close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Únor 2018

Odpuštění I.část

28. února 2018 v 8:08 Duchovno
Kdyby lékaři tušili, kolik vážných tělesných nemocí způsobuje nedostatek odpuštění, museli by ke svému analytickému bádání v oblasti medicíny urychleně přiřadit i hledání čisté mezilidské lásky, aby mohli skutečně pomáhat. Mnoho rozhovorů s těžce nemocnými lidmi totiž potvrdilo, že vzniku téměř každého zhoubného nádoru v tkáňové struktuře organismu předcházelo poměrně dlouhé období vnitro osobnostních konfliktů dotyčného člověka, jejichž nejčastější příčinou byl nedostatek odpuštění, vyvolávající podvědomý odpor k někomu nebo něčemu. V případech, kde nebylo ani při dlouhodobější rekapitulaci životních postojů možné najít příčinu vzniku rakovinového nádoru (či jiného vážného onemocnění) v nedostatku odpuštění bližním, bylo ji nakonec možné najít v neschopnosti odpustit sobě samému.


Česko slovenský mravnostný konflikt

26. února 2018 v 8:44 Umenie
Správa z tlače: Mesto Piešťany siahlo po cenzúre umenia a spôsobilo škandál medzinárodných rozmerov. Primátor mesta Miloš Tamajka a nová riaditeľka galérie Fontána Marta Jurčová dali z hlavnej siene zvesiť obrazy legendárneho českého maliara Jiřího Načeradského a presunuli ich do bočného vestibulu. Prekážalo im zobrazenie nahých ľudských tiel.

Vývoj duchovního člověka na zemi ve spojení Velkým mozkem 8

25. února 2018 v 8:04 Rozširovanie poznania
1) Australopithecus

Zhruba před několika miliony let (cca 3-5 mil.) započala se vyvíjet v samostatné větvi jednoho z druhů primátů tzv. hominidní větev (Australopithecus). Tato větev byla v pečlivém vedení bytostných sil Stvoření vedena ve svém vývoji k přípravě tělesného organismu, jenž měl sloužit jako bytostný základ, jako tělesná-pozemská podnož duchovnímu druhu, který se také již v té době připravoval v jemnohmotných úrovních Stvoření. Mezistupeň, k němuž se nakonec vyvinul, poznává věda označením jako Homo habilis.

Vážne skúmajte všetko, čomu sa rozhodnete veriť

24. února 2018 v 8:25 Perly múdrosti
Neverte nikoho slovám len preto, že ich povedala nejaká svetská, alebo duchovná autorita, ale dobre ich preskúmajte. Buďte sami sebe svetlom!


Boj proti politickému satanizmu vo svete a na Slovensku 2

23. února 2018 v 8:57 Súčasná spoločnosť
Nás kresťanov a Ježiša Krista nenávidia všetci, lebo ich nenávisť je odrazom nenávisti Satana, ktorému slúžia, a tak začali likvidovať kresťanské symboly, búrať kresťanské kostoly, prípadne ich prestavovať na mešity, ktoré podobne ako "no-go" zóny rastú ako huby po daždi. Zakázali sa ľuďom brániť, lebo sebaobrana pred vlastnou genocídou satanistickým islamom je považovaná za vrcholnú forma rasizmu a extrémizmu, keďže je vraj prekážkou nalinkovanému nám "zvrchu" povinnému zhnednutia a sprimitívneniu európskeho obyvateľstva v rámci multi-kulti teroru, stúpenci ktorého jasajú radosťou z vyhlásenia eurokomisára Avramopoulosa, že Európska únia je príliš biela a že masová migrácia z tretieho sveta je našou novou normou, preto je potrebné zmeniť myslenie Európanov.

