Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Leden 2014

Hledání správné cesty

31. ledna 2014 v 8:30 Na zamyslenie
Člověk hledající cestu, která by ho vedla správným směrem a ukázala mu pravý smysl života, to nemá v dnešní době vůbec jednoduché. Ti říkají to, jiní zase ono. Každý mu nabízí svou pravdu a vyzkoušené metody, jak dosáhnout, po čem touží. Jedni hází špínu na druhé a naopak. Ze všech možných stran je slyšet: "Těm nevěřte, jen my máme ve všem pravdu. Oni jsou takoví a takoví..."

Dopisy Kristýnce – druhý dopis

29. ledna 2014 v 8:27 Výchova a vzdelávanie
Milá Kristýnko, opět usedám ke psaní, protože Tvá duše volá o pomoc, ale Tvé smysly chtějí naplno užívat volnosti mládí. Rozlet, který nyní tušíš, rozlet ducha, jenž chce nyní ve tvém věku roztáhnout křídla a letět vzhůru, nahrazujete vy mladí nikoli svobodou, kterou se domníváte mít, ale nevázaností, tedy činy vaší libovůle.

Nepokoj duše

27. ledna 2014 v 10:15 Duchovno
Každý človek v sebe cíti zvláštny, nedefinovateľný a neurčitý vnútorný nepokoj. Nepokoj, ktorý ho stále núti niečo hľadať a o niečo usilovať. A keď to čo hľadá a o čo usiluje napokon dosiahne, nepokoj duše sa po nejakej dobe ozve zas. Zdanlivo akoby nebolo celkom ničoho, čím by sa dal uhasiť. Ba časom, s pribúdajúcimi rokmi sa akoby ešte viac stupňoval a prerastal až v drásajúci pocit nenaplnenosti bytia.

Dopisy Kristýnce – první dopis

26. ledna 2014 v 8:42 Výchova a vzdelávanie
Milá Kristýnko, je tomu již sedmnáct let, co jsem Tě nosila pod srdcem. Tehdy jsem prožívala nádherné chvíle svého života.

Dar času

24. ledna 2014 v 8:39 Na zamyslenie
Není vzácností, že si dnešní moderní člověk stěžuje na nedostatek času, který potřebuje k tomu, aby se mohl zaobírat smyslem svého života a tím, jak být užitečným pro společnost, ve které žije.

Jsme ještě vůbec lidé ducha, nebo již jen lidé rozumu?

22. ledna 2014 v 8:37 Duchovno
Zdá se, že ve chvíli, kdy osloví nás nějaký silný prožitek, dokážeme ještě v sobě vzedmout sílu svého ducha. Avšak po čase zemdléváme a vracíme se opět do svých vyjetých kolejí. Opět o všem jen přemýšlíme a rozebíráme to ve filosofických, či dokonce vědeckých úvahách ze všech stran. Po čase se nám tak nakonec zcela vytratí prvotní impuls silného a krásného prožitku ducha, který nám přinesl radost a štěstí.

Ako správne kráčať životom?

20. ledna 2014 v 10:32 Výstrahy
Všetko, čo jestvuje na zemi je človeku k dispozícii. Zo všetkého môže brať, ochutnať, prežiť a zakúsiť. Len jedno jediné nemôže! Spôsobovať pri naplňovaní svojich žiadostí utrpenie iným! Ak totiž takto koná, nevyhnutne sa do vlákien jeho osudu začnú votkávať temné vlákna, ktoré ho stiahnu nadol.

Emily Schefnerová

19. ledna 2014 v 8:10 Príbehy
"Do postele. Honem. Už byste měly jít spát. Emily, Mary… vy také," zvolala paní Adamsová. "Už?" zeptala se Mary. "Ano, je nejvyšší čas. Tak… honem," odbyla ji a rozhlédla se po pokoji.

Čekání na maminku - 2. část

17. ledna 2014 v 8:02 Príbehy
Jednoho večera, když Veronika připravovala s paní Novákovou večeři, nesměle navázala hovor. "Paní Nováková, chtěla jsem se Vás již několikrát na něco zeptat, ale bylo mi to hloupé. Stále se mi to však honí hlavou. Jsme tu již týden a já Vás stále vidím chodit v dlouhých sukních nebo šatech. I tehdy z nemocnice jste odcházela v šatech. Má to také nějaký důvod, nebo je nosíte jen proto, že se Vám to líbí?"

Čistota Stvoření

15. ledna 2014 v 8:57 Duchovno
Je vůlí Boží, aby nyní konečně ve všech světech zavládlo Světlo. Čistota proudí do celého Stvoření. Tam, kde se ještě skrývá nečistota vinou temných lidských duchů, tam je třeba svěžího chladivého závanu Čistoty. Temnoty se obávají posledního úderu, který přijde shůry, úderu, kdy bude s konečnou platností rozhodnuto, kdo náleží Světlu a kdo náleží k temnotám.

