close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Květen 2014

Studánky

30. května 2014 v 8:37 Duchovno
Překvapilo mne udání času otevírání studánek v Burešových verších: "… Poslední den v máji studánky tu svátek mají…". Proč zrovna toto datum? Vždyť vodu ze studánky touží pít lidé i zvířata jistě dříve zjara. Pak by se měly studánky také dříve vyčistit. A proč se někdy také mluví o zavírání studánek? Tuším, že je za tím něco víc.

Čestné vyrovnání

28. května 2014 v 8:01 Príbehy
"Paní Javůrková, paní Javůrková, tak je to tady. Bude se propouštět! Slyšela jsem, že nejdříve skončí ti, co mají již jen pár let do důchodu. Tak si myslím, že nás to nemine. Ještě to sice není jisté, ale kdopak tady asi bude tomu blíže než my dvě? No co, půjdu na pracovní úřad a s tou podporou nějak vydržím. Snad mně děti trochu pomohou," dopověděla svou řeč paní Slávka Macháčková a zhluboka si vydechla.

A nakoniec príde bolesť a utrpenie...

26. května 2014 v 8:08 Zákony stvorenia
V poslednej dobe som začal prichádzať vo zvýšenej miere do styku s utrpením. Nie snáď so svojim vlastným, ale s utrpením druhých ľudí na sklonku ich života. Je totiž niekedy veľmi bolestné, smutné a poľutovaniahodné ako tragicky končia mnohí ľudia svoju životnú púť. Môže byť však užitočné poučiť sa z ich zlého osudu a zariadiť si svoj život tak, aby nás samotných nič podobného nemuselo nikdy postretnúť.

Víra ve vzkříšení - apokalyptická spekulace?

25. května 2014 v 8:04 Kresťanstvo
Vezmeme-li vážně Eichrodtovu poznámku o tom, že na tomto místě lze spřádat další úvahy, měli bychom si položit otázku, která vyplývá již ze samotné podstaty apokalyptické literatury: Nepřivádí nás tato literatura na pole plné divokých spekulací o konci člověka a světa, jimž mnozí lidé podléhají ještě dnes? Co jsou vůbec zač všechny tyto apokalypsy, které přišly s myšlenkou vzkříšení a v nichž byla tato myšlenka od samého počátku zkompromitována?

Prečo odmietam tykanie 2

23. května 2014 v 8:48 Skryté súvislosti
Ako autor svojich textov bývam často obviňovaný z toho, že sa považujem za lepšieho ako všetci ostatní. Podobný názor som obdržal i k môjmu nedávnemu článku o nevhodnosti tykania. V plnom znení si ho môžete prečítať v reakciách pod článkom "Prečo odmietam tykanie".

Duchovní škola

21. května 2014 v 8:58 Duchovno
Paní Blanka právě dopila čaj, který dostala na návštěvě u paní Marie, a cítila se zase po dlouhé době dobře. Stejně jako paní Marie, i ona hledala duchovní cestu svého života, a tak byla ráda, že mohla hovořit o všem, co prožívá.

Pojednanie o skutočnom účele ľudskej sexuality

19. května 2014 v 11:56 Mravnosť a nemravnosť
Tento text je určený predovšetkým mládeži, ktorá sa potrebuje správne zorientovať v problematike sexuality a ľudskej pohlavnosti, pretože to, čo jej v tomto smere môže ponúknuť súčasný svet je mätúce, dezorientujúce a pokrivené. Pretože účelom sexuality v súčasnom ponímaní je predovšetkým užiť si. Užiť si volne, neviazane a bez akýchkoľvek predsudkov.

Posmrtný život z pohledu křesťanství 2

18. května 2014 v 8:15 Kresťanstvo
Začněme jedním pozoruhodným textem, krátkou básní španělské mystičky Terezie z Avily, která patří k nejvýznamnějším ženám v dějinách církve, neboť se dokázala prosadit i navzdory velkému odporu (dokonce i odporu inkvizice):

Putování duší

16. května 2014 v 8:55 Duchovno
Z nádherné světlé úrovně, kde plují jemná bílá oblaka a modř nebe je blankytná, z této úrovně vytryskují zářící jiskřičky. Jsou podobny plaménkům, které se snáší jako veselý ohňostroj níž a níže. Tyto jiskřičky jsou mladé lidské duše, jsou to zárodky ducha. Klesají stále hlouběji. Během svého putování též pobývají v rozlehlých zahradách, kde se o ně starají půvabné víly. Zahrady jsou plné květů různých barev a vůní. Tam se tyto jiskřičky vyvíjejí a za zpěvu těchto víl a pečovatelek se vyvinou v malé děťátko.

V paprscích duchovní čistoty 2. část

14. května 2014 v 8:53 Duchovno
Jak se lze v současnosti zde na Zemi spojit s paprsky duchovní čistoty? V kterém období roku dochází k jejich vyšlehnutí z nejvyšších sfér nad Stvořením, aby poté mohly proudit až k Zemi?

Prečo odmietam tykanie

12. května 2014 v 10:27 Skryté súvislosti
I pri letmom pohľade na vonkajšiu realitu sa nedá prehliadnuť veľké množstvo negatív a zla, ktoré sa nachádza všade vôkol nás v prehojnej miere a v rôznych podobách. No a veľakrát je toto zlo veľmi rafinovane maskované tak, aby na prvý pohľad budilo dojem dobromyseľnosti a neškodnosti. Pred zlom, ktoré sa snaží tváriť ako dobro sme však boli varovaní už pred 2000 rokmi slovami: Dávajte si pozor na tých, ktorí k vám prichádzajú ako baránkovia, ale vo vnútri sú to draví vlci.

V paprscích duchovní čistoty 1. část

10. května 2014 v 8:28 Duchovno
Paprsky duchovní čistoty proudí Stvořením a neustále působí v mocném proudu Boží síly. Toto proudění vytváří spirálovitý pohyb, který je zákonitý, přísný a harmonický. Udržuje ve všem správný stav niterného i vnějšího zachvívání a je základem života. Pozemské lidi naplňuje vytrvalostí v každém okamžiku bytí a pomáhá jim také čerpat v citu z duchovních předobrazů. V povzneseném stavu zjemnělého vnímání mohou lidé v proudu Boží síly v každou dobu čerpat inspiraci pro své konání, jímž má být povznášeno všechno v jejich okolí.

Úcta

8. května 2014 v 8:24 Skryté súvislosti
Dnešní doba ve svém konzumním způsobu života zcela pošlapává vyšší mravní principy a s tím spojené pravé lidské hodnoty. Do popředí jsou stavěni takoví lidé, kteří nemají hodnotu lidskou, mravní, etickou, a v jejich konání se neodráží zralost a moudrost, ale lidé, kteří se umí více drát do popředí rozumem a silou, lidé, kteří přitom často zcela pošlapávají základní lidské hodnoty. Již od malička jsou děti vedeny k tomu, aby se z nich staly individuality, které si jdou za svým cílem. To, že jsme každý jedinečnou osobností, je v pořádku, ale tu pravou osobnost z nás dělá teprve naše vnitřní síla stát vždy, v každé situaci pravdivě, poctivě, spravedlivě a hlavně čistě.

Posmrtný život z pohledu křesťanství 1

6. května 2014 v 8:20 Kresťanstvo
Proč doufáme, že se dostaneme do nebe? Odpovíme naprosto elementárně: protože přitakáváme životu, milujeme jej! Tato výpověď míří dvojím směrem. Rozhodně tím nemyslím povrchní požitkářství a konzum, nýbrž život - až koheletsky realistický - s vědomím ambivalence lidské praxe a lidských dějin, který si o sobě nedělá iluze. Řeč je tedy o lásce k životu před smrtí: láska, která se obává a těší z života, k němuž patří jak napětí, roztržky a konflikty, tak barevnost, přízeň a naplnění, a přináší nám možnosti i ztráty, úspěchy i porážky.

Sila celku zvíťazí!

4. května 2014 v 12:04 Výstrahy
Kto podporuje prospech celku, kto napomáha k zveľaďovaniu a k pozdvihovaniu celku, ten je sám celkom podporovaný. Za takýmto človekom stojí nesmiernosť sily celku, ktorá ho podporuje a urovnáva mu všetky jeho životné cesty. Ak totiž človek podporuje celok, on sám stojí v sile a podpore celku a môže prostredníctvom nej úspešne zdolávať aj tie najväčšie prekážky.

Dopisy Kristýnce – sedmý dopis

2. května 2014 v 8:56 Výchova a vzdelávanie
Milá Kristýnko, ráda bych Ti napsala ještě jednu důležitou věc. Jestliže se budeš opravdu v nitru zabývat vším, o čem jsem Ti napsala, tedy budeš-li si plně vědoma toho, jaké možnosti skýtá období Tvého věku, budeš-li vědět, že síla, která k Tobě nyní přichází, má býti využita tím správným způsobem, naložíš-li se svou svobodou rozhodování, jak nejlépe dovedeš, budeš-li toužit stát se pravou ženou a jednou snad i manželkou a maminkou, pak věz, že je v životě ještě něco, co jest nad tím vším. Je to korunou pravého života.