Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Prosinec 2017

EU sa rozhodnutím Eurokomisie stala oficiálnou totalitnou diktatúrou!

31. prosince 2017 v 8:45 Politika
Európska komisia (EK) sa rozhodla aktivovať článok 7 Lisabonskej zmluvy, čo je prvým krokom spustenia konania voči Poľsku, ktoré môže v konečnom dôsledku viesť až k uvaleniu sankcií EU voči Poľsku!

Nový rok!

29. prosince 2017 v 8:49 Na zamyslenie
Nový rok, tot' Boží volání: Člověče, zahleď se zpět a přehlédni svůj život, který nyní jako minulost ponořuje se v moře věčnosti. Spočítej, můžeš-li, cos dobrého i zlého vykonal ! Zvaž na váze svědomí své skutky! Přijde i tobě hodina, která ti oznámí, že máš nastoupit cestu z tohoto světa na věčnost. Slyší všichni toto Boží volání Nového roku? Nutí toto Boží volání všechny k sebezpytování? Zdá se, že většina žije dál v bláznivém bludu, že všechno na zemi musí se řídit podle jejich vůle, dokonce i Bůh, jejich Pán - jestliže Ho ještě uznávají.

Jak se správně postavit k životu?

28. prosince 2017 v 8:52 Perly múdrosti
Co tedy má být předmětem našeho usilování? Všehovšudy toto: spravedlivá mysl, činnost pro blaho bližních, nikdy neselhávající pravdomluvnost a smýšlení, které ochotně přijímá každou příhodu jako nevyhnutelnou, jako dobře známou, jakou vyvěrající z Prazřídla právě takového.

Marcus Aurelius Antoninus

Ríše hutných obru 2

27. prosince 2017 v 8:41 Príbehy
Co by snad bez Hjalfdara nemohli dokázat, toho dosahovali nyní věrnou odevzdaností své vlastní osobnosti. A v tom byl okamžik působení pro veškerý lidský rod! Beze slov byly vykonány krátkým, téměř jen tušeným pohnutím vůle veliké činy, které se duchovně a jemnohmotně projevily tak silně, že pozemsky jako své poslední výběžky musely přinést poslední důkazy ve vhodném projevu.

Prírodu spravuje ľuďom neznáma, vedomá inteligencia!

25. prosince 2017 v 9:54 Skryté súvislosti
Absolútne nič v prírode sa nedeje samo od seba! Všetko v nej je dokonale riadené! No a inteligencia, ktorá to riadi bola starovekými národmi, či už Slovanmi, Germánmi, Grékmi, alebo Rimanmi personifikovaná a zosobnená do podoby "bohov", ktorých uctievali. Každý z nich mal na starosti celkom konkrétny druh prírodného diania, pričom dávne národy túto inteligenciu naozaj reálne vnímali a dokázali s ňou aj komunikovať.

Putin naléhá na Evropany, aby se bránili dřív, než bude pozdě

24. prosince 2017 v 8:50 Súčasná spoločnosť
Ruský prezident Vladimir Putin vyzval lid Evropy, aby povstal k boji proti globalistické agendě, než bude příliš pozdě. Vyzval Evropu ke snahám o sebezáchovu vlastní záchranou před zlem globalistické agendy:

Období Vánoc

22. prosince 2017 v 8:16 Duchovno
Něco kouzelného vznáší se ve vzduchu po dobu svátečních dní o Vánocích. Tiše a očisťujíce působí sněhové vločky ve světle večerních lamp, kdy pracovní shon dne pomalu ustupuje do pozadí. Vůně pečeného cukroví nejrůznějšího druhu mísí se s vůní horkého punče a medoviny, a nad tím vším vládne všudypřítomná uklidňující hudba vánočních koled. U mnohých znenáhla vystoupí na povrch zvláštní cit, jakási nostalgie z dětských časů, vzpomínka na chvíle upřímné radosti, očekávání zázračného okamžiku, když v kruhu nejbližších nadejde chvíle rozbalování vytoužených dárků.


Kde sa skrývajú skutočné hodnoty?

21. prosince 2017 v 8:27 Perly múdrosti
Bez sveta sa žiť dá, ale bez Boha je márne vlastniť hoci celý svet...

Říše hutných obrů 1

20. prosince 2017 v 8:23 Príbehy
Další příběh ze života a působení připravovatele cesty Hjalfdara v předhistorické době: … Hjalfdar slyšel hlas za hlasem. Celé dny i noci tento vnitřní hlas v něm často duníval jako mocný hlas hromu a jako tón zvonů.

