Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Listopad 2016

15 základních otázek a odpovědí ohledně díla „Ve Světle Pravdy“

30. listopadu 2016 v 8:40 Slovo na úvod
1) Proč chceme od státních vysokých a pravomocných institucí schválení ochrany díla "Ve Světle Pravdy" jakožto hodnotného díla s vysokým celospolečenským významem?

Médiá! Poučenie z krízového vývoja prezidentských volieb v USA

28. listopadu 2016 v 8:55 Politika
Všetky renomované svetové médiá, vrátane našich sa prezidentskými voľbami v USA dostali do krízy. Do krízy dôveryhodnosti! Každému, kto má oči bola totiž v plnej nahote ukázaná ich neobjektívnosť. Ich absolútny odklon od reálnej skutočnosti, ktorú by mali objektívne zrkadliť.

Bitva u Kresčaku 2

27. listopadu 2016 v 8:23 História
Dusot cválajícího koně ho rázem vytrhl z myšlenek. Jezdec zarazil hned před ním a vyřizoval poselství, aniž sesedl s koně: "Jeho Milost, král francouzský, a jeho páni a vazalové se rozhodli odložiti bitvu až na zítřek. Avšak rytíře, kteří byli v předním voji, nebylo možno již odvolat. Vyrazili na nepřítele."

Voda - dar, jehož hodnotu jsme dosud plně nepoznali

25. listopadu 2016 v 8:37
V prvé řadě se budeme zabývat tak nesmírně důležitým živlem, jakým je voda, skrze níž se mohou výrazně projevovat jemnější úrovně. Aby se duchovní energie mohla účinně projevovat v naší hmotné úrovni, tzn. aby mohla oživit zemi, je třeba spojovací článek a tím je zcela zjevně vodní živel, který může nejlépe absorbovat přicházející záření.

Z každodenosti

24. listopadu 2016 v 8:33 Na zamyslenie

I mačka vie, kam ľahnúť na peľasti,
aj psík či vták, aj orol má svoj konár,
a ja mám srdce pre tak mnoho lásky,
že by som od jej ťarchy hádam skonal.

Svět je zcela jiný - 6.část

23. listopadu 2016 v 8:29 Príbehy
Pátrání. Františkovi nešly z mysli ty Světelné majáky, které viděl na konci svého "snu". Nevěděl, co to mělo znamenat a proč je viděl jen v Čechách, na Moravě a na Slovensku. Jediné, co dokázal odcítit, bylo to, že to nebyla stejná energie jako ta, kterou ve snu sledoval z bytostné říše, ale že to bylo ještě trochu něco jiného. Doma si vzal mapu a pokusil se do ní alespoň přibližně, jak si zapamatoval, zaznamenat polohu těch Světelných paprsků.

Výstraha adresovaná obyvateľom Európskej únie

21. listopadu 2016 v 12:20 Výstrahy
Aby sme sa dostali do obrazu súčasného diania, stručne si popíšme metodiku rozvracania a ovládania štátov, ktorá už bola viackrát veľmi úspešne zrealizovaná. Predstavme si teda krajinu, na ktorej rozvrate máme záujem, pretože v nej momentálne legitímne vládne niekto, kto odmieta naše peniaze, či iné hmotné výhody, aby sa stal našim vazalom a týmto spôsobom vydal vlastný národ do našich rúk.

Bitva u Kresčaku 1

20. listopadu 2016 v 8:26 História
Smrt slepého krále. Rok 1346

"Šenkýřko, šenkýřko, jen nebuď líná, nalej nám vojákům, nalej nám vína! Víno je červené jako krev, voják se bije jako lev." Písnička se houpala letním vzduchem, přelétala z šiku na šik v čelo pochodujících a hned se zas vracela omlazená a změněná.

Quo vádis Európa?

18. listopadu 2016 v 8:11 Súčasná spoločnosť
Predchádzajúce generácie poznali sedem hlavných hriechov: pýcha, lakomstvo, závisť, hnev, smilstvo, obžerstvo a lenivosť. Postupom času sa ich obsah premenil do dnešnej podoby:

Niečo pre zástancov potratov

17. listopadu 2016 v 8:04 Na zamyslenie
Z pohodlia si konštruujete všakoaké teórie o tom, prečo má žena právo na potrat. Vy konštruktéri, ak by vaše matky boli infikované vašimi teóriami, tak už nesedíte pri facebooku a nevypisujete svoje teórie, lebo by ste možno patrili medzi potratených! Áno vy, čo teraz žijete a dýchate. A možno, že podaktorí ste aj dielom znásilnenia ale vy dobre viete, že váš život má cenu i napriek týmto okolnostiam. Určite teraz neľutujete, že chirurgickým zákrokom lekára v čase, keď sa vaše telíčko v lone matky ešte len vyvíjalo, neskončilo v nejakom nemocničnom odpadkovom koši.

Svět je zcela jiný - 5.část

16. listopadu 2016 v 8:59 Príbehy
Hledej a nalezneš. Následující dny a měsíce věnoval hledání dévou zmíněného pravého vědění. Naštěstí již neudělal tu chybu, že by o všem příliš mnoho přemýšlel a dostal se tak opět do bludného kruhu. Hledal informace na internetu, četl knihy a také hledal moudrost v lese u svých bytostných přátel. Vyjma moudrosti, kterou nabyl v lese, ho ale nic z toho, k čemu se dostal, příliš neoslovilo. U všeho dříve nebo později cítil buď plytkost nebo falešnou cestu, končící někde ve slepé uličce.

Prečo nám chce Tvorca vziať slobodnú vôľu?

14. listopadu 2016 v 12:09 Duchovno
Stvoriteľ nám daroval slobodnú vôľu. Môžme ju užívať po svojom, čiže žiť v hriechu, alebo žiť podľa jeho prikázaní. Ibaže prikázania sú vlastne konkrétne pravidlá. Zákony ako správne žiť. Musíme ich dodržiavať, ak chceme byť spasení, teda úplne sa im podriadiť. Prestať žiť podľa svojej vôle a začať žiť podľa Vôle Božej. Dobrovoľne sa vzdať vlastnej vôle a úplne sa podriadiť niečomu vyššiemu. Vzdať sa svojho práva rozhodovať o vlastnom živote a prijať fakt, že sme bezmocne vydaní napospas niekomu inému. Nie je to definícia otroctva? Aj keď zrejme myslená v dobrom? Stvoriteľ nám teda na jednej strane slobodnú vôľu daroval, ale v skutočnosti chce, aby sme sa jej zriekli a úplne sa mu podriadili. Ako je to teda?

Král cizinec – král hrdina 2

13. listopadu 2016 v 8:51 História
Přes hluboký tento úpadek vnitřní, zaviněný zhýralostí dobrodružného krále, rozšířily se však meze říše České za panování Janova znamenitě. Byl z nejznamenitějších válečníků své doby a miloval kruté řemeslo válečné náruživě. Tázával se vždy jen, kde se bojuje, nikoli, proč se bojuje. Válka byla mu ne prostředkem, nýbrž účelem. Nešťastná ta náklonnost svedla krále Jana i do bojů v zemích namnoze odlehlých a vzdálených, ale zpravidla provázelo zbraně jeho štěstí hodné podivu, až se po tehdejší Evropě ujalo pořekadlo, že bez Boha a krále českého nesvede se v boji ničeho.

Léčebné možnosti změn vyzařování krve

11. listopadu 2016 v 8:42 Zdravie
Pokud výše uvedená základní doporučení platí pro zdravé jedince, nepostačí již pro ty, kteří mají onemocnění související s nedostatkem nebo přebytkem některých látek v krvi. To se sleduje i v lékařské praxi a například nedostatečná množství vitaminů nebo minerálů jsou dávána do souvislostí se vznikem mnohých poruch a onemocnění, velmi často psychických. A právě zde je třeba využít terapeutické způsoby úpravy složení krve! Přitom ale musíme mít na paměti, že nesmíme chtít vytvořit "pevné schéma", neboť přístup ke každému jedinci musí být zcela rozdílný. Tuto zásadu užíval již Hippokrates, neboť dle dochovaných pramenů zachraňoval životy tím, že naslouchal řeči těla a jeho potřebám!

Môže Stvoriteľ za vojny?

10. listopadu 2016 v 8:47 Perly múdrosti
Svet odmieta Boha a bez Boha už veru ťažko nájde inú ideu okrem objavu nepriateľa a potreby vojny. A potom bude roniť slzy, kde bol Boh, keď sa ľudia zabíjali.

Teodor Križka

Svět je zcela jiný - 4.část

9. listopadu 2016 v 8:40 Príbehy
Co měl František dělat? Lhát a vymýšlet si nechtěl, proto alespoň naznačil, kdo že mu zachránil život. Kněz se na něj podíval poněkud vyděšeným pohledem, nevědomky se pokřižoval a hodnou chvíli mlčel. Asi si myslel, že se František docela zbláznil. Po nějaké době začal Františkovi vykládat o Stvořiteli a také se ho snažil přesvědčit, že to, co zažil, bylo v lepším případě nějaké mámení, a v tom horším se o něj snad pokoušely ďábelské síly.

Bezhotovostná platba ako cesta k totálnemu zotročeniu

7. listopadu 2016 v 12:09 Výstrahy
Už iba tí starší zažili a pamätajú časy, kedy dostávali mzdu priamo na ruku, čiže v hotovosti. Potom prišla doba, kedy sa bolo možné rozhodnúť, či budeme dostávať peniaze v hotovosti, alebo na účet. Sloboda výberu napokon skončila celoplošnou povinnosťou zriadenia účtov v bankách.

Král cizinec – král hrdina 1

6. listopadu 2016 v 8:35 História
Jako strom roste a mohutní a jeho košatá koruna se rozšiřuje, tak i slavný rod Přemysla Oráče, jehož potomci po staletí vládli české zemi, vzrostl a zmohutněl. Ale jako strom hyne bouřemi a vichřice z jeho koruny rve větev po větvi, tak i přemyslovský rod scházel v bouřích věků. Větev po větvi opadávala, až poslední padla zákeřnou rukou v Olomouci na Moravě, kde roku tisícího třístého šestého zavražděn byl poslední Přemyslovec, král Václav třetí. Zbyly pak na pni královského kmene jen útlounké halouzky, siroty - dcerky, z nichž Eliška pojala za manžela Jana Lucemburského.

Posolstvo Donalda Trumpa: Postavme sa spoločne proti svetovým elitám

4. listopadu 2016 v 8:40 Politika
Na internete koluje zaujímavé video z prejavu kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý vyzýva ľudí, aby sa postavili proti svetovým elitám.

Z knihy zlomu

3. listopadu 2016 v 8:47 Na zamyslenie

Ešte som tu, no duchom som už s vami,
básnici, bratia z druhej strany trávy.
Jesenný vietor namiesto vás dá mi
na plece ruku, šepkám si s ním na vy.