close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Březen 2015

O fenoméne zvanom Lucifer

30. března 2015 v 8:49 Duchovno
Zlo, ako nesprávny a falošný princíp neexistuje vo vyšších sférach stvorenia. Jestvuje iba v jeho hmotnej časti a je dôsledkom pádu Lucifera. Z večnej božskej ríše, kde v blízkosti Božej nie je možné nič iného, ako bezvýhradné zachvievanie sa podľa Jeho Vôle, z tejto ríše bol do hmotnosti poslaný Lucifer, ako jeden z archanjelov, ktorý mal podporovať ľudí v ich duchovnom dozrievaní.

Obilná mana (pražené obilné müsli)

29. března 2015 v 8:01 Rady a odporúčania
Pro případ nouze, ale i pro zpestření jídelníčku, lze použít jako potravinu pražené obilné müsli. Obilka, jako semínko rostliny, obsahuje všechny látky, které jsou potřebné pro první období vývoje rostliny. Je také jedinou samostatně pohyblivou částí rostliny, což souvisí s její nejživější částí, s oblastí klíčku.

Dopis spolupacientce

27. března 2015 v 8:53 Na zamyslenie
Milá paní, slíbila jsem vám v nemocnici, že vám napíšu, což tímto plním a zároveň vám posílám lék na vaše nemoci. Nejsou to ale voňavé bylinky, které čekáte, ani nějaké zázračné vodičky, protože ty by vám už vůbec nepomohly. Místo toho vám posílám pohár plný hořkosti, který budete muset vypít, chcete-li se uzdravit. Není to jeden z těch hořkých pohárů, ze kterých jste měla takový strach při vyšetření střev, ale je to pohár duchovní, protože vaše nemoci jsou duchovního původu. Tenhle pohár není sice hmotný, ale přesto je ze všech nejhořčí. Je to pohár tak hořký, že většina lidí raději umírá v hrozných bolestech, než by se z něj napila. Je to pohár pokory a poznání, že si člověk sám svoji nemoc nějakým způsobem zavinil. A to poznání musí jít ruku v ruce se snahou o změnu a touhou po sebezdokonalení.

Za čo treba bojovať ...

26. března 2015 v 8:57 Na zamyslenie
Milosrdenstvo z lásky k Bohu, i zo svojej osobnej lásky odvodenej od lásky k Bohu, a trpezlivosť v odpúšťaní - to je štít i meč rytiera. Kresťan nepotrebuje zbraň. Tou ochráni iba telo, ale stratí dušu. Martýrium, to okamžité, zavinené cudzou nenávisťou k Bohu, ale i doživotné, postupné, ktoré spočíva v každodennom obetovaní vlastných vášní, napr. túžby po pomste, podľa miery tohto daru, to je pole boja, to je front, na ktorom sa zrážame spolu s Kristom proti zlému. Každá horúca či studená vojna je iba oddialením skutočného riešenia na nebi a v srdci človeka.

Teodor Križka

Příroda a lidé I.

25. března 2015 v 8:48
V době, kdy vstoupily na Zemi první organismy života v podobě nejmenších zárodků - prokaryontních buněk, v tuto dobu již na Zemi panoval vysoce činorodý pohyb a život. Mnohé vědecké obrazy, snažící se vykreslit atmosféru této doby na Zemi, vychází z předpokladů, že Země působila v tento čas neživotným, bezútěšným dojmem syrovosti a pro život v té době nemilosrdně se projevující drsnosti.

Skazené ovocie západnej demokracie

23. března 2015 v 9:40 Politika
Skúsme sa pozrieť na niektoré významné momenty zahranično politického diania z neštandardného uhla pohľadu. A síce z hľadiska reálneho ovocia, ktoré ľuďom priniesli. A to na základe známej vety, hovoriacej, že po ich ovocí ich poznáme. Aké je teda ono ovocie, ktoré prinieslo toto dianie bežným, obyčajným a jednoduchým ľuďom?

Světlý hrad

22. března 2015 v 8:43 Príbehy
Zvuk trubky oznamoval všem obyvatelům králova dvora, že se král vydává na lov. "Co na tom jen má? Tak často jezdí do lesů, a jeho osobní úlovek je nepatrný," to si v duchu mysleli dvořané, kteří krále doprovázeli. Ale nahlas neřekli nic, ba snažili se, aby projevili co největší radost.

Příchod Utěšitele, Ducha Pravdy

20. března 2015 v 8:53 Hľadanie Pravdy
Připomeňme si v tomto období vážná slova z Janova evangelia tak, jak se do dnešních dní zachovala v podání křesťanského učení.

Zastavme dohody TTIP a CETA!

19. března 2015 v 16:05 Politika
Milý priateľ, nedávno si podpísal samostatne organizovanú európsku občiansku iniciatívu (EOI) kvôli tomu, aby sa nepospísali obchodné dohody TTIP a CETA. Veľmi pekne Ti ďakujeme za podporu! Ako sa dozvieš, tak už sme zozbierali viac ako 1 580 000 podpisov po celej Európe za posledné štyri mesiace. Dnes posielame túto správu všetkým našim slovenským podporovateľom, lebo potrebujeme tvoju pomoc: chceme dosiahnuť a prekročiť minimálny počet podpisov (tkzv. "národné kvórum"), ktoré sa vyžaduje, aby európska občianska iniciatíva bola úspešná na Slovensku. Už sme prekročili národné kvórum v jedenástich členských štátoch. Slovensko nie je od neho ďaleko. Už 5900 Slovákov podpísalo európsku občiansku iniciatívu STOP TTIP. Je potrebných aspoň 9 750 podpisov, ale čím viac, tým lepšie!

Na ktorej strane je viac pravdy?

19. března 2015 v 8:50 Na zamyslenie
Spravodlivosť takmer nikdy nebýva na strane moci, ale na strane chudoby, bezmocnosti, pokory, utrpenia. Ježiš sa ani nepokúsil diskutovať s Herodesom a neviedol rozpravy ani s okupantom Pontským Pilátom. Bojím sa moci, bojím sa slávy, bojím sa bohatstva - sú väčšou skúškou ako ich protiklady, hoci ani ony nezaručujú dobro automaticky. Bolesť je však väčšou šancou pre svedomie.

Teodor Križka

Příroda a lidé

18. března 2015 v 8:38 Rozširovanie poznania
Tento seriál přinese poznatky zcela nového druhu v oblasti působení živlů v hrubohmotném světě okolo nás. Ale nejen to, přinese znovu zcela nový popis vývoje druhů života na Zemi, tentokráte však z pohledu vyzařování onoho spojujícího zázračného média života - z pohledu vyzařování krve a životních šťáv nejrozličnějších druhů organismů. V tomto směru se také dotkneme poznatků souvisejících s vyzařováním krve člověka a také i toho, jak lze toto vyzařování plnocenně využívat k našemu duchovnímu růstu a zralosti.

O práve kresťanstva na lásku Stvoriteľa

16. března 2015 v 10:13 Kresťanstvo
Hovoriť o právach je možné len tam, kde sa plnia povinnosti. Kde však niet plnenia povinností, tam niet ani žiadnych práv. Toto je zásadná a rozhodujúca skutočnosť, z ktorej je treba vychádzať.

Zrno zvící slepičího vejce

15. března 2015 v 8:22 Na zamyslenie
Jednou našly děti v úvoze něco jako slepičí vejce, co mělo rýhu uprostřed a podobalo se zrnu. Pocestný spatřil věc u dětí, koupil ji za pětník, dovezl ji do města a prodal ji králi jako vzácnost.

Zdraví za každou cenu?

13. března 2015 v 8:39 Zdravie
Následující text se týká zdraví, proto si dovoluji se na Vás obrátit. To, co je v něm psané, sice funguje... je ale podle Vás správné něco takového radit?

Pravá krása

12. března 2015 v 8:41 Perly múdrosti
Lidé se nesmí posuzovat jako obraz nebo socha, z jediného spatření a na první pohled. Je tu ještě nitro a srdce, do něhož je třeba proniknout.

Jean de la Bruyére

Tvrdé slová proti EU, USA a NATO od slovenskej poslankyne Márie Ritomskej

11. března 2015 v 8:34 Politika
A v čom má Rusko ustúpiť? Čo má Rusko urobiť, aby boli "americkí priatelia" spokojní? Rusi majú vykrvácať a nechať sa zotročiť len preto, že USA chcú mať silný dolár? RF sa má vzdať svojich tisíce ročných území? RF má odstúpiť dobrovoľne svoje územia každému agresorovi? Veď to mohli dať už Mongolom, mohli to dať Osmanom, Napoleonovi, aj Hitlerovi, veď nemuseli čakať na Obamu!

Nepríjemné výroky Krista

9. března 2015 v 10:27 Kresťanstvo
V evanjeliách s nachádza niekoľko, ľuďom nepríjemne znejúcich Kristových slov. Tie sú z tohto dôvodu kresťanskými cirkvami vo všeobecnosti akoby obchádzané a nebývajú stredobodom záujmu kazateľov, ani obsahom ich kázaní. Jednoducho sa o nich mlčí, akoby vôbec neexistovali.


O pyšné ropuše

8. března 2015 v 8:36 Príbehy
U malé tůňky v lese seděla ropucha. Přemítala o tom, jak by mohla k sobě upoutat pozornost ostatních lesních zvířat, která jí dosud tak trochu pohrdala pro její nepěkný vzhled. Když viděla, jak se všichni obdivně dívají na statného jelena a naslouchají jeho radám, řekla si, že se trochu vetře do přízně tohoto ušlechtilého zvířete a zjistí, jak jen to ten jelen dělá, že má takový vliv na ostatní zvířata v lese.

Den žen anebo Den matek?

6. března 2015 v 8:31 Venované ženám
Já osobně bych se přimlouvala, abychom my, ženy, slavily den žen. Ale myslím oslavu ženství, pravého ženství. Možná právě proto, že se dnes ženství z naší společnosti již zcela vytrácí, vzniká v naší zemi myšlenka, že tento svátek vlastně není potřeba již slavit, že by bylo dobré slavit pouze den matek.

Ukrajina – tragicky končiaca katastrofa

5. března 2015 v 19:31 Politika
Konflikt na Ukrajine nebol vyvolaný náhodne. Aj v ňom, alebo práve v ňom, sa po rozpade Sovietskeho zväzu, naplno prejavila snaha USA po svetovláde. K rozšíreniu svojich koristníckych záujmov im chýba už ovládnuť iba územie a obrovské nerastné a surovinové bohatstvo Ruska a urobiť z nich poslušného baránka, ako za čias Borisa Jelcina.

Vic sa dozviete na: