close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Září 2013

Čo vám o hudbe nikto nepovie...

30. září 2013 v 8:35 Umenie
Ľudia sú ochotní vynaložiť veľké finančné prostriedky na to, aby niečo zaujímavé prežili. Typickým príkladom je cestovanie, ktorého hlavným účelom je niečo nové a zaujímavé uvidieť a zažiť. Návšteva atraktívnych turistických destinácií stojí niekedy dosť peňazí, avšak ja vám chcem ukázať možnosť navštevovania oblastí omnoho atraktívnejších. Oblastí, nachádzajúce sa mimo úrovne tejto zeme a to takmer úplne zadarmo.

Daniela – 2. část

29. září 2013 v 8:42 Príbehy
Daniela ulehla vedle svého muže pod hvězdnou oblohou a při pohledu na zářící hvězdy stoupala samovolně z její duše přetékající radostí a blažeností vroucí děkovná modlitba k nohám Stvořitelovým. Poprvé cítila ve své duši cele naplnění a vnímala dokonalost, veliký smysl všeho dění a smysluplnost veškerého bytí. Nyní již nahlédla původ častých teskných stavů své touhy, když mocně prožívala sounáležitost se silou přírody. Vždyť to byla tatáž síla, o které dnes mluvil Zoroaster, jen dříve nevěděla, odkud přichází.

Ježíš - kázání na hoře

27. září 2013 v 8:40
Opět shromáždil se lid kolem Mistra a jeho učedníků. Všichni zbožně naslouchali a chtěli slyšeti ještě více. I posadil se Ježíš na pahorek a u jeho nohou usedly zástupy, jež přišly, aby slyšely jeho slova.

Daniela – 1. část

25. září 2013 v 8:52 Príbehy
Sníh pomalu roztával a desítky ptačích hlasů se slévaly do jediného radostného chóru: "Jaro je tu, jaro je tu!" chtěly vyzpívat svou radost a dík Jedinému, jemuž vděčí za vše.

Ako určujú myšlienky náš osud

23. září 2013 v 9:17 Skryté súvislosti
Málokto dokáže pripustiť, že by myslenie, že by spôsob nášho myslenia mohol mať nejaký zásadný vplyv na formovanie nášho budúceho osudu. Ale opak je pravdou! Pozrime sa na konkrétnu situáciu zo školského prostredia, v ktorej sa to mimoriadne nápadne prejavuje. Pri maturitných, alebo hocijakých iných skúškach zásadného významu sa totiž často stáva, že dobrí žiaci si vytiahnu práve tú otázku, ktorú nevedia, kým zase tí menej snaživí práve tú jedinú otázku, ktorú ovládajú. Nie je to náhoda, ale je za tým určitá zákonitosť.

Nevěra

22. září 2013 v 8:51 Príbehy
Paní Skřivanová byla velmi vitální žena. Pracovala od rána do večera v plném nasazení. Stále byla ve velkém spěchu. Práce, rodina, domácnost, to vše potřebovalo její čistou a radostnou péči. Paní Skřivanová prostě neznala zahálku a odpočinek jí byl cizí.

Ak Boha niet...

21. září 2013 v 8:48 Perly múdrosti
Ak Boha niet a ja v neho verím, nestrácam nič. Ale ak Boh je a ja v neho neverím, prídem o všetko... Blaise Pascal (* 19. jún 1623, Clermont-Ferrand - † 19. august 1662, Paríž), francúzsky filozof, matematik, fyzik, prozaik.

Čím mají ženy vládnout mužům?

20. září 2013 v 8:41 Príbehy
Paní Ingrid byla již od malička velmi cílevědomé dítě. S jistotou a lehkostí zvládala vše, co se kdy učila, a v každé situaci si vždy dokázala poradit. Měla určitý smysl pro umění naladit se vždy pozitivně a v prospěch vyřešení dané situace. Ať již prožívala cokoliv, vždy hledala cesty, jak se s daným problémem vypořádat, a nikdy nepodléhala nářkům, že ji tíží a trápí život.

List 17 ročného študenta slovenským televíziám

18. září 2013 v 8:56 Mravnosť a nemravnosť
Markíza prepáč, ale toto sa nerobí!!! Desiatky statusov na Facebooku, niekoľko odvážnych blogov či kampaň proti médiám. Máme sa ešte čudovať ostrým názorom zo strany televíznych divákov? Poviem vám aj svoj názor, dnes beriem do ruky "transparent" a hlasno vystupujem proti reláciám ako Farma , Hotel Paradise , či Farmár hľadá ženu. Nemienim sa ako normálny občan Slovenskej republiky pozerať na odpad, ktorý v konečnom dôsledku ovplyvňuje správanie detí, mladistvých či mládeže.

Čo sa zdá byť skoro neuveriteľné...

