Nosné duchovné články tohto blogu obsahovo korešpondujú s dielom "Vo Svetle Pravdy", ktoré je vrcholom duchovného poznania na Zemi

Poslouchejte nové internetové rádio s hodnotným obsahem, jehož motto zní:
Věřme, že bude lépe a dělejme věci tak, aby lépe bylo!

O Světlém cíli

10. března 2012 v 10:42 |  Český inštitút
Lidé, považte, máte usilovat ke Světlu! Co však je Světlo? Světlem jsou pro vás nejvyšší hodnoty, k nimž máte svým původem ducha také v sobě uložen klíč, a jež máte neúnavnou prací na sobě samých přivést k rozkvětu. Denní práce v tomto naplnění stane se vám zahradou nádherných květů - ušlechtilých myšlenek a činů, z nichž dozrálé plody budou pak svědčit pro vás a po odchodu z této země vynesou vás k vytouženému Ráji.


Světlo samotné, Stvořitel, Pravěčný Bůh zůstává a zůstane pro vás navždy vzdálen v nepřeklenutelné výši, která vylučuje přímou blízkost čehokoliv, co pochází ze Stvoření, jehož dětmi jste i vy lidé. Jeho vůlí vloženými zákony smíte se Jemu však v jejich poznání přiblížit, aby naplňujíce je denně v úsilí jen po čistém a ušlechtilém, získali jste konečně poznání pravého Světla, s ním splynuli, a tak se společně zachvívali v trvalém požehnání, proudícím vesmírem ze Stvořitelem darované Lásky.

Proto odložte všechno nízké a svazující, aby váš duch, toužící po výšinách, mohl vzlétnout. Jediný čin proniknutý touhou opravdové, čisté pomoci, z lásky prokázaný bližnímu, prozáří vaše nitro a spálí veškeré strusky strnulého nazírání na svět. Pro každého, kdo se chce skutečně osvobodit, není jediného důvodu déle vyčkávat. Nechť nečeká, že osvobození z vnitřní prázdnoty a zmatku učiní za něho někdo jiný, tím méně pak tupě přijatá nauka nebo víra. Také vybíjení se v ryze pozemských požitcích má své omezení a nutně pak po něm přichází poznání nicotnosti a bezobsažnosti. Je to pouze pro stejně bezobsažné a prázdné lidi, kteří udusili v sobě touhu usilovat duchem odvážně a trvale kupředu. Odvrhli své lidství spolu s touhou po trvalém zušlechtění a stali se tak tvory, jež jsou na světě méně upotřebitelní než zvířata, která si na svém stupni zachovávají, sloužíce Stvořiteli, trvale oblažující krásu a přirozenost.

Považte však, pro každého jest poskytnuta záchrana z nejhlubšího bahna, jež hrozí jej v poslední chvíli udusit. Svým Slovem dává Stvořitel nyní lidstvu v jednotlivcích záchranu, spásu. Ono je zde na zemi! Jeho poznání dává sílu a moc zpřetrhati pouta i toho nejtěžšího prokletí. Pak může v jednom každém z vás povstati světlý zvěstovatel míru a lásky. Ne slovy, ale trvalým činem může se stát pak i ten dosud nejopovrhovanější z lidí vzorem pro ostatní, ve svém způsobu znovunalezení osvobozující cesty. Sebevětší provinění a spáchané činy nechává váš Pán ještě nyní, v poslední chvíli, na rozhodnutí člověka, zda je chce odčiniti v polepšení, anebo zda ve svém duchovním spánku a tvrdošíjném blouznění dneška půjde vstříc zničení jako výsledku prázdnoty a neupotřebitelnosti pro budoucí výstavbu.

Proto neváhejte! Svůj osud má nyní každý ve svých rukou.

Zakrátko již tomu tak nebude!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 michael kors outlet michael kors outlet | E-mail | Web | 3. září 2013 v 5:41 | Reagovat

"There are, then, no matter what I do outside, as long as you do Wu wife like, of course, if one day, if you feel that the days do not go or find a sweetheart, you can ask to divorce me I will belong to your share of the family wealth directly zoned to your name. " He pondered for a long time, seemingly skills only to find out such a period of reasonable. Kam Chi stunned moment, and then come into contact with the eyes of his hanging by a thread, was vigorously nodded his head ... Said, we each have a unrelated.After the wedding, Su Qingwen great time came again Kam Chi, bring along the relevant personnel to send a bunch of gifts. Most of the wedding jewelry, dolls, cross-stitch, like, a young female student can only buy this trinkets, affordable but also high respect. However, even so, it arrived, but Su Qingwen ingenuity. <br/> "In the end is how is it?" Green Man hopping anxious impatience towards the bell aunt, I want her to say something. Bell aunt reluctantly shook his head, took a deep breath, she entered the room only to find the the Kam pool have been injured, injured in the process is unknown, green text you want to know the ins and outs of her helpless. Concerns about the eyes to see the surgery door, I hope everything        safely and smoothly.  Ching Yu dry his head and covered amount, she suddenly felt a little ridiculous, actually but really exposed hint of faint smile smile. Been to college from high school married to Kam pool, she and Jin pool have known for nearly a decade. Seeing her graduation marriage work, seeing her all the way to such a fine, clear and ups and downs. The front of this man as her husband always seems to calm her wave life to create some uproar Andhra temper.<br/> "Excuse me, I'm married, I have not had time to tell you." Kam Chi sip Minzui, the issue of marriage, she send him an e-mail, stopped short of personally invited to attend the wedding. The Luyou Feng bow, shouted breath, suppressed an impulse heat, and gently simmer out. He did not look at her directly, but suppression head while looking. "Happy marriage." Long before he spit out the words, as if by a thousand were air force. "Thank you." "Kam Chi, I go." He did not look at her eyes looked for a moment days, quickly cover the head, gently said something, I go seems like with what farewell. Kam pool would also like to say something, such as left to eat a meal together, or careful on the road, I'll see you tomorrow ... are not appropriate now, she sighs, he just should have eaten it. The Wu Duanyang did not say anything, self-care went first to the 'the Wu home floor'. <br/>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama