close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Duben 2013

Hledání Pravdy

30. dubna 2013 v 8:34 Hľadanie Pravdy
Vskutku jako veliká záplava valí se světem mnoho knih a různých informací o tom, co je smyslem lidského života, čím pro nás má být a kam to vlastně vše má směřovat. Mnozí jsou ve svém vědění o tom pokládáni za mistry, kteří již došli nebo alespoň téměř dosahují dokonalosti poznání, a za nimi jdou desítky, stovky, ba i tisíce přívrženců.

Sen

28. dubna 2013 v 8:53 Skryté súvislosti
Významová a nadčasová hodnota lidského snu nás někdy překvapuje. Jak by nám i skrze sen mohla být naznačena cesta, po níž máme v životě kráčet, nebo dáno varování před určitým nebezpečím, kterého se máme vystříhat. Pravdivost této úvahy potvrzují i následující skutečné sny jednoho muže. S jeho souhlasem Vám je přiblížíme v původním znění, protože jak sami budete moci poznat, má co říci každému z nás:

Tiché působení ženy 2.část

26. dubna 2013 v 8:50 Príbehy
Výprava se vydala na cestu. Brian znal pouze směr, kudy ženy kráčely, když je tehdy provázel svým pohledem. Cesta byla delší, než očekávali, neboť se jim do cesty postavil mohutný horský masiv a nevěděli, kterou stranou ženy hory obcházely. Stopaři našli až sem sotva znatelné, ale přesto průkazné známky jejich stop. Nezbývalo, než se rozdělit. Pokud bude jedna skupina úspěšná, vyřídí poselství. Skupina, která úspěšná nebude, se vrátí nejpozději za dva úplňky.

Tiché působení ženy 1.část

24. dubna 2013 v 8:47 Príbehy
Bylo to již v dávných dobách, kdy se usadila v úrodném údolí řeky zvláštní skupina lidí. Nikdo neví, jak se to přihodilo, ale osadu, kterou založili, obývali jen samí muži. Od sotva odrostlých mladíků přes statné urostlé muže až po starce, kteří již mnoho pamatovali. Vedli spokojený život. V jejich osadě vládl přísný řád. Každý se musel umět postarat sám o sebe, nic slabšího, co by potřebovalo péče a ochrany, nechtěli trpět. V osadě vládl činorodý život. Muži měli mezi sebou přesně rozdělené úlohy a povinnosti. Každý z nich zastával svou práci, jak jen nejlépe dovedl. Statnější muži jezdili na lov, jiní obdělávali přilehlá políčka, další se starali o zpracování potravin a přípravu pokrmů. Vše bylo prakticky a jednoduše zařízeno. Muži ve svých chatách udržovali přijatelný pořádek.

Kam vedú naše cesty po smrti?

22. dubna 2013 v 8:31 Zmysel života
Keďže ľudia v tom nemajú jasno, boja sa smrti i toho, čo bude po nej. A pre svoj strach sa radšej rozhovorom o smrti vyhýbajú. Avšak kvôli strachu, prameniacemu predovšetkým z nevedomosti zostávajú v tejto dôležitej otázke aj naďalej neznalými. Je to ako začarovaný kruh, z ktorého niet úniku.

Prožití jedné noci

21. dubna 2013 v 9:07 Príbehy
Temné noční mraky valící se po nebi se náhle rozestoupily a vytvořily tak skulinu, kterou pronikl silný měsíční paprsek. Luna, která plula pomalu po nebi, byla právě ve své plné nádheře úplňku. Na nočním nebi se začaly objevovat i hvězdy, které do té doby byly ukryty stejně jako měsíc za neprostupnou hradbou šedých tlustých mraků.

Duchovní pomoci

19. dubna 2013 v 9:20 Duchovno
Jako prázdný koloběh, ženoucí se bez smyslu, a také jako tuhý boj, kde vyhrávají ostřejší lokty a výmluvnější ústa, a kde jen chuť za každou cenu se prosadit přináší výhody, tak zdá se ukazovat dnešní život lidského druhu na Zemi.

