close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Březen 2013

Uvidel som smrť!

31. března 2013 v 9:00 Výstrahy
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!

Velikonoční zamyšlení

29. března 2013 v 8:56
Vývoj na Zemi se nerozvíjí správně pro falešný způsob života, který si lidé dobrovolně zvolili. Přespřílišným vzděláváním, a především pak zanedbáváním citového rozvoje, se ubírají po nepravých cestách za krátkodobými cíli. Lidé povýšili rozumové vědomosti nad Vůli Nejvyšší, nad přírodní zákony. Nesprávně používaná svobodná vůle bez citového usměrňování v rozhodování se stala vázanou na (necítící) rozum. Nastoupený trend pokračuje staletí, tisíciletí.

Tiché tóny z jiných světů

27. března 2013 v 8:51 Skryté súvislosti
Čas od času k nám doléhá tichý napomínající hlas, či jen z dálky se nesoucí souzvuk nádherných tónů, nebo duši lahodící kouzelná píseň. Stává se to ve vzácných okamžicích ztišení našeho nitra - brzy ráno, když nás budí otevřeným oknem radostná ptačí píseň...Čas od času k nám doléhá tichý napomínající hlas, či jen z dálky se nesoucí souzvuk nádherných tónů, nebo duši lahodící kouzelná píseň. Stává se to ve vzácných okamžicích ztišení našeho nitra - brzy ráno, když nás budí otevřeným oknem radostná ptačí píseň, nebo navečer, když se slunce sklonilo k obzoru a mění své barvy, kterými zahalí celou krajinu do ohnivě zbarveného pláště. Celá příroda se pak vykoupaná tímto světlem choulí do náruče paní noci.

Šírenie poplašnej správy!

25. března 2013 v 8:37 Výstrahy
Ľudia sú naozaj zvláštni, pretože tú najlepšiu správu, aká im vôbec môže byť oznámená, vnímajú paradoxne úplne opačne. Vnímajú ju ako niečo negatívne. Ako šírenie poplašnej správy.

Malé rady k výchově dětí 2

23. března 2013 v 9:09 Výchova a vzdelávanie
Mám velice ráda návštěvy a jsem také ráda, že se naše děti dostávají do kolektivu s jinými dětmi, protože to je také velice potřeba pro jejich správný vývoj a sociální návyky, ale po té návštěvě jsem byla vždy zděšena, jak to u nás vypadá - všude poházené věci, hračky, a to některé i rozbité, rozšlapané drobečky, v posteli rozpatlaná čokoláda, roztrhané knížky, počmáraný stůl, moje nebo manželovy osobní věci rozmístěné vysoko po skříních, aby na to děti nedosáhly atd. Trvalo nám pak hodně dlouho, než jsme to s dětmi dali opět do pořádku.

Malé rady k výchově dětí 1

22. března 2013 v 9:05 Výchova a vzdelávanie
Milé maminky a tatínkové, ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti a též poznatky moudrých lidí, se kterými se ztotožňuji, ve výchově dětí. Tímto tématem se zabývám již několik let, přesto asi největší zkušenosti získávám při výchově vlastních dětí. Zkouším na nich praktikovat různé pedagogické teorie a rady, které se mi zdají být dobré, a též vlastní podněty. Neustále se učím a stále objevuji nové metody a praktiky.

Mlynářův syn

20. března 2013 v 9:00 Príbehy
Na kraji vesnice blízko lesa stál starý mlýn, v němž žil mládenec Matěj se svými rodiči...Na kraji vesnice blízko lesa stál starý mlýn, v němž žil mládenec Matěj se svými rodiči. Chlapec odmalička neúnavně a s radostí pomáhal při všech mlynářských pracích, a tak nebylo divu, že si vysloužil přezdívku Malý mlynář. Jemu to však vůbec nevadilo. Vždyť tato práce přinášela užitek všem vesničanům, kteří díky pečlivě zpracovanému obilí mohli mít na stole svůj každodenní chléb. Ani mlynářova rodina netrpěla nikdy hladem, neboť kdo poctivě pracoval a nezištně pomáhal druhým, tomu osud nadělil dostatek všeho, co je pro život dobré a nezbytné.

Absurdity kresťanskej viery

18. března 2013 v 8:46 Kresťanstvo
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.

Temný hrad

16. března 2013 v 9:21 Príbehy
Dnešního dne směřovala prozřetelnost jejich kroky k jednomu hradu v oblasti Vranovské přehrady. Hrad samotný nebyl pro veřejnost otevřený, a tak byli na cestě sami...Příjemný den zdravil zvesela kráčející poutníky radostným štěbetáním lesního ptactva. Putovali po Moravě a s upřímnou touhou se na svých cestách snažili pomáhat, ať již lidským duchům upoutaným po své smrti k Zemi, či usilovali za pomoci modliteb přivádět očistné síly na místa zamořená negativními energiemi zlých lidských skutků. Dnešního dne směřovala prozřetelnost jejich kroky k jednomu hradu v oblasti Vranovské přehrady. Hrad samotný nebyl pro veřejnost otevřený, a tak byli na cestě sami. Krátká silnička vedoucí k hradu pak na poutníky působila zvláštním a tajuplným dojmem, jenž byl umocněn náhle se rozeznivším dusotem koňských kopyt, přestože nikde nebylo nic vidět.

Tajemství lesa

15. března 2013 v 9:14 Príbehy
Jakub s Eliškou měli prázdniny. Jejich tatínek měl stále mnoho práce, a tak si vždy velmi vážili toho, když si pro ně udělal čas a podnikli společně něco pěkného. Byl krásný slunný nedělní den a tatínek navrhl, že by si mohli vyjet všichni společně na výlet do lesa. Maminka s Eliškou nachystaly svačinu a tatínek dětem ještě připomněl, že v létě dává les hodným lidem mnoho darů. Předešlé dny vydatně pršelo, a tak Jakub sám přišel na to, že jistě budou potřebovat košíky na houby. Eliška vzala kyblíčky na borůvky, co kdyby ještě nějaké rostly.

Období nevyhnutelných příprav vrcholí

13. března 2013 v 9:10 Na zamyslenie
Na poli společenského dění pozorujeme rostoucí snahy mimovládních i vládních organizací o prosazení takových legislativních změn, které by co nejdříve globálně ozdravěly hospodářství všech zemí světa. Cílem těchto snah je snížit pravděpodobnost dalších živelných katastrof a od nich se odvíjejících následných citelných hospodářských ztrát, které nás denně ohrožují. Vždyť jak můžeme denně pozorovat, následky našeho svévolného zacházení s dary přírody se nám doslova "sypou na hlavu".

Tajomstvo mlčania Stvoriteľa

11. března 2013 v 8:45 Duchovno
Celé univerzum je ponorené do mlčania. A z tohto nekonečného mlčania tu a tam povstávajú zvuky, aby napokon opätovne zanikli v mlčaní. I naša planéta sa vznáša v tichu a je tichom obopnutá a obklopená. Veľké mlčanie vládlo na Zemi i vtedy, keď sa na nej objavili prví ľudia. Ľuďom, ktorí chceli prežiť vo vtedajších, neľahkých podmienkach nezostávalo nič iné, ako naladiť sa na okolité mlčanie a stať sa k nemu vnímavými. Prostredníctvom svojho vnímavého pozorovania si napokon začali uvedomovať, že ono veľké ticho sa im predsa len niečím prihovára. Že sa im prihovára určitými, dôsledne fungujúcimi zákonitosťami.

Kdo zlu neodporuje, sám se proviňuje

9. března 2013 v 9:55 Príbehy
V prázdném dětském pokoji na podlaze ležel dřevěný koník. Byla to stará hračka, na které bylo vidět, že byla vyrobena s láskou a pečlivostí. I přes oprýskané barvy a mnoho odřenin nesl v sobě tento malý koník jisté kouzlo a tajemství dávného příběhu. Okolo tohoto koníka se vznášel příběh, který tak často toužily slyšet pravnoučata pana Antonína, když svého moudrého a dobrého dědečka prosily o vyprávění, jak to vlastně tenkrát všechno bylo.

Citové vydírání 2

7. března 2013 v 9:52 Výchova a vzdelávanie
Další forma citového vydírání se projevuje povětšinou u mladých dívek, které nejsou ve svém citu vyzrálé a jejich duch dosahuje jisté lability. Dostaly se do věku dospělosti a touží po uznání a pochvale, touží prožívat velké city. Jsou v jakémsi začarovaném kruhu, který si vytvořily svojí vlastní vinou, a nejsou schopné tento kruh vidět, poznat a rozetnout. Způsob jejich vydírání působí až nevinně. Ale je velmi těžké takovéto dívce či ženě pomoci, neboť to od druhého člověka, který se dostal do situace vydíraného, vyžaduje jistou dávku přísnosti a neústupnosti.

Človek v ohrození

5. března 2013 v 9:50 Od dopisovateľov
Môžeme si zatvárať oči pred skutočnosťou, koľko len chceme. Ale skutočnosť je taká, že život na tejto planéte sa stáva pre človeka už neznesiteľným. Hovorím teraz o jeho telesnej schránke. Takto znečistená, chorá, Zem nikdy doposiaľ nebola. Slnko, voda, vzduch - tieto základné piliere zdravia sú človeku odopierané.

Kristus nemal rád hriešnikov!

4. března 2013 v 9:15 Kresťanstvo
Kristus mal vraj rád hriešnikov. Tieto slová často počuť z úst mnohých kresťanov. Je to však omyl a blud! Je to výsledok rozšíreného, povrchného a prvoplánového vnímania, ktoré je vzdialené od pochopenia podstaty. Veď ako mohol mať ten, ktorý prichádzal z nekonečného Dobra rád to, čo je zlé a nízke? Čo je hriešne? To predsa nie je možné!