close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Srpen 2017

Každý z nás robí chyby, ale ...

31. srpna 2017 v 8:27 Perly múdrosti
Skutočnou chybou je chybu nenapraviť.

Henry David Thoreau

Příběh zpoza opony – část 4.

30. srpna 2017 v 8:16 Príbehy
Tomáš nabídku s radostí přijal. Pomyšlení, že bude muset čelit tomu neznámému nebezpečí sám, mu nijak radost nečinilo. Nyní má ale spoludruhy, na které se může spolehnout. Rytíři! Ctnostní lidé, žijící pro naplnění ideálů, pro něž je čest a spravedlnost nadevše. Najednou si připadal mezi těmito prostými, ale již od pohledu velmi vznešenými lidmi nepatřičně. Vždyť kdo je on sám? Rychle ale tyto myšlenky zaplašil. Nyní na to není čas.

O civilizačnom strete kresťanstva a pôvodného slovanského duchovna. Poučme sa!

28. srpna 2017 v 9:55 Slovensko
Pri pohľade do histórie zisťujeme, že nevyhnutná vzájomná konfrontácia medzi kresťanstvom a pôvodnou duchovnosťou Slovanov prebehla v podstate tým najhorším spôsobom, akým vôbec prebehnúť mohla. Duchovno dávnych Slovanov bolo totiž kresťanmi vnímané ako čisté pohanstvo, čiže ako čosi, čo nemá žiadneho práva na existenciu. To reálne znamenalo rôzne sankcie, perzekúcie, potláčanie, prenasledovanie, či dokonca priamu fyzickú likvidáciu.

Fico nemá na vstup do jadra mandát! Ide o jeho svojvôľu, ktorou dostane SR do podriadenosti Nemecka!

27. srpna 2017 v 8:37 Súčasná spoločnosť
Fico, Lajčák a súčasná vláda (a tiež v podstate väčšina súčasných tzv. štandardných politikov,) nás stoj čo stoj tlačia do "jadra" EU, čo pre nás bude znamenať totálnu stratu suverenity, diktát a otroctvo pod vedením EU, rozumej Nemecka, a v podstate zánik súčasnej zvrchovanosti a štátnosti SR, na čo súčasná vláda nemá absolútne žiadny mandát, v posledných dňoch potvrdzuje stále viac ľudí a odborníkov z rôznych oblastí politiky a verejného života!

Příběh zpoza opony – část 3.

25. srpna 2017 v 8:30 Príbehy
Odměna nebo čest. Když po strastiplném putování konečně dorazili do šlechtické čtvrti a našli dům dívčina otce, stal se Tomáš svědkem dojemného přivítání. Připadal si tam najednou nepatřičně, bylo mu hloupé vzít si odměnu, a tak se potichu vytratil. Druhý den za ním ovšem do cechu šlechticů přišel postarší rytíř, dívčin otec.

Světlo je silnější než temno!

24. srpna 2017 v 8:24 Perly múdrosti
Nikdy nepřestávej věřit, že Světlo je silnější než temno. Pros o Sílu k činu, modli se, buď bdělý a vnímej, že i skrze Tebe se může mnoho změnit k lepšímu.

Bezprecedentná zrada slovenského národa!

23. srpna 2017 v 8:20 Výstrahy
V prípade dokumentu "Mníchovská dohoda 2016" ide o deväť stránkový dokument o ustanovení Európskeho super štátu, ktorý spoločne vypracovali a schválili vlády Francúzska a Nemecka. Tento dokument mal v minulom roku na stretnutí predstaviteľov Vyšehradskej skupiny v Prahe predložiť minister zahraničných vecí Nemecka Frank - Walter Steinmeier.

Otvorená konfrontácia s negatívnym názorom čitateľa

21. srpna 2017 v 10:02 Na zamyslenie
"Vážený pán bloger. Patrím k ľuďom s duchovným zameraním, ale mnohé Vaše príspevky vnímam ako samú negáciu. Preto Vaše jednostranné názory ("čo je zlé") väčšinou už ani nečítam. Avšak nedávno som to opäť skúsil … a tá energia, ktorá z toho vychádza je len negatívnou reakciou na to, čo práve je ... čo asi ťažko niekomu pomôže. Vaše pohľady postrádajú zameranie pozornosti na to, čo pomáha a čo by sa mohlo urobiť pre zlepšenie situácie."

Nejstarší přemyslovští vládci 2

20. srpna 2017 v 8:48 História
Václav byl povolán do hlavního hradu Prahy a na stolec otcovský od všeho lidu byl povýšen. Ale poněvadž ještě neodrostl věku chlapeckému nebo jinošskému, všichni velmožové, pojavše moudrý záměr, svěřili mladého vévodu i s jeho bratrem Boleslavem Ludmile blahoslavené paměti, služebnici Kristově, na vychování, dokud by s pomocí boží nedosáhli síly dospělého věku.

Klesajúca nezamestnanosť a iné “dobré” správy

18. srpna 2017 v 8:59 Súčasná spoločnosť
Nezamestnanosť by mohla klesnúť pod 7% …zdanlivo dobrá správa, ale realita je úplne iná. Pretože hlavným problémom Slovenska nie je nezamestnanosť … Skutočným problémom je mlčanie ľudí o tom, v akých podmienkach pracujú. Mlčanie, za ktorým sa skrýva strach zo straty obživy. Mlčanie, za ktorým sa skrývajú praktiky, ktoré nepatria do slušnej spoločnosti.

Poznajme konečne silu myšlienky!

17. srpna 2017 v 8:10 Perly múdrosti
Všetko, s čím sa v živote stretávame, čo berieme do ruky, malo svoj začiatok v myšlienke. Myšlienka je počiatkom každého činu. Myšlienky sú hlavnou podmienkou k vytvoreniu krásneho veľkého a šťastného života a k vytváraniu nálady podľa vlastnej vôle. Pokoj, láska, dobrota, krása, slovom celý život, sú výtvorom nášho myslenia.

Příběh zpoza opony – část 2.

16. srpna 2017 v 8:52 Príbehy
V říši fantasie. Když opět otevřel oči, uvědomil si, že leží na posteli v nějaké místnosti. Vybavení vypadalo jako ze středověku, ale ne toho evropského, tak jak jej znal, na to byly předměty příliš cizokrajné. Pokusil se posadit, ale se zaúpěním padl zpět na záda. Vzpomněl si na poslední události a s úlekem se podíval na místo, kam ho zasáhl meč. Jeho trup byl omotán obvazy, které na několika místech prosakovaly krví. Zkusil zavolat. Po chvilce do místnosti vstoupil muž, oblečený do jakési bílé kutny.

Neuveriteľná je spravodlivosť Stvoriteľa

14. srpna 2017 v 10:20 Duchovno
Táto jeho spravodlivosť spočíva v tom, že dosiahnutie toho najvyššieho a najvznešenejšieho, čo v ľudskom živote vôbec jestvuje je prístupné každému z nás absolútne rovnako. Každý z nás môže totiž dosiahnuť spojenia so Svetlom svojho Pána a Vládcu. Každý z nás má k tomu všetky predpoklady. Každý z nás je schopný získať prostredníctvom vlastného prežitia neotrasiteľné presvedčenie o jeho súcnosti.

Nejstarší přemyslovští vládci 1

13. srpna 2017 v 8:27 História
Z POHLEDU HISTORIKŮ: První Přemyslovec: kníže Bořivoj. Ano, Bořivoj, to je nejstarší historický panovník přemyslovských Čech. Jak už víme, a musíme to znovu zdůraznit, nikoli celých Čech. Vládne v době, kdy drama sjednocovacího procesu v zemi už z valné části proběhlo. Za oponou, za obzorem času, dostupným bezprostřednímu dějinnému pozorování. Avšak východní polovina země, charvátská (později slavníkovská), se z pravomoci Přemyslovce patrně vymyká. A na Kolínsku si udržuje relativní samostatnost kmen, jemuž z dobře opevněného hradiště vládnou neznámí kouřimští velmožové.

NATO rozosialo smrť i rakovinu - pravá tvár humanizmu západu!

11. srpna 2017 v 18:11 Politika
Taliansky vojenský lekár Enio Letieri bol vypočutý parlamentnou komisiou, pričom oznámil, že vojaci talianskej misie KFOR na základni Film city v Prištine v Kosove v priebehu niekoľkých rokov pili miestnu minerálnu vodu Dea obsahujúcu rakovinotvornú látku, ktorej bolo v litri vody šesť až deväťkrát viac, ako povoľuje norma.

Vyšší rozměr krásy

11. srpna 2017 v 8:44 Na zamyslenie
Kdo tuší, cítí a ví, že ve směru vzhůru ke Světlu, že za každým květem je tkaní bytostí, že skrze každou bytost prochází Síla, ten často padá v duchu na kolena a skloní se v pokoře před Nejvyšším.

Jak maličcí jsme a přesto i my můžeme tvořit krásu kolem sebe a dát ji průchod skrze sebe. Zákon krásy máme udržovat ve všem co děláme. Nemusíme vyčnívat, ale udržovat čisté myšlenky a čisté srdce.

Vždyť skromnost je jedna z velkých ctností. Pomáhá nám vidět pod povrch mnoha věcí i dějů.

Příběh zpoza opony - část 1.

9. srpna 2017 v 8:58 Príbehy
Jeho jméno je Tomáš. Je to člověk - lidský duch, jakých jsou dnes na Zemi miliony. Když jste ho ještě mohli potkat na Zemi, asi byste ho od druhých lidí nerozeznali. Prostě byl součástí průměru společnosti, jenž nevyčnívá ani nahoru ani dolů, ani doleva ani doprava. Měl svou práci, kterou příliš nemiloval, ale docela dobře ho živila. Žil o samotě a měl jednu velkou zálibu. Moc rád četl knihy! Ale ne jakékoliv knihy, miloval žánr fantasy, protože mu umožňoval se odpoutat od reality, která pro něj byla pouhou šedivou kulisou. Tak jako většina lidí, byl unavený systémem, který vládl na Zemi, kterým se cítil být spoután. Každodenní stereotyp, ráno vstát, jít do práce, odpoledne z práce, nakoupit, jít domů, večer spát, ráno vstát, jít do práce, odpoledne z práce... Cítil se tímto životem unavený, neměl nikoho, pro koho by žil, kdo by dal jeho životu smysl, a tak četl a četl.


Menejcennosť Slovanov z hľadiska anglosasko pangermánskej nadradenosti

7. srpna 2017 v 8:22 Slovensko
Existujú veci, ktoré podvedome tušíte až do chvíle, kedy sa stretnete s ich jasnou verbálnou formuláciu. Presne takto som sa nedávno stretol s názorom istého mladého človeka, ktorý pracoval v troch západných krajinách a tvrdil, že všade cítil určitú nadradenosť voči nám. Voči Slovanom z východnej Európy.

Kníže Václav 3

6. srpna 2017 v 8:59 História
V těžké době zasedl Václav na stolec svých otců. Němci za záminkou, že rozšiřují křesťanství, hubili Polabské Slovany; i bylo se právem obávati, že by týž osud stihl Čechy. Předkové naši byli tehdy ještě jen povrchně obráceni od pohanství a nad to i závislí byli ve věcech církevních na Němcích. Václav, aby Němcům odňal záminku mečem a výboji šířiti a upevňovati křesťanství v Čechách, všemožně staral se o povznesení křesťanství mezi svým lidem. Dal stavěti kostely, přivolával kněze z jiných křesťanských zemí, zřizoval školy k vychování domácího kněžstva, opatřoval církevní ústavy potřebnými důchody. Také snažil se uvésti zákony a obyčeje zemské i pohanské mravy lidu ve srovnalost s předpisy církve. Zřízením českého arcibiskupství neb alespoň biskupství zamýšlel pak vymaniti národ český ze závislosti německé.

U členov amerických špeciálnych jednotiek sa výrazne zvýšil počet samovrážd

4. srpna 2017 v 8:09 Politika
Ruskí a sýrski vojaci vedia, že bojujú za správnu vec. Americkí vojaci vedia, že bojujú za finančné záujmy amerických politikov a často si nevedia morálne odôvodniť svoje nasadenie v cudzích krajinách, kde ich miestne obyvateľstvo otvorene nenávidí.