close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Červen 2015

Cesta k Pravde

29. června 2015 v 8:50 Hľadanie Pravdy
Jestvuje množstvo názorov, náboženstiev, duchovných prúdov a filozofických smerov, ktoré vykazujú väčšie, alebo menšie percento pravdy.

Orientační data dění v 2000-letém vývoji křesťanství 8

28. června 2015 v 8:49 Kresťanstvo
1871 18. leden: po vítězství nad Francií je ve Versailles prohlášen Vilém I. za císaře znovuobnovené Německé říše.

1872 Charles Russel († 1916) zakládá v USA "Společnost vážných badatelů bible" (Svědkové Jehovovi).

Máte príbuzného v starobinci? Beda mu!

26. června 2015 v 8:51
"Sestrička, potrebujem na záchod, zoberiete ma tam?" "Veď máte plienku," zaznie strohá odpoveď z chodby.

Kto je agresor?

25. června 2015 v 8:44 Politika
Dmitrij Peskov deň po tom, čo sa Rusko a Západ vzájomne obvinili z ohrozenia globálnej bezpečnosti: "Nie je to Rusko, ktoré sa blíži k niekoho hraniciam. Je to vojenská infraštruktúra NATO, ktorá sa blíži k hraniciam Ruska,"

Stupně na cestě k pravému ženství 4, Řeč těla

24. června 2015 v 8:40 Venované ženám
Lidský duch se projevuje skrze své tělo nejen slovy, ale také i svými pohyby. Stejně jako stupeň ušlechtilosti mluveného slova odpovídá stupni ušlechtilosti, a tím zralosti našeho ducha, tak i každý náš pohyb hovoří jak o našem momentálním stavu naladění, tak i o celkovém stavu ušlechtilosti a prosvětlenosti našeho ducha.

Čo chýba sexuálnej výchove?

22. června 2015 v 8:35 Mravnosť a nemravnosť
Čo podstatného chýba súčasnej koncepcii sexuálnej výchovy? Prečo tak poburuje určité skupiny obyvateľstva? A nie len u nás, ale aj na západe? Prečo i na tak pokrokovom západe prejavujú niektorí rodičia ostrý nesúhlas a svojim odmietaním účasti detí na vyučovaní sa neraz dobrovoľne vystavujú perzekúciam štátu? Vo vyhrotenej podobe dokonca až väzeniu?

Orientační data dění v 2000-letém vývoji křesťanství 7

21. června 2015 v 8:39 Kresťanstvo
1756-1763 Sedmiletá válka.

1762 V "Contract social" (Společenské smlouvě) zakládá Rousseau (1712-1778) demokratický stát. Myšlenky tvoří základ revolučních teorií 1789.

Mocnejšia ako chemoterapia

19. června 2015 v 8:26 Zdravie
Bylinka na rakovinu, čo vám rastie priamo pod nosom. Ide o jednu z najrozšírenejších kvetiniek, aká zrejme existuje. Rastie doslova všade, sú jej plné lúky aj trávniky na sídliskách, hlavne teraz na jar.

Kto je skutočný vinník?

18. června 2015 v 8:29 Perly múdrosti
Kto bojuje? Kto zabíja? Isteže, konkrétna zbraň, ktorú aktivuje konkrétny človek, aj keď pochybujem, že je to človek úplný. Ale mohol by mať v rukách pologramotný islamský fanatik samopal, nieto tank, keby mu ich niekto nepodal úplne nezištne "zadarmo"!? Kto teda v skutočnosti zabíja? Duševný mrzák so samopalom v ruke, alebo ten vysoko vzdelaný, rozhľadený, preintelektualizovaný, cynický stratég, pre ktorého sú nieže jednotlivci, ale národy, štáty a dnes už dokonca zoskupenia štátov iba pešiaci na šachovnici? To on ukazuje prstom, kto je váš nepriateľ. To on vám našepkáva, že ak nepriateľ bude mŕtvy, vám bude lepšie a lepšie bude svetu. To on počúva váš hnev, možno i oprávnený, a podáva vám nástroje, ako sa zbaviť frustrácie. Zabijete jedného, akoby ste zabili celé ľudstvo. Lebo každý človek je Adam. Ako budete žiť, až vytriezviete a pochopíte, že ste boli iba olovenou alebo mosadznou guľkou, ktorú vystrelili iní? Vždy máte voľbu - mať rád i nepriateľa, alebo nenávidieť a zabiť ho tak v srdci, od čoho je iba krok k fyzickej likvidácii.

Teodor Križka

Stupně na cestě k pravému ženství 3, Myšlenky - slova – činy

17. června 2015 v 8:21 Venované ženám
Dnes se podíváme do hloubi našeho nitra. Chceme-li jako ženy usilovat o čisté ženství, musíme také nutně pochopit, že nedílnou součástí našeho působení je naše řeč. Tento náš projev v řeči bude vždy plně odpovídat stupni naší zralosti, bude odpovídat našemu cítění a potřebě naplňování pojmu ušlechtilost. Tak jako oděv je nedílnou součástí projevu a stavu našeho ducha, tak i forma mluveného slova přesně odpovídá stupni ušlechtilosti, a tím naší duchovní zralosti. Budeme-li jen chvíli naslouchat zvuku řeči jakékoliv ženy a melodii mluvených slov stejně tak, jako bychom naslouchali hudbě, můžeme si ihned učinit obraz o tom, jaké je nitro této ženy. Samozřejmě, že to neplatí jen pro ženy, ale pro lidského ducha jako takového. My však zde nyní chceme hovořit právě o ženě.


