close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Červen 2016

O zvrátenosti moderného umenia

30. června 2016 v 8:57 Umenie
Nazvali to performance, aby nemuseli používať slovo umenie a krása. Naostatok, veď nejde o krásu, ale o jej popretie. Ide o navykanie na kult satana a oslavu ošklivosti. Prekvapuje ma, aká je tá deštrukčná robota účinná, lebo sa už i niektorí veriaci predháňajú v chápavých kunshistorických interpretáciách. Revolúcia diablova pokračuje.

Teodor Križka

Příroda - svět, o kterém toho vlastně ještě mnoho nevíme II. Přelévání energií a forem

29. června 2016 v 8:42 Rozširovanie poznania
Podíváme-li se jednou pečlivě na obdivuhodné předměty a stavby, které nám byly zachovány z dob starověkých civilizací, pak kromě úžasu nad dovedností jejich zpracování a také jejich vysokou uměleckou hodnotou vystoupí v nás otázka: kde směli načerpat toto vědění, tyto moudré znalosti, lidé dávných národů? Jakkoliv doposud nebyla historiky a vědci na tuto otázku přinesena seriózní uspokojující odpověď, můžeme zde říci, že ve skutečnosti tato odpověď není nezodpověditelnou, ba dokonce, že odpověď na ní je naopak více než lehkou.

Zničí nás to neviditeľné?

27. června 2016 v 8:15 Duchovno
Človek dneška je človekom hmoty, uznávajúcim len to, čo vidí, čo dokáže ohmatať, čo podľa neho reálne existuje a čo mu prináša nejaký viditeľný hmotný prospech. Iba to je hodné jeho úsilia, námahy a odriekania.

Císař Karel IV. 4

26. června 2016 v 8:45 História
Zřízení církevní za Karla IV. rovněž povzneslo se k rozkvětu nebývalému. Při vzmáhajícím se blahobytu rozmnožoval se i počet obyvatelstva, čímž i potřeb duchovních přibývalo. Proto počet duchovenstva klášterního i světského proti dobám předešlým se téměř zdvojnásobil.

Prečo pri zubnej prehliadke nikdy nesúhlaste s röntgenom zubov

24. června 2016 v 8:53
Bez ohľadu na to, či pôjdete na zubnú prehliadku raz za 3 mesiace, 6 mesiacov alebo rok, existuje veľká pravdepodobnosť, že vás zubár bude nútiť vždy do ďalšej sady röntgenových snímkov.

Médiá a ich snaha šokovať

23. června 2016 v 8:56 Perly múdrosti
Občas mi médiá pripadajú ako rozďavená papuľa Molocha. Požierajú ľudské mäso, vypľúvajú kosti. Nič im nie je sväté. Umenie bývalo ich opakom. Ale dnes už aj ono konkuruje médiám, ba v úsilí zaujať ich zavše aj predbieha. Ešte aj básnik uveril v ozdravný princíp šoku. Čím sa však dá šokovať uprostred revu a nárekov? Ešte väčším revom, ešte väčším kúskovaním ľudského tela a duše zaživa? Nazdávam sa, že šokovať sa dá už iba láskou, nehou, vierou, modlitbou, tichom, mlčaním.

Teodor Križka

Příroda - svět, o kterém toho vlastně ještě mnoho nevíme I.

22. června 2016 v 8:43 Rozširovanie poznania
Světlý hrad bytostných vládců na vrcholku Pozdějšího Stvoření. Walhalla a Olymp! To jsou jména, pod kterými alespoň zčásti vzniká pozemskému člověku obraz nádhery a skvostnosti, nádhery, která zcela prostupuje rozsáhlými místy, kde se nachází sídlo nejvyšších vládců živlů a bytostných sil, zformovaných z Boží Vůle do podoby věrných služebníků, zaopatřujících veškerý život v Pozdějším Stvoření. Ano, to dílo, v němž se nalézá také i vesmír, obsahující mimo jiných částí i Sluneční soustavu a tím také planetu Zemi.

Príčina tajomnej formulácie duchovných textov

20. června 2016 v 12:14 Duchovno
Pre duchovné texty rôznych náboženstiev je príznačná určitá tajomnosť. Akoby v nich zostávalo niečo nedopovedané, niečo zvláštnym spôsobom záhadné, niečo nie presne ohraničené. Duchovné texty teda nebývajú prvoplánovo priamočiare. Z tohto dôvodu vznikla v náboženských systémoch potreba ich výkladu a interpretácie, čo sa stalo jednou z hlavných úloh kňazov, kazateľov a duchovných učiteľov.

Císař Karel IV. 3

19. června 2016 v 8:36 História
O povaze Otce vlasti. Karel IV., nezapomenutelný náš otec vlasti, vyniká ze šeré minulosti našeho národa jako zářný zjev ušlechtilosti, jako vzor pravého vlastence, jako příklad života činného, vysoce prospěšného. Bude namístě podívat se ještě jednou alespoň na přednější jeho vlastnosti zvláště vynikající.

Spolehlivý a jednoduchý přírodní recept, jak nechytit klíště!

17. června 2016 v 8:40 Zdravie
Klíšťová sezona je v plném proudu a drobní parazité prý letos budou řádit ve velkém! Očkování vás ochrání proti klíšťové encefalitidě, jak se ale chránit proti lymské borelióze, kterou klíšťata také přenášejí? Podle zasvěcených je řešení jednoduché: fenykl!

Tri zázračné potraviny

16. června 2016 v 8:46 Zdravie
Sú lacné, chutné, no predovšetkým plné vitamínov a iných prospešných látok. Tri zázračné potraviny, ktoré by nemali chýbať v jedálničku žiadneho človeka, vážiaceho si svoje zdravie. Posilňujú imunitu, vyživujú orgány a predchádzajú vážnym civilizačným ochoreniam. Dámy a páni, zoznámte sa s "pomocníkmi", ktorí môžu zmeniť aj váš život...

Příroda - svět, o kterém toho vlastně ještě mnoho nevíme - úvod

15. června 2016 v 8:29 Rozširovanie poznania
Příroda! Slovo naplněné nepředstavitelným počtem forem, barev, energií a sil. Mnoho z nás se domnívá, že ví, co si pod slovem příroda má představit. Jeden tak vidí kupříkladu ihned před sebou bující lesy tropických oblastí s nádhernou a pestrou flórou i faunou, druhému vybaví se obraz šumícího lesa středoevropského typu s bochánky smaragdově zeleného mechu, třetí vidí hlubiny moří a oceánů, čtvrtý vrcholky hor, pátý naopak člověkem zpustošenou a do daleka žalující krajinu s ostrůvky skomírajících dřevin.

Nabáda naše školstvo mládež k nemravnosti?

13. června 2016 v 10:40 Mravnosť a nemravnosť
Podľa názoru mnohých rodičov a pedagógov áno, pretože im ako povinné čítanie na stredných školách vnucuje knihu, ktorej obsah je od mravnosti na míle vzdialený. Knihu, ktorá je v určitých pasážach vyslovene nemravná a vulgárna.

Císař Karel IV. 2

12. června 2016 v 8:26 História
Čtvrtý sňatek Karlův, který následoval brzy na to, měl za účel mimo jiné pojistiti zemím jeho požehnání míru. Zmínili jsme se již výše, že se schylovalo k válce mezi Karlem a králi uherským i polským. Karel všemožně se vynasnažoval, aby hrozící nebezpečenství odvrátil, což se mu i podařilo; ne posledním k tomu prostředkem bylo mu vyjednávání s Boguslavem, knížetem pomořanským, obou králů spojencem. Ovocem tohoto jednání byl nejen mír, nýbrž i nový Karlův sňatek s Eliškou, dceří Boguslavovou v dubnu r.1363.

Sóda bikarbóna – Nočná mora farmaceutického priemyslu

10. června 2016 v 8:36 Zdravie
Podľa výsledkov vedeckého výskumu, rakovine sa darí v prostredí, kde je prítomná kyselina mliečna. Tá sa vytvára vtedy, ak istá huba alebo pleseň žije bez dostatku kyslíka.

Znovuzrození - 6.část

8. června 2016 v 8:29 Príbehy
XVIII. Duch procitá. Slova Janičky a její modlitba ještě dlouho zněly Markovým nitrem. Nutily jej stále znovu a znovu přemýšlet, zvažovat a zkoumat, zda-li jeho dřívější postoje byly zcela správné. Jeho katolická výchova říkala, že ano, ale přesto najednou cítil, že to tak není. Vždy se na Stvořitele obracel s prosbou, požadavkem, jako kdyby snad měl právo být vyslyšen jen proto, že v Něj věří.

Prečo potrebujú USA a západné štáty vládnuť svetu?

6. června 2016 v 12:49 Politika
Začnem faktami, ktoré som spomínal už viackrát. Prostredníctvom nich sa dá totiž dokonale pochopiť zvrátený spôsob uvažovania, na základe ktorého považujú USA a západné krajiny nutnosť vlastnej svetovej hegemónie priam za životne dôležitú.

Císař Karel IV. 1

5. června 2016 v 8:47 História
Na podzim roku 1378 bylo ticho a smutno na Karlštejně, slavném hradě. Svodité mosty se nespouštěly, král a jeho dvořané nepřijížděli, jak v tento čas bývalo, na hlučné hony. Komnaty královy zavřeny a za časných soumraků nezplála okna jeho paláce zardělou září. Ticho bylo na hradě, a jen podzimní, studený vítr roznášel hlasy bedlivých strážců ze čtyř hlásek kol veliké věže, z páté před hradní studní a ze šesté pod palácem královým.

Obecná doporučení pro správnou výživu

3. června 2016 v 8:51 Zdravie
V prvé řadě je nutné zdůraznit, že organismu je třeba dodávat pouze tolik potravy, kolik jí potřebuje. Zjednodušeně lze říci, že je třeba dodržovat zákon rovnováhy mezi příjmem a výdejem energie. Neměli bychom proto přijímat více, ale ani méně, než potřebujeme s ohledem na svou činnost a stav organismu. Je také samozřejmé, že vždy je třeba dodržovat pravidlo umírněnosti a měli bychom usilovat o co nejvyrovnanější stravu bez přemíry jakékoliv suroviny.

Díkem se má stát celý váš život!

2. června 2016 v 8:57 Vo Svetle Pravdy
Teprve přijde ta doba, kdy vy lidé pochopíte, jaká oběť byla nutná k tomu, aby vás vyrvala z jisté zkázy. Dnes to ještě nedovedete.