Všetky nosné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s knihou kníh a korunou duchovného poznania - veľkolepým dielom "Vo Svetle Pravdy"

Člověk trpící

13. dubna 2012 v 10:10 |  Hlas Moravy
Prožíváme-li jakékoliv duševní utrpení, uvědomme si, že nejsme sami, kteří této zkoušce byli vystaveni, a že je jenom na nás, na naší pevné vůli a odhodlání, s jakým prospěchem tuto životní zkoušku vykonáme.


Podstupujme každou takovou zkoušku s rozvahou a vědomím, že je to průprava pro naše příští lepší, a snažme se z prožitých útrap pro sebe co nejvíce vytěžiti. Vypořádejme se poctivě s minulostí a očekávejme klidně budoucnost.

Nikdy nesmíme chtíti se nějak lacino z utrpení vykoupit nebo svůj osud podplatit. Tím vším bychom svoje utrpení jen prodlužovali. Mějme pochopení pro lidi životem zkoušené a snažme se vmysliti se do jejich situace a jim podle svých sil pomoci nebo je duševně podepříti. Nikdy nevíme, zda sami se neoctneme v podobné situaci, a v takovém případě dříve byť i nepřímo prožitá bolest nebude tak těžkým břemenem.

Tento text byl převzat z knížečky "Já mám rád lidi - tajemství spokojeného člověka", jíž napsal a jako novoročenku v roce 1941 pro své přátele vydal Ing. L. Kirschner, majitel továrny na barvy a laky v Uherském Hradišti II.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama