Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Nový rok!

29. prosince 2017 v 8:49 |  Na zamyslenie
Nový rok, tot' Boží volání: Člověče, zahleď se zpět a přehlédni svůj život, který nyní jako minulost ponořuje se v moře věčnosti. Spočítej, můžeš-li, cos dobrého i zlého vykonal ! Zvaž na váze svědomí své skutky! Přijde i tobě hodina, která ti oznámí, že máš nastoupit cestu z tohoto světa na věčnost. Slyší všichni toto Boží volání Nového roku? Nutí toto Boží volání všechny k sebezpytování? Zdá se, že většina žije dál v bláznivém bludu, že všechno na zemi musí se řídit podle jejich vůle, dokonce i Bůh, jejich Pán - jestliže Ho ještě uznávají.


Lidstvo je nemocno úbytěmi duchovních a náboženských hodnot. Jedině svou svévolí a vědomým přestupováním zákonů Božích vyvolává utrpení a bolest na světě.

Prožíváme kritickou dobu. Stojíme na rozhraní věků - v Božím soudu. Je možná záchrana ? Znám jen jeden lék: Znovunastolení Boha v lidských srdcích.

Co učiníme tedy na prahu nového roku? Budeme tím pozorněji číst a přijímat Slovo Boží, jemu naslouchat nejen ušima, ale i srdcem ? Slovo Boží - tot' čin. Slovo Boží - tot' cesta za Synem Božím. Jeho následovat nutí pak člověka k vcházení do sebe. Po této cestě Syna Božího nelze jít v davech, nýbrž jednotlivě, krok za krokem.

Ježíš Kristus svým učením i příkladem zůstavil světu ideál štěstí, pokoje a míru. "Učte se ode mne," volá po věky lidstvu. Jeho světlý zjev, jeho magická, božská síla přímo člověka přitahuje.

Proč tedy lidé ještě trpí? Protože neznají Ježíše Krista, neznají lásku. Protože nevěří ve věčný život, v mnohost životů. Protože se odvracejí od přirozené stránky života. Toto poznání je třeba vnášeti všude, do všeho života. Není třeba ani mnoho mluvit, jen svědčit životem. Ukažme porozumění, podejme pomocnou ruku, vzbuďme naději. Život je cenná květinka, která potřebuje světla a teplých paprsků lásky.

Buďme těmi paprsky, jež stále vysílány šíří teplo, aby všichni zkřehlí pookřáli a ti, kdo se choulí u země, aby se mohli povznést. Nepohlížejme do minulosti, nehleďme do budoucnosti. Na minulosti ničeho nezměníme a budoucnost se utváří v přítomném okamžiku. Dnešek musí být využit tak, aby byl bohatě požehnán.

Ferdinand Valík
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama