close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Září 2017

Švédi sa stávajú menšinou vo vlastnej krajine

29. září 2017 v 8:46 Politika
V najväčšej severskej krajine platí od 1. januára 2015 zákon, ktorý umožňuje stíhať obyvateľov za akúkoľvek kritiku migrácie nielen vo verejných prejavoch, ale aj na internete. Trestným činom je vo Švédsku aj kritika vládnych úradníkov za to, ako riešia, prípadne neriešia otázky migrácie (!).

Turistika

28. září 2017 v 8:50 Na zamyslenie

Nijakých diaľok mi už netreba.
Kam by som chodil, ak nie do seba,
do toho neba, ktoré nachystal mi Boh.
Na jeho diaľky málo je sto nôh.

Zajímavá otázka a ještě zajímavější odpověď

27. září 2017 v 8:46 Duchovno
Křesťanství má mnohé prvky společné s jinými náboženstvími, a rovněž některé svátky se zdají být jen pokřesťanštěné svátky například z pohanství. Znamená to, že je křesťanství přejaté z těchto starších náboženství a názorových směrů, nebo že je dokonce "vykrádá"? V hledání odpovědi se ve své fantasii ponořme do vesmírné dálavy, do světa jsoucího snad až kdesi ve zcela jiné galaxii:

Človeče otvor oči! Príroda sa ti prihovára!

25. září 2017 v 8:48 Skryté súvislosti
Existujú ľudia ktorí tvrdia, že mechanizmus fungovania prírody je riadený určitým druhom vedomej inteligencie. Že jednoducho všetko, čo sa v prírode deje sa nedeje len tak samo od seba. Stojí za tým inteligencia a tá to spravuje. No a niektorí jedinci, schopní vnímať i veci, bežným okom neviditeľné, ju môžu aj reálne vidieť a komunikovať s ňou.

Čechy pod syny Boleslava II. 2.část

24. září 2017 v 8:30 História
Nepořádků a rozbrojů, které vznikly mezi uchazeči o trůn polský, snažili se využíti všichni sousedé ve svůj prospěch. Byl to zejména Štěpán, král uherský, jenž chtěl zmocniti se Moravy. Oldřich měl statečného syna Břetislava, jenž pro chrabrost svou nazýván českým Achillem. Břetislav statečně a znamenitě počal válčiti s Uhry, maje za pomocníka krále německého, Konráda II. Po tříletém válčení došlo r. 1031 k míru. Morava byla rozdělena. Část západní, obsahující nynější Moravu s Opavskem, byla připojena k Čechám, část východní, nynější Slovensko, k Uhrám. Rozdělení to bylo osudným po všechny věky až do naších dnů.

Liečba vysokého krvného tlaku a upchatých artérií

22. září 2017 v 8:28 Zdravie
Recept, ktorý vám dnes prezradíme, obsahuje 3 neskutočne silné prírodné ingrediencie s úžasnými liečivými účinkami. Pomocou neho budete schopní bojovať nielen proti bežným nádcham a infekciám, ale navždy sa rozlúčite aj s vysokým krvným tlakom, upchatými artériami či oslabenou imunitou.

Aký je rozdiel medzi vierou a náboženstvom?

21. září 2017 v 8:54
"Skutočná viera nie je veriť v zázraky, tajomstvá, obrady, ale veriť v jediný zákon, ktorý je vhodný pre všetkých ľudí na svete. Pre pravú vieru nie sú potrebné chrámy, ozdoby, spev, ani veľké zhromaždenia. Naopak, pravá viera vstupuje do srdca vždy iba v tichu a ústraní.

Příběh zpoza opony – část 7.

20. září 2017 v 8:50 Príbehy
Rozhodnutí. Když výuka skončila, promluvil strážce brány k Tomášovi: "Nyní víte vše, co potřebujete vědět. Pamatujte si však, že učenost ještě není vědění a musíte usilovat, abyste vše, co jste se naučil, v sobě sám prožil, a tím se stal skutečně vědoucím. Jinak vám to k ničemu nebude. Ctnosti, kterým jste se naučil v rytířském řádu, vám v tom pomohou a velice usnadní váš duchovní vzestup. Nyní ale k vašemu úkolu, kvůli kterému jste zde byl vyučován."

Až po hlavnom má nasledovať po - hlavné!

18. září 2017 v 10:36 Skryté súvislosti
Skutočná pravda o veciach sa neraz skrýva v samotných slovách, ktoré tieto veci označujú. A presne tak je to aj s pojmom pohlavný a so všetkým, čo sa za ním skrýva. Toto slovo samotné nám totiž naznačuje, že to po - hlavné má nasledovať až po čomsi hlavnom. Že pohlavné nemá v človeku stáť nikdy vyššie, ako to hlavné.

Čechy pod syny Boleslava II. 1.část

17. září 2017 v 8:15 História
ZE STARÝCH POVĚSTÍ: Památnou událostí z panování Oldřichova je založení slovanského kláštera na Sázavě. V místech, kde klášter ten zřízen, byly před tím husté hvozdy, do nichž jen zřídka kdy zabloudila noha lidská. Právě tato místa, vzdálená hluku světského, oblíbil si k životu poustevnickému Prokop, rodilý ze vsi Chotouně u Českého Brodu. Dle starobylého podání učil se za mladých let na Vyšehradě, kde dosud kvetlo staré učení jazykem slovanským.

