Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Úkol ženy

30. března 2016 v 8:38 |  Venované ženám
Co má žena činit a jak má žít, aby zde na Zemi splnila své poslání a mohla později opět stoupat do Světlých výšin, jež jsou jejím pravým domovem? Jak v kontrastu dnešní doby správně a čistě obstát, aby se její duchovní plášť rozzářil bělostnou čistotou, již nic nezkalí? Aby žila skutečně ke cti Vznešeného Boha a aby každé její hnutí bylo odleskem Jeho Vůle a přinášelo tak svému okolí povznášející a uzdravující sílu?


Chce-li žena toto vše dosáhnout, musí vynaložit k tomu veškerou svoji pozornost a skutečně poctivě odciťovat ve svém nitru všechno prožívání, které k ní přichází. V době, v níž žijeme, kdy lidstvo nezná Boha ani Jeho Vůli a kráčí po svých pokřivených cestách, neptaje se po následcích, jež mu z toho zákonitě vyplynou, není možné nechat se "vést davem" a jednoduše se přizpůsobovat okolí. To není cesta k niterné čistotě.

Žena musí hledat skrze své srdce, svůj cit, co je správné a co ne. Ona má veliký dar v jemnosti svého cítění, jímž lehce pozná Vůli Boží, pokud opravdu chce a nedává-li - byť téměř nevědomě - přednost něčemu jinému. Pozná Vůli Boží, pokud ji vážně hledá jako něco, bez čehož již nechce pokračovati dále.

Všechny ženy nesou v sobě tento vznešený dar, jenž jim otvírá nebeské brány v odměně za jejich pokoru a úsilí sloužit Čistotě. Nic na Zemi se tomuto daru nevyrovná.

Vyplatí se proto vynaložit nejvyšší námahu k znovunalezení této schopnosti čistého cítění, ač se to zpočátku může zdát nelehké, protože v důsledku nepoužívání tato schopnost někdy zdá se ztracena. Není však tomu tak a trpělivé a trvalé úsilí opět ženě přinese své plody v podobě znovunabytí onoho kýženého spojení se Světlem, jež se projeví vedle jiného také jako blažené cítění a niterná stálá radost, rozechvívající srdce.

V úsilí kráčet stále dále ke Světlu se toto cítění i radost ještě více zjasňují a jsou své nositelce jistým ukazatelem správnosti nastoupené cesty a zároveň také silou k dalšímu působení v životě. Neboť není účelem projít životem plaše a pokud možno nenápadně.

Jistě, žena nemá být hlučnou a nepřirozeně nápadnou, avšak kdekoliv lze spatřit cokoliv z jejího přirozeného působení, má toto viditelně do dáli zářit svojí duchovní čistotou. To bude ale jedině nalezením správné, Bohu milé cesty skrze ženin cit. Projeví se to potom ve všem, na co žena sáhne a co učiní. V odívání, mravech, ve výchově dětí i v péči o domov či o zahradu.

V samočinné a zákonité reakci na takové zušlechtění povznese se následně i pozemské mužství a promění Zemi na skutečný odlesk Ráje.

Žena nemá čekat na druhé, až se oni promění, aby teprve potom sama nastoupila tuto cestu. Ona naopak musí jít napřed s pohledem upřeným ke Světlu a s pevnou vůlí. Její schopnost ji neklamně povede, pokud neskloní svůj zrak a vytrvá. Tato schopnost nejjemnějšího cítění ji k tomu předurčuje, aby svými duchovními záchvěvy osvětlovala cestu druhým a posilovala vše slabé. Proto nemá váhat a otálet, ale směle začít s žitím podle Vůle Nejvyšší.

H.B.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pkl pkl | 10. června 2016 v 20:55 | Reagovat

Fakt se od žen tohle očekává? Přečetl jsem si všech 15 stupňů, abych viděl, jaké to ženy bych dle tohoto blogu měl potkávat na ulici. Já bych očekával sebevědomé ženy, ženy s názory které umí říct, bez pokory vůči komukoli, prostě jako plně rozvinuté osobnosti, chápeme. Né služky "nějakého boha". A navíc ještě takové které zjímá "odívání, mravy, ve výchova dětí, péče o domov či o zahradu". Já od ženy očekávám, že se nad "službu" povznese a bude žít svůj život. Proto prosím, snažně prosím, nekažte ženy a dívky. A co považuji za nejhorší věc, neberte jim horizont. Vám možná vyhovují ženy poddajné, s hlavou skloněnou. Né ovšem každému.

2 maja dolackova maja dolackova | 18. ledna 2017 v 3:21 | Reagovat

Zena se jiz jednou pokousila pozvednout uroven, kdyz Adam lipnouci na jejim zivocisnim vyuzivani  jenom jedl spolu s ni, a pak se vymlouval, pry on jenom jedl co mu dala zena, kterou dal Buh, a tak se snazil Adam vyvleci z odpovednosti za sve skutky.
Nema proto nijakou cenou poslouchat zpozdene Adamovo knourani, jak ma zena byt svetlem vedoucim jeho k vysinam, kdyz tohle svetlo nekdy sam poslapal. Adam ted musi znaset dusledek sveho cinu a zpusobu mysleni podle zakona priciny a nasledku a strpet takovou podobu zeny, ke ktere sam prispel, aby ho tato, kdyz ne ta, ucila aby s velkym vypetim sily se naucil nejdrive ridit vlastny povoz s hnojem, to jest vlastni pohlavni zadostivost, bez toho, aby nutil jine se s tim umazavat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama