close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Říjen 2016

Ako privolávajú obyčajní ľudia tretiu svetovú vojnu?

31. října 2016 v 10:28 Výstrahy
Ak naša civilizácia bude mať ešte čosi takého, ako históriu, súčasné obdobie sa do nej určite zapíše. Čím? No predsa krízou veľmi podobnou tej karibskej v päťdesiatich rokoch minulého storočia, kedy stál svet iba na krôčik od jadrovej vojny. Dnes to však nie je Kuba, ale Sýria, kde sa USA a Rusko dostali do konfliktu, ktorý má nebezpečný potenciál prerásť až do jadrovej konfrontácie.

Požehnaná doba - Karel IV. 3

30. října 2016 v 8:58 História
Blanka z Valois (1316-1348), první ze čtyř manželek Karla IV. a nevlastní sestra francouzského krále Filipa VI., muže, který po vymření Kapetovců převzal žezlo pro novou dynastii, rod Valois. Blanka byla subtilní a hezká dívka jemného vychování, "průsvitné pleti" a dobrého srdce. Karlovou nevěstou se stala, když oběma bylo sedm roků (1323). V Čechách se usadila až jako dospělá žena (od r. 1334). Ač cizinka, dosáhla po Karlově boku všeobecné obliby. Dala Karlovi dvě děti, Markétu a Kateřinu. Zemřela ve věku dvaatřiceti let.

Proč je třeba posilovat organismus?

28. října 2016 v 8:19 Zdravie
Na počátku knihy jsme upozorňovali na nebezpečí, která doprovázejí nepřirozené hubnutí. Avšak v mysli mnohých lidí je slovo "dieta" stále spojeno právě s hubnutím. Samozřejmě, že snižování tělesné hmotnosti je opodstatněné tehdy, je-li člověk tak obézní, že se již téměř nemůže hýbat, nebo pokud mu to způsobuje určité zdravotní problémy. V těchto případech by takovýto jedinec měl omezovat výrazně kalorické potraviny (hlavně tuky a cukry), a je-li to možné, více se úměrně pohybovat. Ztráta přebytečných kil uleví organismu, což většinou napomůže ke zlepšení celkového zdraví.

O manipulácii rozumu, duše a ducha

27. října 2016 v 8:01 Perly múdrosti
Pre svetelný smog nevidno hviezdy. A čo môže vidieť mozog pre informačný smog? Zostáva iba kompas srdca. Ale aj do srdca púšťajú emočný smog, a do duše duchovný smog. Preto súčasník síce kráča podľa azimutu, no nevšimol si, že strelka buzoly sa odkláňa za magnetom vstavaným už pri výrobe...

Teodor Križka

Svět je zcela jiný - 2.část

26. října 2016 v 8:56 Príbehy
Podivná záchrana. Jak tam tak bezvládně ležel, nejasně koutkem oka zahlédl kousek od sebe stát jakousi postavičku, která se k němu posléze pomaličku přiblížila, ale již na ni nereagoval. Proč také, vždyť je to jen halucinace, nač plýtvat silami. Nereagoval, ani když se ta postavička přiblížila až k němu a zvědavě ho okukovala. Pak mu najednou zmizela ze zorného pole.

Sýria, USA, Rusko! Svetová vojna na spadnutie?

24. října 2016 v 10:07 Výstrahy
Vo všednosti dní si mnohí ľudia ani nevšimli, že sme sa ocitli na pokraji vojenskej konfrontácie mocností. Americkí generáli chrlia vyhrážky o ruských vojakoch, ktorí začnú hromadne prichádzať domov zo Sýrie v igelitových vreciach. A tiež o tom, že už nie je otázkou, či vypukne vojna s Ruskom, ale kedy vypukne.

