close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Mikuláš

10. prosince 2014 v 8:02 |  Na zamyslenie
U Nováků měli 2 děti. Holčičku Aničku, a jejího bratříčka Honzíka. Byl večer 5. prosince a každý ví, že v tu dobu chodí všude Mikuláš, anděl a čert…


Když se ozvalo zaklepání, celá rodina přiběhla ke dveřím a Honzík otevřel. Všichni se lekli, jelikož na Honzíka vybafl čert. Už už by na něj dosáhl svýma černýma rukama, ovšem náhle jakoby se zarazil, a už byl opět venku. Nyní do místnosti vešel klidným krokem vysoký, starý muž s bělostnými vousy a za ním anděl. Teprve když vešli oni, vplížil se za nimi čert.

Celá rodina čekala, že rozdají bonbóny, chvíli promluví a zase odejdou. Avšak mýlili se.

První promluvil nejstarší muž: "Jestlipak víte, proč jsme k vám dnes přišli?"

"Abyste nám dali sladkosti," řekla radostně Anička, a celá rodina tak nějak přikyvovala.

Tu se opět prodral do popředí čert, ale opět se rychlostí blesku nedobrovolně přesunul ven. Děti i rodiče viděli, jak muž s bělostnými vousy drží čerta na řetězu.

"Myslíte, že kdybychom vám přišli dát jen dobroty, že bychom s sebou vzali i čerta? K čemu by tady byl, vždyť nám dělá jen samé potíže!"

"A proč ho tedy vedete?" zeptal se Honzík.

Tu bylo vidět, jak se muži radostně zableskly oči, a promluvil:

"Přicházíme k vám, abychom vás upomněli na vaši cestu. Jak vidíte, držím čerta na řetězu, který vás před ním chrání. Jakmile byste však nebyli hodní a nesnažili byste se být pořád lepší a lepší, řetěz by se přetrhl a čert by se na vás vrhl. Ale pokud jste opravdu dobří, řetěz vás vždy ochrání. A to nejen řetěz před čertem. Pokud jste děti hodné, nikdy na vás nic špatného nemůže. Proto s sebou vždy bereme čerta. Jako upomínku, že zlo číhá na každém kroku, avšak pokud jste dobří, nikdy na vás nemůže. A pro ty, kdo se opravdu snaží být hodnými, pro ty máme i dobroty.

Ovšem ne každý si dobroty zaslouží! Proto bychom se měli všichni snažit, abychom byli vždy dobří, ale ne proto, abychom dostali čokoládu, ale abychom mohli dělat lidem okolo nás radost. Vždyť proč by tu také byl anděl, já bych ty dobroty všechny unesl sám.

Anděl je zde proto, abychom mohli všichni vidět, jak krásní můžeme být každý z nás, pokud konáme jen dobro. Anděl ovšem není krásný proto, že má křídla nebo krásný oblek, ale proto, že je ve svém nitru dobrý. Tato dobrota září kolem něj, dělá jej ještě krásnějším. Všichni bychom se měli snažit být tak krásným jako on."

Dlouho bylo ticho. Každý přemýšlel o tom, co právě pronesl moudrý muž. Náhle prolomil ticho Honzík:

"Tak to mě žádné dobroty nedávejte, vždyť já si nic nezasloužím."

"Ano, já také ne," přidala se Anička.

"Ale zasloužíte," promluvil anděl. "Již tím, že od teď budete chtít být jen hodnými. Ovšem ne hodnými na den, ani na dva. Ale už pořád jen hodnými. Tak hodnými, že až zase příště přijdeme, čert se lekne vaší krásy a už se na vás ani nepodívá.

"Ano, to chceme," řekly obě děti.

"Tak, to si zasloužíte něco na zub."

V domě u Nováků už byla rodina opět sama. Děti mlsaly čokoládu a rodiče mezi sebou tiše mluvili. I oni měli o čem přemýšlet…

Jan K., 14 let
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama