close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Březen 2018

Ovocie viery v západ!

31. března 2018 v 8:07
Verili sme Západu pred 2. svetovou vojnou. Nepodržal nás a daroval nás Hitlerovi.

Gorbačov veril Západu a takmer zničil vlastnú krajinu.

My sme uverili Západu a je z nás kolónia na spotrebu odpadu a nadvýroby.

Než aby sme verili v seba, vždy sa nájdu kolaboranti, ktorí nás zapredajú cudzej moci.

„Kristofóbia“ vrhá temný tieň na Európu

30. března 2018 v 8:09 Súčasná spoločnosť
Christian Post uverejnil zaujímavý článok od nórskej historičky náboženstiev Hanne Herlandovej, známej pre svoju ostrú kritiku politickej korektnosti, v ktorom opisuje, ako veľmi "kristofóbia" zasiahla Európu.

O zázračnej premene bolesti

29. března 2018 v 8:13 Perly múdrosti
Bolesť, ktorú cítiš dnes, bude sila, ktorú budeš cítiť zajtra.

Úvaha – Máme ještě dostatek sil?

28. března 2018 v 8:04 Na zamyslenie
Tento text má být krátkou úvahou nad postojem lidí k současné situaci a zamyšlení se nad tím, co říkají a jak reagují na současnost z jejich pohledu. Zdá se, že to nemá nic společného s naším životem, a přece jaksi to ve mně rezonuje, zda i já nemám malou šanci pomoci, nebo zda i já nemám na tom, jak lidé dnes uvažují, svůj podíl viny.

Matrix! Hodnotný film s hlbokým a silným posolstvom

26. března 2018 v 9:12 Skryté súvislosti
Nedávno som si opäť pozrel známy kultový film Matrix. Jeho skryté posolstvo má nám všetkým určite čo povedať, len ho je treba správne dešifrovať. A práve o toto dešifrovanie sa teraz pokúsme, aby sme aj my nemuseli celý svoj život prežiť len ako ozubené, nevedomé kolieska v iluzórnej realite matrixu, predstierajúcej skutočný život, zatiaľ čo skutočnou, nedôstojnou realitou je realita nášho zotročenia.

Hypnóza 13

25. března 2018 v 8:59 Rozširovanie poznania
2. Druhý stupeň hypnózy. V tomto případě jedná se o hypnózu, která je v účinku vůči mozkové části hlubší, jde tedy ještě o kus dále. Do tohoto stupně náleží přitom nejenom samotné hypnotizování za účelem odstraňování psychických stavů hypnotizovaného, ale také velmi často prosazované moderní poznávání stavů před narozením, poznávání minulých životů a mnohé další, co se ukrývá pod označením regrese a podobné další výstřelky. Také zasvěcování do určitých mystických učení, umělé rozvíjení léčitelských schopností, pomocí zasvěcovatelem daných instrukcí, mantrické meditace a ještě mnohé jiné, navozují právě velmi často pomocí sugesce či autosugesce stav velmi podobný druhému stupni hypnózy.

Celkom iné kafé, než sú protesty za "slušné Slovensko"

23. března 2018 v 8:00
K politickému dianiu na domácej scéne sa v poslednom čase vyjadrovalo viacero slovenských umelcov. Išlo prevažne o názorovo jednofarebné, politicky angažované výstupy v médiách a na sociálnych sieťach a vystúpenia na verejných protestoch proti súčasnej vládnej moci a v prospech pravicovo-liberálnej parlamentnej opozície.

Otvorte oči Slováci! Protestovali ste za cudzie záujmy!

22. března 2018 v 17:02 Politika
Bratislavské hotely boli plné zahraničných turistov. To jest, profesionálnych zahraničných štváčov a roztlieskavačov farebných revolúcií, zlietajúcich sa ako supy na národy, ktorých vlády potrebujú rozbiť a dosadiť za ne západným záujmom poslušných poskokov. A takzvaní slušní ľudia sa dali k takémuto niečomu prostoducho prepožičať svojou prítomnosťou na námestiach.

Odpuštění IV.část

21. března 2018 v 8:45 Duchovno
Není důvod si ale myslet, že jedinou možnou cestou vlastní nápravy k odpuštění je v moudrém osudovém řízení spravedlnost, která se na nás naplňuje ve vztazích k druhým tím, že od nich nejednou i trpíme, protože ve skutečnosti je nám vždy poskytnuta nejdříve možnost dobrovolné nápravy v přesně určeném časovém horizontu, protkaném množstvím nenápadných šancí k této nápravě. Šancí, v nichž bychom mohli v maličkostech všedních dní naplno dobrovolně prokázat ryzost vlastní přeměny k dobru a lásce, nebo se láskou jiných nechali ovlivnit tak, aby bolest již nemusela přijít, protože by nás neměla v čem poučit a vychovat.

Stačilo! Zastavme štátny prevrat organizovaný sorošovcami!

20. března 2018 v 8:07 Politika
Najtemnejšie sily ZLA sa zlietajú nad Slovenskom, aby ho definitívne ukrižovali. Nimi zinscenovaná vražda Jána Kuciaka a jeho snúbenice im poslúžila ako rozbuška na odštartovanie štátneho prevratu, do ktorého sa pod taktovkou zlovestnej zahraničnej diverznej centrály vrhla s plným nasadením celá vlastizradná sorošovská suita na čele s prezidentom a mimovládnym tretím sektorom v mene nastolenia totality NWO (Nový svetový poriadok) s víziou bezproblémového pričlenenia Slovenska k formovaniu celoeurópskeho superštátu - fašisticko-islamského kalifátu. Slovensko sa zatiaľ spolu s Maďarskom, Poľskom a Českom zlovestnému scenáru ako-tak bráni. Dokedy však?

Zachraňme svět!

19. března 2018 v 11:51 Na zamyslenie
Je opravdu ironií, že navzdory velkému množství různých rozumových vědomostí si lidstvo není schopno uvědomit vážnost současné situace, související s jeho vlastním přežitím. Nebo lépe řečeno, i by snad bylo schopno si toto uvědomit, jen jednoduše … nechce!

Hypnóza 12

18. března 2018 v 8:23 Rozširovanie poznania
Je možné zmínit hned na samém začátku této kapitoly, že hypnóza, pokusy o hypnotizování, snahy o uvádění do mediálních stavů, umělými cestami zvnějšku, jsou vždy škodlivými. Všechno obhajování, že jedná se na jedné straně o seriózní bádání či lékařské, vědecké snažení a zároveň na straně druhé, že je to jen neškodné hraní k pobavení, je zcela bezvýznamným ve srovnání s tím, jaké vážné škody jsou při těchto pokusech způsobeny lidskému mozku a především pak právě samotnému lidskému duchu!

Žlázy s vnitřní sekrecí 11

17. března 2018 v 8:17 Rozširovanie poznania
Žlázy s vnitřním vyměšováním (endokrinní žlázy) produkují specifické sekrety zvané hormony. Tyto jsou vyměšovány přímo do krve nebo tkáňového moku a jimi rozváděny k cílovým tkáním. Někdy působí na činnost jednoho orgánu, jindy mají více cílových tkání a často ovlivňují prakticky všechny buňky v těle.

Naliehavá výzva protestným zhromaždeniam na námestiach! Poznajte, ako je vami manipulované!

15. března 2018 v 16:20 Politika
Neuveriteľne priepastné sú hlbiny zla a normálnemu, slušnému človeku je nepochopiteľné, čoho všetkého sú schopní ľudia, slúžiaci tomuto princípu. Akej sú schopní ľsti, zákernosti, pretvárky, podvodu a klamstva. Takéto niečo sa doslova vymyká pochopeniu dobrosrdečných, slušných ľudí, ktorým sú podobné veci bytostne cudzie. Avšak práve preto sú v súčasnosti služobníkmi tohto deštruktívneho princípu slušní ľudia nedôstojne manipulovaní!

My a náš čas

15. března 2018 v 8:26 Perly múdrosti
Stále nariekame, že máme málo času, ale žijeme tak, ako keby sme ho mali na rozdávanie.

Seneca ml.

Odpuštění III.část

14. března 2018 v 8:11 Duchovno
Co je důležité si uvědomit, abychom dokázali odpustit a prožívali mír, přinášející hluboký prožitek štěstí ze života? Člověk vážně hledající odpověď na tuto klíčovou životní otázku se nejednou cítí být bezradný, protože si neuvědomuje jednu důležitou skutečnost: odpuštění musí být kromě prožívání vroucí lásky vědomě upevněno poznáním vlastního spolupodílu viny na vzniku situace, ve které mu bylo ublíženo.

Názor Štefana Harabina na súčasnú situáciu na Slovensku

12. března 2018 v 14:56 Politika
Aké sily stoja za snahou o destabilizáciu politickej situácie na Slovensku?

V prvom rade treba povedať, že viaceré konkrétne fakty nasvedčujú tomu, že súčasné udalosti na Slovensku sú organizované a podporované zo zahraničia. Zámienkou je zbabelá vražda mladého novinára a jeho priateľky. To samozrejme vyvolalo zdesenie a súcit verejnosti. Takto citovo pripravená verejnosť je potom ihneď manipulovaná zo strany médií, prezidenta republiky a politikov opozície požiadavkami na rozsiahlu rekonštrukciu vlády, odvolávanie ministrov, vysokých funkcionárov polície, či odstúpenie celej vlády a vyhlásenie predčasných volieb. Nie je prirodzené, ak sa na celom Slovensku a súčasne aj v desiatkach európskych a svetových miest naraz objavia masové demonštrácie pod rovnakými heslami týkajúcimi sa Slovenska.

Ruský návod pre návštevníkov protestných mítingov

12. března 2018 v 14:45 Politika
Viete na aké mítingy máte chodiť? No predsa na tie spontánne, ľudové. Ale ako ich spoznať? Na jednej ruskej stránke bol pred časom jednoduchý návod, ako sa dajú rozlíšiť spontánne mítingy od tých, ktoré sú organizované platenými agentmi Kremľa.

O plánovaní budúcnosti až za hranice smrti

12. března 2018 v 10:09 Skryté súvislosti
Súčasný človek je nútený plánovať do ďalekej budúcnosti. Týka sa to trebárs sporenia na dôchodok, čo pre mnohých mladých znamená budúcnosť, vzdialenú celé desaťročia. Je určite správne, že človek uvažuje a koná takto zodpovedne. Žiaľ, nie je však veľa takých, ktorí sú schopní plánovať a myslieť na vlastnú budúcnosť v ešte oveľa vzdialenejšom horizonte. V horizonte toho, čo sa s nimi stane po smrti, čiže po opustení fyzického tela. Len naozaj málokto sa snaží predvídavo zabezpečiť aj tam, na druhom svete podobne, ako sa pravidelným sporením zabezpečujeme na svoj dôchodok.

Mozek jako tělesný orgán v souvislosti se skladbou a vyzařováním krve 10

11. března 2018 v 8:44 Rozširovanie poznania
Nyní ale zpět. Druhým zásadním ovlivněním, jež navazuje úzce na předchozí zmíněné ovlivnění ve vyzařování krve člověka, je trvalé vstupování momentálního duchovního chtění člověka. Tato ovlivnění přichází skrze nervovou část Malé sluneční pleteně. Zde jedná se tedy o okamžité prožívání a okamžité prožitky v každodenním jednání člověka.