Vianoce! Výzva k pravým hodnotám bytia v bahne sveta bez hodnôt

18. prosince 2017 v 8:47 Na zamyslenie
Ľudia sa točia stále iba dookola, slepo upriamení iba na hmotné. Ich zásadný hodnotový omyl sa všade okolo nich prejavuje hromadiacim sa bahnom nemorálnosti, bezcharakternosti a bezohľadnosti. Ale oni sú slepí a hluchí! Nechcú vidieť hlbokú mravnú a ľudskú devastáciu spoločnosti, ku ktorej prispievajú aj oni sami svojou vlastnou honbou za falošnými hodnotami. Tí bohatí prispievajú bohato a tí chudobnejší chudobnejšie. Každý sám podľa svojich možností prikladá do stále rastúceho bahna vlastný diel nečistoty.

Sokratov test

17. prosince 2017 v 8:53 Na zamyslenie
V antickom Grécku (469 - 399 pred našim letopočtom) bol Sokrates široko uznávaný pre svoju múdrosť. Jedného dňa za ním celý nadšený pribehol jeden z jeho známych a povedal: "Sokrates, vieš čo som práve počul o jednom z tvojich žiakov?"

O svetle a temnote

16. prosince 2017 v 8:00 Perly múdrosti
Len keď zažneš svetlo, veci nadobudnú tiene...

Rozhodnutie MOV o diskvalifikácii ruského tímu z OH 2018 Rusov ešte viac stmelí a Rusko posilní!

15. prosince 2017 v 8:50 Súčasná spoločnosť
Rozhodnutie MOV nevpustiť ruský tím pod vlastnou vlajkou na zimnú Olympiádu v Pchjongčchangu nie je ničím iným než špinavým, agresívnym a hybridným útokom na Rusko, ktorý má jediný cieľ - destabilizovať túto krajinu pred prezidentskými voľbami, v ktorých bude opätovne na post prezidenta kandidovať súčasný ruský prezident Vladimír Putin!

Vždy záležalo a bude záležať na ľuďoch

14. prosince 2017 v 8:55 Na zamyslenie
Teraz spočíva v ľudských rukách, či pôjdu v ústrety Svetlu alebo temnu, podľa druhu ich chcenia a priania. Záleží tiež, či otvoria brány a urovnajú cestu tak, aby zem zaplavilo buď Svetlo alebo temno.

O muži, jenž hovořil s „bohy“ 4

13. prosince 2017 v 8:47 Príbehy
Jednou byla celá vesnice udivena vzdáleným hromobitím bouře, která zuřila nad nedalekým pobřežím. Nikdo nechápal, jak taková bouře mohla tak rychle vzniknout, když ještě chvíli před tím nic nenasvědčovalo, že by slunný den mohl být něčím narušen. Yorick byl tou dobou mimo vesnici, když zaslechl divoký ryk živlů. Udiven vyběhl na nejbližší kopec a nad pobřežím uviděl temná mračna, seskupená na poměrně malém okruhu kolem jednoho místa.

Čo bolo podstatou pôvodnej duchovnosti dávnych Slovanov?

11. prosince 2017 v 10:09 Prírodné dianie
Aká bola duchovnosť našich slovanských predkov pred príchodom Cyrila a Metoda? Je naozaj iba nejakými bájami to, v čo verili, čo uctievali a čo považovali za realitu? Kým boli v skutočnosti ich takzvaní "bohovia"?

Myšlenky o životě, duši a Stvořiteli

10. prosince 2017 v 8:14 Na zamyslenie
Prakticky je v životě poměr člověka k člověku nejdůležitější. Člověk má k člověku vrozenou lásku, sympatii, cit družnosti a lidskosti; ten cit je ospravedlněný sám v sobě, nemůže a nemusí být dokazován, nemusí být vysvětlován, prostě je. Ale může být zesilován, prohlubován, šlechtěn.

Izolované dobro je klamstvo!

9. prosince 2017 v 8:10 Perly múdrosti
Nič z toho, čo ľuďom sľubujú ateistické politické sily, či už je to sociálna spravodlivosť, vlastenectvo či sloboda, neexistuje samo osebe. Všetko toto má zmysel iba ako výraz rešpektu voči Bohu a jeho Desatoru. Ktokoľvek vytrháva jednu z týchto hodnôt z ich úplného kontextu, úmyselne klame.

Teodor Križka

Snížení počtu obyvatel planety začalo. Jak nás zabíjejí a vydělávají na tom peníze

8. prosince 2017 v 17:56 Zdravie
V dnešní domě můžeme najít lékárny už téměř na každém kroku. Ty starší se rozšiřují a nové rostou jako o život. Ve snaze o zdraví tak mnoho lidí nahrazuje tělocvičnu vitamíny na "posílení" imunity. Přestože jsou účinky léků známé všem, lékaři je pořád předepisují a léčí neexistující onemocnění a tím uměle vytvářejí dojem potřeby léků.

O dôležitosti poznania Najvyššieho a jeho Vôle

7. prosince 2017 v 8:05 Na zamyslenie
Kdybychom se vážně snažili o to, abychom více poznávali Boha, než ho jen uznávali, vyrostl by v nás radostný dík za to, že smíme existovat. A pokud toho nedovedeme, je naše myšlení zřejmě překrouceno.

Lucien Siffrid