close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Říjen 2013

Chrám Apolónův – 3. část

30. října 2013 v 8:39 Príbehy
Antoniovi a Blanchee se narodili dva synové. Byla to dvojčata, ale podobní si mnoho nebyli. Antonius i Blanchea byli šťastní. I Antoniova matka tím pookřála a přestala myslet na svého muže. Také Blancheiny rodiče teď častěji přicházeli na návštěvu. Jejich štěstí jim však překazil posel z Říma, který přinesl nařízení, že se musí chrám Apolónův zbourat.

Snahy o budovanie dokonalej spoločnosti

28. října 2013 v 8:26 Súčasná spoločnosť
Za čias bývalého socialistického systému sa vedúce štruktúry štátu usilovali vybudovať prosperitu spoločnosti prostredníctvom usilovnej práce, filozoficky sa opierajúc o vedecký materializmus. Zároveň však všetko, čo ľudia robili, ba dokonca i všetko čo hovorili muselo byť v súlade s komunistickou ideológiou. Kto to nerešpektoval, nevyhol sa perzekúcii.

V ďábelském kruhu

27. října 2013 v 8:49 Z rôznych zdrojov
Michael Morris vysvětluje, proč se ekonomika v Evropě zhroutí, jak funguje již stovky let bankovní finanční systém a že nás čeká těžká doba se světlem na konci tunelu.Michael Morris se narodil v roce 1966 v Rakousku. Po pobytech v několika evropských městech žije především v USA. Na jaře 2011 šokoval Německo svou knihou Was Sie nicht wissen sollen!, která vyšla letos v ČR pod názvem "Co neSMÍTE vědět".

Chrám Apolónův - 2. část

25. října 2013 v 8:59 Príbehy
Radoval se z dokončené stavby, ale zároveň ho tížila samota. Múzu od posledního setkání spatřil pouze jednou, a to z dálky, a pak náhle zmizela.

Úvaha

23. října 2013 v 8:57 Výstrahy
Tento článek je pouze malou částí toho, co může světová populace v nejbližších sto letech očekávat.

Nezvládanie sexuality

21. října 2013 v 8:39 Mravnosť a nemravnosť
Nehanebníci, smilníci, cudzoložníci a sebaprznitelia sa nestanú dedičmi kráľovstva nebeského - píše sa v Biblii. Sebaprznenie je problémom mnohých, najmä mladých ľudí, ktorí si s tým nevedia dať rady. Ako príklad uvádzam slová istého mladého dievčaťa:

Chrám Apolónův - 1. část

19. října 2013 v 8:16
Příběh, který vám budu vyprávět, se odehrává za doby starověké říše římské. Tehdy se Řím pyšnil velkým bohatstvím a mocí, avšak čisté morální hodnoty stále více upadaly do hlubin zapomnění.

Ukončení utrpení dobrem

17. října 2013 v 8:20 Príbehy
Paní Kulhánková a paní Černá stály před domem, kde se setkaly, když šly vynést smetí. Obě to byly ženy rádomluvné, a tak během chvilky zapředly hovor, který plynul bez přestávky, jako by se ani jedna z žen nepotřebovala nadechnout.

Jogín

15. října 2013 v 8:13 Príbehy
Paní Marta žila již deset let se svým mužem v hezkém manželském vztahu. Oproti ostatním přátelům kolem nich by se dalo říci, že jejich vztah byl mnohem silnější a hlubší. Byli stále naplněni radostí a činorodostí. Jen jediné jim chybělo, jen jediné je trápilo. Celých těch deset let marně usilovali o to, aby jejich vztah mohl být naplněn a požehnán dítětem.

Otupenosť más!

13. října 2013 v 11:52 Súčasná spoločnosť
Na úvod si prečítajte názor herca Martina Hubu na výšku duševnej úrovne našej spoločnosti. Ide o úryvok z jeho rozhovoru, zverejneného v časopise Život č.31/2013:

Boží bojovníci

11. října 2013 v 8:56 Duchovno
Boží bojovníci! Tento vznešený pojem byl na Zemi nesčetněkráte pošpiněn různými projevy nezralosti velkých i malých náboženských skupin, které často páchaly ve svatém Božím jménu neskrývané bezpráví, násilí a křivdy. Proto je dnes tento pojem ve své původní velikosti všeobecně neuznávaný. Ba dokonce se stává předmětem buď obav a ostražitosti, či naopak pohrdavého posměchu moderních lidí, v lepším případě bývá zařazen do světa pohádek či legend pro dospívající mládež.

Daniela – 4. část

9. října 2013 v 9:17 Príbehy
Daniela dlela také na Zemi. Narodila se v národě, který byl již dlouhou dobu připravován pro přijetí vyslance Světla. Byla nadanou ženou a vše, do čeho se pustila, jí šlo lehce a jakoby samo. Uvědomovala si své schopnosti a pilně je rozvíjela. Někde v hloubi duše slýchala jakýsi hlas, že vše jí bylo dáno, aby to zúročila a mohla tak přispět k něčemu velikému, k něčemu, o čem zatím nevěděla. Tak jako kdysi, prožívala zejména zrána, kdy se celá příroda probouzela a všechny bytosti jásavě svou činností oslavovaly mocného Stvořitele, a také navečer při kouzelných barvách zapadajícího slunce, nesmírné proudy jí dosud nepoznaných sil, které v jejím nitru probouzely zvláštní tesknou touhu.

Odhaľovanie utajovaných skutočností

7. října 2013 v 8:20 Súčasná spoločnosť
Vážené riaditeľstvo letiska Piešťany. Týmto listom chceme Vám, to znamená riaditeľstvu i najužšiemu okruhu vedúcich pracovníkov letiska Piešťany vysloviť čo najsrdečnejšie poďakovanie. Poďakovanie za starostlivosť o naše blaho, ktorej sa nám, bežným občanom od Vás dostáva.

Vydanie novej, zaujímavej knihy

5. října 2013 v 8:24 Výchova a vzdelávanie
Dovoľujeme si informovať Vás o vydaní novej knihy s názvom "Na ceste vzestupu", zameranej na duchovnú podporu duchovne usilujúcich sa ľudí. Povedané inými slovami, kniha sa snaží pomôcť každému lepšie sa pripraviť na dobu vrcholiaceho Súdu.

Daniela – 3. část

4. října 2013 v 8:40 Príbehy
Pozemské dětství Daniely bylo šťastné. Když dospívala, často se v jejím nitru ozývala touha po něčem krásném a mnohem vznešenějším a světlejším, než bylo vše zde, na této Zemi. Občas se probouzela s pocitem, jako by její duše putovala ve spánku kamsi daleko, a cítila se potom osvěžená a posílená. Nemohla si ale svým denním vědomím vzpomenout, co že se jí to v noci zdálo, jen v její duši přetrvával blažený hřejivý pocit. Snažila se vždy, aby si tento povznášející pocit uchovala co nejdéle i při běžné činnosti všedního dne, avšak vším, čím se její mysl musela přes den zabývat a co musela řešit, se toto krásné postupně vzdalovalo.

Lidstvo na hranici záhuby

2. října 2013 v 8:55 Výstrahy
Velký zástup duchovně hledajících lidí stojí před otázkou, proč Bůh už dávno nedal zničit skrze sílu přírodních živlů většinu lidského pokolení na Zemi, když je tak rouhavě zaslepeno a pohrdá všemi dary, které jsou pro něho duchovně i pozemsky připraveny.