Nebojujte proti těm, kteří vás utiskují!

13. ledna 2014 v 10:07 Súčasná spoločnosť
Svého času jsem stál na straně utlačovaných a nevraživě hleděl na ty, kteří je utlačují. Typickým příkladem takového, obecně tak velmi rozšířeného, nepřátelského postoje jsou politici, kteří lžou, kradou a jednají nečestně, takže tento postoj lidí vůči nim se zdá být docela oprávněný.

Čekání na maminku - 1. část

12. ledna 2014 v 8:26 Príbehy
Mladá dívka, Veronika se jmenovala, stála na chodbě nemocnice a dívala se z okna ven na ženu chodící o berlích, kterou doprovázela zdravotní sestra. I ona zde byla zaměstnaná jako zdravotní sestra.

Posmrtný život z pohledu křesťanství

10. ledna 2014 v 8:41 Kresťanstvo
Odpověď křesťanské víry je, doufám, zřejmá: Určením člověka i světa je, aby došli naplnění, kterého se jim dostane od Boha. V životě budoucího světa: pouze odtud vstupuje do lidského života i do lidských dějin poslední smysl. Každý z nás, přírodovědce a lékaře nevyjímaje, je postaven před existenciální volbu. Dovolte shrnutí:

Zavedli k nám elektrický proud…

8. ledna 2014 v 8:37 Súčasná spoločnosť
Vy máte doma elektrický spotřebič. Neříkejte, že ne, každý ho má, dokonce ne jeden, ale celou spoustu. Ale zůstaňme u toho jednoho. On je sestrojený tak, aby v širokých mezích kladl stejný odpor protékajícímu proudu, a navíc funguje nejlépe při určitém napětí. Bejvávalo, že parametry napětí v naší síti byly v hodnotách 380/220V.Teď už ne. Nápadeček se zrodil v Německu, protože šlo o spolehlivé vykrádání peněženek občanů, vláda ho uvedla roku 1987 úplně potichoučku i u nás do praxe a změnila parametry sítě na 400/230V a navíc rozšířila toleranci z dřívějších 8% na 10%, takže dodavatel se může pohybovat v mezích od 360/208 do 440/254V. Je jasné, že pravda vadí, a když se jí dopouštím, mnozí se budou snažit usvědčit mne ze lži. Mají na to peníze a sluhy od tajných služeb po kohorty právníků, také noviny, rozhlas a televizi, mají zkrátka všechno - kromě pravdy.

Obmedzenosť človeka

6. ledna 2014 v 10:05 Duchovno
Človek sa sám, dobrovoľne, slobodne a zo svojho vlastného rozhodnutia obmedzil vo vnímaní reality. Rozhodol sa totiž nevnímať ju celú, ale len jej časť. A túto časť považuje za celok, mimo ktorého pre neho nič ďalšieho nejestvuje. A všetko jeho myslenie a uvažovanie, všetky jeho závery a rozhodnutia ktoré činí, celá jeho životná orientácia stojí na tomto nesprávnom základe.

Matčina péče

4. ledna 2014 v 8:49 Príbehy
Pan Evžen byl již od nejútlejšího dětství vychováván svojí maminkou s přespřílišnou péčí a nekritickou láskou. Maminka pana Evžena prožila válku a ve svém dětství příliš laskavosti nezažila, a tak chtěla vše svému synovi vynahradit. Jenže když dospěl, nebyl ani schopen žít sám bez své maminky, neboť ta mu vždy zařídila vše tak, že se nemusel téměř o nic starat. Ještě než zemřela, měla však náhle o svého syna starost, jak jen to s ním bude, až ona opustí tento svět. Snažila se tedy ještě v posledních okamžicích svého života učit syna samostatnosti, ale zjistila, že je to téměř nemožné. Vždyť i práci mu musela zařídit ona, a pokud se mu nechtělo pracovat, pak za něho chodila i prosit. V těchto posledních dnech stále přemýšlela, zda přece jenom ve své výchově neudělala někde chybu, zda té lásky a péče nebylo příliš mnoho. Jednoho rána se již neprobudila a pan Evžen zůstal sám.

Překážky

2. ledna 2014 v 8:46 Na zamyslenie
Zde ve hmotnosti se musí každý člověk potkávat denně s překážkami, aby dozrával a stával se stále sebe vědomější. Ale někdy to člověku připadá, že je toho opravdu moc, tolik nejasností, otázek - a řešení je někde daleko za kopci.

Nemorálna prehnitosť západnej civilizácie v priamom prenose!

1. ledna 2014 v 8:36 Súčasná spoločnosť
Takto sa účelovo a umelým spôsobom vyrábajú vo svete takzvané revolúcie: http://gloria.tv/?media=540709