Všetko čo sa deje, je len projekciou základného princípu boja dobra so zlom

22. února 2018 v 8:11 Perly múdrosti
Niet zrážky civilizácií, niet zrážky Ameriky a Ruska, ale je zrážka duchovného a satanského. Ak chcete, dobrého a zlého, zrážka Kaina s Ábelom, zrážka Babylonu s Kristom. Táto zrážka sa uskutočňuje v každom z nás, či si to uvedomujeme, či nie. Je to základný príznak dejín, a my sa na nich zúčastňujeme i myšlienkou, i slovom, i skutkom. A žiaden z nich nie je bezvýznamný, akokoľvek sa javí ako bezmocný.

Teodor Križka

Další příběh ze života a působení připravovatele cesty Hjalfdara v předhistorické době: Lesní lidé 4

21. února 2018 v 8:47 Príbehy
Jakmile slunce zapadlo za vrchol pahorků, dali se dlouhým řetězem na cestu. Nepřehledný, temný průvod obrovských lidských opic hnal se těžkým klusem za řevu a křiku, šíře strašlivou mlhu výparů, údolím dolů. Nikdo nezůstal doma, neboť všichni chtěli uhasit svou žízeň v čiré, teplejší vodě rozšířeného potoka.

Védy a kresťanstvo 4. Ježiš ako čisto literárne vytvorená postava!

19. února 2018 v 9:07 Kresťanstvo
Jedným z najradikálnejších tvrdení stúpencov Véd je, že Ježiš Nazaretský nikdy fyzicky neexistoval. Ide vraj len o židmi čisto literárne vytvorenú postavu, ktorej učenie bolo odkopírované a prebraté od gnostika Šimona Mága.

Telencephalon – velký mozek 7

18. února 2018 v 8:25 Rozširovanie poznania
Velký mozek - je všeobecně tím, co se člověku vybaví téměř s jistotou vždy, když je vysloven pojem mozek. Ano, takový je obraz, který se nám objeví před očima - veliké laloky s rozbrázděnými rýhami, se závity značícími svojí ostrostí a hloubkou potenciál inteligence člověka.

O dvoch márnostiach

17. února 2018 v 8:00 Na zamyslenie
Stretol som mnoho múdrych,
rozličné mám dojmy,
po jedných vidím knihy,
po iných zas vojny.

Boj proti politickému satanizmu vo svete a na Slovensku 1

16. února 2018 v 8:20 Súčasná spoločnosť
Celá história ľudstva ako aj život každého človeka je dramatickým príbehom boja Dobra so Zlom, Pravdy so Lžou. V súčasnosti tento zápas dospel do svojho vrcholného štádia, keď sa celé ľudstvo vďaka prudkému rozmachu síl Zla a Lži ocitlo nad priepasťou sebazničenia a v hodine dvanástej sa začína spamätávať z hrôz, ktorým by sa takmer s istotou nevyhlo, ak by sa nezačal proces prebúdzania a uvedomovania.

Co je hodné úsilí člověka?

15. února 2018 v 8:29 Perly múdrosti
Jediné, o co by měl inteligentní člověk v tomto světě usilovat je poznat to, co nemůže zničit ani smrt.

Buddha

Další příběh ze života a působení připravovatele cesty Hjalfdara v předhistorické době: Lesní lidé 3

14. února 2018 v 8:06 Príbehy
Zdali žije ještě mnoho těchto lesních lidí, a jak? Živá, badatelská touha zatlačila v Hjalfdarovi původní úvahy. Dobře věda, že stojí v silném spojení se všemi pomocníky, nechal se hnáti směrem svého chtění. Hjalfdar nemyslel již na své průvodce, neboť nebyl přece sám, když slezl ze svého vyvýšeného sedadla a šel znovu po stopě obyvatel lesa. Bylo ještě časně, když dospěl asi hodinu poté na okraj výšiny s řidšími řadami stromů a díval se do mírně zvlněných dálek nekonečných lesů, z nichž přišel.


Kresťanstvo versus Védy 3. O rozpoznaní príčiny pádu všetkých náboženstiev

12. února 2018 v 10:08 Kresťanstvo
Priaznivci Véd považujú židokresťanstvo za padlé náboženstvo. Veľké rozšírenie tohto náboženstva má podľa nich na svedomí takmer všetko zlo na svete. A to nie len vojny a vraždenie, ktoré sú v podstate prinášaním hromadných rituálnych krvavých obetí, ale má na svedomí i rozkvet všetkých ostatných negatívnych a nízkych vlastností, ku ktorým sú veriaci nabádaní priamo v Biblii.

Malá sluneční pleteň - místo spojení duchovního nitra člověka s tělesným organismem 6

11. února 2018 v 8:42 Rozširovanie poznania
Ještě jednou se zde v této části vraťme k předchozím popisům a především k přesnějšímu rozdělení oné části, jíž nazýváme nervovou sítí SYMPATHIKUS a PARASYMPATHIKUS. Hovořili jsme již také v této věci o tom, že existují dvě základní místa této nervové soustavy, vytvářející spojení duchovního života s tělesným aparátem člověka. První spojení je bytostné - tzv. astrální spojení, jež se uskutečňuje skrze spojující stříbrnou šňůru života, a to v místě nervstva, které se nazývá Solar plexus - sluneční pleteň.

Politikárčenie a odvádzanie pozornosti . . .

9. února 2018 v 8:10 Súčasná spoločnosť
Čo je skutočne dôležité v našich životoch a čo má ozajstnú hodnotu? Sme to my sami, naše životné príbehy, naše vnímanie sveta, naše názory, hodnoty, ktoré vyznávame, priateľstvo a láska.

Akým spôsobom myslíte, tak sa vám stane

8. února 2018 v 8:39 Perly múdrosti
Duša k sebe priťahuje to, čím sa v myšlienkach zaoberá, to čo miluje, no tiež to, čoho sa bojí. Dosahuje výšky svojich vytúžených cieľov a padá na úroveň svojich nízkych túžob. Okolnosti sú spôsob, prostredníctvom ktorého duša dostane to, čo jej patrí na základe jej myšlienok.

James Allen

Další příběh ze života a působení připravovatele cesty Hjalfdara v předhistorické době: Lesní lidé 2

7. února 2018 v 8:36 Príbehy
Celou noc slyšel zaznívat tyto hlasy tu i tam, takže věděl, že těchto zvířat je více. Zdálo se, jako by se tu střídalo volání a odpovědi. Trvalo to dlouho, než přešla tato noc, která tak podivně ve svém chmurném tichu a osamělosti pronikla do jeho duše. Nestalo se dosud nikdy, aby Hjalfdara přepadl pocit osamělosti, až nyní. Také bytostní jako by byli daleko. Jeho jasnovidné oko vidělo však světlo, které se zdálo hořeti v jeho vlastním nitru a osvětlovalo celou duši. Když spatřil toto světlo, zapomněl na tísnivou náladu kolem sebe.

Védy a kresťanstvo 2. Trpká pravda o dvoch líniách kresťanstva: svetlej a skrivenej!

5. února 2018 v 9:08 Kresťanstvo
V predchádzajúcom článku sme dali priestor zdrvujúcej kritike židokresťanstva z pohľadu priaznivcov Véd, ktorí tvrdia, že ide o nízky kult uctievania božstva zeme a hmoty. Spoločným charakteristickým znakom všetkých takýchto chtonických náboženstiev je prinášanie krvavých obetí. Nájdeme ich v židovstve i v kresťanstve, v krvavej obeti Krista na kríži. Dôkazom orientácie na hmotu je i viera v telesné zmŕtvychvstanie Krista, čím sa kresťanstvo stáva náboženským kultom uctievania hmotného tela, ktoré vstalo z mŕtvych.

Sluneční pleteň (Plexus Solaris) 5

4. února 2018 v 8:54 Rozširovanie poznania
Sluneční pleteň je důležitou součástí v projevování lidského ducha, spojeného s pozemským aparátem těla. V místě spojení Sluneční pleteně, jež je součástí nervového systému těla, vzniká základní oživení lidského těla duchem.