close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Květen 2015

Dějiny tradiční Evropy připomínají historii Říma

31. května 2015 v 8:01 Súčasná spoločnosť
Mnozí lidé se domnívají, že současná Evropa kopíruje dějiny starého Říma. Nejprve rozkvět, pak rozežranost, hedonismus a cynismus a nakonec pád. Tak skončil Řím a stejně tak prý skončí i Evropa.

Hora Stvoření - 2.část

29. května 2015 v 8:04 Príbehy
Zbaven vlivu. Opět putoval krajem a tentokrát se lidem pokud možno vyhýbal. Dumal o zvěstech, které slýchával ve městě, v nichž se stále vzrušeněji hovořilo o brzké změně k lepšímu. To mu tak ještě scházelo, aby se mezi lidmi rozšířila naděje. S takovou bude jeho úkol zdlouhavější a těžší! Ve skrytu nitra toužil po návratu domů, ale nemohl, již tam nepatřil. Až se mu ale podaří dokázat, že má pravdu, tak by se snad vrátit mohl... Ale nejenom ty zvěsti, nýbrž i on sám cítil svými smysly, daleko přesahujícími lidské, že se chystá nějaký zásadní zlom. Podobně to již cítil kdysi dávno, kdy sem od Pána přišel další, kdo přinášel lidem možnost se probudit.

Hora Stvoření - 1.část

27. května 2015 v 8:57 Príbehy
Na úpatí obrovské Hory, představující celý známý svět, celé Stvoření, leží pod příkrovem těžkých olověných mračen obydlená nížina. Proti velikosti Hory je nepatrná, ale i tak je značně rozlehlá. Takto by bylo možné popsat domov lidí zde žijících.

Až ku koreňom všetkého zla...

25. května 2015 v 8:03 Skryté súvislosti
Rozšíreným javom dnešnej doby je všeobecné sťažovanie sa. Sťažovanie sa na politikov, ktorí klamú a kradnú, na nedostatok práce a zlé pracovné podmienky, na nízku mzdu, na zlé vzťahy medzi ľuďmi, na krízu a na mnoho iných vecí. No a každý z nás vidí príčiny tohto všetkého v niečom inom.

Jak jednoduše očistit střeva bez klystýru

24. května 2015 v 8:11 Zdravie
Očista střev je velmi důležitou součástí detoxikace, pevného zdraví a pohody v těle. Ne každý však má chuť provádět očistu střev klystýry a tak je tu jednoduchý způsob, jak se vyčistit pomocí dvou ingrediencí velmi efektivně a zdravě.

Existuje duše člověka před narozením?

22. května 2015 v 8:18 Zákony stvorenia
Existuje lidská duše před narozením? Velmi mě tato otázka zajímá, protože pokud skutečně existuje, potom se musí změnit i pohled společnosti na takzvaný nespravedlivý osud. To, co je dosud považováno za křivdu či za nespravedlnost Boží, třeba když se někdo narodí jako chudý, nemocný nebo jinak životně znevýhodněný, je pak jenom následkem předcházejících skutků.


Příroda a lidé IX. Budoucí svět – spolupráce člověka a přírody

20. května 2015 v 8:15 Rozširovanie poznania
Jestliže se podíváme jednou vnímavěji na události, které se odehrávají ve vesmíru a také v přírodě okolo nás, pak před našima očima pojednou vystoupí zcela nový obraz o tom, jaký vztah panuje mezi člověkem a přírodou. Mnohými událostmi, které se jeví jako přírodní katastrofy a pohromy, snaží se již celá tisíciletí naznačit svět přírody člověku, že vývoj zde na Zemi, rytmus tohoto vývoje určují právě a jedině bytostné síly, působící v Zákonech Stvoření.

Bezúčelnosť života

18. května 2015 v 9:04 Zmysel života
Život mnohých ľudí tejto zeme sa míňa svojmu skutočnému účelu. Je bezúčelným a postrádajúcim pravý zmysel. Je to smutné, ale žiaľ mnohí bez toho, že by o tom vôbec vedeli, premárňujú vlastný život, hoci paradoxne, oni sami sú presvedčení o opaku.

Příroda a lidé VIII. Na cestě ke vzestupu nebo do propasti

17. května 2015 v 8:39 Rozširovanie poznania
Svojí hrubohmotnou - tělesnou schránkou je člověk svázán se světem přírody více, než si dnes vůbec uvědomuje. Vezmeme-li v potaz to, že celá tělesná schránka, kterou velmi často z materiálního pohledu mylně nazýváme i svým vlastním nitrem, kterou tedy mnozí lidé zde na Zemi považují za to jediné, co nás činí samostatnou lidskou osobností, toto naše pozemské tělo, vyšla z rukou bytostného formování života zde na Zemi, pak je srozumitelné, že naše propojení s tímto bytostným působením, a tedy i propojení s celým světem přírody, je nedílnou součástí našeho existování na Zemi.

Stav života na zemi

15. května 2015 v 8:46 Rozširovanie poznania
Víme, že na světě je takových lidí, kteří touží po povznesení lidské společnosti, stále více a více, avšak přesto toto všechno stále nedostačuje k celkové změně k lepšímu.

Jak ovládnout svět!

13. května 2015 v 8:54 Politika
Svět ovládá Světovláda! Pouhá konspirační teorie, nebo realita mnohem reálnější než tušíme? Z nezávislých informačních zdrojů k nám občas doputují informace o tom, že v pozadí světových událostí stojí neznámý režisér s neomezenou mocí a kapitálem, avšak s nepatrným sociálním cítěním, neřku-li soucitem a ohleduplností. Tedy kdosi s velkým mozkem, zatvrzelým srdcem a zcela zakrnělou duší. Indicií, ba i důkazů, že i "na tomto šprochu může být pravdy trochu", přibývá. Velmi signifikantním rozměrem této problematiky se stává naprostá informační blokáda tohoto tématu ze strany oficiálních médií; po hořkých zkušenostech s těmito ideologickými velkovýkrmnami plnými nestoudných lhářů chrlících zvrácené sugesce si můžeme být téměř jisti, že co uvrhnou do informační klatby, to obsahuje pravdu náramně nebezpečnou našim morálně nemocným mocným. A právě Světovláda je pro naše presstituty tabu. Zdá se, že v pozadí většiny megalumpáren skutečně stojí bezohlední jedinci, kteří si už dávno zodpověděli existenční otázku "Být či nebýt?" způsobem jim vlastním.

Morálka, ľudskosť a opätovné vtelenia

11. května 2015 v 8:52 Zákony stvorenia
Aký praktický vplyv a dopad môže mať na náš každodenný život poznanie o zákonitosti opätovných príchodov človeka na túto zem? Ako by mohlo takéto poznanie prispieť k pozdvihnutiu etiky, morálky, ľudskosti a väčšej ohľaduplnosti ľudí k ľuďom v bežnom, praktickom živote? Pri jeho všeobecnom pochopení, prijatí a akceptovaní by mohol byť jeho pozitívny dosah na celú spoločnosť priam obrovský.

Mandala přijetí

10. května 2015 v 8:28 Na zamyslenie
Zamyslíme-li se nad slovem "přijetí", možná Vás napadne, že má velmi mnoho společného se slovem "harmonie". K dokonalé harmonii vede spousta malých i velkých kroků zvaných přijímání. Pojďme se spolu s touto mandalou učit přijetí sebe a druhých lidí. Přijetí sebe se svými dobrými i špatnými vlastnostmi však rozhodně neznamená samolibé ustrnutí ve spokojenosti se sebou samým. V životě je vždy vývoj a pohyb, kterému je třeba se přizpůsobit.

Příroda a lidé VII. Nemoci – část druhá

8. května 2015 v 8:23 Rozširovanie poznania
V předchozí části jsme popisovali příčiny nemocí působících u člověka na základě principu účinků pohánějícího tlaku, jenž se projevuje vždy "atakem zvenku", a to za pomoci nejrozličnějších neviditelných bakteriálních a virových představitelů.

Chcete-li něco od jiných...

7. května 2015 v 8:33 Perly múdrosti
"Chcete-li být milováni, začněte tím, že budete milovat toho, komu je vaší lásky třeba.

Svátky jara

6. května 2015 v 8:17 Skryté súvislosti
Již několik dnů uběhlo od jarní rovnodennosti, kdy byl tento svátek jara slaven mnohými "pohanskými" národy, a to i slovanskými. Pozorování oblohy a probíhajících změn v přírodě, které s pohybem slunce a planet souvisejí, vedlo staré národy ke slavení a uctívání těchto okamžiků, které se cyklicky opakují. Těmto změnám je podřízen i život v přírodě. Život rostlin je uzpůsoben změnám teploty a délky dne. Něco obdobného známe i při probouzení se přezimujících zvířat nebo v příletu stěhovavých ptáků s příchodem jara.

Miera zrady!

4. května 2015 v 8:15 Súčasná spoločnosť
Všetci vieme, že na svete existujú ľudia čestní i nečestní. Ľudia dobrí i zlí. Ale položili ste si niekdy otázku v akom pomere? Koľko je asi tých čestných v pomere k tým nečestným? A akým spôsobom sa to vyvíja? K lepšiemu, alebo k horšiemu?

Ať žije Amerika! - z mé emailové pošty

3. května 2015 v 8:26 Politika
Byl jsem na demonstraci proti průjezdu americké vojenské kolony, řval jsem a skandoval proti americkejm imperialistům. Co mě ale zajímalo hlavně, že tam byli i lidé s vlajkami americkýmí - a to krásnými, novými a pěkně vyžehlenými...

O Petrovi

1. května 2015 v 8:41 Príbehy
Za domem na hřišti si hrála skupinka dětí. Běhaly, smály se a vymýšlely různé veselé hry. Tu se ozval křik a pláč. Jeden ze starších chlapců jménem Petr ihned přiběhl k plačící holčičce: