close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi


Pozor! Po 16. 8. 2020 bude tento blog pokračovať na: http://vaznost-doby.bloger.cz/

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Únor 2013

Citové vydírání 1

27. února 2013 v 9:31 Výchova a vzdelávanie
To, že vydírání je veskrze špatná věc, se shodneme asi všichni. Obecně je známo mnoho podob vydírání, které dokáže rozpoznat každý z nás. Vydírání jde povětšinou ruku v ruce s neurvalostí, úskočností, s vědomým chtěním ublížit či získat finanční prospěch.

Len hore, alebo dolu!

25. února 2013 v 8:01 Zákony stvorenia
Všade vôkol nás je všetko v neustálom pohybe. Vyvoláva ho Zákon pohybu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou univerza. Neustála nutnosť pohybu ženie teda všetko dianie dvomi smermi. Buď smerom hore, alebo smerom dolu. Buď hore, k vývoju, vzostupu a čoraz väčšiemu zdokonaleniu, alebo dole, k úpadku, degradácii a zničeniu. Trvalo stáť na jednom mieste nie je možné.

Jaká je má cesta zde na Zemi?

24. února 2013 v 8:58 Príbehy
Soňa stála na palouku, prozářeném ranním sluncem, ruce měla rozpaženy do stran a s výrazem blaženosti do sebe nasávala mocné přílivy síly, které, jak se domnívala, přijímala z výšin.

Cesta ke Světlu 2

20. února 2013 v 7:48 Duchovno
Tak jako se převalují na obloze šedivá neprůhledná mračna, z nichž jsou jen bouře a lijáky, nepropouštějíce ani paprsek Slunce, tak se převaluje nad lidstvem v jemnohmotnu neprůhledná vrstva myšlenkového balastu a špíny, jež nedovolí světlejším duším pozemských lidí nahlížet do světlejších niv ve Stvoření, po nichž často nevědomě touží.

Zákon rovnováhy medzi dávaním a braním

18. února 2013 v 7:34 Zákony stvorenia
Už si pomaly začíname zvykať a považovať to za normálne, že ľudia vo vyšších riadiacich funkciách, rôzni podnikatelia, manažéri, politici a podobne, majú plat nekoľko tisíc Eur. Avšak aj napriek takémuto, vysoko nasadenému štandardu predsa len z času na čas rozvíri hladinu verejnej mienky informácia o extrémoch. Svojho času to bol napríklad plat istého primátora väčšieho slovenského mesta, ktorý bol väčší ako plat premiéra Slovenskej republiky. Známe sú tiež takzvané zlaté padáky, či iné, podobné nekalé formy v podstate legálneho získavania peňazí.

Cesta ke Světlu 1

15. února 2013 v 8:56 Duchovno
Tak, jak život plyne se vším, co nám přináší, stává se, že některý z lidí v duchu procitá a zatouží po něčem, co snad zpočátku ani neumí určitěji pojmenovat a uchopit, ale co postupně stále zřetelněji v něm vyvstává jako přání po krásnějším, míruplnějším a láskyplnějším světě, kde vládne lahodná harmonie a skutečná spravedlnost.

Příběh srdce – 3.část

13. února 2013 v 7:48 Príbehy
Ráno, když se probudila, ležel vedle ní velký balíček a na něm cedulka s jejím jménem. Když ho rozbalila, byly v něm modré šaty...Ráno, když se probudila, ležel vedle ní velký balíček a na něm cedulka s jejím jménem. Když ho rozbalila, byly v něm modré šaty. Nevěřila svým očím. Myslela, že se jí to jen zdá. Ač byly šaty zcela prosté, pro ni byly ty nejkrásnější, jaké kdy dostala.

Stotisíc krát stotisíc sĺnk!

11. února 2013 v 7:27 Zákony stvorenia
Mnohí veriaci dúfajú, že ak si to zaslúžia, budú raz smieť hľadieť Hospodinovi z tváre do tváre. Úbohí, pomýlení ľudia! Veď sa len skúste pozrieť do slnka za jasného letného dňa. Dokážete vari zniesť ten pohľad bez toho, aby ste si neublížili? Nedokážete! A ako potom chcete hľadieť do tváre vševládneho Boha, pred ktorého velebným jasom sú všetky žiarivé hviezdy tohto vesmíru dokopy len ako blikajúce svetielko svätojánskej mušky za letnej noci?

Víra není ctnost...

9. února 2013 v 9:21 Skryté súvislosti
Víra není ctnost...Kulturně i historicky společností uznávané osobnosti, klasici, nám ve svých dílech zanechali obrovské množství hodnotných myšlenek, odkazů, které rádi a s úspěchem citujeme při různých příležitostech. Mnohé z nich svojí silou a hlubokou výpovědní hodnotou často pomáhaly postavit se na nohy lidem, kteří se v životě ocitli na dně svých sil.

Sme chodiace laboratóriá

7. února 2013 v 17:09 Od dopisovateľov
Chémia. O koľko viac sme jej vystavení oproti našim rodičom? A o koľko oproti prarodičom? Má to však svoje nesporné výhody. Pre farmaceutický priemysel a čoraz viac aj pre penzijné systémy štátov.

Příběh srdce – 2.část

6. února 2013 v 8:57 Príbehy
Večer se Jean setkal i s Amélií. Amélie byla přešťastná, že se konečně setkala se svým otcem. Velice se jí líbil a Jeanovi se moc líbila Amélie.

Môžeme všetko, ale...

4. února 2013 v 8:44 Výstrahy
Pri surfovovaní na internete som nechtiac narazil na video, kde sýrski povstalci zabíjajú vládnych vojakov, ktorí sa im vzdali. Zo zvedavosti som naň klikol, avšak negatívna energia, idúca z neho mi doslova zovrela srdce. Po pár sekundách som to musel zavrieť.

Dávná historie lidstva; Ismáni a Světlá říše na Zemi; Bájná Trója a Kassandra

2. února 2013 v 9:25 Skryté súvislosti
Po pádu Atlantidy se veškeré pomoci shůry soustředily na člověka kromaňonského, který v té době zaostával za ostatními vývojovými větvemi. K lidem byl seslán vznešený archanděl - Lucifer (= Světlonoš), aby napomáhal člověku v jeho rozvoji a zušlechťování. Pod jeho vedením dosáhla první egyptská říše nebývalého rozkvětu a nádhery. Tento vyslanec však odmítl lidem předat nejvyšší vědění o jediném Bohu - jelikož se domníval, že ho nejsou hodni - a sám se jimi nechal považovat za nejvyššího. Egypťané jej nazývali Ré. Vývoj lidí se tak odklonil na nesprávnou kolej, nadvlády nabýval čím dál více rozum a bujelo usilování o moc, které se neštítilo četných vražd. Přibližně kolem roku 6700 př.n.l. byla první říše egyptská zničena a pohřbena pod nánosy písku, které ji ukrývají před našimi zraky dodnes.