close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Červenec 2015

Královna Růže

31. července 2015 v 8:39
Byl podzim. Hojnosti květů pomalu ubývalo. Zato listy stromů a keřů se vybarvily mnoha pestrými barvami. Jako by celá příroda věděla, že paní Zima barvami šetří a vše raději přikryje bělostnou prachovou peřinou. Vždyť je potřeba, aby si i příroda odpočinula a nabrala nových sil, než zase přijde jaro, kdy mají všichni elfové a bytostní, kteří se starají o přírodu, nejvíce práce.

Stupně na cestě k pravému ženství 9, Výchova dětí

29. července 2015 v 8:11 Venované ženám
Pokud směla žena přijmout dar mateřství, nese zároveň i nesmírnou zodpovědnost za dítě, jež jí bylo svěřeno. Je tedy velmi důležité, aby si ještě před samotným aktem početí byla žena této zodpovědnosti vědoma a byl pro ni tento akt lásky spojen s vědomím, že je připravena přijmout tento dar se vším, co k němu náleží.

Tri stupne vnímania reality

27. července 2015 v 10:30 Skryté súvislosti
Prvý stupeň je stupňom konzumným a povrchným. Ide o stupeň vnímania iba toho, čo je na povrchu. Iba vonkajšku. Podľa tohto druhu ľudí, ktorých je žiaľ väčšina, je pravdou iba to, čo je reálne a viditeľné. Iba to, o čom sa píše v novinách a hovorí v televízii. Jednoducho to, čo sa prezentuje ako všeobecne uznávaná verejná mienka.

Výšiny a pády křesťanství - Rozum versus víra 3

26. července 2015 v 8:36 Kresťanstvo
Již Marie Terezie (1740-1780) prováděla z návodu svého kancléře hraběte Kounice reformy, které se dotýkaly jak vnitřního, tak i vnějšího života církve. Od roku 1750 kontrolovala pomocí dvorské komise církevní finance, později omezila svými zákony možnosti církve rozmnožovat svůj majetek, zrušila osvobození kléru od daní. Zakázala skládat řeholní sliby před dosažením 24 let, zrušila klášterní vězení, zrušila více než 50 církevních svátků. Následovala opatření proti exorcismu a procesím.

Děti a mládež jsou trvale poškozeni smartphony

24. července 2015 v 8:45 Súčasná spoločnosť
Vysílání pro mobilní radiová zařízení způsobuje dětem a mládeži nemoci těla a duše a navíc je dělá neplodnými. Nejnovější poznatky vědců volají na poplach.

Stupně na cestě k pravému ženství 8, Mateřství

22. července 2015 v 8:30 Venované ženám
Mateřství je nádherným Božím darem pro každou matku. Však současně je potřebné poukázat na to, že není nejvyšším posláním ženy na Zemi.

Život ako v zlej telenovele

20. července 2015 v 9:49 Súčasná spoločnosť
Určite ste niekedy aspoň letmo zhliadli zopár dielov oných nekonečných telenoviel, v ktorých sa neustále a dookola riešia tie najbanálnejšie problémy. Hlavné postavy sa s veľkou vervou vkladajú do svojich radostí, obáv, starostí, lások, nepriateľstiev, sporov, intríg, úkladov, úspechov, plánov a mnohého iného. Je to kolotoč, točiaci sa stále dookola.

Výšiny a pády křesťanství - Rozum versus víra 2

19. července 2015 v 8:29 Kresťanstvo
Bacon se necítil být nepřítelem ani víry a ani církve. Ta byla dosti citlivá na útoky na svoje základy. Jeho řád jej vsadil na dlouhou dobu do vězení - jednou na 11 let a podruhé na 15 let - a pokoušel se všemi prostředky mu zabránit v psaní. (Světlým obdobím byl pontifikát Klementa IV., který z osobních důvodů Bacona podněcoval k sepsání jeho myšlenek a poznatků.) Poslední čtyři roky strávil na svobodě. Nový řádový představený jej přes nesouhlas Říma uznával: "On není pouze obdivuhodným učitelem (doctor mirabilis), ale i podivuhodným mnichem!" Roger Bacon zemřel roku 1294 v Oxfordu v požehnaném, tehdy biblickém věku 80 let.