16. září 2013 v 8:57 Výstrahy
Za čias Hitlera mnohí Nemci nechceli uveriť tomu, čo sa deje v koncentračných táboroch. A neraz ani vtedy, ak im o tom niekto otvorene povedal, pretože jednoducho nedokázali pripustiť, že by mohlo byť niečo takéhoto vôbec možné. No a rovnako aj dnes nechce väčšina ľudí uveriť, že nás systematický postrekujú jedovatým chemickým kokteilom z vysoko letiacich prúdových lietadiel. Odborný názov tohto fenoménu je chemtrails.

Tanec je mým životem

15. září 2013 v 8:59 Príbehy
Paní Anna prožila nádherný den plný požehnaného přílivu čisté síly shůry. Ještě v ní doznívaly poslední tóny hudby, se kterou se spojila ve svém duchovním tanci. Myslela právě na svou přítelkyni Marii, jejíž krásná mladá dcera toužila stejně tak tančit jako paní Anna. Malá Terezka již chodila na hodiny baletu. Paní Anna tušila, jaká touha se skrývá v srdci malé Terezky a tolik by jí chtěla uchránit od všeho nedobrého, co balet jako takový v sobě skrývá. Jak jen to té mladé dívce povědět, jak jí to vše přiblížit?

Pád lidského ducha

13. září 2013 v 8:46 Príbehy
Již od dětství byla Adéla jiná než ostatní děti. Vždy byla tak trochu zamlklá a stranila se ostatních. Z jejích očí však svítilo takové zvláštní jasné světlo, které se vždy rozzářilo v okamžiku, kdy byla zcela sama někde v přírodě. Maminka Adély, paní Laskavá, mívala pocit, že snad její Adélka si stále s někým povídá. Bála se, že by si mohli lidé pomyslet, že není úplně normální, a tak o tom raději s nikým nemluvila. Sama milovala svou dceru takovou, jaká byla.

Alžbětiny bílé šaty

11. září 2013 v 8:58 Príbehy
V jednom království, ve stinném úbočí vysoké hory, prodírala se z útrob země perlivá bystřina, vedle níž stával od nepaměti malý dům. Vypadal velmi nenápadně a jednoduše, na dnešní poměry až chudě, přesto každého kolemjdoucího něčím na první pohled zaujal. Snad množstvím rozmanitých květin, které v jeho okolí rostly od jara do podzimu a svými barvami i vůněmi ho zkrášlovaly. Do blízkosti květů přilétali pestrobarevní motýli na svých lehkých křídlech a ptáci zpívali v korunách okolních stromů své jemné melodie.

Vlákna osudu

9. září 2013 v 8:50 Príbehy
Paní Matulová byla již dva roky vdovou. Než její muž zemřel, ležel dlouho upoután na lůžku a byl zcela odkázán na její péči. Byl to doslova očistec pro paní Matulovou, neboť pečovat o nemocného muže bylo nesmírně vyčerpávající jak fyzicky, tak i psychicky.

Pravá viera!

7. září 2013 v 8:54 Duchovno
Pravá viera nie je ani katolícka, ani evanjelická, ani islámska, ani budhistická. Kto sa na vec pozerá takýmto spôsobom je na veľkom omyle. Pravosť viery spočíva v pravosti, vážnosti a opravdivosti prístupu človeka k jeho vlastnej viere. Ak k nej pristupuje s plnou vážnosťou, dôslednosťou a poctivosťou, musí ho nakoniec priviesť k Stvoriteľovi, pretože toto je predsa cieľom každej viery.

Naši noví Hitlerové

5. září 2013 v 8:36 Od dopisovateľov
Člověk může dnes už jen zírat, co všechno si vrcholní představitelé Západu nedovolí, jak samozřejmě a nenuceně se stávají trapnými Hitlerovými epigony a s naprostým klidem podporují a páchají válečné zločiny a zločiny proti lidskosti. Tytéž zločiny, za které byli souzeni a odsouzeni nacisté Norimberským tribunálem a za které jsou ještě dnes souzeni např. představitelé Srbů a Chorvatů z časů válek v bývalé Jugoslávii.

Proti sexuálnej zvrátenosti!

3. září 2013 v 8:41 Súčasná spoločnosť
Otvorený list Evy Kristínovej k Stratégii ochrany a podpory ľudských práv v Slovenskej republike.

Školstvo bez rovnováhy citu a rozumu

1. září 2013 v 9:00 Výchova a vzdelávanie
Považujem za mimoriadne potrebné vyjadriť sa k závažnému problému súčasného školstva, ktorým je podceňovanie výučby predmetov citového charakteru typu výtvarná výchova, hudobná výchova, estetika a podobne, a na druhej strane nezdravé nadhodnocovanie predmetov rozumového a exaktného charakteru.