O neblahej povahe ľudí

16. září 2017 v 8:21
Ľudia odmietajú svojich prorokov a zabíjajú ich, ale milujú svojich mučeníkov a ctia tých, ktorých zabili.

Dvojaký meter?

15. září 2017 v 10:55 Súčasná spoločnosť
Rozdielna kvalita potravín, pracích práškov a iného tovaru dovážaného do postkomunistických krajín za často vyššie ceny ako sú na západe až teraz otvorila oči politikom. Kde boli doteraz, keď sa spotrebiteľské testy robia celé roky? Je obrovskou hanbou, že patríme medzi krajiny, kde sa vyváža odpad, vyrábaný špeciálne pre náš trh. Pred pár rokmi najhoršie dopadli Bulharsko a Rumunsko.

Člověče, buď moudrý a ...

14. září 2017 v 8:50 Perly múdrosti
Nikdy nedovol úspěchu, aby ti vstoupil do hlavy. A nikdy nedovol neúspěchu, aby ti vstoupil do srdce...

Příběh zpoza opony – část 6.

13. září 2017 v 8:46 Príbehy
"Sem odešlo několik rytířů, kteří se domnívali, že zde naleznou odpovědi na své otázky. Většina se vrátila s nepořízenou, ale někteří sem vešli a již nikdy nevyšli ven. Když jsme po nich pátrali, postupně jsme vyloučili všechny ostatní možnosti. Nemohli odejít ven na ulici, aniž by je někdo zpozoroval, to je prostě nemožné i v noci, natož ve dne. Je to záhada, malá místnost s jedním vchodem, do kterého vešli, ale již nikdy nevyšli ven. Zmizeli beze stopy.

Katastrofálne horúčavy ako varovanie ľudstvu!

11. září 2017 v 8:31 Výstrahy
Absolútne nikomu nebolo možné prehliadnuť mimoriadne, až doslova africké horúčavy tohto leta. Boli najväčšími za celú dobu hydrometeorolgických meraní na našom území. Sucho, doprevádzajúce horúčavy negatívne poznačilo množstvo i kvalitu obilovín v tohtoročnej žatve a s najväčšou pravdepodobnosťou negatívne poznačí i úrodu jesenných plodín.

Velkomoravská říše – kníže Svatopluk 2

10. září 2017 v 8:02 História
Leč ani tím nebylo udušeno nepřátelství proti Metodějovi. Když pak r. 885 vysoce šlechetný a svatý ten muž zemřel, dostal se k nejvyšší moci jmenovaný Wiching. Ten jal se krutě pronásledovati oddané žáky velikého apoštola tak, že nezbývalo většině z nich než opustiti milovaný lid a odstěhovati se do Bulhar, kde je pohostinně přijal mocný tamní car Symeon. Také přemnohé památky církevního písemnictví slovanského z Moravy s sebou vzali do Bulharska. Nešťastné zmatky ty byly osudny a k nemalé škodě nejen ve příčině církevní, ale i národní pro Moravany a říši Velkomoravskou vůbec. Arcibiskupský stolec moravský nebyl také obsazen, a počátky prvních řádů křesťanských na Moravě byly ve zmatek uvedeny.

Americký senátor odhalil, kto v skutočnosti vládne USA a svetu

8. září 2017 v 8:20 Súčasná spoločnosť
Americký senátor z Virginie za republikánsku stranu Richard Black sa v rozhovore pre televíziu RT International venoval americkým sankciám voči Rusku. Za všetko podľa neho nesie zodpovednosť tzv. "Deep State" , teda "sily v pozadí" (oligarchovia, korporácie), ktoré riadia väčšinu politikov v americkom kongrese. Prezident Donald Trump je voči nim bezmocný.

Milosrdenstvo

7. září 2017 v 8:11 Na zamyslenie

Keď ako vietor do lopatiek mlyna
oprie sa do nás milostivý čas
a melie, melie, z nášho zrna sníma
otruby, na kosť očisťuje nás,

Příběh zpoza opony – část 5.

6. září 2017 v 8:55 Príbehy
Rytíř. Dlouho hleděli směrem, kterým zmizel vznešený drak, v něhož se proměnila ona nádherná ženská bytost. Její slova je zasáhla všechny hluboko do srdcí. Poté se všemi poctami uložili tělo svého padlého druha. Tomáš stál nad ostatky toho, koho sice sotva znal, ale kdo mu zachránil život. Když mu vzdali společně čest a popřáli mnoho sil na cestě ve světlejších úrovních, vydali se rytíři na cestu zpět. Tomáš naposledy pohlédl na místo s ostatky s přáním:

Nevyhovárajme sa na zlú dobu!

5. září 2017 v 8:18 Perly múdrosti
Doba je zlá? Je to možné. Ste tu však preto, aby ste ju zmenili.

Gándhí