close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Červen 2013

Aktuálně...

28. června 2013 v 9:20 Duchovno
Žijeme v době, která disponuje obrovským množstvím informací. Z rozličných pramenů východu i západu přibývá zpráv o duchovních směrech a naukách. K tomuto aktuálnímu tématu se vydává mnoho knih, článků, rozmluv i přednášek. Jejich počet stále narůstá...

Když je nouze nejvyšší

26. června 2013 v 8:14 Príbehy
Tak opět nastala jarní sezóna, která přinášela manželům Zahradníčkovým vždy velké množství práce v jejich malé zahradnické firmě.

Pravá a otrávená krása

24. června 2013 v 8:58 Mravnosť a nemravnosť
Určite je vám dobre známe klasické klišé mnohých akčných filmov, keď sa hlavný hrdina konečne dostane po rôznych peripetiách k nebezpečnej náloži a chystá sa ju zneškodniť. Musí však prestrihnúť jeden z dvoch drôtov - červený, alebo žltý. Hrdina sa samozrejme vždy rozhoduje správne a prestriháva práve ten, ktorý treba.

Krásné a dobré myšlenky jsou mosty ke štěstí

21. června 2013 v 8:54 Príbehy
Pan Troníček pracoval ve výzkumném ústavu pro léčiva. Byl svojí prací zcela pohlcen a na svůj soukromý život vůbec nemyslel. Celé roky se zaobíral pouze výzkumem léků pro těžká onemocnění, a tak se ani nenadál a mládí bylo pryč.

Noemova archa - 2.část

19. června 2013 v 8:52 Na zamyslenie
V první části textu jsme si objasnili, že stavba Noemovy archy na souši je v jistém smyslu také obrazným vyjádřením potřeby včasného rozvíjení duchovních schopností, které v nás dřímají ještě nerozvinuté, nebo někdy již i ubité. Díky těmto schopnostem dokážeme obstát v záplavě nízkosti dnešního světa a získat naději na bytí zaslíbené spravedlivým.

Príťažlivosť záhadológie

17. června 2013 v 7:47 Skryté súvislosti
Na internete existuje veľké množstvo stránok s duchovnou tématikou. Niektoré majú návštevnosť väčšiu, iné menšiu. Tie najvyššie návštevnosti zaznamenávajú zväčša stránky, na ktoré sa veľmi dobre hodí pojem - záhadológia. Ide o prezentovanie rôznych mystických javov a súvislostí, rôznych záhad a vecí tajomných či neznámych. Ide o čítanie zaujímavé, napínavé, ba neraz až mraziace v chrbte. Prevádzkovatelia stránok poskytujú tieto informácie svojim čitateľom mnohokrát v dobrej viere preto, aby mohli rozširovať svoj rozhľad a aby mohli duchovne rásť.

Malý letní příběh

16. června 2013 v 9:13 Príbehy
A bylo léto. Tento rok bylo tedy mimořádně teplé. U každého bazénu, rybníka či jezera bylo plno.

Noemova archa - 1.část

14. června 2013 v 9:21 Na zamyslenie
Z biblického příběhu o Noemovi se dozvídáme, že lidstvo žilo v temnotě hříchu a nechtělo se z něj povznést. Ba co více, všemu dobrému se rouhavě posmívalo. Stvořitel, vida tento úpadek, rozhodl se lidstvo ponechat zákonitým následkům jeho nenapravitelné hříšnosti. Na Zemi přišla potopa, jakou svět dosud nezažil. Před touto potopou se mělo zachránit jen několik omilostněných jednotlivců. Tito se měli stát pokračovateli nového života na očištěné pozemské půdě.

I slunce a vítr se doplňují

12. června 2013 v 9:18 Príbehy
Na malém pahorku stála dívka, ruce měla doširoka rozevřené, tvář nastavenou větru, který jí divoce cuchal její volně rozpuštěné vlasy. Usmívala se blaženě do rychle plujících načechraných mraků, které letěly po blankytném nebi jako o závod.

Zastavme ich bratia

10. června 2013 v 9:15 Od dopisovateľov
Varenie žaby môže pokračovať. Poslanci Národnej rady SR opäť raz nepodporili iniciatívu na ochranu mladistvých pred nevhodným programom v televízii. Návrh poslankyne Žitňanskej mal zabrániť tomu, aby napr. 6 ročný divák pri sledovaní pásma rozprávok bol medzi jednotlivými rozprávkami konfrontovaný s upútavkami na iný typ programu - a videl scénky typu: brutálna vražda alebo súlož.

Ľudia stojaci pod zvieraťom

8. června 2013 v 10:59 Skryté súvislosti
Človek dneška zaostal za svojim vývojom. Zaostal vo svojom skutočnom vývoji, ktorým ani zďaleka nie je technický pokrok, či úroveň vzdelanosti, ako sa vo všeobecnosti myslí. Znie to neuveriteľne, ale človek dneška, onen prehnane sebavedomý a moderný človek sa vo svojom skutočnom vývoji nachádza pod úrovňou zvieraťa. Pod úrovňou zvierat a ostatného prírodného sveta, ktorý sa na rozdiel od sveta ľudského vyvíjal správne.

Pomoci na Zemi - 6.část

7. června 2013 v 8:51 Príbehy
Po důkladnějším rentgenu lékař Monice oznámil, že v kotníku je zlomená drobná kůstka, která však nedobře srůstá. Noha již asi nikdy nesnese větší námahu. Na Moničinu otázku, co to znamená, doktor jen odpověděl:

Pomoci na Zemi - 5.část

5. června 2013 v 8:44 Príbehy
Byl již nejvyšší čas urychleně pospíšit do práce. Irena ještě jednou pohladila rozpraskanou kůru staré moudré lípy a v duchu poděkovala za tak nádherné prožití a spěšně se rozloučila s tímto místem, které jí nyní každým dnem při cestě do práce bude připomínat tento vzácný okamžik. Hned, jakmile přišla, převzala službu a obešla své pacienty, zvedla telefon a chtěla zavolat Monice, aby se mohly co nejdříve sejít. Ale nikdo telefon nebral. Jak jen to bylo při jejím pracovním vytížení možné, zkoušela to opět a znovu. Monika telefon nezvedala. Irena však věděla, že se dnes musí sejít.

Dobro nesmie rezignovať!

3. června 2013 v 8:28 Výstrahy
Obraz prvý: Rohanské vojsko cvála na pomoc gondorskej ríši. Keď vyšli na kopec, kráľ Theoden uvidel smrteľný zápas mesta Minastirit. A zovrelo mu srdce. Potom však zvolal mocným hlasom, akým ho už dávno nikto nepočul zvolať: Čas boja nadišiel! Rytieri, taste meče, nech sa zablýska ich ostrie! Bez milosti bite nepriateľa! Vpred!

Pomoci na Zemi - 4.část

2. června 2013 v 9:08 Príbehy
I když byly jako sestry, přesto pocházela každá z jiných poměrů. Moničini rodiče měli své jediné dítě velmi rádi a chtěli, aby mohla mít vše, nač pomyslí. Usnadňovali jí život, jak jen mohli, takže kromě školy neměla doma žádné povinnosti a mohla se věnovat svým zájmům.