Požehnaná doba - Karel IV. 2

23. října 2016 v 8:40 História
Hned po korunovaci stvrdil král všecky starobylé výsady stavům království Českého a markrabství Moravského. Nejdůležitější z nich ustanovovaly, že úředníkem v Čechách nemá se státi než rodilý Čech, v Moravě rodilý Moravan, a že stavové obou těchto zemí nejsou povinni s králem vytáhnout polem než na obranu země. Než jak veliké těšil se Karel v národě lásce, o tom svědčilo, že záhy po korunovaci sebral valnou moc brannou, se kterou od Domažlic hodlal vytrhnouti proti soku svému Ludvíkovi. Mnozí šlechtici z Čech i Moravy ochotně pospíšili s lidem svým pod prapory Karlovy, aby se zúčastnili chystané výpravy za hranice, ač dle výsady právě zmíněné povinnosti k tomu neměli.

Prečo sa nesmie písať ani hovoriť o minulom “režime”?

21. října 2016 v 8:52 Na zamyslenie
Preto, lebo by vyšla najavo v plnej nahote obludnosť tohoto "režimu", ktorý urobil z ľudí stádo bezduchých otrokov, ktorí sú nútení len robiť, držať hubu a krok.

Pravidlá správania pre učiteľov pred 100 rokmi v cárskom Rusku

20. října 2016 v 8:44 Výchova a vzdelávanie
1. Učiteľka nesmie chodiť na stretnutia s mužom

2. Učitelia sa nesmú ženiť a vydávať počas školského roka

Svět je zcela jiný - 1.část

19. října 2016 v 8:32 Príbehy
Milí čtenáři, opět Vám smíme přinést nový příběh na pokračování od našeho dopisovatele Petra Š. Jedná se o zcela nový dobrodružný příběh, přinášející současně nádherný pohled na účinkování duchovního vedení, které obklopuje každého z nás, připravené vést nás stále kupředu ke Světlu, k poznání Pravdy.

O deštrukcii ľudstva ako súčasnom cieli svetovej elity

17. října 2016 v 10:47 Výstrahy
Tento článok je pokusom o demaskovanie najrozličnejších spôsobov deštrukcie osobnosti ľudí, uplatňovaných v súčasnosti a zároveň tiež pokusom o poodhalenie príčin, prečo sa tak deje a koho je to zámerom.

Požehnaná doba - Karel IV. 1

16. října 2016 v 8:26 História
Karel IV. pozval sobě kdysi na Pražském hradě arcibiskupa Arnošta z Pardubic, nejvyššího kancléře, purkrabí českého království a jiné znamenité pány české a dvořany, též některé mistry učeností slovutné, mezi nimi také svého hvězdáře. Seděl s nimi v nádherné síni, jejíž dřevěný strop byl vyzdoben řezbami, malbou i zlacením, jejíž stěny byly pokryty vzácnými čalouny francouzské práce, za stolem, na němž v záři hojných voskovic lesklo se a blýštělo zlaté a stříbrné náčiní, talíře, číše a konvice překrásných tvarů a ozdob. Když povečeřeli a v síni počínalo býti dusno, vstal císař a vyzval své hosti, aby s ním vyšli ochladit se na čerstvé povětří. I šel napřed s arcibiskupem na balkon, na nějž se vystupovalo přímo z toho večeřadla: šli za nimi páni a mistři v živém hovoru.

Európa v otrockom područí. . .

14. října 2016 v 8:22 Súčasná spoločnosť
Keď krátko po 89-tom, starý otec hovoril, že nebude dlho trvať a celá Európa bude kolóniou USA a rodín, ktoré vládnu svetu, nerozumela som všetkému čo hovoril. Hovoril aj o rozpade ZSSR a o priamej hrozbe vojny USA a Európy proti Rusom, dosiahnuť to, čo sa im nepodarilo v Druhej svetovej vojne. A to bolo ovládnuť obrovské územie aj s nerastným bohatstvom obrovskej hodnoty.

Z jesene ...

13. října 2016 v 8:32

Po lúkach žlté brezy ako honci
pred sebou ženú chiméry.
Hmla. Kde sa človek začína, kde končí?
Kde začínajú zlé, kde dobré zámery?

V kraji, vždy takom úchvatnom a známom,
srdce i duša sa vždy vyklonia
z rýchlika vo mne, podčiarknuté rámom.
Som, kde sa vo mne stráca mamona.

Som, kde sa vo mne stráca pýcha,
som, kde sa ego napĺňa
tou všeobjímajúcou láskou ticha,
čo vesmíru je koruna.

Teodor Križka

Trest a Spravedlnost

12. října 2016 v 8:37 Skryté súvislosti
Již delší dobu si uvědomuji, že přílišná povolnost státního zřízení vůči úmyslnému bezpráví a krádežím dodává zločincům odvahu i nadále škodit. To mě přivádí k názoru, že by bylo vhodné přitvrdit v postizích až do takové míry, že za krádež by byla zloději odseknuta ruka, kterou kradl. Jistě je to velmi kruté, ale v Thajsku se takové tresty využívají a kriminalita je tam díky tomu relativně velmi málo rozvinutá.

Súčasník v konfrontácii s mocou Stvoriteľa

10. října 2016 v 8:48 Výstrahy
V Biblii sa nachádza veľké množstvo príkladov toho, ako je možné zvíťaziť i proti obrovskej presile. Ako je v prenesenom slova zmysle možné úspešne zdolávať i veci, na prvý pohľad nemysliteľné a z hľadiska bežnej materialistickej logiky absolútne nemožné.

Otec vlasti - Karel IV. 4

9. října 2016 v 8:08 História
Karlovo rozhodnutí proměnit Prahu v jedno z nejvýstavnějších a největších měst Evropy představovalo unikátní urbanistický projekt středověku. Lucemburk ve své velkorysosti vtiskl našemu hlavnímu městu půdorysné rozpětí, v němž pak mohla Praha volně dýchat a růst po pět následujících věků až do 19. století, do časů první průmyslové revoluce. Svůj smělý plán začal Karel uskutečňovat jako mladý, teprve dvaatřicetiletý muž!

Takzvané Európanstvo produkuje ľudí bez identity

6. října 2016 v 8:30 Súčasná spoločnosť
Ľudia bez identity sú ako z plastelíny, kadejaký darebák si z nich vyformuje akýkoľvek tvar a kedykoľvek ho zasa zruší. Ale človeka s identitou, tobôž integrálneho človeka, nemôžete ani ohýbať, nieto hniesť. Od šesťdesiatych rokov v zrýchlenom tempe zoškrabávali z ľudí zvyšky integrity, zničili v nich duch rytierstva, zlomili duch Schillera, cnosť a česť obrátili na posmech. Verím však v generáciu, ktorá príde a pohrdne týmto úpadkom, a vyhrabe z popola aspoň fragmenty ľudského vzopätia, aby sa ich pokúsila aplikovať na sebe.

Teodor Križka

Nečekané události v blízké době!

5. října 2016 v 8:15 Rozširovanie poznania
Přes všechny viditelně varující překážky, jimiž byla ze strany bytostných sil naznačována vědcům škodlivost jejich úsilí a díky čemu mohli se při několikerém odkládání termínu spuštění zahloubat do svého nitra a citu ke zvážení toho, co se chystají učinit, přes všechno toto podle dnešních zpráv došlo k uskutečnění prvních větších pokusů v částicovém urychlovači LHC v laboratoři CERNu (Conseil Europeén pour la Recherche Nucléaire - Evropská laboratoř částicové fyziky), ležící nedaleko Ženevy - na samotných hranicích Švýcarska a Francie.

To najdôležitejšie v našom živote

3. října 2016 v 8:59 Skryté súvislosti
Čo je tým najdôležitejším v našom živote, na čo by sme mali dbať predovšetkým? Dbať ako na prvoradé a bdieť nad tým so všetkou svojou silou? Čo spôsobuje to, akí ako ľudia sme a čo nás môže urobiť lepšími? Čo nás ako ľudské osobnosti môže posunúť a posúvať stále ďalej?