Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

O lidském mozku 1

7. ledna 2018 v 8:33 |  Rozširovanie poznania
Lidský mozek! Tělesný orgán člověka, o kterém bylo v celé historii lékařství, v mnoha společenských vědách i ve filosofii obecně napsáno nesčetně pojednání, článků a knih. Přesto je lidský mozek stále, a možná právě díky tomu všemu, ještě více obestřen zvláštním tajemstvím. Tajemstvím, jež skrývá odpovědi na nezodpovězené otázky mnohých hledajících.


Je opravdu mozek tím místem, které nás činí vědomými lidskými bytostmi? Je původ naší inteligence, instinktů a emocí skutečně obsažen jen v buňkách tohoto orgánu? A jaká je opravdová "kapacita" našeho mozku? Jsou v něm opravdu skryty schopnosti, které "jen" neumíme používat, a nebo je to vše záležitost divokých fantazijních představ autorů vědeckofantastických bestsellerů a nejrozličnějších šarlatánů?

Jaký také panuje vztah mezi orgánem mozku a duchovním rámcem člověka? Kde hledat místo pro pojem duch právě v souvislosti s naší inteligencí, se schopnostmi mozku číst, psát, počítat?

V následujících jednotlivých kapitolách jsme vynaložili velké úsilí pro to, nalézt bližší spojitosti mezi uvedenými pojmy mozek - duch, rozum - cit, hmota - nadhmotné. Jako výchozího materiálu využili jsme široké základní objasnění mozku a duchovního nitra člověka, tak jak je popisuje dílo "Ve Světle Pravdy" od německého autora O.E.Bernhardta, píšícím pod jménem Abd-ru-shin.

Ponecháváme zcela na úsudku člověka, jaká objasnění v záležitosti poznání schopností orgánu mozku si z jednotlivých kapitol pro sebe vyzíská. Neusilujeme ani o to, za každou cenu bezvýhradně přesvědčit čtenáře o přijetí všech uvedených poznatků, ač jsme si vědomi, že se jedná v mnoha případech o poznatky zcela nového převratného druhu. Čtenář tak nechť sám u sebe posuzuje a zkoumá.

K tomu je přece právě dobře vybaven, jak se také na mnohých místech v jednotlivých kapitolách dočte, schopnostmi svého mozku - uvažovat, rozlišovat a spojovat jednotlivosti. Jeho cit mu pak umožní připojovat k těmto psaným poznatkům i onu část vjemů z nám neviditelného světa. Duchovní nitro samo může mu napovědět při hledání cesty ke Světlu, při poznávání sebe sama.

Jediné, co je tak podmínkou pro úspěšné čtení této knihy, je činorodá námaha, jakou musíme vyvíjet vždy při poznávání nových souvislostí o sobě samém i o světě, v němž žijeme. S touto námahou pak má jít ruku v ruce věcnost a nezávislost v odkrývání smyslu existence nás samých i celého lidského společenství.

Přejeme vám krásné prožitky při čtení knihy.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 7. ledna 2018 v 9:11 | Reagovat

Zajímavé. :)

2 racio racio | E-mail | 11. ledna 2018 v 9:36 | Reagovat

Sídlom nášho vedomia je mozog. Naše vedomie ako schopnosť organizmu vnímať seba a svoje okolie v najširšom slova zmysle sa rodí a rastie s našim životom a zaniká pri našej biologickej smrti. Pojmy duch a duša sú účelovo vymyslené pojmy náboženstvami.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama