close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Únor 2014

Hledejte Království nebeské!

27. února 2014 v 8:43 Duchovno
"Hledejte nejprve Království nebeské a jeho Spravedlnost, a vše ostatní vám bude přidáno...!" Stvořením trvale prochvívají tato slova řečená ze Světla a obzvláště v této době všeobecného zmatku nabývají pro každého nesmírně vážného významu, protože ukazují správný směr pro úsilí lidského ducha.

Čekání na maminku - 3. část

25. února 2014 v 8:42 Príbehy
Jednou k nim opět zavítala paní Nováková a hned vycítila, že se u nich něco děje. Veronika i Jakub se snažili chovat mile, ale paní Nováková je prokoukla.

Úvaha o ľudskom stude

23. února 2014 v 10:38 Mravnosť a nemravnosť
Existujú rôzne názorové skupiny a združenia, ktoré považujú väčšiu, alebo menšiu mieru telesného obnažovania za jedno najlegitímnejších ľudských práv. Medzi najextrémnejšie prejavy týchto trendov patrí nudizmus a medzi umiernenejšie súčasná, a to najmä ženská móda.

Duchovní spojení

21. února 2014 v 8:54 Duchovno
Člověk, jehož nitky osudu provázely různými životními radostmi, ale i útrapami, aby ho pokořily a připravily v něm půdu pro přijetí Pravdy, dojde dříve či později k velmi důležité otázce: "V čem vlastně spočívá skutečná kvalita mého života? Spočívá především v podávání nejvyšších možných výkonů v zaměstnání, které jsem si zvolil? Nebo snad v úspěšném získávání obdivu okolí? Anebo v důsledném zabezpečování pozemských záležitostí se vším, co k tomu patří?"

Záchrana v hodině nouze

19. února 2014 v 7:52 Na zamyslenie
V životě každého z nás může nastat období velké a nečekané nouze, kdy budeme mít pocit, že se na nás řítí celá stavba našeho osobního života a my v jeho ruinách nenacházíme žádnou oporu, žádnou posilu, která by nám v tomto těžkém prožívání pomohla neztratit naději na duševní záchranu. Toto období je možné přirovnat k pádu "babylonské věže" nebo k biblické "potopě světa" v nás. Přichází proto, aby v nás zahynulo pod vlivem bolesti všechno staré, co jsme nedokázali dobrovolně a s láskou nahradit novým, abychom neztratili možnost svého bytí ve sférách věčné tvořivé radosti.

Ako bude zem očistená od zla?

17. února 2014 v 10:35 Výstrahy
Takto to dnes chodí - hovoria ľudia a fatálne sa zmierujú s mnohostrannými prejavmi zla. Zlo sa stáva samozrejmosťou a niečím úplne normálnym. Zmierujeme sa s nečestnosťou, nepoctivosťou, nespravodlivosťou a prispôsobujeme sa im. Je len málo takých ktorí veria, že zlo na tejto zemi môže byť zničené. A predsa, aj keď sa to zdá neuveriteľné, zničené bude! A predsa padne, hoci dnes to málokto považuje za možné! Ako k tomu dôjde?

Štěstí

16. února 2014 v 8:33 Na zamyslenie
Každý z nás máme nějaká svá přání. Jdeme po ulici, podíváme se do výlohy nějakého obchodu, něco se nám zalíbí, a tak to ihned chceme. Během pár let jsme se již podívali do mnoha výloh, a mnoho věcí již máme doma. Ale, použili jsme je jen párkrát na začátku, a potom už se tyto věci jen uložily někam do skříně. A tak to jde pořád dál. Stále jen hromadit kupu věcí, které ve skutečnosti vůbec nepotřebujeme.

Dopisy Kristýnce – čtvrtý dopis

14. února 2014 v 8:31 Výchova a vzdelávanie
Milá Kristýnko, prožila jsi svou první lásku. Její konec byl bolestný. Ve smutku, který požíváš, se v Tobě vynořuje spousta otázek: "Proč to tak muselo být? Jak poznám toho pravého? Vždyť každý se vždy na začátku snaží být lepším, než ve skutečnosti je. Pak po čase ve všedních chvílích vycházejí na povrch jeho špatné vlastnosti a sklony."

Tichá píseň stromů

12. února 2014 v 8:28 Na zamyslenie
Znáte to, když máte mnoho, velmi mnoho povinností a vám se zdá, že to vše snad již nevydržíte a nemůžete zvládnout. Cítíte se jako mezi velkými mlýnskými kameny, které vás pomalu svírají. Vy nemůžete ven a špatně se vám dýchá. Kde je však cesta ven? Jak vše zvládat s lehkostí? Kde je radost, která vám bývala vlastní? Říkám si: "Když zastavím, nesplním mnoho povinností, vždyť beze mě se to neobejde… Musím být tam a tam a udělat to, to a ještě tamto…"

Kritika ženského odievania

10. února 2014 v 10:27 Mravnosť a nemravnosť
To, akým spôsobom sa žena odieva veľmi výrazným spôsobom ovplyvňuje jej okolie a spätne aj ju samotnú. Ba dokonca jej vlastný osud! Jedným z takýchto príkladov je určitá miera prepojenia vplyvu kvality odievania ženy na kvalitu nadväzovania jej známostí a partnerských vzťahov.

O zející ráně, zášti a nenávisti proti všemu Světlu

9. února 2014 v 8:01 Duchovno
Ve všech obdobích historie lidstva vysílalo Světlo na Zemi své služebníky, kteří měli spolupracovat na pomoci Zemi i lidem, v daných dobách žijícím na ní.

Přátelství

7. února 2014 v 8:09 Úvahy
Asi každému z nás se někdy stalo, že ztratil přítele. Ne tak, že jste se pohádali kvůli maličkosti, avšak rozpad přátelství se stává i tímto prostým způsobem - neporozuměním si navzájem. Často si myslíte, že člověk, se kterým chodíte do stejné práce a každodenně se potkáváte, je váš opravdový přítel, ale když se na toto "přátelství" podíváte z jiné stránky, zjistíte, že je to pouze stereotyp, ze kterého plyne reflex, že se každé ráno pozdravíte, zeptáte se, jak se má rodina, a dál nic víc. Samé obecné, společenské otázky, které pokládáme možná čistě ze slušnosti.

Dopisy Kristýnce – třetí dopis

5. února 2014 v 8:04 Výchova a vzdelávanie
Milá Kristýnko, dnes jsi přišla pozdě v noci domů, a já vidím, že se kolem Tvé duše stahují šedivá mračna. Píši Ti opět, protože mé rady jsou Ti nepohodlné, snad mě Tvá duše uslyší. Možná si jednou přečteš tyto řádky. Modlím se za Tebe, aby dobro ve Tvém nitru zvítězilo nad temnotou, která číhá všude kolem na nebdělé lidské duše. Myslíš si, že víš sama všechno lépe, že svět, ve kterém žiješ a kam Tě to tak táhne, je jedině ten pravý.

Životná potreba svätenia sviatočného dňa!

3. února 2014 v 8:27 Duchovno
Ľudia sú vzdialení od správneho pochopenia a tým i od plnenia prikázaní, pretože majú tendenciu prispôsobovať si ich svojej pohodlnosti. A tak je to i s tým tretím, pri ktorom je väčšina veriacich presvedčená, že mu dostatočne učinili zadosť svojou účasťou na nedeľnej pobožnosti.

Vrátit se domů

2. února 2014 v 8:32 Duchovno
Nejniternější podstatou každého člověka je jeho duchovní jádro, projevující se schopností citového prožívání lásky, spravedlnosti, touhy po harmonii, krásy i ušlechtilosti.