějším poruchám při nesprávném nebo neopatrném zacházení. Již jsme zde hovořili, jak náchylný je kupříkladu mozek k ovlivnění z vnějšku, při stavech hypnózy i při nejrozličnějších nepřirozených mozkových cvičeních, které klamně hovoří ve své propagaci o posilování duchovního růstu člověka.

Veľký boj dobra so zlom v roku 2018

27. července 2018 v 8:11 Súčasná spoločnosť
Nastolenie totalitnej svetovlády najbohatších mocenských elít, predovšetkým sionistických bankárskych klanov (Rothschildovci a spol.) v podobe NWO (nový svetový poriadok) sa pripravovalo už veľmi dlho a malo sa zavŕšiť v súčasnosti. Ide o najzločinnejšie sprisahanie (konšpiráciu) ZLA proti človeku v dejinách ľudstva. Prvý rozhodujúci krok na ceste k svetovláde sionisti urobili, keď si podvodom v r. 1913 privlastnili právo tlačiť peniaze (FED), čím postupne prevzali moc nad USA a pomocou dolára a vojenských základní (PAX AMERICANA) ju rozšírili do celého sveta. Získaním nadvlády nad peniazmi vo svojej nenásytnej chamtivosti a pažravosti v honbe za čoraz väčšou mocou spôsobili obrovské tragédie so stámiliónmi mŕtvych vo vojnách, vyvolaných revolúciách a prevratoch po celom svete.

Kde hľadať príčiny zla?

26. července 2018 v 8:13 Perly múdrosti
Zla by nebolo, keby nebolo ľudskej náklonnosti k nemu. Úpadku okolo nás je len toľko, koľko ho je v nás samých.

Atlantida 3

25. července 2018 v 8:17 História
Neznali jsme jiných bohů než Trojjediného - nejvyššího Boha, který se nám zjevil. Teprve lidé, kteří přišli po nás, pohlíželi na bytostné jako na bohy. Co s nimi prožili, to žilo v pověstech a písních dále a vešlo tímto způsobem do hrdinských zpěvů Eddy. -

Vyznanie budúcich obyvateľov Zeme (tých, ktorí prežijú veľkú očistu)

24. července 2018 v 9:53 Duchovno
Ďakujeme, že môžeme už tu na Zemi, tak nesmierne vzdialenej od Stvoriteľa všetkého, svojim každodenným bytím nepretržite uctievať jeho nesmiernu velebnosť. Ďakujeme, že môžeme každej svojej myšlienke, každému svojmu pohybu, každému svojmu činu a každému svojmu nádychu vnútorne, vo svojom vedomí, prepožičať rozmer uctievania Pána. Ďakujeme, že môžeme prostredníctvom svojich radostných činov spievať veľký oslavný chorál ku cti Jediného a Najvznešenejšieho.

Schopnosti lidského mozku: Intuice 30

22. července 2018 v 8:02 Rozširovanie poznania
Ale nyní zpět k intuici, jakožto důležité schopnosti lidského mozku. Občas se také stává, že i člověk, jenž je jinak zcela uzavřen všemu duchovnímu úsilí, prožije silný impuls, jenž mu v intuici napovídá, co má činit, jak se má rozhodnout, a k údivu dotyčného člověka i jeho okolí, následuje pak také bezprostřední prožití situace, která přinese důkaz jednoznačné správnosti, jestliže se člověk touto intuicí zařídí.

Billa má problém. Zákazníci ju kvôli cenzúre bojkotujú

20. července 2018 v 8:06
Billa na podnet fanatického blogera vylistovala časopis Zem a vek z predaja. Ako prvé prišli pochvalné ohlasy progresívcov. V závese nasledovalli negatívne ohlasy ľudí, teda zákazníkov. Billa teraz ľutuje svoje rozhodnutie. Progresívci schytali tvrdú ranu. Slováci urobili významný krok: sú aktívni a organizujú sa.

Nebuďte otrokmi!

19. července 2018 v 8:00 Perly múdrosti
Kto netrávi aspoň určitú časť svojich dní v kráľovstve ideálov, je otrokom dní.

Atlantida 2

18. července 2018 v 8:54 História
ORORUN, poslední král Atlantidy, vypráví: Vědění o Bohu. Pomocí své rozšířené mořeplavby přicházeli jsme do styku s jinými národy. Plavili jsme se tak daleko, jak se nám líbilo. Kdo se setkal s jinými národy, měl povinnost vypátrati, zda mají něco lepšího než my. Zřídka přišla zpráva o něčem dokonalejším, neboť my jsme měli téměř vždy ve všem převahu. To posilovalo naši pýchu.

O ideále nepoškvrneného počatia a iných fascinujúcich skutočnostiach

16. července 2018 v 11:42 Skryté súvislosti
Osobnostne a duchovne vysoko stojaci, kvalitní jedinci, môžu prichádzať na svet len prostredníctvom nepoškvrneného počatia! Nepoškvrnené počatie totiž nie je dej, ktorý sa stal len jediný krát v dejinách! Ideál nepoškvrneného počatia môže byť dosiahnutý každou ženou, ktorá splní dve podmienky. A síce, ak k počatiu dôjde z čistej lásky, a zároveň s vrúcnym pohľadom, upretým k Stvoriteľovi. Takýmto spôsobom bolo totiž Máriou z Nazareta počaté fyzické telo Kristovo a podobným, telesnou zmyselnosťou nepoškvrneným počatím by mali prichádzať na svet všetci ľudia.