Hrdinství

17. dubna 2013 v 9:17 Duchovno
Vroucností rozechvělá duše, ochotná ze svobodného přesvědčení obětovat všechno pro naplnění Lásky a Spravedlnosti na Zemi. Věrnost ducha, projevená pokorným a bezpodmínečným nasazením sebe sama za Světlo. Toto vše patří k projevům pravého hrdinství, o němž jsme se v dětství dozvídali z pohádkových knih nebo krásných filmů. Hrdinství, která se vznáší vysoko nad horizontem našeho pozemského vnímání jako nádherný, avšak současně jen těžko dosažitelný ideál bytí.

Relativita hodnôt ľudských

15. dubna 2013 v 9:00 Zmysel života
Všetko môže byť inak. A všetko aj vskutku inak je! To, čo ľudia považujú za veľké, je v skutočnosti malé a to, čo považujú za hodnotné, je v skutočnosti bez ceny. To, za čím sa toľko naháňajú, nestojí ani zďaleka za takú námahu.

Na útěku - 3. část

13. dubna 2013 v 9:37 Príbehy
Putování bylo dlouhé a únavné. A Angus byl po většinu času velice zamlklý. Morna se k němu chovala laskavě a vlídně, a také se ho snažila povzbudit a rozveselit. Ale on mnohdy jako by ji ani nevnímal. Jeho odpovědi byly strohé. Morna se snažila vyzvědět, co ho trápí, ale odpovědi se nikdy nedočkala. Přitom vnímala, že je jeho duše krásná a v jeho blízkosti se cítila v bezpečí a ochraně. Ale také cítila, že ho něco moc trápí, avšak nedokázala mu pomoci. A čím déle spolu putovali, tím to bylo horší.

Na útěku - 2. část

9. dubna 2013 v 9:31 Príbehy
Byla to nádherná a honosná svatba. Morna byla velice šťastná...Morně se na Cameronově panství velice líbilo. Jen jeho příbuzní neměli žádnou radost, že přivedl jakousi dívku z lesa bez šlechtického původu. Ale byli již zvyklí na jeho podivné činy, proto do této záležitosti příliš nezasahovali. Říkali si, že ho to opět přejde tak, jak tomu bylo i v minulosti. Něčeho se nabažil, a pak to opustil.

Ako správne konať dobro?

7. dubna 2013 v 9:08 Duchovno
Korunou konania skutočného dobra je nezištnosť! Toho je však schopných iba málo ľudí, lebo žiaľ väčšina tak činí predovšetkým so zištnými úmyslami.

Na útěku - 1. část

6. dubna 2013 v 9:20 Príbehy
Tento příběh se odehrává ve staré Anglii. Doba byla zlá - všude vládl neklid, bída, vraždy a války. Chudý lid se stěží uživil ze své malé úrody a chovu domácích zvířat. I z toho mála, co měli na obživu, museli odevzdávat značnou část šlechtě, která vládla v celé zemi, a též pro její vojsko. Pokud se tento chudý lid bránil a vzpouzel, začalo vojsko vypalovat vesnice a zabavovat veškerý majetek.

Pravěčná spravedlnost

4. dubna 2013 v 9:04 Duchovno
Aniž to mnozí tuší, aniž v to někteří ještě nalézají sílu doufat, přece jest. Kdysi dávno, spojena s Božskou Láskou, dala vzniknouti pravěčným zákonům, které nakonec zformovaly i náš vesmír a všechno, co se v něm nachází.

Po Veľkej noci

2. dubna 2013 v 9:00 Príbehy
Deti sa vrátili domov od babičky. "To boli krásne Veľkonočné sviatky!" oznamujú nadšene mamičke. "Som rada, že sa vám páčili. A čo sa vám páčilo najviac?" pýta sa mamička. "Mne sa páčilo, ako sme s dedkom plietli korbáčik a ako som s ostatnými chlapcami chodil po kolede. Vyšibal som si pekné vajíčka a čokoládky," hovoril veselo Janko.