close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Únor 2016

Vieme my, čo je to vlastne dobro?

29. února 2016 v 9:20 Skryté súvislosti
Keď chceme pochopiť, čo je to v skutočnosti dobro, stačí si iba pred tento pojem dosadiť slovíčko - všeobecné.

Obraz, kult a antikult sv. Václava v 19. a 20. století

28. února 2016 v 8:06 História
Nejen osmičkové roky jsou významné pro Českou zemi. Devítkové roky jsou na základě zkoumání jednoho z odborníků na svatováclavskou historii, prof. Pekaře, z 20.let 20.stol. také slaveny jako významné pro lidskou společnost nově se prezentující Československé republiky. Protože podkladů o dataci zavraždění sv. Václava je málo, bylo věcí politického rozhodnutí oslavovat milénium v r. 1929. Druhá eventualita byla podle Pekařova konkurenta r. 1935, a pak jsme mohli oslavovat pětkové roky. Na číslech ale asi až tak nezáleží, jako na vlastní připomínce významu sv. Václava pro českou historii, společenské cítění, sebevědomí národa.

Organizátori utečeneckej krízy a ich cieľ

26. února 2016 v 8:07 Politika
Väčšina médií a politických špičiek nás denne kŕmi rôznymi nezmyslami o utečeneckej kríze, prospešnosti migrantov pre Európu a nutnosti podpory migračnej vlny. Dôsledne sa však utajuje skutočnosť, kto ju organizuje, riadi a komu tento, niekoľko ročný výplod Slobodomurárskej elity, má v konečnom dôsledku slúžiť.

Pravda

25. února 2016 v 8:48 Perly múdrosti
To, co dnes cítíte ještě jako pravdu, poznáte zítra již jako omyly, abyste později v těchto omylech opět objevili zrnka Pravdy! Vždyť také zjevení mění své formy. Tak to jde s vámi dále v ustavičném hledání, avšak v těchto změnách dozráváte!

Zázračná proměna - Hledání hodnot dobra

24. února 2016 v 8:52 Skryté súvislosti
V následujících řádcích Vám chci popsat krátký, ale poučný skutečný příběh, vypovídající o dvou, zdánlivě neslučitelných věcech - o kousku dřeva a hodnotách dobra v našich bližních.

Blud multikulturálnej spoločnosti!

22. února 2016 v 8:46 Súčasná spoločnosť
V súčasnosti preferovaný multikulturalizmus stojí v rozpore so Zákonitosťami univerza. A je úplne jedno, ako racionálne a vzletne sa budú ľudia snažiť tento nesprávny jav ospravedlňovať, pretože žiaľ, východisková pozícia ich myslenia a celkového nazerania na realitu je nesprávna. Ich vnútorný život je totiž obmedzený iba čisto hmotným a materiálnym vnímaním. A podobná obmedzenosť nemôže splodiť nič iného, ako niečo, čo nie je správne.

Osmičky v souvislosti s duchovní nezralostí českého národa

21. února 2016 v 8:09 Skryté súvislosti
Z pohledu duchovního vědění o číslech je známé, že číslo osm je číslo ducha. Jestliže vezmeme v úvahu, že zásadní zlomové prožitky českého národa, ruku v ruce s národem slovenským, přicházely ve dvaceti a desetiletých cyklech osmičkových koncovek, pak zcela zřejmě tento cyklus vypovídá o vrcholech duchovního prožívání a zrání obyvatelstva české a krátkodobě i slovenské země v jejich společném soužití.

Holandsko ide do extrémov: Eutanázia pre všetkých, čo majú 70 rokov!

19. února 2016 v 8:12 Súčasná spoločnosť
Dosť bolo eutanázie len pre tých, ktorí sú chorí v terminálnom štádiu, mentálne chorí, s fyzickými ťažkosťami alebo len jednoducho unavení zo života. Vplyvná asociácia NVVE, ktorá propaguje "právo na smrť", žiada, aby eutanázia bola oficiálne rozšírená aj pre tých, ktorí už dosiahli 70 rokov.

Kto zachráni svet?

18. února 2016 v 8:15 Perly múdrosti
Často počúvame pseudoargument typu: Čo ja zmôžem, som len malý človiečik, nemám nijaký vplyv! Pred Bohom niet malých a veľkých ľudí, sú iba ľudia verní svedomiu a vedome zrádzajúci svedomie. Ak Sodomu a Gomoru mohlo zachrániť desať spravodlivých, nebojte sa byť medzi nimi. Bojte sa, aby ich nezostalo iba deväť!

Teodor Križka

Rytíři 2

17. února 2016 v 8:02 Príbehy
Parius si našel tiché místečko v jedné z malých místností tvrze a vroucně se začal modlit k Pánu. Nevěděl, jak dlouho se takto modlil, ale muselo to být několik hodin. Najednou ho zalil pocit štěstí a blaženosti a před očima se mu odvíjel obraz:

Imigrácia nekorešponduje s Vôľou Stvoriteľa!

15. února 2016 v 10:19 Súčasná spoločnosť
Ľudia sa už dávno prestali pýtať na to, či je ich konanie v súlade s Vôľou Stvoriteľa a jeho Zákonmi. Vôbec nás už nezaujíma, či sú naše snahy o riešenie najrozličnejších problémov kompatibilné so Zákonmi Tvorcu univerza. Môžeme síce vo svojej slobodnej vôli jednať takýmto spôsobom, avšak naše konanie sa tým automaticky dostáva do rozporu so Zákonmi univerza, čo pre nás musí mať celkom logicky nepriaznivé dôsledky.

Skon krále Václava IV. 2

14. února 2016 v 8:32 História
Poměry v Čechách až do smrti krále Václava IV. Jediným výsledkem církevního sněmu Kostnického bylo, že v Praze znovu ohlášen byl interdikt. Avšak tentokráte již nebyly zastaveny služby Boží ve městech Pražských; toliko v chrámu Svatovítském byl interdikt zachováván. Mimo to přerušena byla částečně činnost Pražské university. Arcibiskup Konrád z Wechty světil na kněžství jen ty, kdo osvědčili se býti proti učení Wiklefovu a proti podávání svátostí oltářní pod obojí způsobou.

Edward Snowden: Amerika už dávno infikuje Rusov biologickými zbraňami

12. února 2016 v 8:40 Politika
Ďalší videozáznam posolstva bývalého zamestnanca spravodajských služieb USA Edwarda Snowdena vysielaný v televízii vyvolal v ruskej verejnosti šok. Viac ako 80 % potravín, tovarov, hnojív a liekov dovážaných do Ruska z USA predstavuje nebezpečenstvo pre obyvateľstvo.

Dobré lidské vlastnosti

11. února 2016 v 8:43 Perly múdrosti
Dobré lidské vlastnosti - poctivost, upřímnost, laskavé srdce - nelze koupit za peníze ani vyrobit pomocí strojů, ale jen vypěstovat v mysli. Můžeme je nazvat vnitřním světlem nebo božím požehnáním, či lidskými vlastnostmi. V nich je podstata lidstva

Dalajlama

Rytíři 1

10. února 2016 v 8:36 Príbehy
Do půlnoci zbývala hodina a zemi svým jasem osvětloval měsíc, který jako bělostná lucerna putoval po čisté obloze mezi miriádou hvězd. Putoval od obzoru k obzoru, tak jako každý den, měsíc, rok a celá nekonečná staletí. Na zemi pak, jakoby v pokusu napodobit hvězdnou oblohu, plápolaly desítky táborových ohňů. Kolem nich sedělo veliké množství lidí, tvrdých, divokých a nelítostných bojovníků, kteří pro vidinu kořisti neváhali pálit vesnice a zabíjet své bližní. Nebyli zde jen tak náhodou. Uprostřed jejich ležení, které bylo uspořádáno do kruhu, stála malá, ale dobře opevněná tvrz. Tvrz, kde tušili bohatou kořist, a kterou chtěli za úsvitu dobít a vyrabovat. Byli si svou silou natolik jistí, že se neobávali žádného napadení. V tvrzi totiž byla jen malá posádka obránců, snad i méně než deset jich bylo, a tak útočníci tvrz jen obklíčili a dávali pozor, aby z ní nikdo neunikl. Ráno za denního světla jistě prorazí obranu během chvilky a zmocní se tak kořisti. V ležení panovalo veselí a výrazy ve tvářích po kořisti lačnících banditů nevěštily pro obránce nic dobrého.

Hanba súčasnej literatúry

8. února 2016 v 11:04 Umenie
Podstata tejto hanby, ktorá sa žiaľ týka väčšiny toho, čo súčasní spisovatelia napíšu sa skrýva v hodnotovom posune. V mimoriadne negatívnom hodnotovom posune v porovnaní s tým, aké hodnoty boli preferované spisovateľskou obcou povedzme trebárs pred takými 100, až 150 rokmi a tým, aké hodnoty sú spisovateľmi preferované dnes.

Skon krále Václava IV. 1

7. února 2016 v 8:06 História
Mysl krále Václava, jindy tak jasná a veselá, zachmuřovala se víc a více. Dožil se mnohého zklamání a nevděku. Nedůvěřoval lidem, zvláště od té chvíle, co jeho protivníci chtěli jej otráviti. Již jedu nevěda požil, ale v čas pomohl si protijedem.

Doktoři a vědci porušují slib mlčenlivosti a odhalují šokující skutečnost o rakovině

5. února 2016 v 8:16 Zdravie
Rakovinový průmysl nám překládá jednu lež za druhou ohledně bezpečnosti toxických léčebných procesů a chemoterapie. Pouze malá hrstka odborníků vsadí všanc svou pozici a řekne vám o těchto praktikách pravdu.

Z vašich úst ať nevyjde ani jedno špatné slovo

4. února 2016 v 8:10 Kresťanstvo
Z vašich úst ať nevyjde ani jedno špatné slovo, ale vždy jen dobré, které by pomohlo, kde je třeba, a tak posluchačům přineslo milost.

Vládce snů - vzestup z úrovní temnoty a beznaděje - 5.část

3. února 2016 v 8:00 Rozširovanie poznania
Velký zlom. Když Tobiáš pozoroval snahy o znovuvybudování obyvatelných příbytků, všiml si jednoho muže, který se choval jinak než ostatní. Nestavěl nic a ani ostatním neškodil, místo toho putoval mezi jednotlivými hloučky chatrčí a promlouval k lidem. Tobiáš se vydal blíže poslechnout si, o čem hovoří. Onen muž sem očividně patřil, nebyl to tedy nikdo z vyšších úrovní, ale svým zjevem vyhlížel o něco čistší než ostatní.