Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

Leden 2013

Příběh srdce – 1.část

31. ledna 2013 v 9:18 Príbehy
Zámek ozářilo ranní jarní slunce. V jeho jasu zámek bělostně zářil a zahrady byly pokryty pestrobarevnými květy. Z malé fontánky uprostřed jezírka tryskala voda a třpytila se jako drahokamy.

Slepecký pes a moderní člověk

29. ledna 2013 v 9:04 Na zamyslenie
Slepecký pes a moderní člověkAsi tři měsíce se vracím z práce domů autobusem MHD. Tento způsob dopravy zřejmě mnozí dobře znáte. Hlavně během deštivých dní se do autobusů tlačí zástupy lidí a každý se snaží vydobýt si své co nejlepší místo na sezení, jen aby náhodou nemusel ani chvilku stát.

Obžaloba človeka!

27. ledna 2013 v 13:51 Zmysel života
Dajte cisárovi, čo je cisárovo a Bohu, čo je Božie! Inak povedané, dajte hmote, čo je hmotné a duchu, čo je duchovné. Človek si má plniť svoje povinnosti smerom k hmote, ale aj smerom k duchu. Má tak činiť presne rovnakou mierou. Ale nekoná tak! Hmote sa venuje až nadmieru, kým to duchovné zanedbáva. Fatálne zanedbáva!

Příběhy, které se skutečně staly

25. ledna 2013 v 8:13 Príbehy
Sluneční kotouč, pomalu se chýlící k obzoru, zastihl ženu a několik jejích přátel na cestě do místa krásného nejen svým přírodním bohatstvím, ale i nádhernými tam vyvěrajícími druhy energií. Již dříve zde mnohokráte byla, většinou neplánovaně při různých příležitostech, leč dnes to bylo přeci jen jiné.

Zahrada čistých myšlenek 2

23. ledna 2013 v 8:53 Skryté súvislosti
Každý z nás byl obdarován schopností myšlení, jímž vytváříme neviditelnou zahradu myšlenkových forem...Každý z nás byl obdarován schopností myšlení, jímž vytváříme neviditelnou zahradu myšlenkových forem. I když si to neuvědomujeme, jsme tak každý zodpovědný za všechno, co v této zahradě necháme vyrůstat. Ať již je to krásné - nebo ošklivé.

Ako sa vyhnúť utrpeniu?

21. ledna 2013 v 7:43 Zmysel života
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.

Európska spoločnosť je v rozklade

18. ledna 2013 v 10:58 Od dopisovateľov
Nasvedčuje tomu mnoho skutočností. Takmer absencia vlastnej kultúry, nejednotnosť, rekordná nezamestnanosť, rekordná zadĺženosť a čoraz slabšia povesť.

Zahrada čistých myšlenek 1

16. ledna 2013 v 9:22 Skryté súvislosti
Usilujeme-li o naplnění duchovního smyslu života, může v nás vyvstat otázka, jestli kráčíme po správné či nesprávné cestě. Jak můžeme na tuto důležitou a plně oprávněnou otázku najít správnou odpověď? Je snad třeba kvůli tomu navštívit jasnovidnou nebo mediálně nadanou osobu?

Ľudstvo v tieni smrti

14. ledna 2013 v 8:28 Zmysel života
Smutný je pohľad na ľudstvo. Na jeho horúčkovitú honbu za množstvom nepodstatných vecí. Je to ako hmýrenie hmyzu. Všetka sláva, všetok majetok, peniaze, moc, postavenie, pôžitky a radovánky, toto všetko je však iba hmotné a preto pominuteľné. Je to dočasné, nestále a podliehajúce nevyhnutnosti zániku. Hmota totiž v sebe nesie smrť. Smrť, záhubu a zničenie.

Skrytá síla myšlenek

12. ledna 2013 v 8:44 Skryté súvislosti
Mnohý z lidí netuší, jakou sílu a tvořivou moc mají lidské myšlenky. Ve svých myslích si lidé pohrávají s nebezpečnými představami a fantazií. Jsou si jistí, že když své myšlenky nevidí, potom neexistují. Netuší, jak nezodpovědné je vysílat ubližující, nečisté myšlenky a představy.

Strach ze symbolu kříže?

10. ledna 2013 v 8:41 Kresťanstvo
Symbol kříže sehrával odpradávna v životě lidí významnou úlohu. Jedněmi uznávaný, druhými zatracovaný... "Bojí se jako čert kříže." - říká naše známé pořekadlo. A tak strach přivedl lidi k myšlence, že symbol kříže, ba všechny křesťanské symboly, je třeba odstranit z veřejného života. Je však možno takový symbol ze společenského života lidí opravdu zcela odstranit? Kdo se ho bojí, a proč? Strach pramení vždy v nevědomosti, z neznámého, nepoznaného...

Vznešená služba

8. ledna 2013 v 8:26 Príbehy
Vznešená služba"Kykyrykýýýý, kykyrykýýý. Dobré ráno, slepičky moje, vy moje věrné ženušky," volal každé ráno kohout, předváděje své krásně lesklé barevné peří na malém dvoře. Jeho slepičky se hned seběhly a při zobání zrní, které od hospodyně dostaly, spokojeně kvokaly.

Kresťanský národ konzumentov nečistoty

6. ledna 2013 v 10:59 Mravnosť a nemravnosť
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!

Akceptujem

4. ledna 2013 v 8:33 Úvahy
Je absurdné, keď si myslíme, že nie je možné zmeniť tento systém. V histórii ľudstva však každý systém prenechal miesto ďalšiemu. Sme to my, čo ho podporujeme tak, že akceptujeme nepísanú zmluvu, s ktorej bodmi akosi mlčky súhlasíme a svojím konaním ich plníme.

Tři králové

2. ledna 2013 v 8:43 Kresťanstvo
Maria toužila vrátit se domů. Přála si být sama. Stále ještě nemohla pochopit velikost této události. Příliš mocné bylo to, co ji potkalo.