close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Březen 2016

Spasitel na kříži!

31. března 2016 v 8:49 Kresťanstvo
Tisíce těchto křížů je postaveno jako symbol toho, že Kristus za lidstvo trpěl a zemřel. Ze všech stran volají k věřícím: "Myslete na to!"

Úkol ženy

30. března 2016 v 8:38 Venované ženám
Co má žena činit a jak má žít, aby zde na Zemi splnila své poslání a mohla později opět stoupat do Světlých výšin, jež jsou jejím pravým domovem? Jak v kontrastu dnešní doby správně a čistě obstát, aby se její duchovní plášť rozzářil bělostnou čistotou, již nic nezkalí? Aby žila skutečně ke cti Vznešeného Boha a aby každé její hnutí bylo odleskem Jeho Vůle a přinášelo tak svému okolí povznášející a uzdravující sílu?

Dobrý a zlý extrémizmus! Odhalenie falše a dvojitého metra EU

28. března 2016 v 8:51 Politika
V živote bývame často postavení pred okolnosti, v ktorých sa zrazu a celkom nečakane ukáže naša pravá tvár. Napríklad trebárs naša faloš a pokrytectvo, ktoré sa nám inokedy darí celkom úspešne skrývať. No a presne k takémuto náhlemu odhaleniu falše, pokrytectva a dvojakého metra došlo nedávno zo strany EU. Konkrétne zo strany rozličných, EU naklonených, oficiálnych i neoficiálnych zdrojov, ktoré vyjadrovali svoje rozhorčenie nad nedávnymi slovenskými parlamentnými voľbami.

Jan Hus 3

27. března 2016 v 8:43 História
Snahou mistra Jana Husa nebylo však hlásati něco nového v učení křesťanském. Chtěl vzdělávati lid, chtěl mu vštěpovati pravé pojmy o životě křesťansky spořádaném. Zejména snažil se vykořeniti bludy, které s učením křesťanským nikdy se nesrovnávaly. Náprava mravnosti byla účelem jeho kázání. Sám pak vždy snažil se spořádaným životem svým býti příkladem posluchačům. Ani nejmenší vady nemohli mu i největší nepřátelé jeho ve příčině té vytknouti.


Něco k Asadovi. A dost zajímavé!

25. března 2016 v 8:37 Politika
Asadovi jsou u moci od r. 1971 a jen zaráží, že před tím "hrozným terorem" utíkají Syřané až po roce 2012... Tak něco k tomu Asadovi co ho USA a EU tak moc nechtějí...

Zamyslime sa

24. března 2016 v 8:39 Na zamyslenie
Ak niekto bojuje proti "niečomu", tak to "niečo" má neustále v hlave a priťahuje si to do života. On svojim bojom to živí a podporuje. Správnou cestou je tvoriť a budovať to, čo chceme mať okolo seba. Teda zamerať všetku svoju energiu na to, čo chceme. Tým aj oslabíme to zlo, proti ktorému sme chceli pôvodne bojovať.

Martin Hruštínec

Hledejme pravou pomoc

23. března 2016 v 8:32 Duchovno
Duše člověka se z vlastní vůle několikrát vrací na Zemi, inkarnuje se do nového těla, aby prožíváním následků očistila se od starých chyb, jejichž příčiny leží v jejích minulých životech. Pozemský život je tedy pro duši vždy nová příležitost, aby se posunula ve svém duchovním vývoji. Tuto milost dostává mnohokrát, a s ní možnost oprostit se od nepotřebných a zatěžujících nánosů, jež jí jsou překážkou na cestě do věčného duchovního domova.

Smrť Ježiša bola vraždou!

21. března 2016 v 11:36 Kresťanstvo
Z hľadiska Zákonov vo stvorení a dokonca i z hľadiska vtedajšieho pozemského zákonodárstva tu išlo o neobjektívny, účelový a zmanipulovaný proces.

Jan Hus 2

20. března 2016 v 8:02 História
Rodiče Janovi nebyli zámožní. Jelikož však hošík jevil touhu po vyšším vzdělání, posílali ho přece do škol, a to, jak se zdá, do Prachatic; později vypravili ho i na studie do Prahy. S nouzí bylo mu tu zápasiti. Nicméně horlivě se učil, aby mohl úmyslů svých uskutečniti. Chtěl býti knězem. Ač byl jinoch veselý, ač liboval si v pěkném šatě a rád účastnil se radovánek mnohých, přece byl zbožný. Tak v milostivém létě roku 1393 obětoval poslední čtyři groše, aby dosáhl odpustků. Raději pak snášel nouzi.

Rothschildové, Rockefelerové a Soros konečně v ohrožení. Rusko na ně vydává mezinárodní zatykač

18. března 2016 v 8:11 Politika
Bankéři jež stojí v pozadí celé americké a kdo ví, jestli ne i globální politiky, včetně amerických federálních rezerv se nyní ocitají v nebezpečí. Vladimír Putin, který nyní plně vládne ruské federaci a na jehož straně stojí drtivá většina ruského obyvatelstva, včetně ruské vlády, totiž jménem celého Ruska, vydává na tyto finanční mrchožrouty, nepřímo mezinárodní zatykač!

Zaujímavý názor na Kotlebu

17. března 2016 v 8:16 Politika
Skúste sa sústavne vypytovať druhých, akí by ste mali byť, aby ste sa im páčili. Budú vás opravovať, až z vás nezostane nič, čo by bolo vaše. Vy budete - oni. Toto by boli Slováci, keby sa stále báli, čo si o nich myslí blízke či vzdialené zahraničie, alebo také či onaké menšiny. Mať svoj štát znamená byť nie objektom, ale subjektom dejín. Štát má chrániť a rozvíjať našu identitu, nie mienku iných, akí by sme sa im páčili. Ak prídem do Urundi Burundi, hľadám pôvodnosť, a nie McDonald, inak si môžem zájsť do McDonaldu na Slovensku. Tak aj my môžeme byť zaujímaví iba ako my, a nie ako oni.

Duchovní probuzení

16. března 2016 v 8:07 Duchovno
Hlavním smyslem našeho času zde na Zemi je, abychom poznali, kdo jsme, odkud přicházíme a kam kráčíme. Naší prvořadou úlohou je hledat odpovědi na tyto životně důležité otázky. Žel, současný člověk si to nejčastěji uvědomí až tehdy, když prožije citový otřes, jenž může být pro něj často právě novým začátkem života v probuzení nové silné potřeby hledání a pátrání po důležitých odpovědích. Když se začneme intenzivně zabývat sebepoznáním a sebevýchovou, zjistíme, že nejsme jen tělo, ale že každý člověk je duchovní bytostí, zahalenou v duši, jež je zahalena ve fyzickém těle.

Je imigrácia odplata za ničenie iných národov?

14. března 2016 v 10:04 Súčasná spoločnosť
Žijeme na planéte Zemi, podrobenej duchovným Zákonom. Jedným z kľúčových je Zákon spätného účinku, ktorého pôsobenie je možné vyjadriť veľmi jednoducho slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Alebo trebárs rečou zákonov fyziky: aká je akcia, taká musí byť nevyhnutne aj reakcia.

Jan Hus 1

13. března 2016 v 8:59 História
V malém jihočeském městečku Husinci, nedaleko Prachatic, stojí dosud domek, v němž před více než půl tisíciletím spatřil světlo světa slavný syn našeho národa, Jan Hus, kněz a kazatel, neohrožený bojovník za pravdu i práva národa. - Hus byl synkem chudých rodičů, ale že již v útlém dětství projevoval velké nadání, odhodlali se tito obětovati vše, aby se nadanému hochu dostalo vzdělání. Posílali jej proto zprvu do školy v blízkých Prachaticích.

Invaze začala: Plán na likvidaci „nadbytečných“. 500 miliónů otroků k obsluze dvou stovek nejbohatších rodin

11. března 2016 v 8:54 Súčasná spoločnosť
LUBOMÍR VYLÍČIL varuje před invazí takzvaných uprchlíků a pokládá znepokojivé otázky, které evropské elity nechtějí nebo nesmějí slyšet.

Pravda o lidech

10. března 2016 v 8:49 Perly múdrosti
Vše ušlechtilejší je dnes lidem k smíchu, nebo je to pro ně naopak podezřelé. Jak je to jen možné ? činům proti morálce a lidskosti je společnost benevolentní a vše ušlechtilé vytváří pocit nebezpečnosti a podezření ? Nesvědčí to snad o tom, že tato společnost je nemocná již od základu ? A tudíž léčbu je nutno také od tohoto základu začít.

M.Štokrová

Zákonitost lidské povahy

9. března 2016 v 8:44 Skryté súvislosti
Co nám o zákonitosti lidské povahy prozradí dřevěný špalík ve chvíli, když jej chceme rozseknout na dvě části?

Aj socializmus mal svoje dobré stránky

7. března 2016 v 11:58 Súčasná spoločnosť
Nič nie je úplne čierne, ale ani úplne biele. Keď sa objektívne pozeráme na svet zistíme, že všetko má svoje pre a svoje proti. A presne tak je to aj so súčasným a bývalým spoločenským systémom. Nie všetko v tom bývalom bolo zlé a nie všetko v tom súčasnom je iba dobré.

Rytierskosť

6. března 2016 v 8:53 Na zamyslenie
Slovenský výraz cnosť, či čnosť (ak nás naša intuícia neklame) pochádza zo slova česť. Významovo by bol teda príbuzný onomu gréckemu "anengklétos" - čistý, bezchybný, správny, priamy, priamočiary v zmýšľaní a počínaní.

Utečenecká kríza, príčiny, zámer a možné riešenie

4. března 2016 v 8:01 Politika
Už celé mesiace, 24 hodín denne, sme kŕmení problémami utečeneckej krízy. Niet pochýb, že je to najväčšia kríza od skončenia druhej svetovej vojny. Všetci hovoria iba o dôsledkoch, snažia sa pôsobiť na city ľudí, ale cielene zamlčujú jej podstatu, spočívajúcu vo všeobecnej kríze kapitalizmu, že je konkrétnym dôkazom imperialistickej chamtivosti po ziskoch, bez ohľadu na to, z akých zdrojov pramenia.