close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Duben 2018

Paradoxy bytia! Čo je dobré materiálne, môže duchovne neuveriteľne škodiť!

30. dubna 2018 v 12:02 Skryté súvislosti
Nie všetko, čo sa nám z nášho subjektívneho hľadiska javí ako dobré, je pre nás dobré aj z hľadiska duchovného. Z hľadiska záujmov našej duše. Mali by sme preto už konečne pochopiť, že univerzum podlieha duchovným zákonitostiam a že pre ľudí, ktorých podstata je duchovná, majú byť práve tieto zákonitosti rozhodujúce.

Schopnosti lidského mozku: Instinkt 18

29. dubna 2018 v 8:20 Rozširovanie poznania
Pokud zde postupně hovoříme o předpokladech a schopnostech lidského mozku, pak je úplně samozřejmé, že se musíme nyní zmínit i o schopnosti takzvaného instinktivního jednání, které spočívá především v poznávání hrozeb bezprostředního nebezpečí v přírodě, a tomu odpovídajících obraných reakcích v jednání člověka.

Aj keď je hektická doba, zastavte sa!

28. dubna 2018 v 8:14 Perly múdrosti
Naučte sa na chvílu zastaviť! Inak vám utečie všetko, čo za niečo stojí.

Diagnóza niterného stavu lidstva: mozkové zmrzačení!

27. dubna 2018 v 8:30 Skryté súvislosti
Pro mnohého možná neuvěřitelné a překvapivé tvrzení, ale, žel, i když je to mimořádně smutné, tvrzení pravdivé. Neboť skutečně z pohledu přirozeného vývoje lidského druhu na Zemi vlastní naprostá většina současné populace zaostalý a nenormálně vyvinutý mozek.

Poznajte hodnoty EU!

26. dubna 2018 v 8:26 Politika
Maďarské mesto Székesfehérvár, ktoré sa minulý rok prihlásilo do súťaže o titul "Európske mesto roka" a spolu s ďalšími siedmymi uchádzačmi sa dostalo až do semifinále, v týchto dňoch vyradila porota EU! Dôvod? Porota EU mu oznámila, že jeho propagačné video ukazujúce najkrajšie časti mesta, šťastné páry a hrajúce sa deti nie je vyhovujúce, pretože má príliš veľa šťastných bielych ľudí, krížov, kostolov a málo imigrantov! A tak sa nemôže stať hlavným mestom európskej kultúry. Ako sa porota doslova vyjadrila:

Poutníci v tomto Stvoření

25. dubna 2018 v 8:19 Duchovno
Jsme poutníky v širé hmotnosti, nad níž vysoko ve výšinách prostírá se náš skutečný domov, Ráj! Vyšli jsme z tohoto nádherného domova jako nevědomé duchovní zárodky, abychom mohli být zaseti do této hmotnosti. Podobně jako semínka v tmavé, vlhké, ale o to úrodnější půdě, byli jsme ponořeni do hmoty, abychom mohli dozrávat.

Odhalenie činnosti mimovládnych organizácií, ako profesionálnych provokatérov protestov

23. dubna 2018 v 8:07 Súčasná spoločnosť
Ten, kto nepripúšťa manipuláciu vo svete manipulácií je samovražedne naivný, a preto sa stáva ľahkou obeťou manipulácií. Presne tak, ako sme toho svedkami pri protestoch za slušné Slovensko. Poučme sa preto a poznajme onen zákerný mechanizmus manipulácie, lebo ak to nedokážeme, budeme aj naďalej manipulovaní podľa potrieb mocných. Budeme im slúžiť svojou naivitou a prvoplánovým bojom za ušľachtilé ideály. Budeme bojovať na námestiach, ale nie za naše, ale za ich ciele.

Schopnosti lidského mozku: Duchovní inspirace 17

22. dubna 2018 v 8:40 Rozširovanie poznania
Jestliže se zde na chvíli zastavíme u Velkého - předního mozku, v souvislosti se schopností přijímání inspirací, pak je zde také nutné zmínit, že i Velký mozek je určitým přijímacím zařízením, jež z oblasti kvarkového a předkvarkového světa hmoty přijímá nejrozličnější impulsy a informace. Zde je však zásadní rozdíl. Zatímco Epifýza čerpá z čistých zdrojů duchovních částí Stvoření, tedy přijímá jedině vznešené a ušlechtilé obrazy a vjemy, pak Velký mozek přijímá vše jedině po stupeň předkvarkové části hmotnosti. Inspirace odtud přijímané nejsou pak často zdaleka tak čisté a ušlechtilé, jako je tomu u Epifýzy.

O vzťahu minulosti a budúcnosti

21. dubna 2018 v 8:22 Perly múdrosti
Na tom, čo sa stalo v tvojej minulosti nezáleží. Tvoja minulosť nedokáže ovplyvniť tvoju budúcnosť, až kým jej to sám nedovolíš.

Materialismus

20. dubna 2018 v 8:17 Na zamyslenie
Otázka vzniku světa byla a také je jednou z úplně nejdůležitějších. Určitě stojí za to, abychom se jí zabývali. Vždyť nevědět vůbec nic o vzniku světa, ve kterém žijeme, znamená jít životem slepě bez pochopení jeho smyslu.

Jak to možná bylo...

18. dubna 2018 v 8:34 Skryté súvislosti
U pobřeží jednoho světového kontinentu se začala kupit mračna. Jsou to ale prazvláštní mračna. Přestože jsou temná a hutná, pro lidi jsou neviditelná. Drží se především nad lidskými městy a kdyby je mohl někdo pozorovat, jistě by si všiml, že čím větší město, tím temnější mrak. Jsou to mračna temných energií, vzniklých z lidských poklesků, páchaných nepravostí a špinavých myšlenek. Žel, již mnoho století jsou taková mračna celkem běžným jevem na celé Zemi...

Vyjadrenie k útoku USA a ich spojencov v Sýrii

16. dubna 2018 v 13:55 Politika
Viktor Marachovskij reaguje na portáli ria na článok, ktorý vyšiel v americkom Huffington Post. V tomto článku sa tvrdí, že americká akcia v Sýrii sa skončila de facto neúspechom USA a posilnila vplyv Ruska na Blízkom východe. Rusko v strete s USA zvíťazilo bez jediného výstrelu

Poznávajme nebezpečenstvá druhého sveta 3

16. dubna 2018 v 10:59 Duchovno
Dávne civilizácie si uvedomovali veľké nebezpečenstvo nekonečného blúdenia ľudských duší v záhrobí. Z tohto dôvodu vznikali knihy mŕtvych, ktorých účelom mala byť akási základná orientácia na druhom svete.

Schopnosti lidského mozku: Duchovní inspirace 16

15. dubna 2018 v 8:47 Rozširovanie poznania
Tak, jak jsme již hovořili v předchozích kapitolách, mozek, jakožto nejcitlivější orgán těla vládne v souvislostech s duchovní podstatou člověka schopnostmi, z nichž mnohé dosud nebyly plně poznány a mnohé také nebyly ani vůbec odhaleny.

Úspech spočíva v zdolávaní neúspechov

14. dubna 2018 v 8:35 Perly múdrosti
Najväčší úspech človeka nie je v tom, že nikdy nepadne, ale v tom, že vždy opäť vstane.

Konfucius

Protiruská hystéria Západu rútiaceho sa do priepasti. Nedovoľme, aby tam strhol aj Slovensko!

13. dubna 2018 v 8:31 Politika
Drvivé víťazstvo Putina v prezidentských voľbách privádza svetovládne mocenské elity Západu do nepríčetnosti a šialenstva, lebo je škrtom cez ich rozpočet. Do nenávratna odchádza totiž štátny prevrat a Majdan pripravovaný pomocou piatej kolóny, spúšťačom ktorého sa mali stať dopredu naplánované protivládne protestné manifestácie ako dôsledok diverzných akcií zahraničných tajných služieb (otrava Skripaľovcov, smrť 64 ľudí, hlavne detí pri založenom požiari v nákupnom centre v Kemerove a ďalšie naplánované sabotážne akcie), ktoré mali vyvolať nespokojnosť istej časti obyvateľstva so súčasným režimom v Rusku a tým ju vohnať do protestných protivládnych demonštrácií. Veď len niečo vyše 3 % protestujúceho obyvateľstva stačí podľa technológov farebných revolúcii na to, aby sa štátny prevrat podaril. A 3% u 12 miliónovej Moskvy predstavuje 360 000.

USA sa pripravujú na úder voči Sýrii! Rusko varuje pred najvážnejšími dôsledkami takéhoto konania!

12. dubna 2018 v 8:21 Politika
Situácia vo svete sa každým dňom stále viac vyhrocuje! Po tom, čo USA so západnými krajinami obvinili Rusko z chemického útoku na ruského dvojitého agenta Skripaľa a jeho dcéru v Británii a najnovšie sýrsku vládu spolu s Iránom a opäť Ruskom z chemického útoku v sýrskej Dume, a to nielen na vládnej, ale aj na medzinárodnej úrovni v BR OSN a americký prezident Donald Trump, do vojny tlačený americkými neoconmi, si dal dokonca 48 hodín na premyslenie toho, či útok voči Sýrii zrealizuje alebo nie, poslali podľa mnohých médií USA dnes k sýrskym brehom svoje vojnové lode!

Pohled shora

11. dubna 2018 v 8:35 Duchovno
Majestátní budovy rostou do výšek a všude je vidět neustálý přesun hmoty i lidí. Člověk buduje svůj svět, mramorem snaží se vydláždit svoji představu dokonalosti a oslepit leskem svých výtvorů. Vzduchem létá v dílech z hmoty, v kterých sahá po nových cílech ve snaze pokořit pro sebe i zbytek země, a zdá se, že jeho ruka se již začíná natahovat i ke hvězdám. Člověk dospěl ve svém pozemském vývoji...

Poznávajme nebezpečenstvá druhého sveta 2

9. dubna 2018 v 9:57 Duchovno
V predchádzajúcom článku sme hovorili o nástrahách, ktoré na nás číhajú po smrti na takzvanom druhom svete. Ale keďže tých nástrah je viac, ako obsiahne jediný text, budeme pokračovať a ukážeme si ďalšie nebezpečenstvá, aby sme ich poznali už teraz, aby sme ich mohli na druhom svete šťastne prekonať a aby pre nás nemuseli znamenať naše tragické zdržanie na celé tisícročia.

Modlitba, jistá cesta pro spojení ducha s nadhmotnými výšinami 15

8. dubna 2018 v 8:41 Rozširovanie poznania
V předchozích kapitolách o lidském mozku jsme již hovořili o možnostech určitého spojování se lidského ducha s úrovněmi nad touto hmotou. Mozek každého člověka je pro toto "spojování se" vybaven schopnostmi, jež mu umožňují, aby v úsilí o tento druh vědomí zde ve hmotě mohl nalézt skutečně pevného výchozího základu.