Ne Rusko, ale Amerika si hraje s ohněm s jejich "extrémně provokativními kroky"

17. července 2015 v 8:25 Politika
Rostoucí konflikt mezi Spojenými státy a Ruskem kvůli konfliktu na Ukrajině je výsledkem snahy Washingtonu udržet svou hegemonii a podnikat "extrémně provokativní kroky" ve východní Evropě, v souladu s americkou politikou a ekonomikou, uvedl americký ekonom.

Peniaze nepracujú

16. července 2015 v 8:33 Politika
Často počuť vety tipu: "Vlož svoje peniaze na termínovaný účet, aby ti zarobili ďalšie peniaze." Alebo: "Nechaj peniaze zhodnocovať", "Nedrž peniaze doma, vlož ich do banky, aby tam pracovali."

Stupně na cestě k pravému ženství 7, Láska

15. července 2015 v 8:18 Venované ženám
Jak jsme si již na počátku našeho seriálu napsali, k pravému působení ženy není bezpodmínečně nutné, aby smyslem jejího života bylo naplnění svazku manželského. Doplňování ženského a mužského principu, pasivního a aktivního působení, je možné i bez prožívání takto blízkého vztahu. Toto doplňování aktivního a pasivního principu probíhá všude, kde žijí muži a ženy. Pokud dokáže každý na svém správném místě plně rozvíjet své dary a žena ve svém čistém naladění je schopna přijímat a předávat světlé proudy, které zachytává díky svému jemnějšímu naladění vzhůru, pak v každém takovémto společenství bude vždy správně působit souzvuk aktivního a pasivního principu.

Naše životy sú predurčené!

13. července 2015 v 11:08 Skryté súvislosti
Nikto by nemal so závisťou pozerať na iného, na jeho schopnosti, alebo na jeho životnú dráhu, pretože bytie každého z nás je výsostne individuálne. Je síce možné inšpirovať sa skúsenosťami iných, avšak v prvom rade treba hľadieť na svoju vlastnú životnú cestu, v ktorej sa naplňuje náš individuálny, osobný osud. Nie teda na iných, ale predovšetkým sám na seba by mal pozerať každý z nás.

Výšiny a pády křesťanství - Rozum versus víra 1

12. července 2015 v 8:46 Kresťanstvo
Skutečnost, že šíření víry v nově objevených územích bylo zprvu zcela v režii španělského a portugalského krále, dokud se Řím nepokusil o její centralizaci založením kongregace "De propaganda fide", je příznakem všeobecného vývoje. Na cestě k absolutismu knížata držela ve svých rukou i církevní záležitosti, nepřikládala žádnou hodnotu dialogu s kurií, ale blokovala její vliv, nakolik to bylo možné. To se dělo především tam, kde se reformace neprosadila, ve věrně katolických oblastech.

Je pitva člověka prospěšná?

10. července 2015 v 8:41 Skryté súvislosti
Jsem lékařka. Při výkonu povolání musím často indikovat mrtvému člověku pitvu. Někteří lidé jsou toho mínění, že pitva je hrubým zneuctěním mrtvého, že je výsměchem lidské důstojnosti. Upřímně řečeno sdílím i já tento názor, avšak cítím se být bezmocná, abych se vzepřela státem určeným zdravotnickým normám. Můžete se prosím k tomuto tématu vyjádřit?

Zvrhlý současný systém - názor

9. července 2015 v 8:52 Na zamyslenie
Je potřeba vydělávat za každou cenu, i za cenu lidských životů. Smutné na tom je to, že tento tlak vyvoláváme MY v západním světě. Stále nechceme rozumět podstatě života. Vyměňujeme je za iluzorní zisk peněz. Tento přístup je vlastní korporacím, společnostem a bankám. Není vlastní většině běžných lidí. To, co můžeme udělat je, přestat tyto korporace, jejich výrobky a produkty, podporovat. Měli by jsme se snažit snížit své náklady na život na minimum. Pokud to jde, spoléhat se nejvíc sami na sebe a na lidi, které známe a jsou kolem nás...

Stupně na cestě k pravému ženství 6, Ženské činnosti

8. července 2015 v 8:39 Venované ženám
Jak jsme si již psaly v předchozí kapitole, je nesmírně důležité, jaký druh zaměstnání nebo činnosti si žena zvolí, neboť každý druh práce vyžaduje také i jiný druh tělesné či duchovní vybavenosti.

Názor na voľnú lásku

6. července 2015 v 8:57 Mravnosť a nemravnosť
Prevažná väčšina dnešných mužov a žien jedná vo vzťahoch medzi sebou spôsobom, ktorý možno definovať ako voľná láska. Alebo snáď ešte výstižnejšie, voľný sex. Medzi vzájomne sa poznávajúcou dvojicou k nemu totiž dochádza už po prvých stretnutiach, ak nie dokonca pri úplne prvom osobnom styku. Pár desiatok rokov nazad bolo takéto niečo ojedinelé, avšak takzvaný "pokrok" nemožno zastaviť. Ľudia modernej doby žijú rýchlo a vo vzájomných vzťahoch medzi pohlaviami sa už takmer natrvalo udomácnilo to, čo možno nazvať voľnou a neviazanou láskou.

Orientační data dění v 2000-letém vývoji křesťanství 9

5. července 2015 v 8:25 Kresťanstvo
1939 Pius XII. (Eugenio Pacelli, * 1876 v Římě, kardinál od 1930) přebírá 2. března nejvyšší úřad v církvi.

1. září Útokem na Polsko rozpoutává Hitler 2. světovou válku.

Dopis synovi

3. července 2015 v 8:59 Skryté súvislosti
Drahý synu, naplňuje mne cit vřelé radosti z toho, že prostřednictvím tohoto psaní mohu alespoň na okamžik "přeletět" Atlantický oceán, který nás fyzicky dělí, a zprostředkovaně Ti přiblížit to, co mě v hloubi duše právě zaměstnává. I když tento list může jen částečně nahradit význam osobního setkání, přece může být jedinečným nositelem citů, a proto věřím, že budeš otevřený jejich působení. Pokusím se být výstižný a upřímný. Snad mi tak lépe porozumíš a vycítíš nezištnost mého úmyslu.

Otázna kvalita v supermarketoch

2. července 2015 v 8:56 Súčasná spoločnosť
Keď si kupujete v supermarketoch paradajky s uvedením krajiny pôvodu Španielsko, tak zrejme netušíte, že pochádzajú z El Ejido, samosprávneho okresu Almerie, autonómnej časti Andalúzie. V tejto oblasti je viac ako 450 kilometrov štvorcových pokrytých plastom a fóliami, pod ktorými okrem iných pracuje viac ako 100 tisíc imigrantov v otrasných podmienkach. Pre zaujímavosť: "Keříky rajčat nerostou ze země, nybrž ze speciálního písečného substrátu, který je v přesných intervalech sycen směsí vody, hnojiv a podpůrných látek. Počítačem řízená stanice neustále vyhodnocuje stav substrátu a podle toho do roztoku přidává a či ho ředí - fosfáty, nitráty, pesticidy, ochrana proti hmyzu, látky proti plísni, látky pro dobrou barvu plodu. Klasické pěstování zeleniny se v El Ejidu změnilo v industriální velkovýrobu potravin..." (viac info tu: http://bit.ly/el-ejido)