Schopnosti lidského mozku: Intuice 29

15. července 2018 v 8:30 Rozširovanie poznania
Schopnost intuice přináleží oprávněně k zmiňovaným schopnostem lidského mozku, a to i přesto, že vlastní východisko intuitivního vnímání vychází z duchovního zachvívání citů člověka. Vlastní původ intuitivního vjemu pochází z citu. Je tedy samozřejmé, že člověk, jenž si udržuje vnímavost citového druhu jeho denním používáním na dostatečně živém stupni, že tedy takový člověk bude i více otevřen vjemům, pocházejícím z duchovních oblastí Stvoření. Tato vnímavost je nesmírně cennou v mnoha situacích každodenního života.

Mládež spamätaj sa! Festival Pohoda je festivalom zvrátených liberálnych "hodnôt"!

13. července 2018 v 8:42 Slovensko
V uplynulých dňoch sa konal kontroverzný festival Pohoda. Čo sa týka organizácie, na Slovensku patrí k špičke. Dokonca získal cenu za najekologickejší festival v Európe. Pohoda je však zároveň festival s najväčším počtom odporcov kvôli jeho politickej angažovanosti a neoliberálnej ideológii, ktorú pravidelne svojim návštevníkom podsúva. Je síce pravda, že na tomto festivale sa nachádza najväčšia koncentrácia slniečkárov na Slovensku, no drvivá väčšina návštevníkov sa zúčastňuje Pohody s jediným cieľom - zabaviť sa. Politické pozadie a ideologickú indoktrináciu neriešia. Inak je to však u organizátorov a úzkeho jadra zaangažovaných ľudí, ktorí festival pripravujú.

Nebuďme slabochmi a zbabelcami!

12. července 2018 v 8:53 Perly múdrosti
Vzdať sa, keď je všetko proti tebe, je známka slabosti a zbabelosti.

Indiánske príslovie

Atlantida 1

11. července 2018 v 8:48 História
Proud času se vlní a valí a z dávno doznělých tisíciletí vynořuje se ORORUN, poslední král Atlantidy, aby v hodině obratu světů rozuzlil všechny omyly, které panují o osudu jeho tehdejší země. Daleko zpět zalétá jeho zrak a bolest se zračí v jeho vážné tváři, zatím co před ním vystupují obrazy.

Minulosť a súčasnosť ovládania más elitou. Zmenilo sa len málo!

9. července 2018 v 12:49 Súčasná spoločnosť
Už v dávnej minulosti ľudstva sa vyprofilovali tri základné spoločenské vrstvy, pretrvávajúce až dodnes. Prvou je na vrchole stojaca, úzka elita. Treťou sú masy, ktoré sa elita snaží čo najefektívnejšie ovládať a držať v područí, ba až v otroctve, najlepšie s možnosťou rozhodovania o živote a smrti.

Návrat ke kořenům

9. července 2018 v 8:34 Prírodné dianie
V dnešní době odtržené od přírody stoupá množství lidí s instinktivním zájmem o prastaré "pohanské" zvyky, obřady a rituály. Na toto téma je dnes možné sehnat dost informací rozličné kvality a hloubky. Jedno je však jisté. Jako lidstvo se velmi potřebujeme vrátit ke kořenům, k Matce Zemi, k úctě a respektu k ní, k přírodě, k jejím rytmům a projevům. Všichni si však můžeme najít čas na to, abychom se vypravili do přírody a naučili se vnímat svět kolem nás nejen očima, ale i srdcem a duší.

Schopnosti lidského mozku: Intuice 28

8. července 2018 v 8:46 Rozširovanie poznania
Schopnost intuice přináleží oprávněně k zmiňovaným schopnostem lidského mozku, a to i přesto, že vlastní východisko intuitivního vnímání vychází z duchovního zachvívání citů člověka. Vlastní původ intuitivního vjemu pochází z citu. Je tedy samozřejmé, že člověk, jenž si udržuje vnímavost citového druhu jeho denním používáním na dostatečně živém stupni, že tedy takový člověk bude i více otevřen vjemům, pocházejícím z duchovních oblastí Stvoření. Tato vnímavost je nesmírně cennou v mnoha situacích každodenního života.

Ako život skúša kvalitu nášho charakteru?

7. července 2018 v 8:42 Perly múdrosti
Ťažkosti a stres podrobujú charakter skúške. Skutočne hodnotnými sú tí, ktorých ani v ťažkých dobách neopustí ich čestnosť, rozvaha a citlivosť.

Čo sa stane keď prestaneme dávať?

6. července 2018 v 8:38 Na zamyslenie
Ostaneme chudobnými. My samotní, ale aj tí okolo nás. Nie, nemám na mysli dávanie hmotných vecí, aj keď tých sa snažíme dávať ľuďom, ktorí nás obklopujú čo najviac. Myslím tým dávanie toho najvzácnejšieho čo máme, samých seba.