Existujú i ľudia bezduchí?

15. června 2015 v 8:21 Duchovno
Najvnútornejším jadrom každého človeka je jeho duchovná iskra. V tomto ohľade sme si všetci absolútne rovní. Každý z nás prišiel do hmotnosti za účelom svojho osobného vývoja k plnému sebauvedomeniu. To znamená, že našou úlohou je roznietiť pôvodnú, malú a nevedomú duchovnú iskru v šľahajúci plameň ducha, čím sa staneme plne vedomou duchovnou bytosťou, stojacou správne vo stvorení a žijúcou v bezvýhradnom súlade s jeho Zákonmi.

Orientační data dění v 2000-letém vývoji křesťanství 6

14. června 2015 v 8:58 Kresťanstvo
1552 Umírá František Xaverský (nar. 1506 u Pamplony ve Španělsku), jezuita. Jemu vděčí církev za zapuštění kořenů v Indii, v Japonsku a Srí Lance (Cejlon).

Čas sklizně

12. června 2015 v 8:03 Skryté súvislosti
Fantomy a démoni, stvůry všech možných podob a druhů nyní obklopovali zeměkouli hustou hradbou svých těl. Ač byli stvořeni ze zlých lidských myšlenek a citů, lidé o nich nic nevěděli, neboť oblast působnosti těchto netvorů neležela v nejhrubší hmotě, kteraou pozemští lidé jako jedinou vnímali, ale o stupínek výše. Zcela podle zákona přitažlivosti stejnorodého, shromažďovali se tyto strašlivé myšlenkové a citové útvary v jakýchsi centrálách, vždy podle svého druhu, stejní ke stejným.

Stupně na cestě k pravému ženství 2, Znovunalezení čistého studu a s tím spojená změna v odívání

10. června 2015 v 8:51 Venované ženám
Jakmile žena dosáhne 1. stupně na cestě k pravému ženství, tedy přesvědčení o tom, že skutečně chce být opravdovou ženou, dostává se k dalšímu stupni na své cestě. Aby mohla usilovat o všechny vznešené ctnosti, které jí teprve dávají sílu pravého ženství, musí nejprve nalézt svůj ztracený stud.

O otrokoch vlastného, malého „ja“

8. června 2015 v 9:53 Skryté súvislosti
Osobnosť priemerného človeka sa točí dookola v bludnom kruhu. V bludnom kruhu vlastných, osobných názorov. V obmedzenom a začarovanom kruhu vlastného chcenia, pričom väčšina ľudí si vôbec neuvedomuje nedostatočnosť takéhoto spôsobu myslenia a nazerania na život, ktorým, či si to už chceme priznať, alebo nie, staviame modlu svojmu "ja". Nášmu "ja", ktoré povyšujeme na to najvyššie čo jestvuje a ktorého potreby a názory sú pre nás najrozhodujúcejšie.

Orientační data dění v 2000-letém vývoji křesťanství 5

7. června 2015 v 8:39 Kresťanstvo
1312 Bohatství a vliv templářů (viz 1119) přiměly Filipa IV. k požadavku na jejich zrušení, kterému papež Klement V. podlehl.

Zmiešajte tieto 3 ingrediencie a rakoviny sa nemusíte báť

5. června 2015 v 8:31
Rakovina je devastujúce ochorenie, ktoré ničí životy mnohých ľudí a ich rodín. Chemoterapia telo otrávi, ožarovanie zasa spáli.

Stupně na cestě k pravému ženství 1, Dosažení přesvědčení chtít stát se pravou ženou

3. června 2015 v 8:27 Venované ženám
Mnohé ze čtenářek, které si přečetly některé z přednášek o ženství, jsou plny otázek, jak a proč měnit své jednání, své působení. Jejich otázky zároveň nesou i obavu nemožnosti některé své skutky v tomto drsném světě měnit. Abychom se mohly dobrat odpovědí na všechny tyto otázky, musíme začít od začátku, od prvního stupínku na cestě k pravému ženství.

Uplatnenie Božích vlastníckych práv!

1. června 2015 v 11:34 Výstrahy
Koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj! Žiaľ, tieto slová platili v ľudskej spoločnosti vždy a platia v nej i dnes, v demokracii. Ak sme totiž niekde zamestnaní, musíme bezvýhradne plniť všetko to, čo od nás zamestnávateľ požaduje. Ak s niečím prejavíme nespokojnosť, alebo dokonca otvorene kritizujeme vedenie, môže sa nám ľahko stať, že o prácu prídeme. Oficiálne sa potom samozrejme už nájde nejaká všeobecne akceptovateľná príčina, prečo sme museli byť prepustení. V skutočnosti však budú všetci vedieť, že k tomu došlo preto, lebo sme si otvárali ústa.