Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Vražda na kříži nebyla spasením

14. dubna 2017 v 8:29 |  Duchovno
Považuji za nutné zmínit se o největším precedentu v protiřečení si, které obsahuje věrouka téměř všech současných křesťanských církví. Je to svým způsobem obhajování a schvalování vraždy Ježíše.


Z prostého faktu surové vraždy byl totiž jakýmsi nesprávným myšlenkovým pochodem zcela nelogicky vykonstruován akt oběti, kterou bylo nutno vykonat pro spásu hříšného lidstva.

Vražda nevinného člověka však byla, je a vždy bude proti lidským zákonům, stejně jako i proti Zákonům tohoto Stvoření. Bez výjimky! Bude vždy proti Vůli Nejvyššího, který kdysi přece jednoznačně prohlásil: Nezabiješ! A skutečně ten, kdo je Zákon sám, skutečně ten, kdo je Láska, Dobrota a Milosrdenství, ten, kdo je dárcem, ochráncem a udržovatelem života, skutečně ten by jedinou možnost spásy lidstva viděl v nutnosti surové vraždy vlastního Syna?

Stvořitelem bylo jasně řečeno: Nezabiješ!

Žádná násilná smrt, způsobená rukou jiného člověka, nenese v sobě nic pozitivního. Kdo se tedy ve své povrchnosti a bez vlastního hlubšího zamyšlení nad pokřivenými naukami přiklání k vykonstruované teorii o nutné oběti Ježíše na kříži, ten se jednoduše rouhá do tváře Tvůrci všehomíra, který je přece … Láska, a který by právě z tohoto důvodu nikdy nic podobného nevyžadoval.

Všichni myslící a především zdravě cítící lidé musí totiž vědět, že Kristus nepřišel na Zemi proto, aby byl zavražděn na kříži. Vzpamatujme se konečně z tohoto omylu! Vraždou, tedy něčím stojícím proti Zákonům Nejvyššího, přece nemůže být svět spasen!

Všechna spása spočívala a doposud spočívá jen a jen v přinesení Slova Pravdy. V přinesení čisté nauky, která má být pro lidi praktickým návodem jak žít, myslet, hovořit a jednat. Budou-li se jí lidé držet, stanou se šťastnými již na Zemi a jejich štěstí bude pokračovat i dále po odložení pozemského těla.

Spása spočívá jedině v našem osobním očištění se ode všeho nesprávného a zlého. My sami svým vlastním úsilím musíme "vybělit svá roucha" a stát se čistými. My sami musíme pevným chtěním k dobru odčinit všechny své předcházející viny. Jen my sami musíme vyrovnat všechny své účty "až do posledního halíře".

Ano, jistěže bez milosti Nejvyššího bychom toho nebyli schopni. Avšak tato veliká milost spočívala v přinesení čisté nauky jako ukazatele jediné správné cesty, kterou se má a musí ubírat naše dobré chtění, pokud opravdu toužíme dospět ke spáse.

A protože lidstvo vlastním mudrováním ztratilo tuto pravou a přímou cestu ke spáse, z nesmírné milosti Nejvyššího směl před dvěma tisíciletími přijít na Zemi Jeho Syn a přinést lidstvu ono ztracené Poznání, ukazující lidem jak cítit, myslet, jednat a hovořit, abychom zde na Zemi mohli opět kráčet vzhůru, směrem ke Světlu. V přinesení Slova Pravdy tedy spočívá jádro a samotná podstata velikého spasitelského díla Ježíše Krista.

Protože však tehdejší vysocí starozákonní představitelé viděli v Jeho osobě "konkurenta", k němuž se s důvěrou obracely celé zástupy, začali se bát o svoji moc a vliv nad davy, cítili se sami ohroženi, hledali, až nakonec našli "ideální řešení" celého problému, jímž bylo fyzické odstranění pro ně nebezpečného hlasatele Slova Pravdy.

Zmíněný čin tak nebyl Božím plánem! On, který je Láska, přece nemůže mít ve svých plánech vraždu! To je něco zcela absurdního.

Právě naopak! Tento čin byl vzpourou proti Bohu! Byl snahou navždy umlčet Pravdu, která se v temnotách této Země začínala ústy Syna Nejvyššího až příliš nebezpečně šířit.

Takový je skutečný stav věci bez mylných a účelově pokřivených výkladů. Je skutečně ten nejvyšší čas, abychom ve své povrchnosti a mělkosti myšlení přestali již konečně považovat nelidskou vraždu Syna Božího na kříži za vrcholné dílo spásy. Rouháme se tím Tvůrci, který je Láska, a z lidské surovosti a nízkosti, která byla něčeho takového schopná, činíme ve vlastní pokřivenosti myšlení něco velikého. Něco, co podle lidského mínění tvořilo nevyhnutelnou součást "vykupitelského díla" Vyslance Světla zde na Zemi.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kan DOCI Kan DOCI | E-mail | 17. dubna 2017 v 12:17 | Reagovat

Moc spatny vyklad. Z lasky k nam polozil Jezis svuj zivot. Drzala ho na krizi laska. Nie klince. To bol zamer Boha od stvorenia. Ak sa niekto vzburi. Musis este vela studovst o Plane Bozom.

2 Lukáš Lukáš | 21. dubna 2017 v 23:35 | Reagovat

Aneb proč je Abdrushin falešný prorok... spása je z milosti Boží jedině skrze kříž Pána Ježíše. Celý Starý zákon je plný předobrazů vedoucí ke Kristovu kříži a listy apoštolů nám dokládají a zjevují, co se na Gogotě stalo.

"Vždyť toho, který nepoznal hřích, učinil hříchem za nás, abychom se my v něm stali Boží spravedlností." (2.Korintským 5,21)

Dodržování desatera nikoho nikdy nespasí!

"Vždyť ze skutků zákona ‚nebude před ním nikdo ospravedlněn‘, neboť ze zákona pochází poznání hříchu. Nyní však je zjevena Boží spravedlnost bez zákona, dosvědčovaná zákonem i proroky,
Boží spravedlnost skrze víru v Ježíše Krista pro všecky, kdo věří. Není totiž rozdílu: všichni zhřešili a jsou daleko od Boží slávy;
jsou ospravedlňováni zadarmo jeho milostí vykoupením v Kristu Ježíši." (Římanům 3,20-24)

3 Tútor Tútor | 22. dubna 2017 v 20:25 | Reagovat

Komentáre nie sú úprimné, nevychádzajú z osobného prežitia a z duchovnej skúsenosti sú to naučené zvykové frázy. Ano na takýchto výrokoch je založená teológia. Je teológia aj Vašou vierou a presvedčením?

4 Lukáš Lukáš | 24. dubna 2017 v 10:46 | Reagovat

Proč by nebyly upřímné? Abdrushin napsal dílo "Ve světle Pravdy" a neustále se ohání pravdou, ale tu největší pravdu ve vesmíru (o Kristově oběti na kříži, kdy On zemřel za hříchy mnohých aneb bez prolití krve není odpuštění hříchů - Židům 9,22) obratně zamlčel, zamaskoval a překroutil lží. Sám jsem byl vášnivým čtenářem Abdrushina. Dodnes děkuji Bohu, že mě z těch zákonických bludů vyvedl. Když se mi pak dal poznat živý Ježíš Kristus a vlil mi víru v Jeho prolitou krev na kříži, vstoupil do mě Duch svatý a otevřel Písmo svaté, kde je jasně popsáno, co se na Golgotě stalo. Poznal jsem co to je milost Boží a že je neslučitelná se zákonictvím, které prezentuje Abdrushin. Všechno máte v Bibli a já, spolu s mnoha znovuzrozenými kristovci dosvědčuji, že Bible je pravdivá a že Pán Ježíš - pravý Bůh a pravý člověk - je Spasitel lidí ne tím, že přinesl nauku a ve "své neschopnosti" se nechal zabít, ale tím, že z vůle Otce zemřel za hříchy lidí pro jejich ospravedlnění a každý kdo v Něj věří (v oblasti své spásy důvěřuje pouze a jedině Kristu) má spasení z milosti a věčný život.

"Neboť jste zachráněni milostí skrze víru; a ta záchrana není z vás -- je to Boží dar; není na základě skutků, aby se nikdo nechlubil."(Efezským 2,8-9)

Kristova oběť je věčná, avšak vztahuje se pouze na lidi, kteří v Něj uvěří a uvěří i v to, že za ně Pán Ježíš dal svůj život. On však byl vzkříšen a je živý. Kéž Pán dá, aby co nejvíce zákonických lidí poznalo milost, která je v Ježíši Kristu (Jan 1,17). Proto, přejděte od mrtvé litery Grálu k živému Kristu. "Stačí" se pokořit a s vědomím své vlastní hříšnosti a ztracenosti před svatým Bohem přijmout milost odpuštění, která se dokonala před 2000 lety.

5 Ja som Ja som | E-mail | 28. dubna 2017 v 21:26 | Reagovat

Kolko znalcov Biblie...." ved Jezis na krizi nezomrel.....trpel cely cas ked videl ze ho ludia nechapu a nenasleduju ze nedokaze splnit taku tazku ulohu pre ktoru prisiel....to posolstvo zije v nas treba ho zit. A kto pisal a prepisal bibliu? A vytrhal z nej dolezite casti na 5. Koncile ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama